wxWidgets-2.8.10 - en to tr translation catalogue (1377 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
tr: 
    Lütfen bu raporu program geliştiricisine gönderiniz, teşekkürler!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
tr:               Teşekkürler.Sıkıntı için özür dileriz!

en:  (error %ld: %s)
tr:  (hata %ld: %s)

en:  Preview
tr: Önizleme

en:  bold
tr:  kalın

en:  italic
tr:  eğik

en:  light
tr:  açık

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
tr: #10 Zarf, 4 1/8 x 9 1/2 inç

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
tr: #11 Zarf, 4 1/2 x 10 3/8 inç

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
tr: #12 Zarf, 4 3/4 x 11 inç

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
tr: #14 Zarf, 5 x 11 1/2 inç

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
tr: #9 Zarf, 3 7/8 x 8 7/8 inç

en: %i of %i
tr: %i / %i

en: %ld byte | %ld bytes
tr[0]: %ld bayt

en: %s (or %s)
tr: %s (veya %s)

en: %s Error
tr: %s Hata

en: %s Information
tr: %s Bilgi

en: %s Warning
tr: %s Uyarı

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
tr: %s '%s' girdisi için tar başlığına sığmadı

en: %s files (%s)|%s
tr: %s dosyaları (%s)|%s

en: %s message
tr: %s ileti

en: &About...
tr: &Hakkında...

en: &Actual Size
tr: Gerçek boyut

en: &After a paragraph:
tr: Paragraftan sonra:

en: &Alignment
tr: Hizalama

en: &Apply
tr: Uygula

en: &Apply Style
tr: Stili Uygula

en: &Arrange Icons
tr: Si&mgeleri Düzenle

en: &Back
tr: Geri

en: &Based on:
tr: Kaynak:

en: &Before a paragraph:
tr: Paragraftan önce:

en: &Bold
tr: Kalın

en: &Bullet style:
tr: Yerimi stili:

en: &Cancel
tr: İptal

en: &Cascade
tr: &Kademelendir

en: &Character code:
tr: Karakter kodu

en: &Clear
tr: T&emizle

en: &Close
tr: &Kapat

en: &Colour:
tr: Renk:

en: &Copy
tr: K&opyala

en: &Copy URL
tr: Bağı(URL) K&opyala

en: &Debug report preview:
tr: &Hata ayıklama raporu önizleme:

en: &Delete
tr: Sil

en: &Delete Style...
tr: Stili sil...

en: &Details
tr: &Detaylar

en: &Down
tr: Aşağı

en: &Edit
tr: Dü&zenle

en: &Edit Style...
tr: Stili düzenle

en: &File
tr: Dosya

en: &Find
tr: B&ul

en: &Finish
tr: &Bitir

en: &Font family:
tr: Yazıtipi sınıfı

en: &Font for Level...
tr: Seviye için yazıtipi...

en: &Font:
tr: Yazıtipi:

en: &Forward
tr: İleri

en: &From:
tr: Kaynak:

en: &Goto...
tr: G&it...

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Home
tr: Ev

en: &Indentation (tenths of a mm)
tr: Girinti (1/10mm ölçeğinde)

en: &Indeterminate
tr: Belirsiz

en: &Index
tr: D&izin

en: &Italic
tr: Eğik

en: &Justified
tr: Ayarlandı

en: &Left
tr: Sol

en: &Left:
tr: Sol:

en: &List level:
tr: Liste seviyesi:

en: &Log
tr: &Günlük

en: &Move
tr: Kaydır

en: &New
tr: Yeni

en: &Next
tr: &Sonraki

en: &Next >
tr: &Sonraki >

en: &Next Tip
tr: %Sonraki İpucu

en: &Next style:
tr: &Sonraki stil:

en: &No
tr: Hayır

en: &Notes:
tr: &Notlar:

en: &Number:
tr: Sayı:

en: &OK
tr: Tamam

en: &Open...
tr: Aç...

en: &Outline level:
tr: Anahat seviyesi:

en: &Paste
tr: Yapıştır

en: &Point size:
tr: Yazı boyutu:

en: &Position (tenths of a mm):
tr: Konum (1/10mm):

en: &Preferences
tr: &Tercihler

en: &Previous
tr: Önceki

en: &Print...
tr: Yazdır...

en: &Properties
tr: Özellikler

en: &Quit
tr: Çıkış

en: &Redo
tr: Geri al iptal

en: &Redo
tr: Geri al iptal

en: &Rename Style...
tr: Stili yeniden adlandır...

en: &Replace
tr: &Değiştir

en: &Restart numbering
tr: Numaralandırmayı yeniden yap

en: &Restore
tr: Geri al

en: &Right
tr: Sağ

en: &Right:
tr: Sağ:

en: &Save
tr: Kaydet

en: &Save...
tr: Kay&det

en: &Show tips at startup
tr: %Başlangıçta ipuçlarını göster

en: &Size
tr: Boyut

en: &Size:
tr: Boyut:

en: &Skip
tr: Atla

en: &Spacing (tenths of a mm)
tr: Boşluk (1/10mm)

en: &Stop
tr: Dur

en: &Strikethrough
tr: Üstü çizili

en: &Style:
tr: Stil:

en: &Styles:
tr: Stiller:

en: &Subset:
tr: Alt küme:

en: &Symbol:
tr: Sembol:

en: &Underline
tr: Altçizgili

en: &Underlining:
tr: Altını çizme:

en: &Undo
tr: &Geri Al

en: &Undo
tr: &Geri Al

en: &Unindent
tr: Girintilemeyi geri al

en: &Up
tr: Yukarı

en: &Weight:
tr: Yoğunluk:

en: &Window
tr: &Pencere

en: &Yes
tr: Evet

en: '%s' has extra '..', ignored.
tr: '%s' içinde fazladan '..' var, gözardı edildi.

en: '%s' is invalid
tr: '%s' geçersiz

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
tr: '%s' seçenek '%s' için doğru bir sayısal değer değil.

en: '%s' is not a valid message catalog.
tr: '%s' geçerli bir ileti kataloğu değil.

en: '%s' is probably a binary buffer.
tr: '%s' muhtemelen ikili arabellek.

en: '%s' should be numeric.
tr: '%s' sayısal olmalı

en: '%s' should only contain ASCII characters.
tr: '%s' sadece ASCII karakterler içermeli.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
tr: '%s' sadece alfabetik karakterler içermeli.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
tr: '%s' sadece alfabetik veya sayısal karakterler içermeli.

en: (Help)
tr: (Yardım)

en: (None)
tr: (Yok)

en: (Normal text)
tr: (Normal metin)

en: (bookmarks)
tr: (yer imleri)

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: 10 x 11 in
tr: 10 x 11 inç

en: 10 x 14 in
tr: 10 x 14 inç

en: 11 x 17 in
tr: 11 x 17 inç

en: 12 x 11 in
tr: 12 x 11 inç

en: 15 x 11 in
tr: 15 x 11 inç

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
tr: 6 3/4 Zarf, 3 5/8 x 6 1/2 inç

en: 9 x 11 in
tr: 9 x 11 inç

en: : file does not exist!
tr: : dosya yok!

en: : unknown charset
tr: : bilinmeyen karakter kümesi

en: : unknown encoding
tr: : tanımsız kodlama

en: < &Back
tr: < &Geri

en: <Any Decorative>
tr: <Süslü>

en: <Any Modern>
tr: <Modern>

en: <Any Roman>
tr: <Roman>

en: <Any Script>
tr: <Betik>

en: <Any Swiss>
tr: <İsveç>

en: <Any Teletype>
tr: <Teletype>

en: <Any>
tr: <Herhangi>

en: <DIR>
tr: <KLASÖR>

en: <DRIVE>
tr: <SÜRÜCÜ>

en: <LINK>
tr: <BAĞ>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
tr: <b><i>Koyu yatık şekil.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
tr: <b><i>koyu yatık <u>altçizgili</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
tr: <b>Koyu şekil.</b>

en: <i>Italic face.</i>
tr: <i>Yatık şekil.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
tr: Hata ayıklama raporu klasörde üretildi

en: A debug report has been generated. It can be found in
tr: Hata ayıklama raporu üretildi. Bakınız

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
tr: Boş olmayan bir yığın 'element' düğümlerinden oluşmalıdır

en: A standard bullet name.
tr: Bir standart yerimi adı.

en: A3 Extra 322 x 445 mm
tr: A3 Ek 322 x 445 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
tr: A3 Ek Enine 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
tr: A3 Çevrik 420 x 297 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
tr: A3 Enine 297 x 420 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
tr: A3 sayfa, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
tr: A4 Ek 9.27 x 12.69 inç

en: A4 Plus 210 x 330 mm
tr: A4 Artı 210 x 330 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
tr: A4 Çevrik 297 x 210 mm

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
tr: A4 Enine 210 x 297 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
tr: A4 sayfa, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
tr: A4 sayfa, 210 x 297 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
tr: A5 Ek 174 x 235 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
tr: A5 Çevrik 210 x 148 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
tr: A5 Enine 148 x 210 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
tr: A5 sayfa, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
tr: A6 Çevrik 148 x 105 mm

en: About
tr: Hakkında

en: About %s
tr: %s Hakkında

en: Add
tr: Ekle

en: Add current page to bookmarks
tr: Geçerli sayfayı yer imlerine ekle

en: Add to custom colours
tr: Tanımlı renklere ekle

en: Added item is invalid.
tr: Eklenen öğe geçersiz.

en: Adding book %s
tr: %s kitabı ekleniyor

en: After a paragraph:
tr: Paragraftan sonra:

en: Align Left
tr: Sola hizala

en: Align Right
tr: Sağa hizala

en: All
tr: Tümü

en: All files (%s)|%s
tr: Tüm dosyalar (%s)|%s

en: All files (*)|*
tr: Tüm dosyalar (*)|*

en: All files (*.*)|*
tr: Tüm dosyalar (*.*)|*

en: All files (*.*)|*.*
tr: Tüm dosyalar (*.*)|*.*

en: All styles
tr: Tüm stiller

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
tr: 'SetObjectClassInfo' işlevi kayıtlı bir nesne ile çağrıldı

en: Already dialling ISP.
tr: ISP zaten aranıyor.

en: And includes the following files:
tr: Ve aşağıdaki dosyaları içeriyor:

en: Animation file is not of type %ld.
tr: Canlandırma dosyası %ld tipinde değil.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
tr: '%s' günlük dosyasına ekle ([Hayır] seçilirse üstüne yazılacak)?

en: Arabic
tr: Arapça

en: Arabic (ISO-8859-6)
tr: Arapça (ISO-8859-6)

en: Archive doesnt contain #SYSTEM file
tr: Arşiv #SYSTEM dosyası içermiyor

en: Artists
tr: Sanatçılar

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Available fonts.
tr: Kullanılabilir yazı tipleri.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
tr: B4 (JIS) Çevrik 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
tr: B4 Zarf, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
tr: B4 sayfa, 250 x 354 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
tr: B5 (ISO) Ek 201 x 276 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
tr: B5 (JIS) Çevrik 257 x 182 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
tr: B5 (JIS) Enine 182 x 257 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
tr: B5 Zarf, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
tr: B5 sayfa, 182 x 257 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
tr: B6 (JIS) Çevrik 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
tr: B6 Zarf, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
tr: BMP: bellek yaratılamadı.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
tr: BMP: Geçersiz görüntü kaydedilemedi.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
tr: BMP: RGB renk haritası yazılamadı.

en: BMP: Couldn't write data.
tr: BMP: Veri yazılamadı.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
tr: BMP: İkil eşlemi dosya başlığı yazılamadı.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
tr: BMP: Resim bilgi başlığı (BitmapInfo) yazılamadı.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
tr: BMP: wxImage'in kendi wxPalette'i yok.

en: Background colour
tr: Arkaplan rengi

en: Baltic (ISO-8859-13)
tr: Baltık (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
tr: Baltık (eski) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
tr: Paragraftan önce:

en: Bitmap
tr: İkil eşlemi

en: Bitmap renderer cannot render value; value type:
tr: İkil eşlemi görselleştiricisi yapamıyor değer; tip:

en: Bold
tr: Kalın

en: Bottom margin (mm):
tr: Alt boşluk (mm):

en: Browse
tr: Gözat

en: Bullet &Alignment:
tr: Yerimi hizalama:

en: Bullet style
tr: Yerimi stili

en: Bullets
tr: Yerimleri

en: C sheet, 17 x 22 in
tr: C sayfa, 17 x 22 inç

en: C&lear
tr: T&emizle

en: C&olour:
tr: Renk:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
tr: C3 Zarf, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
tr: C4 Zarf, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
tr: C5 Zarf, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
tr: C6 Zarf, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
tr: C65 Zarf, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
tr: CHM işleyici şimdilik sadece yerel dosyaları destekler!

en: Ca&pitals
tr: Büyük harfler

en: Can not create mutex.
tr: Muteks yaratılamadı.

en: Can not enumerate files '%s'
tr: '%s' dosyaları sayılamıyor

en: Can not enumerate files in directory '%s'
tr: '%s' klasöründeki dosyalar sayılamıyor

en: Can not resume thread %lu
tr: %lu iş parçacığı yeniden başlatılamadı

en: Can not resume thread %x
tr: %x iş parçacığı yeniden başlatılamadı

en: Can not start thread: error writing TLS.
tr: İş parçacığı başlatılamadı: TLS yazma hatası.

en: Can not suspend thread %lu
tr: %lu iş parçacığı beklemeye alınamadı

en: Can not suspend thread %x
tr: %x iş parçacığı beklemeye alınamadı

en: Can not wait for thread termination
tr: İş parçacığının bitmesi beklenemiyor

en: Can't &Undo
tr: &Geri al yapılamıyor

en: Can't check image format of file '%s': file does not exist.
tr: '%s' dosyasının görüntü biçimi kontrol edilemiyor: dosya yok.

en: Can't close registry key '%s'
tr: '%s' kayıt anahtarı kapatılamadı

en: Can't copy values of unsupported type %d.
tr: Desteklenmeyen %d tipinin değerleri kopyalanamıyor.

en: Can't create registry key '%s'
tr: '%s' kayıt anahtarı yaratılamadı

en: Can't create thread
tr: İş parçacığı yaratılamıyor

en: Can't create window of class %s
tr: %s sınıfının penceresi yaratılamıyor

en: Can't delete key '%s'
tr: '%s' anahtarı silinemedi

en: Can't delete the INI file '%s'
tr: '%s' INI dosyası silinemedi

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
tr: '%s' değeri '%s' anahtarından silinemiyor

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
tr: '%s' anahtarının alt-anahtarları sayılamıyor

en: Can't enumerate values of key '%s'
tr: '%s' anahtarının değerleri sayılamıyor

en: Can't export value of unsupported type %d.
tr: Desteklenmeyen %d tipinin değeri verilemiyor.

en: Can't find current position in file '%s'
tr: '%s' dosyasındaki geçerli konum bulunamıyor

en: Can't get info about registry key '%s'
tr: '%s' kayıt anahtarı hakkında bilgi alınamıyor

en: Can't initialize zlib deflate stream.
tr: Zlib sıkıştırma akımı ilklendirilemiyor.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
tr: Zlib açma akımı ilklendiriemedi.

en: Can't load image from file '%s': file does not exist.
tr: Görüntü '%s' dosyasından yüklenemiyor: dosya yok.

en: Can't open registry key '%s'
tr: '%s' kayıt anahtarı açılamadı

en: Can't read from inflate stream: %s
tr: Açma akımından okunamıyor: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
tr: Açma akımından okunamıyor: alt akımda beklenmeyen EOF.

en: Can't read value of '%s'
tr: '%s''nin değeri okunamadı

en: Can't read value of key '%s'
tr: '%s' anahtarının değeri okunamıyor

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
tr: Görüntü '%s' dosyasına kaydedilemiyor: bilinmeyen uzantı.

en: Can't save log contents to file.
tr: Günlük içeriği dosyaya kaydedilemiyor.

en: Can't set thread priority
tr: İş parçacığı önceliği ayarlanamıyor

en: Can't set value of '%s'
tr: '%s' nin değeri değiştirilemiyor

en: Can't write to deflate stream: %s
tr: Sıkıştırma akımına yazılamıyor: %s

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot convert dialog units: dialog unknown.
tr: İletişim birimi çevrilemiyor: bilinmeyen iletişim.

en: Cannot convert from the charset '%s'!
tr: '%s' karakter kümesinden çevrilemiyor!

en: Cannot create new column's ID. Probably max. number of columns reached.
tr: Yeni sütunun ID'si yaratılamadı. Olasılıkla en fazla sütun sayısına ulaşıldı.

en: Cannot find active dialup connection: %s
tr: Aktif çevirmeli bağlantı bulunamıyor: %s

en: Cannot find container for unknown control '%s'.
tr: Bilinmeyen '%s' kontrolü için taşıyıcı bulunamıyor.

en: Cannot find font node '%s'.
tr: '%s' yazıtipi düğümü bulunamıyor.

en: Cannot find the location of address book file
tr: Adres defteri dosyasının yeri bulunamıyor

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
tr: Listeleme ilkesi %d için öncelik aralığı alınamıyor.

en: Cannot get the hostname
tr: Makine adı alınamıyor

en: Cannot get the official hostname
tr: Resmi makine adı alınamıyor

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
tr: Kapatılamıyor - aktif çevirmeli bağlantı yok.

en: Cannot initialize OLE
tr: OLE ilklendirilemedi

en: Cannot initialize SciTech MGL!
tr: SciTech MGL ilklendirilemedi!

en: Cannot initialize display.
tr: Görüntü ilklendirilemedi.

en: Cannot load icon from '%s'.
tr: '%s' içinden ikon yüklenemiyor.

en: Cannot load resources from file '%s'.
tr: Kaynaklar '%s' dosyasından yüklenemedi.

en: Cannot open HTML document: %s
tr: %s HTML dökumanı açılamıyor

en: Cannot open HTML help book: %s
tr: %s HTML yardım kitapçığı açılamıyor

en: Cannot open contents file: %s
tr: %s içerik dosyası açılamıyor

en: Cannot open file '%s'.
tr: '%s' dosyası açılamıyor.

en: Cannot open file for PostScript printing!
tr: Dosya PostScript yazdırma için açılamıyor!

en: Cannot open index file: %s
tr: Dizin dosyası açılamıyor: %s

en: Cannot parse Plural-Forms:'%s'
tr: Çoğul-formlar ayrıştırılamıyor:'%s'

en: Cannot parse coordinates from '%s'.
tr: Konumlar '%s' içinden ayrıştırılamıyor.

en: Cannot parse dimension from '%s'.
tr: Boyutlar '%s' içinden ayrıştırılamıyor.

en: Cannot print empty page.
tr: Boş sayfa basılamıyor.

en: Cannot read typename from '%s'!
tr: Tipadı '%s' içinden okunamıyor.

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
tr: İşparçacığı listeleme ilkesi alınamıyor.

en: Cannot set locale to language "%s".
tr: Yerel  "%s" diline ayarlanamıyor.

en: Cannot start thread: error writing TLS
tr: İş parçacığı başlatılamıyor: TLS yazma hatası

en: Cannot wait for thread termination.
tr: İş parçacığının bitmesi beklenemiyor.

en: Cant create the thread event queue
tr: İş parçacığı olay kuyruğu yaratılamıyor

en: Case sensitive
tr: Büyük küçük harfe duyarlı

en: Celtic (ISO-8859-14)
tr: Keltçe (ISO-8859-14)

en: Cen&tred
tr: Ortalı

en: Centered
tr: ortalı

en: Central European (ISO-8859-2)
tr: Orta Avrupa (ISO-8859-2)

en: Centre
tr: Orta

en: Centre text.
tr: Metni ortala.

en: Ch&oose...
tr: Seç...

en: Change List Style
tr: Liste stilini değiştir

en: Change Style
tr: Stili değiştir

en: Changed item is invalid.
tr: Değiştirilen öğe geçersiz.

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
tr: Varolan "%s" dosyasının üstüne yazılmasını önlemek için değişiklikler saklanmayacaktır.

en: Character styles
tr: Karakter stilleri

en: Check to add a period after the bullet.
tr: Yeriminden sonra bir nokta koymak için işaretleyiniz.

en: Check to add a right parenthesis.
tr: Sağa bir parantez eklemek için işaretleyiniz.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
tr: Yerimini parantez içine almak için işaretleyiniz.

en: Check to make the font bold.
tr: Yazıtipini kalınlaştırmak için işaretleyiniz.

en: Check to make the font italic.
tr: Yazıtipini eğmek için işaretleyiniz.

en: Check to make the font underlined.
tr: Yazıtipini alt çizgili yapmak için işaretleyiniz.

en: Check to restart numbering.
tr: Yeniden numaralandırmak için işaretleyiniz

en: Check to show a line through the text.
tr: Metin boyunca bir çizgi göstermek için işaretleyiniz.

en: Check to show the text in capitals.
tr: Metni büyük harflerle göstermek için işaretleyiniz.

en: Check to show the text in subscript.
tr: Metni altyazılı göstermek için işaretleyiniz.

en: Check to show the text in superscript.
tr: Metni üst yazılı göstermek için işaretleyiniz.

en: Choose ISP to dial
tr: Çevrilecek ISP'yi seçiniz

en: Choose colour
tr: Renk seç

en: Choose font
tr: Yazıtipi seç

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
tr: "%s" birimini içeren karşılıklı bağlılık bulundu.

en: Cl&ose
tr: Kapat

en: Clear the log contents
tr: Günlük içeriğini temizle

en: Click to apply the selected style.
tr: Seçili stili uygulamak için tıklayınız.

en: Click to browse for a symbol.
tr: Bir sembol araştırmak için tıklayınız

en: Click to cancel changes to the font.
tr: Yazıtipi değişikliklerinden vazgeçmek için tıklayınız.

en: Click to cancel the font selection.
tr: Yazıtipi seçiminden vazgeçmek için tıklayınız.

en: Click to cancel this window.
tr: Bu pencereden vazgeçmek için tıklayınız.

en: Click to change the font colour.
tr: Yazıtipi rengini değiştirmek için tıklayınız.

en: Click to change the text colour.
tr: Metin rengini değiştirmek için tıklayınız.

en: Click to choose the font for this level.
tr: Bu seviyenin yazıtipini seçmek için tıklayınız.

en: Click to close this window.
tr: Pencereyi kapatmak için tıklayınız.

en: Click to confirm changes to the font.
tr: Yazıtipindeki değişikliklerini onaylamak için tıklayınız.

en: Click to confirm the font selection.
tr: Yazıtipi seçimini onaylamak için tıklayınız.

en: Click to confirm your selection.
tr: Seçiminizi onaylamak için tıklayınız.

en: Click to create a new character style.
tr: Yeni bir karakter stili yaratmak için tıklayınız.

en: Click to create a new list style.
tr: Yeni bir liste stili yaratmak için tıklayınız.

en: Click to create a new paragraph style.
tr: Yeni bir paragraf stili yaratmak için tıklayınız.

en: Click to create a new tab position.
tr: Yeni bir sekme konumu yaratmak için tıklayınız.

en: Click to delete all tab positions.
tr: Tüm sekme yerlerini silmek için tıklayınız.

en: Click to delete the selected style.
tr: Seçili stili silmek için tıklayınız.

en: Click to delete the selected tab position.
tr: Seçili sekme konumunu silmek için tıklayınız.

en: Click to edit the selected style.
tr: Seçili stili düzenlemek için tıklayınız.

en: Click to rename the selected style.
tr: Seçili stili yeniden adlandırmak için tıklayınız.

en: Close
tr: Kapat

en: Close	Alt-F4
tr: Kapat	Alt-F4

en: Close All
tr: Tümünü kapat

en: Close current document
tr: Geçerli dökümanı kapat

en: Close this window
tr: Bu pencereyi kapat

en: Colour
tr: Renk

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
tr: Renk seçimi penceresi başarısız; hata: %0lx.

en: Colour:
tr: Renk:

en: Column could not be added.
tr: Sütun eklenemedi.

en: Column description could not be initialized.
tr: Sütun tanımı başlatılamadı.

en: Column does not have a renderer.
tr: Sütun'un bir görselleştiricisi yok.

en: Column index not found.
tr: Sütun dizini bulunamadı.

en: Column pointer must not be NULL.
tr: Sütun imleci boş olmamalıdır.

en: Column width could not be determined
tr: Sütun genişliği alınamadı.

en: Column width could not be set.
tr: Sütun genişliği ayarlanamadı.

en: Column's model column has no equivalent in the associated model.
tr: Sütun'un ilişkili modelde bir model eşleniği yok.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
tr: %d komut satırı değişkeni Unikoduna çevrilemedi ve gözardı edilecek.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
tr: Sıkıştırılmış HTML Yardım dosyası (*.chm)|*.chm|

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Config entry name cannot start with '%c'.
tr: Ayar bilgi adı '%c' ile başlayamaz.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm registry update
tr: Kayıt değişikligini onaylayınız

en: Connecting...
tr: Bağlanılıyor...

en: Contents
tr: İçerik

en: Control is wrongly initialized.
tr: Kontrol hatalı olarak başlatıldı.

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
tr: '%s' karakter kümesine dönüşüm çalışmıyor.

en: Copied to clipboard:"%s"
tr: Panoya kopyalandı:"%s"

en: Copies:
tr: Kopya adedi:

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy selection
tr: Seçimi kopyala

en: Could not add column to internal structures.
tr: Sütun iç yapılara eklenemedi.

en: Could not create temporary file '%s'
tr: Geçici '%s' dosyası yaratılamadı

en: Could not determine column index.
tr: Sütun dizini belirlenemedi.

en: Could not determine column's position
tr: Sütun'un konumu belirlenemedi

en: Could not determine number of items
tr: Öğe sayısı belirlenemedi

en: Could not extract %s into %s: %s
tr: %s %s içine açılamıyor: %s

en: Could not find tab for id
tr: Kimlik için sekme bulunamıyor

en: Could not get header description.
tr: Başlık tanımı alınamadı.

en: Could not get items.
tr: Öğeler alınamadı.

en: Could not get property flags.
tr: Özellik işaretleri alınamadı.

en: Could not get selected items.
tr: Seçili öğeler alınamadı.

en: Could not locate file '%s'.
tr: '%s' dosyası bulunmadı.

en: Could not remove column.
tr: Sütun kaldırılamadı.

en: Could not retrieve number of items
tr: Öğe sayısı alınamadı

en: Could not set alignment.
tr: Hizalama ayarlanamadı.

en: Could not set column width.
tr: Sütun genişliği ayarlanamadı.

en: Could not set header description.
tr: Başlık tanımı ayarlanamadı.

en: Could not set icon.
tr: Simge ayarlanamadı.

en: Could not set maximum width.
tr: En byük genişlik ayarlanamadı.

en: Could not set minimum width.
tr: En küçük genişlik ayarlanamadı.

en: Could not set property flags.
tr: Özellik işaretleri ayarlanamadı.

en: Could not start document preview.
tr: Döküman önizleme başlatılamadı.

en: Could not start printing.
tr: Yazdırma başlatılamadı.

en: Could not transfer data to window
tr: Bilgi pencereye yollanamadı

en: Could not unlock mutex
tr: Muteks kilidi açılamıyor

en: Couldn't acquire a mutex lock
tr: Muteks kilidi alınamıyor

en: Couldn't add an image to the image list.
tr: Görüntü listeye eklenemedi.

en: Couldn't create a timer
tr: Zamanlayıcı yaratılamadı

en: Couldn't create cursor.
tr: İmleç yaratılamadı.

en: Couldn't create the overlay window
tr: Üst pencere yaratılamadı

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
tr: '%s' sembolü devingen kitaplıkta bulunamadı

en: Couldn't get hatch style from wxBrush.
tr: wxBrush'tan tarama stili alınamadı.

en: Couldn't get the current thread pointer
tr: Geçerli işparçacığı imleci alınamıyor

en: Couldn't init the context on the overlay window
tr: Üst pencerede bağlam başlatılamadı

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
tr: PNG görüntüsü yüklenemedi -dosya bozuk veya bellek yetersiz.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
tr: Ses verisi '%s' içinden yüklenemiyor.

en: Couldn't open audio: %s
tr: Ses açılamıyor: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
tr: '%s' pano biçimi kaydedilemedi.

en: Couldn't release a mutex
tr: Muteks bırakılamıyor

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
tr: %d liste kontrolü elemanı hakkında bilgi alınamadı.

en: Couldn't save PNG image.
tr: PNG görüntüsü kaydedilemedi.

en: Couldn't terminate thread
tr: İş parçacığı sonlandırılamıyor

en: Create Parameter not found in declared RTTI Parameters
tr: 'Create Parameter' bildirilen RTTI öğeleri içinde bulunamadı

en: Create directory
tr: Klasör yarat

en: Create new directory
tr: Yeni klasör yarat

en: Cu&t
tr: %Kes

en: Current directory:
tr: Geçerli klasör:

en: Custom size
tr: Özel boyut

en: Cut
tr: Kes

en: Cut selection
tr: Seçimi kes

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
tr: Kril (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
tr: D sayfa, 22 x 34 inç

en: DDE poke request failed
tr: DDE itme isteği başarısız

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
tr: DIB başlığı: Kodlama ikili derinliğiyle uyumlu değil.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
tr: DIB başlığı: Dosyanın imaj yüksekliği > 32767 piksel.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
tr: DIB başlığı: Dosyanın imaj genişliği > 32767 piksel.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
tr: DIB başlığı: Dosyada bilinmeyen ikili derinliği.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
tr: DIB başlığı: Dosyada bilinmeyen kodlama.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
tr: DL Zarf, 110 x 220 mm

en: Data view control is not correctly initialized
tr: Veri görüntüleme kontrolu düzgün bir şekilde başlatılamadı

en: Date renderer cannot render value; value type:
tr: Tarih görselleştiricisi yapamıyor değer; tip:

en: Debug report "%s"
tr: Hata ayıklama raporu "%s"

en: Debug report couldn't be created.
tr: Hata ayıklama raporu yaratılamadı.

en: Debug report generation has failed.
tr: Hata ayıklama raporu üretilemedi.

en: Decorative
tr: Süslü

en: Default encoding
tr: Öntanımlı kodlama

en: Default font
tr: Öntanımlı yazıtipi

en: Default printer
tr: Öntanımlı yazıcı

en: Delete
tr: Sil

en: Delete A&ll
tr: Tümünü Sil

en: Delete Style
tr: Stili Sil

en: Delete Text
tr: Metni Sil

en: Delete item
tr: Öğeyi Sil

en: Delete selection
tr: Seçimi Sil

en: Delete style %s?
tr: %s stili silinsin mi?

en: Deleted stale lock file '%s'.
tr: Eski kilit dosyası '%s' silindi.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
tr: "%s" bağlılığı yok; birim "%s".

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Developed by
tr: Geliştirici

en: Developers
tr: Geliştiriciler

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
tr: Uzaktan erişim servisi (RAS) kurulu olmadığı için çevirme işlevleri yok. Lütfen kurunuz.

en: Did you know...
tr: Biliyor muydunuz...

en: DirectFB error %d occured.
tr: DirectFB %d hatası oluştu.

en: Directories
tr: Klasörler

en: Directory '%s' couldn't be created
tr: '%s' klasörü yaratılamadı

en: Directory '%s' doesn't exist!
tr: '%s' klasörü yok!

en: Directory does not exist
tr: Klasör yok

en: Directory doesn't exist.
tr: Klasör yok

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
tr: Verilen alt-dizgiyi içeren tüm dizin elemanlarını göster. Arama küçük-büyük harf duyarlıdır.

en: Display options dialog
tr: Seçenek penceresini göster

en: Displays help as you browse the books on the left.
tr: Soldaki kitapları gezerken yardımı gösterir.

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
tr: Dosyaları %s için kullanılan komutu değiştirmek istiyor musunuz ("%s" uzantılı dosyalar) ?
    Geçerli değer 
    %s, 
    Yeni değer 
    %s %1

en: Do you want to save changes to document %s?
tr: %s dökümanında yapılan değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?

en: Documentation by
tr: Dökümanı yazan

en: Documentation writers
tr: Döküman yazarları

en: Don't Save
tr: Kaydetme

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Done.
tr: Tamamlandı.

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
tr: Japon Çift Postakartı Çevrik 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
tr: Birden fazla kullanılmış kimlik: %d

en: Down
tr: Aşağı

en: E sheet, 34 x 44 in
tr: E sayfa, 34 x 44 inç

en: Edit item
tr: Öğeyi düzenle

en: Elapsed time:
tr: Geçen süre:

en: Enter a character style name
tr: Bir karakter stil adı giriniz

en: Enter a list style name
tr: Bir liste stil adı giriniz

en: Enter a new style name
tr: Yeni bir stil adı giriniz

en: Enter a page number between %d and %d:
tr: %d ile %d arasında bir sayfa numarası giriniz:

en: Enter a paragraph style name
tr: Bir paragraf stil adı giriniz

en: Enter command to open file "%s":
tr: "%s" dosyasını açmak için komut giriniz:

en: Entries found
tr: Öğe bulundu

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
tr: Davetiye Zarf 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
tr: Çevre değişkenleri açılamadı: eksik '%c', konum %u, '%s' içinde.

en: Error
tr: Hata

en: Error closing epoll descriptor
tr: epoll tanımlayıcı kapatma hatası

en: Error creating directory
tr: Klasör yaratılamadı

en: Error in reading image DIB.
tr: DIB görüntüsü okuma hatası

en: Error reading config options.
tr: Ayar seçenekleri okuma hatası.

en: Error saving user configuration data.
tr: Kullanıcı ayarlarını kaydetme hatası.

en: Error while printing:
tr: Yazdırma hatası:

en: Error while waiting on semaphore
tr: Bayrak bekleme hatası

en: Error:
tr: Hata:

en: Estimated time:
tr: Tahmini süre:

en: Executable files (*.exe)|*.exe|All files (*.*)|*.*||
tr: Yürütülebilir dosyalar (*.exe)|*.exe|Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: Execution of command '%s' failed
tr: '%s' komutu işletilemedi

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
tr: '%s' komutunun işlemesi başarısız; hata: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
tr: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 inç

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
tr: Kayıt anahtarı verme: "%s" dosyası zaten var, üstüne yazılmayacak.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
tr: Japonca için gelişmiş Unix Codepage (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
tr: '%s''in '%s' içine açılması başarısız.

en: Failed to access lock file.
tr: Kilit dosyasına erişilemedi.

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
tr: %d tanımlayıcısı %d epoll tanımlayısıcına eklenemedi

en: Failed to allocate colour for OpenGL
tr: OpenGL için renk ayarlanamadı

en: Failed to allocated %luKb of memory for bitmap data.
tr: İkil eşlemi verisi için %luKb bellek ayrılamadı.

en: Failed to change video mode
tr: Görüntü ayarı değiştirilemedi

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
tr: "%s" hata ayıklama rapor klasörü temizlenemedi

en: Failed to close file handle
tr: Dosya tanıtıcı kapatılamadı

en: Failed to close lock file '%s'
tr: '%s' kilit dosyası kapatılamadı

en: Failed to close the clipboard.
tr: Pano kapatılamadı.

en: Failed to close the display "%s"
tr: "%s" görüntüsü kapatılamadı

en: Failed to connect to session manager: %s
tr: Oturum yöneticisine bağlanılamadı: %s

en: Failed to connect: missing username/password.
tr: Bağlanılamadı: eksik kullanıcı adı/parola.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
tr: Bağlanılamadı: aranacak ISP yok.

en: Failed to convert file "%s" to Unicode.
tr: "%s" dosyası Unikoduna çevrilemedi.

en: Failed to copy registry value '%s'
tr: Kayıt değeri '%s' kopyalanamadı

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
tr: Kayıt anahtarı '%s''nin içeriği '%s''e kopyalanamadı.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
tr: '%s' dosyası '%s''ye kopyalanamadı

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
tr: '%s' kayıt alt anahtarı '%s''ye kopyalanamadı.

en: Failed to create DDE string
tr: DDE dizgisi yaratılamadı

en: Failed to create MDI parent frame.
tr: MDI ana çerçeve yaratılamadı.

en: Failed to create a status bar.
tr: Durum çubuğu yaratılamadı.

en: Failed to create a temporary file name
tr: Geçici dosya adı yaratılamadı

en: Failed to create an anonymous pipe
tr: Anonim boru yaratılamadı

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
tr: '%s' sunucusuna '%s' konusunda bağlantı kurulamadı

en: Failed to create cursor.
tr: İmleç yaratılamadı.

en: Failed to create directory "%s"
tr: "%s" klasörü yaratılamadı

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
tr: '%s' klasörü yaratılamadı
    (Gerekli izniniz var mı?)

en: Failed to create epoll descriptor
tr: epoll tanımlayıcısı yaratılamadı

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
tr: '%s' dosyaları için kayıt girdisi yaratılamadı.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
tr: Standart bul/değiştir penceresi yaratılamadı (hata kodu %d)

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
tr: Olay döngüsünde kullanılan uyandırma borusu yaratılamadı.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
tr: HTML dökümanı %s kodlamasında gösterilemedi

en: Failed to empty the clipboard.
tr: Pano temizlenemedi.

en: Failed to enumerate video modes
tr: Görüntü kipleri sıralanamadı

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
tr: DDE sunucusuyla danışma döngüsü sağlanamadı

en: Failed to establish dialup connection: %s
tr: Çevirmeli bağlantı gerçekleştirilemedi: %s

en: Failed to execute '%s'
tr: '%s' çalıştırılamadı

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
tr: curl çalıştırılamadı, lütfen YOL içine yükleyiniz.

en: Failed to find match for regular expression: %s
tr: Düzenli ifade için eşleme bulunamadı: %s

en: Failed to get ISP names: %s
tr: ISP adları alınamadı: %s

en: Failed to get data from the clipboard
tr: Panodan veri alınamadı

en: Failed to get the local system time
tr: Yerel sistem zamanı alınamadı

en: Failed to get the working directory
tr: Çalışma klasörü alınamadı

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
tr: GUI ilklendirme başarısız: gömülü tema yok.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
tr: MS HTML Yardım ilklendirilemedi.

en: Failed to initialize OpenGL
tr: OpenGL ilklendirilemedi

en: Failed to initiate dialup connection: %s
tr: Çevirmeli bağlantı başlatılamadı: %s

en: Failed to insert text in the control.
tr: Metin kontrole eklenemedi.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
tr: '%s' kilit dosyası incelenemedi

en: Failed to install signal handler
tr: İşaret işleyicisi kurulamadı

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
tr: İşparçacığına bağlanılamadı, olası bellek sızıntısı bulundu - lütfen programı yeniden başlatınız

en: Failed to kill process %d
tr: %d işi öldürülemedi

en: Failed to load image %d from file '%s'.
tr: %d görüntüsü '%s' dosyasından yüklenemedi.

en: Failed to load metafile from file "%s".
tr: Metafile "%s" dosyasından yüklenemedi.

en: Failed to load mpr.dll.
tr: mpr.dll yüklenemedi.

en: Failed to load shared library '%s'
tr: '%s' paylaşımlı kitaplığı yüklenemedi

en: Failed to lock the lock file '%s'
tr: '%s' kilit dosyası kilitlenemedi

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
tr: %d tanımlayıcısı değiştirilemedi (epoll %d tanımlayıcısındaki)

en: Failed to modify file times for '%s'
tr: Dosya zamanları '%s' için düzenlenemedi

en: Failed to monitor I/O channels
tr: G/Ç kanalları izlenemedi

en: Failed to open '%s' for reading
tr: '%s' okuma için açılamadı

en: Failed to open '%s' for writing
tr: '%s' yazma için açılamadı

en: Failed to open CHM archive '%s'.
tr: '%s' CHM arşivi açılamadı.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
tr: '%s' bağı(URL) öntanımlı gezginle açılamadı.

en: Failed to open display "%s".
tr: "%s" görüntüsü açılamadı.

en: Failed to open temporary file.
tr: Geçici dosya açılamadı.

en: Failed to open the clipboard.
tr: Pano açılamadı.

en: Failed to put data on the clipboard
tr: Veri panoya konulamadı

en: Failed to read PID from lock file.
tr: Kilit dosyasından PID okunamadı.

en: Failed to read config options.
tr: Ayar seçenekleri okunamadı.

en: Failed to read from wake-up pipe
tr: Uyandırma borusundan okunamadı

en: Failed to redirect child process input/output
tr: Alt iş girdi/çıktısı yönlendirilemedi

en: Failed to redirect the child process IO
tr: Alt iş girdi/çıktısı yönlendirilemedi

en: Failed to register DDE server '%s'
tr: '%s' DDE sunucusuna kaydolunamadı

en: Failed to register OpenGL window class.
tr: OpenGL pencere sınıfı kaydedilemedi

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
tr: Karakter kümesi '%s' için kodlama anımsanamadı.

en: Failed to remove debug report file "%s"
tr: "%s" hata ayıklama rapor dosyası silinemedi

en: Failed to remove lock file '%s'
tr: '%s' kilit dosyası silinemedi

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
tr: Eski kilit dosyası '%s' silinemedi.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
tr: '%s' kayıt değeri '%s' olarak adlandırılamadı.

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
tr: '%s' dosyası '%s' olarak adlandırılamadı, bu adda bir dosya zaten var.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
tr: '%s' kayıt anahtarı '%s' olarak adlandırılamadı.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
tr: Panodan veri alınamadı.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
tr: '%s' için dosya zamanları alınamadı

en: Failed to retrieve text of RAS error message
tr: RAS hata iletisinin metni alınamadı

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
tr: Desteklenen pano biçemleri alınamadı

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
tr: İkil eşlemi görüntüsü "%s" dosyasına kaydedilemedi.

en: Failed to send DDE advise notification
tr: DDE danışma uyarısı gönderilemedi

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
tr: FTP iletme durumu %s'ye ayarlanamadı.

en: Failed to set clipboard data.
tr: Pano verisi konulamadı.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
tr: İzinler '%s' kilit dosyasına konulamıyor

en: Failed to set temporary file permissions
tr: Geçici dosya yetkileri uygulanamadı

en: Failed to set text in the text control.
tr: Metin kontrole yerleştirilemedi.

en: Failed to set thread priority %d.
tr: İş parçacığı önceliği %d ayarlanamadı.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
tr: '%s' görüntüsü bellek VFS'ye yerleştirilemedi!

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
tr: Uyandırma borusu beklemesiz kipine döndürülemedi

en: Failed to terminate a thread.
tr: İş parçacığı sonlandırılamadı.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
tr: DDE sunucusuyla danışma döngüsü sonlandırılamadı

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
tr: Çevirmeli bağlantı sonlandırılamadı: %s

en: Failed to touch the file '%s'
tr: '%s' dosyasına dokunulamadı

en: Failed to unlock lock file '%s'
tr: '%s' kilit dosyasının kilidi kaldırılamadı

en: Failed to unregister DDE server '%s'
tr: '%s' DDE sunucusuyla kayıt iptali yapılamadı

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
tr: %d tanımlayıcısı kaldırılamadı (%d epoll tanımlayısıcısından)

en: Failed to update user configuration file.
tr: Kullanıcı yapılandırma dosyası kaydedilemedi.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
tr: Hata ayıklama raporu yüklenemedi (hata kodu %d).

en: Failed to write to lock file '%s'
tr: '%s' kilit dosyasına yazılamadı

en: Fatal error
tr: Kritik hata

en: Fatal error:
tr: Kritik hata:

en: File
tr: Dosya

en: File %s does not exist.
tr: '%s' dosyası yok.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
tr: '%s' dosyası zaten var, üstüne yazılsın mı?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
tr: '%s' dosyası zaten var.
    Üstüne yazılsın mı?

en: File couldn't be loaded.
tr: Dosya yüklenemedi.

en: File error
tr: Dosya hatası

en: File name exists already.
tr: Dosya adı zaten var.

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files (%s)
tr: Dosyalar (%s)

en: Filter
tr: Filtre

en: Find
tr: Bul

en: Fixed font:
tr: Sabit yazıtipi:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
tr: Sabit boyutlu şekil.<br> <b>koyu</b> <i>eğik</i>

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
tr: Kitap yaprağı, 8 1/2 x 13 inç

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Font &weight:
tr: Yazıtipi yoğunluğu:

en: Font size:
tr: Yazıtipi boyutu

en: Font st&yle:
tr: Yazıtipi stili:

en: Font:
tr: Yazıtipi:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
tr: %s yazıtipi dizin dosyası yazıtiplerini yüklerken kayboldu.

en: Fork failed
tr: Ayrılma başarısız

en: Forward hrefs are not supported
tr: İleri href'ler desteklenmiyor

en: Found %i matches
tr: %i benzer bulundu

en: From:
tr: Kaynak:

en: GIF: Invalid gif index.
tr: GIF: geçersiz gif dizini.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
tr: GIF: veri kırpılmış görülüyor.

en: GIF: error in GIF image format.
tr: GIF: görüntü biçimi hatası.

en: GIF: not enough memory.
tr: GIF: yetersiz bellek.

en: GIF: unknown error!!!
tr: GIF: bilinmeyen hata!!!

en: GTK+ theme
tr: GTK+ teması

en: Generic PostScript
tr: Genel PostScript

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
tr: Alman Yasal Fanfold, 8 1/2 x 13 inç

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
tr: Alman Standart Fanfold, 8 1/2 x 12 inç

en: Go back
tr: Geri git

en: Go back to the previous HTML page
tr: Önceki HTML sayfasına git

en: Go forward
tr: İleri git

en: Go forward to the next HTML page
tr: Sonraki HTML sayfasına git

en: Go one level up in document hierarchy
tr: Döküman sıradüzeninde bir seviye yukarı git

en: Go to home directory
tr: Ev klasörüne git

en: Go to parent directory
tr: Ana klasöre git

en: Goto Page
tr: Sayfaya git

en: Graphics art by
tr: Grafikleri hazırlayan

en: Greek (ISO-8859-7)
tr: Yunanca (ISO-8859-7)

en: Gzip not supported by this version of zlib
tr: Zlib'in bu sürümünde 'gzip' desteklenmemektedir

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
tr: HTML Yardım Projesi (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
tr: %s HTML çengeli yok.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
tr: HTML dosyaları (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: HTML pagination algorithm generated more than the allowed maximum number of pages and it can't continue any longer!
tr: HTML sayfa üreteci izin verilenden daha fazla sayfa üretti ve artık devam edemiyor!

en: Hebrew (ISO-8859-8)
tr: İbranice (ISO-8859-8)

en: Help
tr: Yardım

en: Help : %s
tr: Yardım : %s

en: Help Browser Options
tr: Yardım Gezgini Seçenekleri

en: Help Index
tr: Yardım Dizini

en: Help Printing
tr: Yardım Yazdırma

en: Help Topics
tr: Yardım Başlıkları

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
tr: Yardım kitapları (*.htb)|*.htb|Yardım kitapları (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
tr: "%s" yardım klasörü bulunamadı.

en: Help file "%s" not found.
tr: "%s" yardım dosyası bulunamadı.

en: Help: %s
tr: Yardım: %s

en: Home
tr: Ev

en: Home directory
tr: Ev klasörü

en: ICO: Error in reading mask DIB.
tr: ICO: Hata: Maske DIB okuma.

en: ICO: Error writing the image file!
tr: ICO: Görüntü dosyası yazma hatası!

en: ICO: Image too tall for an icon.
tr: ICO: İmaj ikon için çok uzun.

en: ICO: Image too wide for an icon.
tr: ICO: İmaj ikon için çok geniş.

en: ICO: Invalid icon index.
tr: ICO: Geçersiz ikon dizini.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
tr: IIF: veri kırpılmış görülüyor.

en: IFF: error in IFF image format.
tr: IIF: görüntü biçimi hatası.

en: IFF: not enough memory.
tr: IIF: yetersiz bellek.

en: IFF: unknown error!!!
tr: IIF: bilinmeyen hata!!!

en: Icon & text renderer cannot render value; value type:
tr: Simge & metin görselleştiricisi yapamıyor değer; tip:

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
tr: Bu hata raporuna ilişkin ek bir bilgiye sahipseniz,
    lütfen buraya giriniz:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
tr: Eğer bu hata raporunu tamamen saklı tutmak istiyorsanız, lütfen"Vazgeç" düğmesini seçiniz,
    ancak bu programın geliştirilmesine engel olabilir, eğer
    mümkünse lütfen rapor üretimine devam ediniz.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
tr: "%s" değeri "%s" anahtarı için gözardı ediliyor.

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
tr: Olay kaynağı olarak geçersiz nesne sınıfı (Non-wxEvtHandler)

en: Illegal directory name.
tr: Geçersiz klasör adı.

en: Illegal file specification.
tr: Geçersiz dosya tanımı.

en: Image and mask have different sizes.
tr: İmaj ve maske farklı boyutlarda.

en: Image file is not of type %ld.
tr: İmaj dosyası %ld tipinde değil.

en: Image file is not of type %s.
tr: İmaj dosyası %s tipinde değil.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
tr: Zengin metin kontrolü yaratılamıyor, yerine basit metin kontrolü kullanılıyor. Lütfen riched32.dll'yi yeniden kurunuz.

en: Impossible to get child process input
tr: Alt iş girdisi alınamıyor

en: Impossible to get permissions for file '%s'
tr: '%s' dosyası için izinler alınamıyor

en: Impossible to overwrite the file '%s'
tr: '%s' dosyasının üstüne yazılamıyor

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
tr: '%s' dosyası için izinler konulamıyor

en: Indent
tr: Girintile

en: Indents && Spacing
tr: Girintileme && Boşluk

en: Index
tr: Dizin

en: Indian (ISO-8859-12)
tr: Hintçe (ISO-8859-12)

en: Initialization failed in post init, aborting.
tr: Başlangıç sonundaki başlatma başarısız oldu, durduruluyor.

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert Image
tr: İmaj Ekle

en: Insert Text
tr: Metin Ekle

en: Internal error, illegal wxCustomTypeInfo
tr: İçsel hata, geçersiz wxCustomTypeInfo

en: Invalid GTK+ command line option, use "%s --help"
tr: Geçersiz GTK+ komut satırı seçeneği, "%s --help" seçeneğini kullanın

en: Invalid TIFF image index.
tr: Geçersiz TIFF görüntü dizini.

en: Invalid XRC resource '%s': doesn't have root node 'resource'.
tr: Geçersiz '%s' XRC kaynağı: 'resource' kök düğümü yok.

en: Invalid data view item
tr: Geçersiz veri görünüm öğesi

en: Invalid display mode specification '%s'.
tr: Geçersiz '%s' görüntü durum tanımı.

en: Invalid geometry specification '%s'
tr: Geçersiz '%s' geometri tanımı

en: Invalid lock file '%s'.
tr: Geçersiz kilit dosyası '%s'.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
tr: GetObjectClassInfo işlevine geçersiz veya boş nesne kimliği geçirildi

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
tr: HasObjectClassInfo işlevine geçersiz veya boş nesne kimliği geçirildi

en: Invalid regular expression '%s': %s
tr: Geçersiz düzenli ifade '%s': %s

en: Italic
tr: Eğik

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
tr: İtalyan Zarf, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
tr: JPEG: Yüklenemedi - dosya bozuk olabilir.

en: JPEG: Couldn't save image.
tr: JPEG: Görüntü kaydedilemedi.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
tr: Japon Çift Postakartı 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
tr: Japon Zarf Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
tr: Japon Zarf Chou #3 Çevrik

en: Japanese Envelope Chou #4
tr: Japon Zarf Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
tr: Japon Zarf Chou #4 Çevrik

en: Japanese Envelope Kaku #2
tr: Japon Zarf Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
tr: Japon Zarf Kaku #2 Çevrik

en: Japanese Envelope Kaku #3
tr: Japon Zarf Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
tr: Japon Zarf Kaku #3 Çevrik

en: Japanese Envelope You #4
tr: Japon Zarf You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
tr: Japon Zarf You #4 Çevrik

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
tr: Japon Postakartı 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
tr: Japon Postakartı Çevrik 148 x 100 mm

en: Justified
tr: Doğrulandı

en: Justify text left and right.
tr: Metni sola ve sağa hizala.

en: L&ine spacing:
tr: Satır aralığı:

en: Landscape
tr: Yatay

en: Ledger, 17 x 11 in
tr: Ledger, 17 x 11 inç

en: Left
tr: Sol

en: Left (&first line):
tr: Sol (ilk satır):

en: Left margin (mm):
tr: Sol boşluk (mm):

en: Left-align text.
tr: Metni sola hizala.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
tr: Legal Ek 9 1/2 x 15 inç

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
tr: Legal, 8 1/2 x 14 inç

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
tr: Letter Ek 9 1/2 x 12 inç

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
tr: Letter Ek Enine 9.275 x 12 inç

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
tr: Letter Artı 8 1/2 x 12.69 inç

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
tr: Letter Çevrik 11 x 8 1/2 inç

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
tr: Letter Küçük, 8 1/2 x 11 inç

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
tr: Letter Enine 8 1/2 x 11 inç

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
tr: Letter, 8 1/2 x 11 inç

en: License
tr: Lisans

en: Light
tr: Açık

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
tr: Eşleme dosyasında sözdizimi hatası var (%lu / "%s"), atlandı.

en: Line spacing:
tr: Satır aralığı:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
tr: Bağ '//' içeriyor, salt bağa dönüştürüldü.

en: List Style
tr: Liste stili

en: List styles
tr: Liste stilleri

en: Lists font sizes in points.
tr: Yazıtipi boyutlarını punto olarak listeler.

en: Lists the available fonts.
tr: Kullanılabilir yazı tiplerini listeler.

en: Load %s file
tr: %s dosyasını yükle

en: Loading :
tr: Yükleniyor :

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
tr: '%s' kilit dosyasının sahibi hatalı.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
tr: '%s' kilit dosyasının yetkileri hatalı.

en: Log saved to the file '%s'.
tr: Günlük '%s' dosyasına kaydedildi.

en: Lower case letters
tr: Küçük harfler

en: Lower case roman numerals
tr: Küçük harf romen sayıları

en: MDI child
tr: MDI

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
tr: MS HTML Yardım kitaplığı kurulu olmadığı için yardım işlevleri kullanılamıyor. Lütfen kurunuz.

en: Ma&ximize
tr: Ekranı kapla

en: Match case
tr: Küçük büyük harf eşle

en: Memory VFS already contains file '%s'!
tr: Bellek VFS zaten '%s' dosyasını içeriyor!

en: Menu
tr: Menü

en: Metal theme
tr: Metal tema

en: Mi&nimize
tr: Simge durumuna küçült

en: Mode %ix%i-%i not available.
tr: %ix%i-%i durumu yok.

en: Model pointer not initialized.
tr: Model imleci ilklendirilemedi.

en: Modified
tr: Değiştirildi

en: Module "%s" initialization failed
tr: Modül "%s": başlatma başarısız oldu

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
tr: Monarşi Zarf, 3 7/8 x 7 1/2 inç

en: Move down
tr: Aşağı kaydır

en: Move up
tr: Yukarı kaydır

en: Name
tr: İsim

en: New &Character Style...
tr: Yeni Karakter Stili...

en: New &List Style...
tr: Yeni Liste Stili...

en: New &Paragraph Style...
tr: Yeni Paragraf Stili...

en: New Style
tr: Yeni stil

en: New directory
tr: Yeni klasör

en: New item
tr: Yeni öğe

en: NewName
tr: Yeni isim

en: Next
tr: Sonraki

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: No
tr: Hayır

en: No animation handler for type %ld defined.
tr: %ld tipi için canlandırma işleyici tanımlanmamış.

en: No bitmap handler for type %d defined.
tr: %d tipi için ikil eşlemi işleyicisi tanımlanmamış.

en: No column existing.
tr: Hiç sütun yok.

en: No column for the specified column index existing.
tr: Belirtilen dizinde sütun yok.

en: No column for the specified column position existing.
tr: Belirtilen konumda sütun yok.

en: No default application configured for HTML files.
tr: HTML dosyaları için öntanımlı uygulama ayarlanmamış.

en: No entries found.
tr: Girdi bulunamadı.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
tr: Metni '%s' kodlamasında gösterim için yazıtipi yok,
    ama '%s' kodlama seçeneği var.
    Bu kodlamayı kullanmak istiyor musunuz (aksi halde başka bir tane seçmelisiniz) ?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
tr: Metni '%s' kodlamasında gösterim için yazıtipi yok.
    Bu kodlamayı kullanmak için bir yazıtipi seçmek istiyor musunuz
    (aksi halde bu kodlamadaki metin doğru olarak gösterilmeyecektir) ?

en: No handler found for XML node '%s', class '%s'!
tr: '%s' XML düğümü için işleyici bulunamadı, sınıf '%s'!

en: No handler found for animation type.
tr: Canlandırma tipi için işleyici bulunamadı.

en: No handler found for image type.
tr: Görüntü tipi için işleyici bulunamadı.

en: No image handler for type %d defined.
tr: %d tipi için görüntü işleyici tanımlanmamış.

en: No image handler for type %ld defined.
tr: %ld tipi için görüntü işleyici tanımlanmamış.

en: No image handler for type %s defined.
tr: %s tipi için görüntü işleyici tanımlanmamış.

en: No matching page found yet
tr: Henüz çakışan bir sayfa bulunamadı

en: No model associated with control.
tr: Kontrolle ilişkilendirilmiş bir model yok.

en: No renderer or invalid renderer type specified for custom data column.
tr: Özel veri sütunu için görselleştirici belirtilmemiş veya geçersiz görselleştirici tipi belirtilmiş.

en: No renderer specified for column.
tr: Sütun için görselleştirici belirtilmemiş.

en: No sound
tr: Ses yok

en: No unused colour in image being masked.
tr: Maskelenen görüntüde kullanılmamış renk yok.

en: No unused colour in image.
tr: Görüntüde kullanılmamış renk yok

en: No valid mappings found in the file "%s".
tr: "%s" dosyasında geçerli eşleme bulunamadı.

en: Nordic (ISO-8859-10)
tr: Norveçce (ISO-8859-10)

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
tr: Normal şekil<br>ve <u>alt çizgili</u>.

en: Normal font:
tr: Normal yazıtipi:

en: Not underlined
tr: Altçizgili değil

en: Note, 8 1/2 x 11 in
tr: Not, 8 1/2 x 11 inç

en: Notice
tr: Uyarı

en: Numbered outline
tr: Numaralandırılmış anahat

en: OK
tr: Tamam

en: Objects must have an id attribute
tr: Nesnelerin bir kimlik özniteliği olmalıdır

en: Open File
tr: Dosya aç

en: Open HTML document
tr: HTML dökümanı aç

en: Open file "%s"
tr: Dosya aç "%s"

en: OpenGL function "%s" failed: %s (error %d)
tr: "%s" OpenGL işlevi başarısız: %s (hata %d)

en: Operation not permitted.
tr: İşleme izin verilmiyor.

en: Option '%s' requires a value.
tr: Seçenek '%s' bir değer gerektirir.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
tr: Seçenek '%s': '%s' tarihe çevrilemiyor.

en: Options
tr: Seçenekler

en: Orientation
tr: Yönlendirme

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
tr: Pencere ID'leri tükendi. Uygulamanın kapatılması önerilir.

en: Owner not initialized.
tr: Sahip başlatılamadı.

en: PCX: couldn't allocate memory
tr: PCX: bellek yaratılamadı.

en: PCX: image format unsupported
tr: PCX: görüntü biçimi desteklenmiyor

en: PCX: invalid image
tr: PCX: geçersiz görüntü

en: PCX: this is not a PCX file.
tr: PCX: bu bir PCX dosyası değil.

en: PCX: unknown error !!!
tr: PCX: bilinmeyen hata !!!

en: PCX: version number too low
tr: PCX: sürüm numarası çok düşük

en: PNM: Couldn't allocate memory.
tr: PNM: bellek yaratılamadı.

en: PNM: File format is not recognized.
tr: PNM: Dosya biçimi tanımlanamadı.

en: PNM: File seems truncated.
tr: PNM: Dosya kırpılmış görünüyor.

en: PRC 16K Rotated
tr: PRC 16K Çevrik

en: PRC 32K Rotated
tr: PRC 32K Çevrik

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
tr: PRC 32K(Büyük) 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) Rotated
tr: PRC 32K(Büyük) Çevrik

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
tr: PRC Zarf #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
tr: PRC Zarf #1 Çevrik 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
tr: PRC Zarf #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
tr: PRC Zarf #10 Çevrik 458 x 324 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
tr: PRC Zarf #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
tr: PRC Zarf #2 Çevrik 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
tr: PRC Zarf #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
tr: PRC Zarf #3 Çevrik 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
tr: PRC Zarf #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
tr: PRC Zarf #4 Çevrik 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
tr: PRC Zarf #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
tr: PRC Zarf #5 Çevrik 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
tr: PRC Zarf #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
tr: PRC Zarf #6 Çevrik 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
tr: PRC Zarf #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
tr: PRC Zarf #7 Çevrik 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
tr: PRC Zarf #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
tr: PRC Zarf #8 Çevrik 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
tr: PRC Zarf #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
tr: PRC Zarf #9 Çevrik 324 x 229 mm

en: Page %d
tr: Sayfa %d

en: Page %d of %d
tr: Sayfa %d / %d

en: Page Setup
tr: Sayfa düzeni

en: Page setup
tr: Sayfa düzeni

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Paper Size
tr: Kağıt boyutu

en: Paper size
tr: Kağıt boyutu

en: Paragraph styles
tr: Paragraf stilleri

en: Passed item is invalid.
tr: Girilen öğe geçersiz.

en: Passing a already registered object to SetObject
tr: SetObject işlevi kayıtlı bir nesne ile çağrıldı

en: Passing a already registered object to SetObjectName
tr: SetObjectName işlevi kayıtlı bir nesne ile çağrıldı

en: Passing an unkown object to GetObject
tr: GetObject işlevi bilinmeyen bir nesne ile çağrıldı

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste selection
tr: Seçimi yapıştır

en: Peri&od
tr: Nokta

en: Permissions
tr: Yetkiler

en: Pipe creation failed
tr: Boru yaratılamadı

en: Please choose a valid font.
tr: Lütfen geçerli bir yazıtipi seçiniz.

en: Please choose an existing file.
tr: Lütfen varolan bir dosya seçiniz.

en: Please choose the page to display:
tr: Lütfen gösterilecek sayfayı seçiniz.

en: Please choose which ISP do you want to connect to
tr: Lütfen bağlanmak istediğiniz ISP'yi seçiniz

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
tr: Lütfen comctl32.dll'nin daha yeni bir sürümünü kurunuz
    (en azından sürüm 4.70 gerekmekte ama %d.%02d var)
    aksi halde bu program düzgün olarak çalışamaz.

en: Please wait while printing
tr: Döküm alınıyor. Lütfen bekleyiniz

en: Pointer to data view control not set correctly.
tr: Veri görünüm kontrolü imleci ayarlanmamış.

en: Pointer to model not set correctly.
tr: Model imleci ayarlanmamış.

en: Portrait
tr: Dikey

en: PostScript file
tr: PostScript dosyası

en: Preparing help window...
tr: Yardım penceresi hazırlanıyor...

en: Preview:
tr: Önizleme:

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Print
tr: Yazdır

en: Print Preview
tr: Baskı Önizleme

en: Print Preview Failure
tr: Baskı Önizleme Hatası

en: Print Range
tr: Aralık yazdır

en: Print Setup
tr: Yazdırma ayarları

en: Print in colour
tr: Renkli yazdır

en: Print previe&w
tr: Baskı önizleme

en: Print preview
tr: Baskı önizleme

en: Print spooling
tr: Yazdırma kuyruğu

en: Print this page
tr: Sayfayı yazdır

en: Print to File
tr: Dosyaya yazdır

en: Printer
tr: Yazıcı

en: Printer command:
tr: Yazdırma komutu:

en: Printer options
tr: Yazıcı seçenekleri

en: Printer options:
tr: Yazıcı seçenekleri:

en: Printer...
tr: Yazıcı...

en: Printer:
tr: Yazıcı:

en: Printing
tr: Yazdırılıyor

en: Printing Error
tr: Yazdırma hatası

en: Printing page %d...
tr: Yazdırılan sayfa %d...

en: Printing...
tr: Yazdırılıyor...

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
tr: Hata raporu işlemi başarısız oldu, dosyalar "%s" klasöründe bırakıldı.

en: Program aborted.
tr: Program durduruldu.

en: Progress renderer cannot render value type; value type:
tr: İlerleme göstergeci görselleştiricisi yapamıyor değer; tip:

en: Question
tr: Soru

en: Quit this program
tr: Programı sonlandır

en: Read error on file '%s'
tr: '%s' dosyasında okuma hatası

en: Ready
tr: Hazır

en: Redo
tr: Tekrarla

en: Redo last action
tr: Son eylemi yeniden yap

en: Referenced object node with ref="%s" not found!
tr: "%s" ile başvurulan nesne düğümü bulunamadı!

en: Refresh
tr: Yenile

en: Registry key '%s' already exists.
tr: '%s' kayıt anahtarı zaten var.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
tr: '%s' kayıt anahtarı yok, yeniden adlandırılamıyor.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
tr: '%s' kayıt anahtarı normal sistem işlemi için gerekiyor,
    silinmesi sistemi kararsız bir hale getirecektir:
    işlem durduruldu.

en: Registry value '%s' already exists.
tr: '%s' kayıt değeri zaten var.

en: Regular
tr: Normal

en: Relevant entries:
tr: İlgili girdiler:

en: Remaining time:
tr: Kalan süre:

en: Remove
tr: Çıkar

en: Remove current page from bookmarks
tr: Geçerli sayfayı yer-imlerinden çıkar

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
tr: "%s" çeviricisinin sürümü uyumsuz: %d.%d; yüklenemedi.

en: Rendering failed.
tr: Görselleştirme başarılamadı.

en: Renumber List
tr: Listeyi yeniden numaralandır

en: Rep&lace
tr: Yerine koy

en: Replace
tr: Yerine koy

en: Replace &all
tr: Tümünü değiştir

en: Replace selection
tr: Seçimin yerine koy

en: Replace with:
tr: Yeni değer:

en: Resource files must have same version number!
tr: Kaynak dosyaları aynı sürüme sahip olmalıdır!

en: Revert to Saved
tr: Kaydedilmiş olana geri dönüldü

en: Right
tr: Sağ

en: Right margin (mm):
tr: Sağ boşluk (mm):

en: Right-align text.
tr: Metni sağa hizala.

en: S&tandard bullet name:
tr: Standart yerimi adı:

en: Save
tr: Kaydet

en: Save %s file
tr: %s dosyasını kaydet

en: Save &As...
tr: &Farklı Kaydet

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

en: Save current document
tr: Geçerli dökümanı kaydet

en: Save current document with a different filename
tr: Geçerli dökümanı farklı bir adla kaydet

en: Save log contents to file
tr: Günlük içeriğini dosyaya kaydet

en: Script
tr: Betik

en: Search
tr: Ara

en: Search contents of help book(s) for all occurences of the text you typed above
tr: Yukarda yazılan metni yardım kitapları içinde ara

en: Search direction
tr: Arama yönü

en: Search for:
tr: Aranan:

en: Search in all books
tr: Tüm kitaplarda ara

en: Search!
tr: Ara!

en: Searching...
tr: Aranıyor...

en: Sections
tr: Bölümler

en: Seek error on file '%s'
tr: '%s' dosyasında arama hatası

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
tr: '%s' üstünde arama hatası (büyük dosyalar 'stdio' tarafından desteklenmiyor)

en: Select &All
tr: Tümünü seç

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select a document template
tr: Bir döküman şablonu seçiniz

en: Select a document view
tr: Bir döküman görünümü seçiniz

en: Select regular or bold.
tr: Normal veya koyu seçiniz.

en: Select regular or italic style.
tr: Normal veya eğik stili seçiniz.

en: Select underlining or no underlining.
tr: Altçizgili veya altçizgisiz seçiniz.

en: Selection
tr: Seçim

en: Selects the list level to edit.
tr: Düzenlemek için liste seviyesini seçer.

en: Separator expected after the option '%s'.
tr: '%s' seçeneğinden sonra ayraç bekleniyor.

en: Setup...
tr: Kur...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
tr: Birçok aktif çevirmeli bağlantı bulundu, biri rasgele seçiliyor.

en: Show &hidden directories
tr: Gizli klasörleri göster

en: Show &hidden files
tr: Gizli dosyaları göster

en: Show about dialog
tr: Hakkında penceresini göster

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Show all items in index
tr: Dizindeki tüm öğeleri göster

en: Show hidden directories
tr: Gizli klasörleri göster

en: Show/hide navigation panel
tr: Gezinti panosunu göster/gizle

en: Shows a Unicode subset.
tr: Bir Unikodu alt kümesini gösterir.

en: Shows a preview of the bullet settings.
tr: Yerimi ayarlarının bir önizlenimini gösterir.

en: Shows a preview of the font settings.
tr: Yazıtipi ayarlarının bir önizlenimini gösterir.

en: Shows a preview of the font.
tr: Yazıtipinin bir önizlenimini gösterir.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
tr: Paragraf ayarlarının bir önizlenimini gösterir.

en: Shows the font preview.
tr: Yazıtipi önizlenimini gösterir.

en: Simple monochrome theme
tr: Basit tek-renkli tema

en: Single
tr: Tek

en: Size
tr: Boyut

en: Size:
tr: Boyut:

en: Skip
tr: Atla

en: Slant
tr: Eğik

en: Sorry, could not open this file for saving.
tr: Üzgünüm, bu dosya saklanmak için açılamıyor.

en: Sorry, could not open this file.
tr: Üzgünüm, bu dosya açılamıyor.

en: Sorry, could not save this file.
tr: Üzgünüm, bu dosya kaydedilemiyor.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
tr: Üzgünüm, önizleme için bellek yetersiz.

en: Sorry, print preview needs a printer to be installed.
tr: Üzgünüm, baskı önizleme bir yazıcının yüklü olmasını gerektirir.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
tr: Üzgünüm, bu ad kullanılmış. Lütfen başka birini seçiniz.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
tr: Üzgünüm, bu dosyanın tipi bilinmiyor.

en: Sound data are in unsupported format.
tr: Ses verisi desteklenmeyen bir biçimde.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
tr: '%s' ses dosyası desteklenmeyen bir biçimde.

en: Spacing
tr: Boşluk ayarı

en: Standard
tr: Standart

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
tr: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 inç

en: Status:
tr: Durum:

en: Status:
tr: Durum:

en: Streaming delegates for not already streamed objects not yet supported
tr: Henüz kaydedilmemiş nesneler için akım aktarıcıları şimdilik desteklenmiyor

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
tr: Dizgiden renge: Hatalı renk tanımı: %s

en: Style
tr: Stil

en: Style Organiser
tr: Stil Düzenleyici

en: Style:
tr: Stil:

en: Subclass '%s' not found for resource '%s', not subclassing!
tr: Altsınıf '%s' '%s' kaynağı içinde bulunamadı, işlem yapılmıyor!

en: Subscrip&t
tr: Altyazı

en: Supe&rscript
tr: Üstyazı

en: Swiss
tr: İsveç

en: Symbol
tr: Sembol

en: Symbol &font:
tr: Sembol yazıtipi:

en: Symbols
tr: Semboller

en: TIFF library error.
tr: TIFF kitaplık hatası.

en: TIFF library warning.
tr: TIFF kitaplık uyarısı.

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
tr: TIFF: Bellek yetersiz.

en: TIFF: Error loading image.
tr: TIFF: Görüntü yükleme hatası.

en: TIFF: Error reading image.
tr: TIFF: Görüntü okuma hatası.

en: TIFF: Error saving image.
tr: TIFF: Görüntü saklama hatası.

en: TIFF: Error writing image.
tr: TIFF: Görüntü yazma hatası.

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
tr: Tabloid Ek 11.69 x 18 inç

en: Tabloid, 11 x 17 in
tr: Tabloid, 11 x 17 inç

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Text renderer cannot render value; value type:
tr: Metin görselleştiricisi başaramıyor değer; tip:

en: The FTP server doesn't support passive mode.
tr: FTP sunucusu pasif durumu desteklemiyor.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
tr: FTP sunucusu PORT komutunu desteklemiyor.

en: The available bullet styles.
tr: Varolan yerimi stilleri.

en: The available styles.
tr: Varolan stiller.

en: The bullet character.
tr: Yerimi karakteri.

en: The character code.
tr: Karakter kodu.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
tr: '%s' karakter kümesi bilinmiyor. Yerine
    başka birtane seçebilirsiniz veya eğer
    yerine konulamıyorsa (Vazgeç)'i seçiniz

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
tr: '%d' pano biçimi yok.

en: The default style for the next paragraph.
tr: Sonraki paragraf için öntanımlı stil.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
tr: '%s' klasörü yok
    Şimdi yaratılsın mı?

en: The file '%s' couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
tr: '%s' dosyası açılamadı.
    Geçmiş kullanılan dosyalar listesinden çıkarıldı.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
tr: '%s' dosyası yok ve açılamadı.
    Geçmiş kullanılan dosyalar listesinden çıkarıldı.

en: The first line indent.
tr: İlk satır girinti.

en: The following standard GTK+ options are also supported:
tr: Aşağıdaki standart GTK+ seçenekleri de desteklenmektedir:

en: The font colour.
tr: Yazıtipi rengi.

en: The font family.
tr: Yazıtipi ailesi.

en: The font from which to take the symbol.
tr: Sembolün alınacağı yazıtipi.

en: The font point size.
tr: Yazıtipi punto boyutu.

en: The font size in points.
tr: Punto olarak yazıtipi boyutu.

en: The font style.
tr: Yazıtipi stili.

en: The font weight.
tr: Yazıtipi yoğunluğu.

en: The left indent.
tr: Sol girinti.

en: The line spacing.
tr: Satır aralığı.

en: The list item number.
tr: Liste öğe numarası.

en: The outline level.
tr: Anahat seviyesi.

en: The path '%s' contains too many ".."!
tr: '%s' yolu çok fazla ".." içeriyor!

en: The previous message repeated once. | The previous message repeated %lu times.
tr[0]: Önceki ileti %lu kez yinelendi.

en: The print dialog returned an error.
tr: Yazdırma penceresi bir hata verdi.

en: The range to show.
tr: Gösterilecek aralık.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
tr: Bu rapor aşağıdaki dosyaları içermektedir. Eğer bu dosyalardan herhangi biri özel bilgiler içeriyorsa,
    rapordan çıkarmak için lütfen onların işaretini kaldırınız.

en: The required parameter '%s' was not specified.
tr: Gerekli '%s' parametresi belirtilmemiş.

en: The right indent.
tr: Sağ girinti.

en: The spacing after the paragraph.
tr: Paragraftan sonraki boşluk.

en: The spacing before the paragraph.
tr: Paragraftan önceki boşluk.

en: The style name.
tr: Stil adı.

en: The style on which this style is based.
tr: Bu stilin üretildiği stil.

en: The style preview.
tr: Stil önizlenimi.

en: The tab position.
tr: Sekme konumu.

en: The tab positions.
tr: Sekme yerleri.

en: The text couldn't be saved.
tr: Metin kaydedilemedi.

en: The value for the option '%s' must be specified.
tr: '%s' seçeneği için değer belirtilmelidir.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
tr: Bu makinede kurulu uzak erişim hizmeti (RAS) sürümü çok eski, lütfen yükseltiniz (eksik gerekli işlev: %s).

en: The wxGtkPrinterDC cannot be used.
tr: wxGtkPrinterDC kullanılamıyor.

en: There is no column or renderer for the specified column index.
tr: Belirtilen dizin için sütun veya görselleştirici yok.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
tr: Sayfa ayarları sırasında bir hata oluştu: bir öntanımlı yazıcı belirlemeniz gerekebilir.

en: This system doesn't support date controls, please upgrade your version of comctl32.dll
tr: Bu sistem tarih öğelerini desteklemiyor, lütfen comctl32.dll sürümünü yükseltiniz

en: Thread module initialization failed: can not store value in thread local storage
tr: İşparçacığı birimi başlatma başarısız: yerel depoya değer koyulamıyor

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
tr: İşparçacığı birimi başlatma başarısız: anahtar yaratma başarısız

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
tr: İşparçacığı birimi başlatma başarısız: yerel depoda dizin oluşturulamıyor

en: Thread priority setting is ignored.
tr: İş parçacığı öncelik ayarları gözardı edildi.

en: Tile &Horizontally
tr: Yatay döşe

en: Tile &Vertically
tr: Dikey döşe

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
tr: FTP sunucusuna bağlanmada zamanaşımı oldu, pasif durumu deneyiniz.

en: Timer creation failed.
tr: Zamanlayıcı yaratılamadı

en: Tip of the Day
tr: Günün ipucu

en: Tips not available, sorry!
tr: Üzgünüm, ipucu yok!

en: To:
tr: Nereye:

en: Toggle renderer cannot render value; value type:
tr: İki durumlu düğme görselleştiricisi yapamıyor değer; tip:

en: Too many EndStyle calls!
tr: Aşırı 'EndStyle' çağrısı!

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
tr: PNG içinde çok fazla renk var, görüntü biraz bulanıklaşabilir.

en: Top margin (mm):
tr: Üst boşluk (mm):

en: Translations by
tr: Çeviren

en: Translators
tr: Çevirenler

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
tr: Bellek VFS'den '%s' dosyasını silme deneniyor, ama dosya yüklü değil!

en: Trying to solve a NULL hostname: giving up
tr: NULL Makine adı çözme deneniyor: vazgeçildi

en: Turkish (ISO-8859-9)
tr: Türkçe (ISO-8859-9)

en: Type
tr: Tip

en: Type a font name.
tr: Bir yazıtipi adı giriniz.

en: Type a size in points.
tr: Punto olarak bir boyut giriniz.

en: Type must have enum - long conversion
tr: Tip enum - long çevrimini desteklemelidir

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
tr: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 inç

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
tr: GTK+ ilklendirilemedi, DISPLAY ayarlandı mı?

en: Unable to initialize Hildon program
tr: Hildon programı ilklendirilemedi

en: Unable to open requested HTML document: %s
tr: İstenen HTML dökümanı açılamıyor: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
tr: Ses zaman uyumsuz olarak çalınamıyor.

en: Undelete
tr: Silmeyi geri al

en: Underlined
tr: Altçizgili

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo last action
tr: Son eylemi geri al

en: Unexpected characters following option '%s'.
tr: '%s' seçeneğinden sonra beklenmeyen karakterler.

en: Unexpected parameter '%s'
tr: Beklenmeyen parametre '%s'

en: Unicode
tr: Unikodu

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
tr: 7 ikili evrensel kod (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
tr: 8 ikili evrensel kod (UTF-8)

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown DDE error %08x
tr: Bilinmeyen DDE hatası %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
tr: GetObjectClassInfo işlevi bilinmeyen nesne ile çağrıldı

en: Unknown Property %s
tr: Bilinmeyen Özellik %s

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
tr: Bilinmeyen TIFF %d çözünürlük birimi gözardı edildi

en: Unknown dynamic library error
tr: Blinmeyen devingen kitaplık hatası

en: Unknown encoding (%d)
tr: Bilinmeyen kodlama (%d)

en: Unknown long option '%s'
tr: Blinmeyen long seçenek '%s'

en: Unknown option '%s'
tr: Bilinmeyen seçenek '%s'

en: Unknown style flag
tr: Bilinmeyen stil bayrağı

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
tr: %s MIME tipi girdisinde uymayan '{'.

en: Unnamed command
tr: Adsız komut

en: Unsupported clipboard format.
tr: Desteklenmeyen pano biçimi.

en: Unsupported theme '%s'.
tr: Desteklenmeyen tema '%s'.

en: Up
tr: Yukarı

en: Upper case letters
tr: Büyük harfler

en: Upper case roman numerals
tr: Büyük harf romen rakamları

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s

en: Use the current alignment setting.
tr: Geçerli hizalama ayarlarını kullan.

en: Valid pointer to native data view control does not exist
tr: Doğal veri görünüm kontroluna ait bir imleç yok

en: Validation conflict
tr: Doğrulama çelişkisi

en: Version %s
tr: Sürüm %s

en: View files as a detailed view
tr: Dosyaları detaylı görünümde göster

en: View files as a list view
tr: Dosyaları liste görünümde göster

en: Views
tr: Görünümler

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
tr: %d epoll tanımlayıcısı üstündeki GÇ beklemesi başarısız

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Western European (ISO-8859-1)
tr: Batı Avrupa (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
tr: Batı Avrupa (Euro) (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
tr: Yazıtipi alt çizgili mi.

en: Whole word
tr: Tam kelime

en: Whole words only
tr: Yalnız tam kelimeler

en: Win32 theme
tr: Win32 teması

en: Win32s on Windows 3.1
tr: Windows 3.1 üstünde Win32s

en: Windows 2000 (build %lu
tr: Windows 2000 (oluşturma %lu

en: Windows Arabic (CP 1256)
tr: Windows Arapça (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
tr: Windows Baltık (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
tr: Windows Orta Avrupa (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936)
tr: Windows Basitleştirilmiş Çince (CP 936)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950)
tr: Windows Geleneksel Çince (CP 950)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
tr: Windows Rusça (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
tr: Windows Yunanca (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
tr: Windows İbranice (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932)
tr: Windows Japonca (CP 932)

en: Windows Korean (CP 949)
tr: Windows Korece (CP 949)

en: Windows NT %lu.%lu (build %lu
tr: Windows NT %lu.%lu (oluşturma %lu

en: Windows Server 2003 (build %lu
tr: Windows Server 2003 (oluşturma %lu

en: Windows Thai (CP 874)
tr: Windows Tai (CP 874)

en: Windows Turkish (CP 1254)
tr: Windows Türkçe (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
tr: Windows Batı Avrupa (CP 1252)

en: Windows XP (build %lu
tr: Windows XP (oluşturma %lu

en: Write error on file '%s'
tr: '%s' dosyasına yazma hatası

en: XML parsing error: '%s' at line %d
tr: XML ayrıştırma hatası: '%s', satır %d

en: XPM: Malformed pixel data!
tr: XPM: Bozuk piksel verisi!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
tr: XPM: %d satırında hatalı renk tanımı

en: XPM: incorrect header format!
tr: XPM: hatalı başlık biçimi!

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
tr: XPM: bozuk renk tanımı '%s', satır %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
tr: XPM: maske için kullanılacak renk kalmadı!

en: XPM: truncated image data at line %d!
tr: XPM: %d satırında kırpık görüntü verisi!

en: XRC resource '%s' (class '%s') not found!
tr: XRC '%s' kaynağı (sınıf '%s') bulunamadı!

en: XRC resource: Cannot create animation from '%s'.
tr: XRC kaynağı: Canlandırma '%s''den yaratılamadı.

en: XRC resource: Cannot create bitmap from '%s'.
tr: XRC kaynağı: İkil eşlem '%s''den yaratılamadı.

en: XRC resource: Incorrect colour specification '%s' for attribute '%s'.
tr: XRC kaynağı: Hatalı '%s' renk tanımı ('%s' özniteliği için).

en: Yes
tr: Evet

en: You cannot Clear an overlay that is not inited
tr: Başlatılmamış bir üstyazımı temizleyemezsiniz (Clear)

en: You cannot Init an overlay twice
tr: Bir üstyazımı iki kez başlatamazsınız (Init)

en: You cannot add a new directory to this section.
tr: Bu bölüme yeni klasör ekleyemezsiniz.

en: Zoom &In
tr: Büyült

en: Zoom &Out
tr: Küçült

en: Zoom to &Fit
tr: Sığdır

en: [EMPTY]
tr: [BOŞ]

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
tr: bir DDEML uygulaması uzun yarış durumu yarattı.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
tr: DDEML işlevi öncelikle DdeInitialize işlevi çağrılmaksızın çağrıldı,
    veya DDEML işlevine geçersiz bir örnek tanımlayıcısı geçirildi.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
tr: istemcinin konuşma kurma denemesi başarısız.

en: a memory allocation failed.
tr: bellek ayırma başarısız.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
tr: parametrenin DDEML tarafından doğrulanması başarısız.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
tr: eşzamanlı danışma işi isteği zamanaşımına uğradı.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
tr: eşzamanlı veri işi isteği zamanaşımına uğradı.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
tr: eşzamanlı çalıştırma işi isteği zamanaşımına uğradı.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
tr: eşzamanlı itme işi isteği zamanaşımına uğradı.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
tr: danışma işi bitirme isteği zamanaşımına uğradı.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
tr: istemci tarafından sonlandırılmış bir görüşme üstünde
    sunucu-tarafı iş denendi, veya sunucu
    iş bitmeden sonlandırıldı.

en: a transaction failed.
tr: iş başarısız.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
tr: APPCLASS_MONITOR olarak başlatılmış bir uygulama
    DDE işi gerçekleştirmeyi denedi,
    veya APPCMD_CLIENTONLY olarak başlatılmış bir uygulama
    sunucu işi gerçekleştirmeyi denedi.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
tr: PostMessage işlevine içsel çağrı başarısız.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
tr: DDEML'de içsel hata oluştu.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
tr: DDEML işlevine geçersiz iş tanıtıcı geçirilmiş.
    Uygulama XTYP_XACT_COMPLETE geri-çağrıdan döndüğünde
    bu geri-çağrının iş tanıtıcısı geçersiz olacaktır.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
tr: bunun çok-parçalı birleştirilmiş bir zip olduğu varsayılıyor

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
tr: değişmez anahtar '%s''ı değiştirme denemesi gözardı edildi.

en: bad arguments to library function
tr: kitaplık işlevi için hatalı değişkenler

en: bad signature
tr: kötü imza

en: bad zipfile offset to entry
tr: girdi için hatalı zip dosyası konumu

en: binary
tr: ikili

en: bold
tr: kalın

en: buffer is too small for Windows directory.
tr: arabellek Windows klasörü için çok küçük.

en: can't close file '%s'
tr: '%s' dosyası kapatılamıyor

en: can't close file descriptor %d
tr: dosya betimleyicisi %d kapatılamıyor

en: can't commit changes to file '%s'
tr: '%s' dosyasındaki değişiklikler işlenemiyor

en: can't create file '%s'
tr: '%s' dosyası yaratılamıyor

en: can't delete user configuration file '%s'
tr: kullanıcı yapılandırma dosyası '%s' silinemiyor

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
tr: betimleyici %d üstündeki dosyanın sonuna ulaşılıp ulaşılamadığı tesbit edilemiyor

en: can't execute '%s'
tr: '%s' çalıştırılamadı

en: can't find central directory in zip
tr: merkezi klasör zip içinde bulunamıyor

en: can't find length of file on file descriptor %d
tr: betimleyici %d üstündeki dosyanın uzunluğu bulunamıyor

en: can't find user's HOME, using current directory.
tr: kullanıcının EV'i bulunamıyor, geçerli klasör kullanılıyor.

en: can't flush file descriptor %d
tr: dosya betimleyicisi %d temizlenemiyor

en: can't get seek position on file descriptor %d
tr: dosya betimleyicisi %d üstündeki arama konumu alınamıyor

en: can't load any font, aborting
tr: hiç yazıtipi yüklenemedi, durduruluyor

en: can't open file '%s'
tr: '%s' dosyası açılamıyor

en: can't open global configuration file '%s'.
tr: genel yapılandırma dosyası '%s' açılamıyor

en: can't open user configuration file '%s'.
tr: kullanıcı yapılandırma dosyası '%s' açılamıyor

en: can't open user configuration file.
tr: kullanıcı yapılandırma dosyası açılamıyor

en: can't re-initialize zlib deflate stream
tr: zlib açma akımı yeniden ilklendirilemedi

en: can't re-initialize zlib inflate stream
tr: zlib sıkıştırma akımı yeniden ilklendirilemedi

en: can't read from file descriptor %d
tr: dosya betimleyicisi %d'den okunamıyor

en: can't remove file '%s'
tr: '%s' dosyası silinemedi

en: can't remove temporary file '%s'
tr: geçici '%s' dosyası silinemedi

en: can't seek on file descriptor %d
tr: dosya betimleyicisi %d üstünde arama yapılamıyor

en: can't write buffer '%s' to disk.
tr: '%s' arabelleği diske yazılamadı

en: can't write to file descriptor %d
tr: dosya betimleyicisi %d'ye yazılamıyor

en: can't write user configuration file.
tr: kullanıcı yapılandırma dosyası yazılamadı

en: catalog file for domain '%s' not found.
tr: '%s' etki alanı için katalog bulunamadı.

en: checksum error
tr: sağlama toplamı hatası

en: checksum failure reading tar header block
tr: tar başlık bloğu okumada sağlama toplamı hatası

en: compression error
tr: sıkıştırma hatası

en: conversion to 8-bit encoding failed
tr: 8-ikil kodlama çevrimi başarısız

en: date
tr: tarih

en: decompression error
tr: sıkıştırma açma hatası

en: default
tr: öntanımlı

en: delegate has no type info
tr: yetki aktarıcısı tip bilgisine sahip değil

en: double
tr: sayı

en: dump of the process state (binary)
tr: işlem durum dökümü (ikili)

en: eighteenth
tr: onsekizinci

en: eighth
tr: sekizinci

en: eleventh
tr: onbirinci

en: encoding %i
tr: kodlama %i

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
tr: '%s' girdisi '%s' grubunda birden fazla görülüyor

en: error in data format
tr: veri biçimi hatası

en: error opening '%s'
tr: '%s' açma hatası

en: error opening file
tr: dosya açma hatası

en: error reading zip central directory
tr: zip merkezi klasör okuma hatası

en: error reading zip local header
tr: zip yerel başlık okuma hatası

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
tr: zip yazma hatası (girdi '%s'): hatalı CRC veya uzunluk

en: failed to flush the file '%s'
tr: '%s' dosyası temizlenemedi

en: fifteenth
tr: onbeşinci

en: fifth
tr: beşinci

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
tr: dosya '%s', satır %d: '%s' grup başlığından sonra gözardı edildi.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
tr: dosya '%s', satır %d: '=' bekleniyor.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
tr: dosya '%s', satır %d: anahtar '%s' ilk olarak %d satırında bulundu.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
tr: dosya '%s', satır %d: '%s' değişmez anahtarı için değer gözardı edildi.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
tr: dosya '%s': beklenmedik karakter %c,  satır: %d.

en: files
tr: dosyalar

en: first
tr: birinci

en: font size
tr: yazıtipi boyutu

en: fourteenth
tr: ondördüncü

en: fourth
tr: dördüncü

en: generate verbose log messages
tr: sözel günlük uyarıları üret

en: image
tr: görüntü

en: incomplete header block in tar
tr: tar başlık bloğu eksik

en: incorrect event handler string, missing dot
tr: hatalı olay işleyici dizgisi, nokta yok

en: incorrect size given for tar entry
tr: tar girdisi için hatalı boyut verilmiş

en: invalid data in extended tar header
tr: ek tar başlığında hatalı veri

en: invalid message box return value
tr: geçersiz ileti penceresi sonuç değeri

en: invalid zip file
tr: geçersiz zip dosyası

en: italic
tr: eğik

en: light
tr: açık

en: locale '%s' can not be set.
tr: '%s' yereli ayarlanamıyor.

en: looking for catalog '%s' in path '%s'.
tr: '%s' kataloğu için '%s' yoluna bakılıyor.

en: m_peer is not or incorrectly initialized
tr: m_peer ilklendirilemedi veya hatalı ilklendirildi

en: midnight
tr: geceyarısı

en: nineteenth
tr: ondokuzuncu

en: ninth
tr: dokuzuncu

en: no DDE error.
tr: DDE yok hatası.

en: no error
tr: hata yok

en: no fonts found in %s, using builtin font
tr: %s içinde yazıtipi yok, yerleşik yazıtipi kullanılıyor

en: noname
tr: adsız

en: noon
tr: öğlen

en: not implemented
tr: yazılmadı

en: num
tr: tamsayı

en: objects cannot have XML Text Nodes
tr: nesnelerin XML Metin Düğümleri olamaz

en: out of memory
tr: yetersiz bellek

en: process context description
tr: işlem bağlam tanımı

en: read error
tr: okuma hatası

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
tr: zip akımı okuma (girdi %s): hatalı CRC

en: reading zip stream (entry %s): bad length
tr: zip akımı okuma (girdi %s): hatalı uzunluk

en: reentrancy problem.
tr: yeniden-giriş sorunu.

en: second
tr: ikinci

en: seek error
tr: bulma hatası

en: seventeenth
tr: onyedinci

en: seventh
tr: yedinci

en: show this help message
tr: bu yardım iletisini göster

en: sixteenth
tr: onaltıncı

en: sixth
tr: altıncı

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
tr: kullanılacak görüntü biçimini belirleyiniz (ör. 640x480-16)

en: specify the theme to use
tr: kullanılacak temayı belirleyiniz

en: stored file length not in Zip header
tr: kayıtlı dosya uzunluğu Zip başlığında yok

en: tar entry not open
tr: tar girdisi açık değil

en: tenth
tr: onuncu

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
tr: işe yanıt DDE_FBUSY bitinin yerleştirilmesine yolaçtı.

en: third
tr: üçüncü

en: thirteenth
tr: onüçüncü

en: tiff module: %s
tr: tiff birimi: %s

en: today
tr: bugün

en: tomorrow
tr: yarın

en: trailing backslash ignored in '%s'
tr: '%s' sonundaki ters eğik çizgi gözardı edildi

en: twelfth
tr: yirminci

en: twentieth
tr: onikinci

en: underlined
tr: altçizgili

en: unexpected " at position %d in '%s'.
tr: beklenmedik " konum: %d; '%s' içinde.

en: unexpected end of file
tr: beklenmeyen dosya sonu

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: unknown class %s
tr: bilinmeyen sınıf %s

en: unknown error
tr: bilinmeyen hata

en: unknown error (error code %08x).
tr: bilinmeyen hata (hata kodu %08x).

en: unknown seek origin
tr: bilinmeyen arama başlangıcı

en: unknown-%d
tr: bilinmeyen-%d

en: unnamed
tr: isimsiz

en: unnamed%d
tr: isimsiz%d

en: unsupported Zip compression method
tr: desteklemeyen Zip sıkıştırma yöntemi

en: using catalog '%s' from '%s'.
tr: katalog '%s' '%s' den kullanılıyor

en: write error
tr: yazma hatası

en: wxGetTimeOfDay failed.
tr: wxGetTimeOfDay başarısız.

en: wxPrintout::GetPageInfo gives a null maxPage.
tr: wxPrintout::GetPageInfo boş bir maxPage veriyor.

en: wxSearchEngine::LookFor must be called before scanning!
tr: Taramadan önce wxSearchEngine::LookFor çağrılmalı!

en: wxSocket: invalid signature in ReadMsg.
tr: wxSocket: ReadMsg içinde geçersiz imza.

en: wxSocket: unknown event!.
tr: wxSocket: bilinmeyen olay!.

en: wxWidget control pointer is not a data view pointer
tr: wxWidget kontrol imleci bir veri görünüm imleci değil

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
tr: wxWidgets '%s' için görüntüyü açamadı: çıkılıyor.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
tr: wxWidgets görüntüyü açamadı. Çıkılıyor.

en: yesterday
tr: dün

en: zlib error %d
tr: zlib hatası %d
