Toucan 2 - en to el translation catalogue (128 entries)

en: Password
el: Κωδικός Ασφαλείας

en: Please enter your password
el: Παρακαλώ καταχωρήστε κωδικό ασφαλείας

en: Please repeat your password
el: Παρακαλώ επαναλάβετε τον κωδικό ασφαλείας

en: The passwords do not match
el:  Οι κωδικοί ασφαλείας δεν ταιριάζουν

en: Error
el: Σφάλμα

en: Differential
el: Διαφορικό

en: Mirror (Copy)
el: Mirror (Αντίγραφο)

en: Mirror (Update)
el: Mirror (Ενημέρωση)

en: Welcome to the Toucan command line system
el: Καλωσορίσατε  στο σύστημα αρχείων του Toucan.

en: The command is not recognised
el:  Η εντολή δεν αναγνωρίζεται

en: Starting
el: Έναρξη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Line %d has an incorrect number of parameters
el: Η γραμμή %d έχει εσφαλμένο αριθμό παραμέτρων

en:  not recognised on line %d
el: δεν αναγνωρίστηκε στην γραμμή %d

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Setting up progress bar
el: Ρύθμιση μπάρας προόδου

en: Clean
el: Καθαρισμός

en: Equalise
el: Εξίσωση

en: Restore
el: Αποκατάσταση

en: Deleted
el: Διεγραμμένο

en: Failed to delete
el: Αποτυχία διαγραφής

en: Moved
el: Μετακινήθηκε

en: Failed to move
el: Αποτυχία μετακίνησης

en: Copied
el: Αντιγράφηκε

en: Failed to copy
el: Αποτυχία αντιγραφής

en: Renamed
el: Μετονομάσθηκε

en: Failed to rename
el: Αποτυχία μετονομασίας

en: Executed
el: Εκτελέσθηκε

en: Not all of the required fields are filled
el: Δεν συμπληρώθηκαν όλα τα απαιτούμενα πεδία

en: Elapsed
el: Παρήλθε

en: Finished
el: Τελείωσε

en: Encrypt
el: Κρυπτογράφηση

en: Decrypt
el: Αποκρυπτογράφηση

en: Encrypted
el: Κρυπτογραφήθηκε

en: Failed to encrypt
el: Αποτυχία κρυπτογράφησης

en: Failed to decrypt
el: Αποτυχία αποκρυπτογράφησης

en: Decrypted
el: Αποκρυπτογραφήθηκε

en: Icons and Text
el: Εικόνες και Κείμενο

en: Sync
el: Συγχρονισμός

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Other
el: 'Αλλο

en: There was an error reading from the jobs file
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την ανάγνωση από το αρχείο εργασιών

en: There was an error saving to the jobs file, 
    please check it is not set as read only or in use
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την αποθήκευση στο αρχείο εργασιών, 
    παρακαλώ ελέγξτε ότι δεν είναι μόνο για ανάγνωση ή ότι δεν χρησιμοποιείται.

en: Complete
el: Πλήρες

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Creating file list, this may take some time.
el: Δημιουργία λίστας αρχείων,μπορεί να χρειαστεί κάποιος χρόνος.

en: Job Name
el: Όνομα Εργασίας

en: Rules
el: Κανόνες

en: Function
el: Συνάρτηση

en: Retain Timestamps
el: Διατήρησε Χρονοετικέτες

en: Retain Attributes
el: Διατήρησε Ιδιότητες

en: Ignore Read-Only
el: Αγνόησε  Μόνο για Ανάγνωση

en: Ignore Daylight Savings
el: Αγνόησε Daylight Savings

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Source
el: Πηγή

en: Destination
el: Προορισμός

en: Type
el: Τύπος

en: Compression Level
el: Επίπεδο Συμπίεσης

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Backup Location
el: Τοποθεσία Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Files to Backup
el: Αρχεία για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας

en: Files to Secure
el: Αρχεία προς ασφάλιση

en: Name
el: Όνομα

en: Files to exclude (file name, path or extension)
el: Αρχεία προς εξαίρεση (όνομα αρχείου, διαδρομή ή επέκταση)

en: Folders to exclude (folder name or path)
el: Φάκελοι προς εξαίρεση(όνομα φακέλου ή διαδρομή)

en: Locations to always include (file/folder name, path or  file extension)
el: Να συμπεριλαμβάνονται πάντα οι τοποθεσίες (όνομα αρχείου/φακέλου ή επέκταση αρχείου)

en: Remember Entered Information
el: Θυμήσου Εισηγμένες Πληροφορίες

en: Backup
el: Αντίγραφα Ασφαλείας

en: Secure
el: Ασφάλεια

en: Language
el: Γλώσσα

en: Text
el: Κείμενο

en: Tab style
el: Στυλ Καρτελών

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Choose font
el: Επιλέξτε γραμματοσειρά

en: Enable Tooltips
el: Ενεργοποίηση Tooltips

en: Small Borders
el: Μικρά περιθώρια

en: About
el: Περι

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: Expansion
el: Επέκταση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Add
el: Πρόσθεσε

en: Remove
el: Απομάκρυνε

en: Expand all
el: Επέκτεινε όλα

en: Insert Variable
el: Εισάγετε μεταβλητή

en: Differential only supports one folder
el: Το διαφορικό υποστηρίζει μόνο έναν φάκελο

en: Please select the source folder
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον πηγαίο φάκελο

en: Please select the destination folder
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον φάκελο προορισμού

en: File to exclude
el: Αρχείο προς εξαίρεση

en: Folder to exclude
el: Φάκελος προς εξαίρεση

en: You must select a name for this set of Rules
el: Πρέπει να επιλέξετε όνομα για αυτό το σύνολο Κανόνων

en: Location to include
el: Να περιλαμβάνεται η τοποθεσία

en: Please select the folder to store your backups
el: Παρακαλώ επιλέξτε φάκελο για αποθήκευση αντιγράφων ασφαλείας

en: Restore into:
el: Αποκατάσταση σε

en: Please choose a file to backup to
el: Παρακαλώ επιλέξτε αρχείο αντιγράφου ασφαλείας

en: Please enter the name for the new variable
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα της νέας  μεταβλητής

en: New Variable
el: Νέα μεταβλητή

en: There is already a variable with this name.
el: Υπάρχει ήδη μια  μεταβλητή με αυτό το όνομα

en: Choose a directory
el: Επιλέξτε κατάλογο

en: Please insert the location you want to point to.
el: Παρακαλώ εισάγετε την τοποθεσία που θέλετε να καταδείξετε

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Please enter the name for the new script
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα του νέου script

en: New Script
el: Νέο Script

en: Job name
el: Όνομα Εργασίας

en: Please chose a job to save to
el: Παρακαλώ επιλέξτε εργασία προς αποθήκευση

en: Exclude by extension
el: Εξαίρεση κατα επέκταση

en: Exclude by name
el: Εξαίρεση κατα όνομα

en: Include by extension
el: Συμπεριέλαβε κατα επέκταση

en: Include by name
el: Συμπεριέλαβε κατα όνομα

en: Overwritten
el: Επικαλύφθηκε

en: If needed
el: Εαν χρειαστεί

en: Location to Extract into
el: Τοποθεσία προς εξαγωγή

en: Archives to Extract
el: Αρχεία προς εξαγωγή

en: None
el: Κανένα

en: Fastest
el: Τάχυστα

en: Fast
el: Γρήγορα

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Time
el: Χρόνος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Please select a folder
el: Παρακαλώ επιλέξτε φάκελο

en: Removed
el: Απομακρύνθηκε
