Money Manager Ex - en to sk translation catalogue (721 entries)

en: 
    Investment accounts are specialized accounts that only 
    have stock/mutual fund investments associated 
    with them.
sk: 
    Investičné účty sú špecialne účty, ktoré majú iba
    akcie/podielové fondy priradené k nim.

en: 
    Select the type of account you want to create:
    
    General bank accounts cover a wide variety of account
     types like Checking, Savings and Credit card type accounts.
sk: 
    Vyberte typ účtu, ktorý chcete vytvoriť:
    
    Bežné bankové účty pokrývajú širokú škálu typov účtov
     ako šekové, investičné alebo účty ku kreditnej karte.

en: 
    Specify a descriptive name of the account. This most commonly 
    is the name of the financial institution where the account is held. 
    For example 'ABC Bank'.
sk: 
    Upresnite popisný názov účtu. Bežne to býva názov finančnej 
    inštitúcie, v ktorej je účet vedený. 
    Napríklad 'Tatrabanka'.

en: 
    Specify the base (or default) currency to be used 
    with the database. You can change the 
    currency associated with each account if needed.
sk: 
    Upresnite základnú (alebo predvolenú) menu, ktorá bude použitá
    v databáze. Môžete zmeniť menu priradenú 
    každému účtu, ak je to potrebné.

en:   and contributers from around the world.
sk:  a prispievatelia z okolitého sveta.

en:  - No File opened
sk: - Nie je otvorený žiadny súbor

en:  Help
sk:  Pomoc

en:  One of the following fields: Date, Payee, Amount, Type is missing, skipping
sk:  Jedno z nasledujúcich polí: dátum, príjemca, suma, typ chýba, preskočené

en:  One of the following fields: date, payee, transaction type, amount, category strings is empty, skipping
sk:  Jedno z nasledujúcich polí: dátum, príjemca, typ transakcie, suma, kategória je prázdne, preskočené

en:  Start Page
sk:  Úvodná stránka

en:  To:
sk:  Do:

en:  account name
sk:  názov účtu

en:  amount
sk:  suma

en:  cannot process Account Types yet
sk:  teraz nie je možné spracovanie typov účtov

en:  date
sk:  dátum

en:  days overdue!
sk:  dní mešká !

en:  days remaining
sk:  dní zostáva

en:  file contains insufficient number of tokens
sk:  súbor obsahuje nedostatočný počet oddelených častí

en:  imported OK.
sk:  importované v poriadku.

en:  incorrect QIF line type
sk:  nesprávny QIF typ riadku

en:  invalid amount, skipping.
sk:  chybná suma, preskočenie.

en:  invalid date, skipping.
sk:  nesprávny dátum, preskočené.

en:  is invalid.
sk:  je neplatný.

en:  missing amount, skipping.
sk:  chýbajúci účet, preskočené.

en:  missing category, skipping.
sk:  chýbajúca kategória, preskočenie.

en:  missing date, skipping.
sk:  chýbajúci dátum, preskočené.

en:  missing payee, skipping.
sk:  chýbajúci príjemca, preskočené.

en:  missing transaction type, skipping.
sk:  chýbajúci typ transakcie, preskočené.

en:  models all transactions as belonging to accounts.
    
     The next pages will help you create a new account.
    
    To help you get started, begin by making a list of all
    financial institutions where you hold an account.
sk:  modeluje všetky transakcie tak ako patria k účtom.
    
     Ďalšie strany Vám pomôžu vytvoriť nový účet.
    
    Pre začiatok vytvorte zoznam všetkých finančných
     inštitúcií, v ktorých máte účet.

en:  payee
sk:  príjemca

en:  starts
sk:  štartuje

en:  transactions imported from QIF
sk:  transakcie importované z QIF

en:  transfer transaction not imported.
sk:  presun transakcií neimportovaný.

en:  type
sk:  typ

en:  unrecognized transaction type, skipping.
sk:  nerozpoznaný typ transakcie, preskočené.

en: %s on %s
sk: %s na %s

en: &About...
sk: O programe...

en: &Accounts
sk: Účt&y

en: &CSV Files
sk: &CSV súbor

en: &Copy Transaction
sk: &Kopírovať transakciu

en: &Delete Account
sk: &Zmazať účet

en: &Delete Asset
sk: O&dstrániť majetok

en: &Delete Bills && Deposit Series
sk: Zrušiť cyklus platieb alebo vkla&dov

en: &Delete Stock Investment
sk: &Zrušiť akcie

en: &Delete Transaction
sk: &Zrušiť transakciu

en: &Edit Account
sk: &Upraviť účet

en: &Edit Asset
sk: Upraviť maj&etok

en: &Edit Bills && Deposit Series
sk: Úpraviť cyklus plati&eb alebo vkladov

en: &Edit Stock Investment
sk: &Upraviť akcie

en: &Edit Transaction
sk: &Upraviť transakciu

en: &File
sk: &Súbor

en: &Go To..
sk: Ísť na

en: &Help
sk: &Pomoc

en: &Help	Ctrl-F1
sk: &Pomoc	Ctrl-F1

en: &Launch Account Website
sk: Ísť na stránku účtu

en: &MM.NET CSV Files
sk: &MM.NET CSV súbory

en: &MMEX CSV Files
sk: &MMEX CSV súbory

en: &New Asset
sk: &Nový majetok

en: &New Bills && Deposit Series
sk: &Nový cyklus platieb alebo vkladov

en: &New Database	Ctrl-N
sk: &Nová databáza	Ctrl-N

en: &New Stock Investment
sk: &Nové akcie

en: &New Transaction
sk: &Nová transakcia

en: &Open Database	Ctrl-O
sk: &Otvoriť databázu	Ctrl-O

en: &Options
sk: &Nastavenia

en: &Paste Transaction
sk: &Vložiť transakciu

en: &QIF Files
sk: &QIF súbory

en: &Report to HTML
sk: &Report do HTML

en: &Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Universal CSV Files
sk: &Univerzálne CSV súbory

en: &View
sk: &Zobrazenie

en: (Optional)Specify your name. Mainly used for reporting and in printing reports.
sk: (Volitelné)Zadajte svoje meno. Zväčša použité pre reporty a tlač reportov.

en: About
sk: O

en: Access Info:
sk: Prihlasovacie informácie:

en: Accessing Database
sk: Pristupujem na databázu

en: Account
sk: Účet

en: Account &List
sk: Zoznam účtov

en: Account Balance : %s      Reconciled Balance : %s
sk: Zostatok na účte : %s      Schválený zostatok : %s

en: Account List
sk: Zoznam účtov

en: Account Name
sk: Názov účtu

en: Account Name
sk: Názov účtu

en: Account Name Invalid
sk: Neplatný názov účtu

en: Account Name already exists
sk: Názov účtu už existuje

en: Account Name:
sk: Názov účtu:

en: Account Number:
sk: Číslo účtu:

en: Account Status:
sk: Stav účtu:

en: Account Type:
sk: Typ účtu:

en: Account View :
sk: Účet :

en: Account View Options
sk: Možnosti účtu

en: Accounts
sk: Účty

en: Accounts Visible
sk: Viditelné účty

en: Actual
sk: Aktuálne

en: Add
sk: Pridať

en: Add Account Wizard
sk: Pomocník na pridanie účtu

en: Add Budget Year
sk: Pridať ročný rozpočet

en: Add CSV field
sk: Pridať CSV políčko

en: Add Currency
sk: Pridať menu

en: Add a new budget year
sk: Pridať nový ročný rozpočet

en: Add a new category
sk: Pridať novú kategóriu

en: Add a new payee name
sk: Pridať nový názov príjemcu

en: Adding payee
sk: Pridanie príjemcu

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: All
sk: Všetky

en: Allow for any delay in quotes
sk: Povoliť ľubovolné omeškania v dotazoch

en: Amount
sk: Suma

en: Amount is empty
sk: Suma nie je zadaná

en: Amount to be recorded in To Account
sk: Suma nahrávaná na účet

en: Amount(+/-)
sk: Suma(+/-)

en: Amount:
sk: Suma:

en: App Start Dialog
sk: Dialóg štartu aplikácie

en: Appreciates
sk: Zvýšenie ceny

en: April
sk: Apríl

en: Art
sk: Umenie

en: Asset Details
sk: Podrobnosti o majetku

en: Asset Type
sk: Typ majetku

en: Assets
sk: Majetok

en: Automatic stock quote refresh Failed. 
    Last successful update: %s
sk: Automatická obnova hodnôt skončila neúspešne. 
    Posledná úspešná úprava: %s

en: Automatic stock quote refresh idle - Out of Hours. 
    Last update: %s
sk: Automatická obnova hodnôt akcií je nečinná - viac ako hodinu. 
    Posledná úprava: %s

en: Automatic stock quote refresh in progress...
sk: Prebieha automatická obnova hodnôt akcií ...

en: Automatic stock quote refresh is disabled. 
    Last update: %s
sk: Automaticá obnova hodnôt akcií je vypnutá. 
    Posledná úprava: %s

en: Automatic stock quote refresh not started. 
    Last update: %s
sk: Automatická obnova hodnôt akcií nebola spustená. 
    Posledná úprava: %s

en: Automatic stock quote refresh successful. 
    Last update: %s
sk: Automatická obnova hodnôt akcií bola úspešná. 
    Posledná úprava: %s

en: Automobile
sk: Automobil

en: Backup database before opening
sk: Zálohovať databázu pred otvorením

en: Balance
sk: Zostatok

en: Bank Accounts
sk: Bankové účty

en: Base Account Currency Not set.
    Set that first using tools->options menu and then add a new account
sk: Nie je zadaná základná mena účtu.
    Najprv ju nastavte v Nástroje->Nastavenia a potom pridajte nový účet

en: Base Budget On:
sk: Rozpočet založený na:

en: Base Conversion Rate should be greater than 0.0
sk: Základný prevodný pomer by mal byť väčší neť 0,0

en: Base Currency
sk: Základná mena

en: Base Currency Not Set
sk: Základná mena nie je zadaná

en: Base Currency for account
sk: Základná mena pre účet

en: Be notified of new releases
sk: Byť informovaný o nových vydaniach

en: Bi-Monthly
sk: 2-mesačne

en: Bi-Weekly
sk: 2-týždeňne

en: Bills && Deposits
sk: Účtenky a vklady

en: Budget Entry Dialog
sk: Zadávanie rozpočtu

en: Budget Performance
sk: Rozpočet

en: Budget Performance for Year :
sk: Rozpočet na rok :

en: Budget Setup
sk: Nastavenie rozpočtu

en: Budget Setup for
sk: Nastavenie rozpočtu pre

en: Budget Year Editor
sk: Úprava ročného rozpočtu

en: Budget Year Entry
sk: Položka ročného rozpočtu

en: Budget Year already exists
sk: Rozpočet na daný rok už existuje

en: Budget Year:
sk: Ročný rozpočet:

en: Budgeting
sk: Plánovanie

en: C
sk: Stav

en: CSV Delimiter
sk: CSV oddelovač

en: CSV Field
sk: CSV políčko

en: Cancel
sk: Storno

en: Cannot decode binary
sk: Nedá sa binárne dekódovať

en: Cannot process these QIF Account Types yet
sk: Nie je možné spracovanie QIF typov účtov

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Cash Flow
sk: Peňažný tok

en: Cash Flow - Specific Accounts
sk: Peňažný tok - konkrétne účty

en: Cash Flow Forecast For All Accounts - A Year Ahead
sk: Predpoveď toku peňazí pre všetky účty - rok dopredu

en: Categories
sk: Kategórie

en: Category
sk: Kategória

en: Category
sk: Kategória

en: Category
sk: Kategória

en: Category         :
sk: Kategória        :

en: Category Income/Expenses Over Last 12 Months
sk: Kategória príjem/výdaj za posledných 12 mesiacov

en: Category cannot be empty
sk: Kategória nesmie byť prázdna

en: Category is empty, marking transaction as Unknown category
sk: Kategória nie je zadaná, označenie transakcie ako neznáma

en: Category is in use
sk: Kategória sa používa

en: Category with same name exists
sk: Kategória s rovnakým názvom už existuje

en: Category:
sk: Kategória:

en: Cents Name
sk: Názov stotín

en: Change in Value
sk: Zmena hodnoty

en: Change settings for automatic refresh
sk: Zmeniť nastavenie pre automatickú obnovu

en: Change the name of an existing payee
sk: Zmeniť názov existujúceho príjemcu

en: Check For Updates
sk: Kontrola aktualizácií

en: Check Update
sk: Kontrolovať aktualizácie

en: Check for &Updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: Checking
sk: Bežný

en: Checking/Savings
sk: Bežný/Investičný

en: Choose Account to Delete
sk: Vybrať účet na zrušenie

en: Choose Account to Edit
sk: Vybrať účet na úpravu

en: Choose Account to Export from:
sk: Vybrať účet, z ktorého sa bude exportovať:

en: Choose Account to import to:
sk: Vybrať účet, na ktorý sa bude importovať:

en: Choose Accounts
sk: Vybrať účet

en: Choose CSV data file to Export
sk: Vybrať CSV dátový súbor, do ktorého sa bude exportovať

en: Choose Investment Account
sk: Vyberte investičný účet

en: Choose MM.NET CSV data file to import
sk: Vybrať MM.NET CSV dátový súbor pre import

en: Choose QIF data file to import
sk: Vybrať QIF dátový súbor pre import

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Closed
sk: Uzavretý

en: Colors
sk: Farby

en: Commission
sk: Provízia

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Confirm Account Deletion
sk: Potvrdenie zrušenia účtu

en: Confirm Asset Deletion
sk: Potvrďte odstránenie majetku

en: Confirm QIF import
sk: Potvrdiť QIF import

en: Confirm Series Deletion
sk: Potvrdenie zrušenia cyklu

en: Confirm Stock Investment Deletion
sk: Potvrdenie rušenia akcií

en: Confirm Transaction Deletion
sk: Potvrdenie zrušenia transakcií

en: Contact:
sk: Kontakt:

en: Contributers
sk: Prispievatelia

en: Conversion to Base Rate
sk: Konverzia k základnému pomeru

en: Create a New Database
sk: Vytvoriť novú databázu

en: Create a new database file to get started
sk: Vytvoriť nový databázový súbor pre začatie

en: Currency
sk: Mena

en: Currency Dialog
sk: Meny

en: Currency List
sk: Zoznam mien

en: Currency Manager
sk: Manažér mien

en: Currency Name
sk: Názov meny

en: Currency name already exists!
sk: Názov meny už existuje!

en: Currency:
sk: Mena:

en: Current
sk: Aktuálny

en: Current Month
sk: Aktuálny mesiac

en: Current Price
sk: Aktuálna cena

en: Current View
sk: Aktuálne zobrazenie

en: Current Year
sk: Aktuálny rok

en: Custom SQL Dialog
sk: Vlastný SQL Dialóg

en: Custom SQL Query
sk: Vlastný SQL dotaz

en: Custom SQL Report
sk: Vlastný SQL Report

en: Custom SQL Report
sk: Vlastný SQL Report

en: Date
sk: Dátum

en: Date
sk: Dátum

en: Date Format
sk: Dátumový formát

en: Date is empty,
sk: Dátum nie je zadaný,

en: Decimal Char
sk: Desatinný znak

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete Account
sk: Zrušiť účet

en: Delete Account from database
sk: Zrušenie účtu z databázy

en: Delete Asset
sk: Odstrániť majetok

en: Delete Bills && Deposit Series
sk: Zrušiť cykus platieb alebo vkladov

en: Delete Budget Year
sk: Zrušiť ročný rozpočet

en: Delete Series
sk: Zrušiť cyklus

en: Delete Stock Investment
sk: Zrušiť akcie

en: Delete Transaction
sk: Zrušiť transakciu

en: Delete all flagged transactions
sk: Zrušiť všetky transakcie s príznakom

en: Delete all transactions in current view
sk: Zrušiť všetky transakcie v aktuálnom zobrazení

en: Delete an existing category. The category cannot be used by existing transactions.
sk: Zrušiť existujúcu kategóriu. Kategória nesmie byť použitá v transakciach.

en: Delete existing budget year
sk: Zrušiť existujúci ročný rozpočet

en: Delete the selected payee. The payee cannot be used by an existing transaction.
sk: Zrušiť vybraného príjemcu. Príjemca nesmie byť použitý v žiadnej transakcií.

en: Deposit
sk: Vklad

en: Depreciates
sk: Pokles ceny

en: Difference:
sk: Rozdiel:

en: Display
sk: Zobraziť

en: Do not enter anything except the server name (or IP address, if you're feeling lucky)
sk: Nezadávajte nič okrem mena servera (alebo IP adresy, ak ste si istý)

en: Do you really want to delete all the flagged transactions?
sk: Naozaj chcete zrušiť všetky transakcie s príznakom ?

en: Do you really want to delete all the transactions shown?
sk: Naozaj chcete zrušiť všetky zobrazené transakcie ?

en: Do you really want to delete the Asset?
sk: Naozaj chcete odstrániť majetok ?

en: Do you really want to delete the account?
sk: Naozaj chcete zrušiť účet ?

en: Do you really want to delete the series?
sk: Naozaj chcete zrušiť cyklus ?

en: Do you really want to delete the stock investment?
sk: Naozaj chcete zrušiť akcie ?

en: Do you really want to delete the transaction?
sk: Naozaj chcete zrušiť transakciu ?

en: Don't Care
sk: Nezaoberať sa

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: E&xit	Alt-X
sk: &Koniec	Alt-X

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Account
sk: Upraviť účet

en: Edit Asset
sk: Upraviť majetok

en: Edit Bills && Deposit Series
sk: Upraviť cyklus platieb alebo vkladov

en: Edit Series
sk: Upraviť cyklus

en: Edit Stock Investment
sk: Upraviť akcie

en: Edit Transaction
sk: Upraviť transakciu

en: Edit the name of an existing category
sk: Upraviť názov existujúcej kategórie

en: Enter Next Bills && Deposit Occurrence
sk: Zadať ďalší výskyt platby alebo vkladu

en: Enter Transaction
sk: Zadať transakciu

en: Enter any commission paid
sk: Zadajte platbu za províziu

en: Enter any contact information for the financial institution.
sk: Zadajte kontakt na finančnú inštitúciu.

en: Enter any login/access information for the financial institution. This is not secure as anyone with access to the mmb file can access it.
sk: Zadajte prihlasovacie meno / informácie pre finančnú inštitúciu. Toto nie je bezpečné umiestnenie pretože ktokoľvek s prístupom k .mmb súboru si ho môže pozrieť.

en: Enter current stock price
sk: Zadajte aktuálnu cenu akcií

en: Enter next Occurrence
sk: Zadať nový výskyt

en: Enter notes associated with this asset
sk: Zadajte poznámky spojené s týmto majetkom

en: Enter notes associated with this investment
sk: Zadajte poznámky k investícií

en: Enter number of shares held
sk: Zadajte počet akcií, ktoré vlastníte

en: Enter purchase price for each stock
sk: Zadajte nadobúdaciu cenu každej akcie

en: Enter the Account Number associated with this account.
sk: Zadajte číslo účtu priradené k tomuto účtu.

en: Enter the Name of the Account. This name can be renamed at any time.
sk: Zadajte názov účtu. Názov môže byť kedykoľvek zmenený.

en: Enter the URL of the website for the financial institution.
sk: Zadajte URL internetovej stránky pre finančnú inštitúciu.

en: Enter the amount budgeted for this category.
sk: Zadajte predpokladanú sumu tejto kategórie.

en: Enter the current value of the asset
sk: Vložte aktuálnu hodnotu majetku

en: Enter the initial balance in this account.
sk: Zadajte počiatočný stav tohoto účtu.

en: Enter the name of the asset
sk: Zadajte názov majetku

en: Enter the name of the category to add or edit here
sk: Zadajte názov kategórie, ktorú chcete pridať alebo upravte existujúcu

en: Enter the name of the financial institution in which the account is held.
sk: Zadajte názov finančnej inštitúcie, v ktorej je účet vedený.

en: Enter the name of the financial institution where the investment is held
sk: Zadajte názov finančnej inštitúcie, v ktorej sú vedené akcie

en: Enter the payee name to be added or make edits to an existing payee name
sk: Zadajte názov príjemcu, ktorý bude pridaný alebo upravte názov existujúceho príjemcu

en: Enter the stock company name
sk: Zadajte názov spoločnosti, ktorej patria akcie

en: Enter the stock symbol (optional)
sk: Zadajte symbol akcií (volitelné)

en: Enter the suffix used by Yahoo for the market of your stocks. 
    If your stocks are in multiple markets, leave this blank and add  the suffix to each symbol in your portfolio.
sk: Zadajte koncovku používanú serverom Yahoo pre obchod s vašími akciami. 
    Ak sú vaše akcie vo viacerých obchodoch, nechajte toto prázdne a pridajte koncovku každému symbolu vo vašom portfóliu.

en: Enter the year in YYYY format to specify year
sk: Zadajte rok vo formáte RRRR

en: Enter user notes and details about this account.
sk: Zadajte poznámky a podrobnosti o tomto účte.

en: Entry
sk: Záznam

en: Error
sk: Chyba

en: Error adding Category
sk: Chyba pri pridávaní kategórie

en: Error binding NULL param
sk: Chyba väzby NULL prametra

en: Error binding blob param
sk: Chyba väzby blobprametra

en: Error binding date/time param
sk: Chyba väzby date/time prametra

en: Error binding double param
sk: Chyba väzby doubleprametra

en: Error binding int param
sk: Chyba väzby int prametra

en: Error binding int64 param
sk: Chyba väzby int64 prametra

en: Error binding string param
sk: Chyba väzby string prametra

en: Error clearing bindings
sk: Chyba pri čistení väzieb

en: Error opening database
sk: Chyba pri otváraní databázy

en: Estimated
sk: Odhadované

en: Estimated Expenses: %s Actual Expenses:  %s
sk: Odhadované výdaje: %s Aktuálne výdaje: %s

en: Estimated Expenses: Actual Expenses:
sk: Odhadované výdaje: Aktuálne výdaje:

en: Estimated Income: %s Actual Income:  %s
sk: Odhadovaný príjem: %s Aktuálny príjem: %s

en: Estimated Income: Actual Income:
sk: Odhadovaný príjem: Aktuálny príjem:

en: Expense
sk: Výdaje

en: Expenses
sk: Výdaje

en: Expenses:
sk: Výdaje:

en: Export to CSV
sk: Export do CSV

en: Export to HTML
sk: Export do HTML

en: Favorite Account
sk: Obľúbený účet

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: February
sk: Február

en: Filter Transactions
sk: Filter transakcií

en: Follow Up On
sk: Sledovanie (R)

en: Follow up
sk: Sledovať (F)

en: Font Size Options
sk: Nastavenia fontov

en: Four Months
sk: 4 mesiace

en: Four Weeks
sk: 4 týždne

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency:
sk: Frekvencia:

en: Friday
sk: Piatok

en: From
sk: Od

en: From Account
sk: Z účtu

en: From and To Account cannot be the same.
sk: Položky z účtu a na účet nemôžu byť rovnaké.

en: From:
sk: Od:

en: Future Transactions
sk: Transakcie v budúcnosti

en: Gain Loss
sk: Zisk Strata

en: Gain/Loss
sk: Zisk/Strata

en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Hlavné nastavenia

en: Grouping Char
sk: Skupinový znak

en: Half-Yearly
sk: Polročne

en: Held At
sk: Vedený v

en: Held At:
sk: Vedený v:

en: Help
sk: Pomoc

en: Home Page
sk: Domáca stránka

en: Household Object
sk: Domáci predmet

en: Idle
sk: Nečinnosť

en: Import File
sk: Importovať súbor

en: Import from CSV
sk: Import z CSV

en: Import from MM.NET CSV
sk: Import z MM.NET CSV

en: Import from MMEX CSV
sk: Import z MMEX CSV

en: Import from QIF
sk: Import z QIF

en: Import from any CSV file
sk: Import z ľubovoľného CSV súboru

en: Import/Export Settings
sk: Nastavenia pre import/export

en: Importing account type :
sk: Importovanie typu účtu:

en: Income
sk: Prijmy

en: Income vs Expenses
sk: Príjmy / Výdaje

en: Income vs Expenses - All Time
sk: Príjmy / Výdaje - Celý čas

en: Income vs Expenses for Year:
sk: Príjmy/výdaje za rok :

en: Income vs Expenses: Current Month
sk: Príjmy a výdaje : Aktuálny mesiac

en: Income:
sk: Príjmy:

en: Incorrect fields specified for CSV import! Requires at least Date, Amount and Payee.
sk: Nesprávne polia určené pre CSV import! Vyžaduje minimálne dátum, sumu a príjemcu.

en: Init Balance
sk: Počiatočný stav

en: Initial Balance:
sk: Počiatočný stav:

en: Invalid Amount Entered
sk: Zadaná nesprávna suma

en: Invalid Entry
sk: Neplatný záznam

en: Invalid Parent Category. Choose Root or Main Category node.
sk: Neplatná nadradená kategória. Vyberte koreňový uzol alebo niektorú nadkategóriu.

en: Invalid To Amount Entered
sk: Zadaná chybná suma

en: Invalid Value
sk: Nesprávna hodnota

en: Invalid commission entered
sk: Zadaná neplatná provízia

en: Invalid field index
sk: Neplatný index poľa

en: Invalid field name
sk: Neplatný názov poľa

en: Invalid number of shares entered
sk: Zadaný neplatný počet

en: Invalid purchase price entered
sk: Zadaná neplatná nadobúdacia cena

en: Invalid row index
sk: Neplatný index riadku

en: Invalid scalar query
sk: Neplatný skalárny dotaz

en: Investment
sk: Investičný

en: January
sk: Január

en: Jewellery
sk: Šperky

en: Jul
sk: Júl

en: July
sk: Júl

en: Jun
sk: Jún

en: June
sk: Jún

en: Language
sk: Jazyk

en: Last 30 Days
sk: Posledných 30 dní

en: Last Calendar Month
sk: Minulý kalendárny mesiac

en: Last Year
sk: Minulý rok

en: Legend:
sk: Legenda:

en: Line :
sk: Riadok:

en: List Background
sk: Pozadie zoznamu

en: List Border
sk: Okraj zoznamu

en: List Details
sk: Podrobnosti zoznamu

en: List Row 0
sk: Zoznam párny riadok

en: List Row 1
sk: Zoznam nepárny riadok

en: Load SQL
sk: Nahrať SQL

en: Load Template
sk: Nahrať vzor

en: March
sk: Marec

en: Mark As &Duplicate
sk: Označiť ako duplicitné

en: Mark As &Reconciled
sk: Označiť ako schválené

en: Mark As &Unreconciled
sk: Označiť ako neschválené

en: Mark As &Void
sk: Označiť ako neplatné

en: Mark For &Followup
sk: Označiť na sledovanie

en: Mark all
sk: Označiť všetky

en: Market open from
sk: Obchod otvorený od

en: May
sk: Máj

en: Monday
sk: Pondelok

en: Month
sk: Mesiac

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Move Down
sk: Presunúť nižšie

en: Move Up
sk: Presunú vyššie

en: Name
sk: Názov

en: Name of Currency to Add
sk: Názov meny na pridanie

en: Name of the Account
sk: Názov účtu

en: Nav Tree
sk: Navigačný strom

en: Navigation
sk: Navigácia

en: New
sk: Nový

en: New &Account
sk: Nový účet

en: New Account
sk: Nový účet

en: New Asset
sk: Nový majetok

en: New Bills && Deposit Series
sk: Zadanie nového cyklu platieb alebo vkladov

en: New Database
sk: Nová databáza

en: New Database Wizard
sk: Pomocník na vytvorenie databázy

en: New Series
sk: Nový cyklus

en: New Stock Investment
sk: Nové akcie

en: New Transaction
sk: Nová transakcia

en: New update available!
sk: Je dostupná nová aktualizácia!

en: New/Edit Asset
sk: Pridať/Upraviť majetok

en: New/Edit Repeating Transaction
sk: Pridať/Upraviť trvalé príkazy

en: New/Edit Stock Investment
sk: Pridať/upraviť akcie

en: New/Edit Transaction
sk: Pridať/upraviť transakciu

en: Next Due Date
sk: Dátum nasledujúcej platby

en: No Account available!
sk: Nie je prístupný žiadny účet!

en: No Account available! Cannot Export!
sk: Nie je prístupný žiadny účet! Nedá sa exportovať!

en: No Account available! Cannot Import! Create a new account first!
sk: Nie je prístupný žiadny účet! Nedá sa importovať! Vytvorte najprv nový účet!

en: No Database opened
sk: Nie je otvorená databáza

en: None
sk: Žiadny(e)

en: Notes
sk: Poznámky

en: Notes               :
sk: Poznámky        :

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Null Results pointer
sk: Neplatný ukazateľ výsledkov

en: Num Shares
sk: Počet akcií

en: Number
sk: Číslo

en: Number Shares
sk: Počet akcií

en: Number of Shares
sk: Velkosť podielu

en: October
sk: Október

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open Database
sk: Otvoriť databázu

en: Open Existing Database
sk: Otvoriť existujúcu databázu

en: Open Last Opened Database
sk: Otvoriť naposledy otvorenú databázu

en: Open an already created database file with extension (*.mmb)
sk: Otvoriť už vytvorený súbor databázy peňažného manažéra s koncovkou (*.mmb)

en: Open the Money Manager Ex website for latest news, updates etc
sk: Otvoriť webovú stránku peňažného manažéra pre získanie noviniek, úprav atď

en: Open the previously opened database :
sk: Otvoriť predchádzajúcu databázu :

en: Opening Database File && Verifying Integrity
sk: Otváranie databázového súboru a overovanie integrity

en: Options
sk: Nastavenia

en: Options Dialog
sk: Možnosti

en: Organize &Categories
sk: Organizovať kategórie

en: Organize &Payees
sk: Organizovať príjemcov

en: Organize Categories
sk: Organizovanie kategórií

en: Organize Currency
sk: Organizovať meny

en: Organize Payees
sk: Organizovanie príjemcov

en: Other
sk: Ostatné

en: Others
sk: Ostatné

en: Out of memory
sk: Presiahnutá pamäť

en: Overall
sk: Celkom

en: Page Setup...
sk: Nastavenie strany...

en: Payee
sk: Príjemca

en: Payee
sk: Príjemca

en: Payee is in use
sk: Príjemca je použitý

en: Payee with same name exists
sk: Príjemca s rovnakým názvom už existuje

en: Please Wait
sk: Prosím čakajte

en: Please verify that the CSV file from MMEX.NET contains only one account!
sk: Prosím skontrolujte že CSV súbor z MMEX.NET obsahuje iba jeden účet!

en: Populate Transaction #
sk: Vložiť transakciu #

en: Prefix Symbol
sk: Znak pred

en: Preview current report
sk: Náhľad na aktuálny report

en: Print Preview...
sk: Tlačový náhľad...

en: Print current report
sk: Tlačiť aktuálny report

en: Print...
sk: Tlačiť...

en: Property
sk: Vlastníctvo

en: Purchase Date
sk: Dátum nadobudnutia

en: Purchase Price
sk: Nadobúdacia cena

en: Quarterly
sk: Štvrťročne

en: Quit this program
sk: Ukončiť program

en: REPORTS
sk: REPORTY

en: Rate of Change
sk: Pomer zmeny

en: Rate of Change in Value
sk: Pomer zmeny hodnoty

en: Read Documentation
sk: Čítať dokumentáciu

en: Read the user manual
sk: Čítať používateľský manuál

en: Reconciled
sk: Schválené (R)

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh Stock Prices from Yahoo
sk: Obnoviť ceny akcií z Yahoo

en: Refresh prices every
sk: Obnoviť ceny každú/ých

en: Released under the GNU GPL License
sk: Vydané pod GNU GPL licenciami

en: Remaining Days
sk: Zostávajúce dni

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Repeating Transaction Details
sk: Podrobnosti trvalého príkazu

en: Repeating Transactions
sk: Trvalé príkazy

en: Repeats
sk: Opakovanie

en: Report Font Size
sk: Veľkosť písma v reportoch

en: Report Issues or Feedback
sk: Hlásenie chýb alebo spätná odozva

en: Reports
sk: Reporty

en: Restore Default Colors
sk: Obnoviť predvolené farby

en: Restore Defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Run Query
sk: Spustiť dotaz

en: SQL Query will modify your Data. Proceed??
sk: SQL dotaz bude upravovať vaše dáta. Pokračovať??

en: Sample Date
sk: Príklad dátumu

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save As Template
sk: Uložiť ako vzor

en: Save Database &As
sk: Uložiť databázu &ako

en: Save Database As
sk: Uložiť databázu ako

en: Save SQL
sk: Uložiť SQL

en: Scale
sk: Rozsah

en: Select
sk: Výber

en: Select Account
sk: Vybrať účet

en: Select Category
sk: Vybrať kategóriu

en: Select Currency
sk: Výber meny

en: Select From
sk: Vybrať od

en: Select From Account
sk: Vybrať účet od

en: Select Payee
sk: Vybrať príjemcu

en: Select To
sk: Vybrať príjemcu

en: Select To Account
sk: Vybrať účet komu

en: Select To Acct
sk: Vybrať protiúčet

en: Select the currently selected category as the selected category for the transaction
sk: Vyberte kategóriu pre transakciu

en: Select the currently selected payee as the selected payee for the transaction
sk: Vybrať aktuálneho príjemcu pre transakciu

en: Select type of asset
sk: Vybrať typ majetku

en: Select whether this is an account that is used often. This is used to filter accounts display view.
sk: Vyberte či toto je často používaný účet. Toto je použité pre filtrovanie zobrazenia prehľadu účtov.

en: Select whether to create a .bak file when opening a the database file
sk: Vyberte či vytvoriť zálohový .bak súbor pri otváraní databázového súboru

en: Select whether to use sounds when entering transactions
sk: Vyberte či použiť zvuky pri vkladaní transakcií

en: Select whether to use the original transaction date or current date when copying/pasting transactions
sk: Vyberte či použiť kopírovaný alebo aktuálny dátum pri vkladaní kopírovanej transakcie

en: Send email through the mailing list to report issues with the software.
sk: Poslať email pomocou mail-zoznamu pre hlásenie chýb alebo obmedzení programu.

en: Set
sk: Nastaviť

en: Set Currency
sk: Nastavenie meny

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Setup page printing options
sk: Nastavenie strany pre tlač

en: Share Name
sk: Názov podielu

en: Show Account List
sk: Ukázať zoznam účtov

en: Show App Start Dialog
sk: Ukázať dialóg pri štarte aplikácie

en: Show Organize Categories Dialog
sk: Zobraziť organizovanie kategórií

en: Show Organize Currency Dialog
sk: Zobraziť organizovanie meny

en: Show Organize Payees Dialog
sk: Zobraziť organizovanie príjemcov

en: Show about dialog
sk: Zobraziť informácie o programe

en: Show the Help file
sk: Ukázať súbor s pomocou

en: Show the Options Dialog
sk: Možnosti

en: Show this window next time
sk: Ukázať nabudúce toto okno keď

en: Show/Hide the Navigation tree control
sk: Ukázať/skryť ovládanie navigačného stromu

en: Show/Hide the toolbar
sk: Ukázať/skryť panel nástrojov

en: Sign up for the announcement mailing list
sk: Prihlásiť sa do oznamovacieho mail-zoznamu

en: Skipping QIF transaction because date, type, amount is empty/invalid, transaction skipped had
sk: Preskočenie QIF transakcie pretože dátum, typ alebo suma nie sú zadané alebo sú neplatné, preskočená transakcia mala

en: Specify Account
sk: Upresniť účet

en: Specify Amount Range
sk: Upresniť rozsah sumy

en: Specify Category
sk: Upresniť kategóriu

en: Specify Date Range
sk: Upresniť dátumový rozsah

en: Specify Notes
sk: Upresniť poznámky

en: Specify Number
sk: Upresniť číslo

en: Specify Payee
sk: Upresniť príjemcu

en: Specify Status
sk: Upresniť stav

en: Specify Type
sk: Upresniť typ

en: Specify advanced settings for transaction
sk: Upresnite rozšírené nastavenia transakcie

en: Specify any associated check number or transaction number
sk: Upresnite nejaké priradené kontrolné číslo alebo číslo transakcie

en: Specify any text notes you want to add to this transaction.
sk: Zadajte ľubovolnú poznámku, ktorú chcete pridať k transakcii.

en: Specify if the value of the asset changes over time
sk: Upresniť či sa hodnota majetku postupom času mení

en: Specify if this account has been closed. Closed accounts are inactive in most calculations, reporting etc.
sk: Upresnite či účet bol uzavretý. Uzavreté účty sú neaktívne vo väčšine výpočtov, reportov atď.

en: Specify the User Name
sk: Zadajte meno používateľa

en: Specify the account from which the transfer is occurring
sk: Určiť účet, z ktorého sa vyskytol prevod

en: Specify the amount for this transaction
sk: Upresnite sumu pre túto transakciu

en: Specify the category for this transaction
sk: Upresnite kategóriu pre túto transakciu

en: Specify the color for future transactions
sk: Zadajte farbu pre transakcie v budúcnosti

en: Specify the color for the list Border
sk: Upresniť farbu pre okraj zoznamu

en: Specify the color for the list background
sk: Upresniť farbu pozadia zoznamu

en: Specify the color for the list details
sk: Upresniť farbu pre podrobnosti zoznamu

en: Specify the color for the list row 0
sk: Upresnite farbu pre párny riadok zoznamu

en: Specify the color for the list row 1
sk: Upresniť farbu pre nepárny riadok zoznamu

en: Specify the color for the nav tree
sk: Upresniť farbu pre navigačný strom

en: Specify the currency to be used by this account.
sk: Upresnite menu, ktorá bude použitá pre tento účet.

en: Specify the date format for display
sk: Upresnite dátumový formát pre zobrazenie

en: Specify the date of purchase of asset
sk: Špecifikujte dátum získania majetku

en: Specify the date of the next bill or deposit
sk: Upresnite dátum ďaľšej platby alebo vkladu

en: Specify the date of the transaction
sk: Upresnite dátum transakcie

en: Specify the delimiter to use when importing/exporting CSV files
sk: Upresnite oddelovač pre použitie pri importe/exporte CSV súborov

en: Specify the frequency of the expense or deposit
sk: Upresnite frekvenciu výdavkov alebo vkladov

en: Specify the language to use
sk: Upresniť použitý jazyk

en: Specify the number of times this series repeats. Leave blank if this series continues forever.
sk: Upresnite počet opakovaní. Zanechajte prázdne pre trvalé opakovanie.

en: Specify the order of fields in the CSV file
sk: Určiť poradie polí v CSV súbore

en: Specify the purchase date of the stock investment
sk: Upresnite dátum nadobudnutia akcií

en: Specify the status for the transaction
sk: Upresnite stav transakcie

en: Specify the transfer account
sk: Upresnite prevodný účet

en: Specify the type of account to be created.
sk: Upresniť typ vytváraného účtu.

en: Specify the type of transaction.
sk: Upresniť typ transakcie.

en: Specify the type of transactions to be created.
sk: Upresnite typ vytváranej transakcie.

en: Specify to whom the transaction is going to or coming from
sk: Upresniť komu alebo od koho ide transakcia

en: Specify where the transaction is going to or coming from
sk: Upresnite kam alebo odkiaľ prebieha transakcia

en: Specify whether this category is an income or an expense category
sk: Upresnite či je táto kategoria pre príjem alebo výdaj

en: Specify which accounts are visible
sk: Upresniť, ktoré účty sú viditeľné

en: Specify which font size is used on the report tables
sk: Upresnite veľkosť fontov použitých v prehľadových tabuľkách

en: Specify which transactions are visible by default
sk: Upresniť, ktoré transakcie sú predvolené ako viditelné

en: Specify year to base budget on.
sk: Upresnite rok, na ktorom bude založený rozpočet.

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Split Category
sk: Rozdeliť kategóriu

en: Split Detail Dialog
sk: Rozdelenie detailu

en: Split Transaction Dialog
sk: Rozdelenie transakcie

en: Statement not accessible
sk: Výpis nie je prístupný

en: Status
sk: Stav

en: Stock Download
sk: Sťahovanie akcií

en: Stock Investment Details
sk: Podrobnosti akcií

en: Stock Investments
sk: Investovanie do akcií

en: Stock Investments:
sk: Akcie

en: Stock Name
sk: Názov akcií

en: Stock Quote Web Page
sk: Stránky kurzu akcií

en: Stocks
sk: Akcie

en: Sub Category
sk: Podkategória

en: Sub Category  :
sk: Podkategória   :

en: Sub Category with same name exists
sk: Podkategória s rovnakým názvom už existuje

en: Sub Category:
sk: Podkategória:

en: Sub-Category is in use
sk: Podkategória sa používa

en: SubCategory
sk: Podkategória

en: Suffix Symbol
sk: Znak za

en: Summary
sk: Prehľad

en: Summary of Accounts
sk: Sumár účtov

en: Summary of Assets
sk: Majetkový prehľad

en: Summary of Stocks
sk: Prehľad akcií

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Times Repeated
sk: Počet opakovaní

en: To
sk: Komu

en: To Account
sk: Na účet

en: To Account Amount Entry
sk: Na účet zadaná suma

en: To Whom the Money Goes
sk: Komu idú peniaze

en: To import QIF files correctly, the date option set in MMEX 
     must match the format of the date in the QIF file.
    Are you are sure you want to proceed with the import?
sk: Pre korektný import QIF súborov je potrebné aby nastavenie dátumov pre MMEX 
     sa zhodovalo s formátom dátumu v QIF súbore. 
    Ste si istý, že chcete pokračovať v importe ?

en: Today's Date:
sk: Dnešný dátum:

en: Top Categories Last 30 Days
sk: Naj-kategórie posledných 30 dní

en: Total
sk: Spolu

en: Total Amount:
sk: Spolu suma :

en: Total Assets:
sk: Spolu majetkov:

en: Total Balance on all Accounts
sk: Celkový zostatok na všetkých účtoch

en: Total Lines : %d 
    Total Imported : %d
    
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
sk: Spolu riadkov : %d 
    Spolu importovaných : %d
    
    Logovanie zapísané do : %s.
    
    Importované transakcie boli označené, takže si ich môžete prezrieť.

en: Total Lines : %d.
    Total Imported : %d
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
sk: Spolu riadkov : %d.
    Spolu Importované : %d
    Logovací súbor zapísaný do : %s.
    
    Importované transakcie boli označené príznakom, takže si ich môžete prezrieť.

en: Total Stock Investments:
sk: Spolu akcií :

en: Total Transactions
sk: Spolu transakcií

en: Total of Accounts:
sk: Spolu na účtoch:

en: Total:
sk: Spolu:

en: Total: %s
sk: Spolu: %s

en: Transaction Details
sk: Podrobnosti transakcie

en: Transaction Filter
sk: Filter transakcií

en: Transaction List
sk: Zoznam transakcií

en: Transaction Number
sk: Číslo transakcie

en: Transaction Report
sk: Report transakcií

en: Transaction Statistics
sk: Štatistiky transakcií

en: Transaction Statistics for
sk: Štatistiky transakcií pre

en: Transaction Type
sk: Typ transakcie

en: Transaction Type is empty
sk: Typ transakcie nie je zadaný

en: Transaction View Options
sk: Možnosti transakcií

en: Transactions
sk: Transakcie

en: Transactions Visible
sk: Viditelné transakcie

en: Transfer
sk: Prevod

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Type
sk: Typ

en: Type of Account
sk: Typ účtu

en: Type:
sk: Typ:

en: Unable to connect!
sk: Nedá sa pripojiť!

en: Unable to open file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor.

en: Unable to write to file.
sk: Nepodarilo sa zapísať súbor.

en: Unit Name
sk: Názov jednotky

en: Universal CSV Importer Dialog
sk: Univerzálny CSV Importér

en: Unknown
sk: Neznámy(a)

en: Upcoming Transactions
sk: Pripravované transakcie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update Failed
sk: Chyba pri aktualizácií

en: Use Original Date when Pasting Transactions
sk: Použiť aktuálny dátum pri vkladaní kopírovanej transakcie

en: Use Transaction Sound
sk: Použiť zvuk pri transakcií

en: User Name
sk: Meno používateľa

en: Using Language :
sk: Používaný jazyk :

en: Value
sk: Hodnota

en: Value of 123456.78 will be
sk: Hodnota 123456.78 bude

en: Version History
sk: História verzií

en: View 30 days
sk: 30 dní

en: View 90 days
sk: 90 dní

en: View All Budget Categories
sk: Zobraziť všetky kategórie

en: View All Transactions
sk: Zobraziť všetky transakcie

en: View Current Month
sk: Aktuálny mesiac

en: View Duplicate Transactions
sk: Zobraziť duplicitné transakcie

en: View Expense Budget Categories
sk: Zobraziť kategórie výdavkov

en: View File Contents
sk: Obsah súboru

en: View Flagged Transactions
sk: Zobraziť transakcie s príznakom

en: View Income Budget Categories
sk: Zobraziť kategórie príjmov

en: View Last Month
sk: Minulý mesiac

en: View Non-Zero Budget Categories
sk: Zobraziť nenulové kategórie

en: View Options
sk: Nastavenia

en: View Reconciled
sk: Schválené

en: View Reconciled Transactions
sk: Zobraziť schválené transakcie

en: View Settings
sk: Nastavenia

en: View Transactions from current month
sk: Zobraziť transakcie aktuálneho mesiaca

en: View Transactions from last 3 months
sk: Zobraziť transakcie za posledné 3 mesiace

en: View Transactions from last 30 days
sk: Zobraziť transakcie za posledných 30 dní

en: View Transactions from last month
sk: Zobraziť transakcie minulého mesiaca

en: View Un-Reconciled Transactions
sk: Zobraziť neschválené transakcie

en: View UnReconciled
sk: Neschválené

en: View Void Transactions
sk: Zobraziť neplatné transakcie

en: Viewing All Budget Categories
sk: Prezeranie všetkých kategórií

en: Viewing All Transactions
sk: Všetky transakcie

en: Viewing Flagged transactions
sk: Transakcie s príznakom

en: Viewing Reconciled transactions
sk: Schválené transakcie

en: Viewing Un-Reconciled transactions
sk: Neschválené transakcie

en: Viewing Void transactions
sk: Neplatné transakcie

en: Viewing all transactions
sk: Všetky transakcie

en: Viewing duplicate transactions
sk: Duplicitné transakcie

en: Viewing transactions from current month
sk: Transakcie aktuálneho mesiaca

en: Viewing transactions from last 3 months
sk: Transakcie za posledné 3 mesiace

en: Viewing transactions from last 30 days
sk: Transakcie za posledných 30 dní

en: Viewing transactions from last month
sk: Transakcie minulého mesiaca

en: Visit Website for more information
sk: Navštíviť webstránku pre získanie ďalších informácií

en: Void
sk: Neplatné (V)

en: Warning
sk: Varovanie

en: Website:
sk: Internetová stránka:

en: Wednesday
sk: Streda

en: Weekly
sk: Týždeňne

en: Where the Money Comes From
sk: Odkiaľ idú peniaze

en: Where the Money Goes
sk: Kam idú peniaze

en: Withdrawal
sk: Výber

en: Yahoo Suffix
sk: Yahoo prípona

en: Year is not valid
sk: Neplatný rok

en: Yearly
sk: Ročne

en: You have the latest version installed!
sk: Máte nainštalovanú poslednú verziu!

en: as Duplicate
sk: ako duplicitné

en: as Reconciled
sk: ako schválené

en: as Unreconciled
sk: ako neschválené

en: as Void
sk: ako neplatné

en: as needing Followup
sk: ako potrebné sledovať

en: minutes while market is open
sk: minút kým je obchod otvorený

en: never!
sk: nikdy!

en: one of the following fields: date, payee, transaction type, amount strings is empty, skipping
sk: jedno z nasledujúcich polí: dátum, príjemca, typ transakcie, suma je prázdne, preskočené

en: to
sk: do
