Money Manager Ex - en to ro translation catalogue (733 entries)

en:   and contributers from around the world.
ro: şi contribuabili din întreaga lume.

en: Released under the GNU GPL License
ro: Lansat sub licenţă GNU GPL

en: Version History
ro: Istoricul Versiunilor

en: Contributers
ro: Contribuitori

en: Using Language :
ro: Foloseşte Limba:

en: Open Last Opened Database
ro: Deschide Ultima Bază de Date Folosită

en: Open the previously opened database :
ro: Deschide baza de date deschisă anterior:

en: Create a New Database
ro: Crează o Nouă Bază de Date

en: Create a new database file to get started
ro: Crează o nouă bază de date pentu a putea incepe

en: Open Existing Database
ro: Deschide o Baza de Date Existentă

en: Open an already created database file with extension (*.mmb)
ro: Deschide o bază de date deja existentă cu extensia (*.mmb)

en: Read Documentation
ro: Citeşte Documentaţia

en: Read the user manual
ro: Citeşte manualul utilizatorului

en: Visit Website for more information
ro: Vizitează Websiteul pentru mai multe informaţii

en: Open the Money Manager Ex website for latest news, updates etc
ro: Deschide website-ul Money Manager Ex pentru a vizualiza ultimele ştiri, update-uri etc

en: Show this window next time
ro: Afisează această fereastă data viitoare

en:  starts
ro:  început

en: Asset Details
ro: Detalii ale Bunului/Proprietăţii

en: Name
ro: Nume

en: Enter the name of the asset
ro: Introdu numele bunului

en: Date
ro: Data

en: Specify the date of purchase of asset
ro: Data la care a fost achiziţionat bunul

en: Asset Type
ro: Tipul Bunului

en: Property
ro: Proprietate

en: Automobile
ro: Automobil

en: Household Object
ro: Obiecte din Casă

en: Art
ro: Artă

en: Jewellery
ro: Bijuterii

en: Cash
ro: Bani

en: Other
ro: Altele

en: Select type of asset
ro: Alege tipul bunului

en: Value
ro: Valoare

en: Enter the current value of the asset
ro: Introduceţi valoarea actuală a bunului

en: Change in Value
ro: Schimbări ale Valorii

en: None
ro: Nimic

en: Appreciates
ro: Apreciere

en: Depreciates
ro: Depreciere

en: Specify if the value of the asset changes over time
ro: Specifică dacă valoarea bunului se modifică în timp

en: Rate of Change
ro: Rata de Schimb

en: Notes
ro: Note

en: Enter notes associated with this asset
ro: Introdu notele asociate cu acest bun

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Invalid Value
ro: Valoare Invalidă

en: Error
ro: Eroare

en: Rate of Change in Value
ro: Rata de Schimbare a Valorii

en: Assets
ro: Bunuri

en: Type
ro: Tip

en: New
ro: Nou

en: New Asset
ro: Bun Nou

en: Edit
ro: Modifică

en: Edit Asset
ro: Modifică Bunul

en: Delete
ro: Şterge

en: Delete Asset
ro: Şterge Bunul

en: &New Asset
ro: &Bun Nou

en: &Edit Asset
ro: &Modifică Bunul

en: &Delete Asset
ro: &Şterge Bunul

en: Do you really want to delete the Asset?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi acest bun?

en: Confirm Asset Deletion
ro: Confirmă ştergerea bunului

en: Split Category
ro: Împarte Categorie

en: Repeating Transaction Details
ro: Detaliile Tranzacţiei Repetitive

en: Account Name
ro: Numele Contului

en: Select Account
ro: Alege Contul

en: Specify the date of the next bill or deposit
ro: Specificaţi data următoarei facturi sau depuneri

en: Repeats
ro: Se repetă

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Bi-Weekly
ro: Bi-Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: Bi-Monthly
ro: Bi-Lunar

en: Quarterly
ro: Trimestrial

en: Half-Yearly
ro: Semestrial

en: Yearly
ro: Anual

en: Four Months
ro: Patru Luni

en: Four Weeks
ro: Patru Săptămâni

en: Times Repeated
ro: Numărul de Repetări

en: Specify the number of times this series repeats. Leave blank if this series continues forever.
ro: Specifică numărul de repetări pentru această serie. Lasă gol dacă seria este continuă.

en: Transaction Details
ro: Detaliile Tranzacţiei

en: Transaction Type
ro: Tipul Tranzacţiei

en: Withdrawal
ro: Retragerea

en: Deposit
ro: Depunere

en: Specify the type of transactions to be created.
ro: Specificaţi tipul tranzacţiilor ce vor fi create.

en: Advanced
ro: Avansate

en: Specify advanced settings for transaction
ro: Specificaţi setările avansate pentru tranzacţie

en: Payee
ro: Beneficiar

en: Select Payee
ro: Selectaţi Beneficiarul

en: Specify where the transaction is going to or coming from
ro: Specifică dacă tranzacţia merge spre sau vine dinspre

en: Number
ro: Număr

en: Specify any associated check number or transaction number
ro: Specificaţi orice număr asociat cecului sau trazacţiei

en: To
ro: La

en: Select To Acct
ro: Selectare Acct

en: Specify the transfer account
ro: Specificaţi contul de transfer

en: Specify the date of the transaction
ro: Specificaţi data tranzacţiei

en: Category
ro: Categoria

en: Select Category
ro: Selectaţi Categoria

en: Specify the category for this transaction
ro: Specificaţi categoria pentru această tranzacţie

en: Split
ro: Împarte

en: Status
ro: Stare

en: Reconciled
ro: Reconciliată

en: Void
ro: Vid

en: Follow up
ro: Următor

en: Specify the status for the transaction
ro: Specifică statusul tranzacţiei

en: Specify any text notes you want to add to this transaction.
ro: Specifică orice notă ce doreşti să o adaugi la această tranzacţie.

en: Amount
ro: Valoare

en: Specify the amount for this transaction
ro: Specifică suma pentru această tranzacţie

en: Select To
ro: Selectaţi La

en: To Account Amount Entry
ro: Mergi la Account Amount Entry

en: Amount to be recorded in To Account
ro: Suma ce va fi înregistrată în cont

en: Invalid To Amount Entered
ro: Suma introdusă este invalidă

en: From
ro: De la

en: Select From
ro: Selectaţi De La

en: Payee
ro: Beneficiar

en: From Account
ro: Din Contul

en: Category
ro: Categorie

en: Invalid Amount Entered
ro: Suma introdusă este invalidă

en: Account
ro: Cont

en: To Account
ro: În Contul

en: From and To Account cannot be the same.
ro: Contul De La si La nu poate fi acelaşi.

en: Repeating Transactions
ro: Tranzacţii Repetitive

en: Next Due Date
ro: Data urmatoare a scadenţei

en: Frequency
ro: Frecvenţă

en: Remaining Days
ro: Zile rămase

en: New Series
ro: Serie Nouă

en: New Bills && Deposit Series
ro: Facturi && Serii de Depozite Noi

en: Edit Series
ro: Editează Serii

en: Edit Bills && Deposit Series
ro: Editează Facturi && Serii de Depozite

en: Delete Series
ro: Şterge Serii

en: Delete Bills && Deposit Series
ro: Şterge Facturi && Serii de Depozite

en: Enter Transaction
ro: Introdu Tranzacţie

en: Enter Next Bills && Deposit Occurrence
ro: Introdu următoarea Factură && Aparişie a Depozitului

en:  days remaining
ro: zile rămase

en:  days overdue!
ro: zile întârziere!

en: &New Bills && Deposit Series
ro: &Facturi && Serii de Depozi Noi

en: &Edit Bills && Deposit Series
ro: & Editează Facturi && Serii de Depozit

en: &Delete Bills && Deposit Series
ro: &Şterge Facturi&& Serii de Depozit

en: Enter next Occurrence
ro: Introdu următoarea apariţie

en: Do you really want to delete the series?
ro: Sigur doreşti ştergerea seriei?

en: Confirm Series Deletion
ro: Confirmă ştergerea seriei

en: Type:
ro: Tip:

en: Expense
ro: Cheltuieli

en: Income
ro: Venit

en: Specify whether this category is an income or an expense category
ro: Specifică dacă această categorie este un venit sau o cheltuială

en: Frequency:
ro: Frecvenţă:

en: Specify the frequency of the expense or deposit
ro: Specifică frecvenţa cheltuielii sau depozitului

en: Amount:
ro: Suma:

en: Enter the amount budgeted for this category.
ro: Introdu suma din buget destinată acestei categorii.

en: View All Budget Categories
ro: Vizualizează toate categoriile bugetului

en: View Non-Zero Budget Categories
ro: Vizualizează categoriile de buget nenule

en: View Income Budget Categories
ro: Vizualizează categoriile de venit din buget

en: View Expense Budget Categories
ro: Vizualizează categoriile de cheltuieli din buget

en: Budget Setup for
ro: Buget setat pentru

en: Viewing All Budget Categories
ro: Vizualizarea tuturor categoriilor bugetului

en: Estimated Income: Actual Income:
ro: Venit estimat: Venit real:

en: Estimated Expenses: Actual Expenses:
ro: Cheltuieli estimate: Cheltuieli reale:

en: Category
ro: Categorie

en: Sub Category
ro: SubCategorie

en: Estimated
ro: Estimat

en: Actual
ro: Real

en: Estimated Income: %s Actual Income:  %s
ro: Venit estimat:%s Venit real:%s

en: Estimated Expenses: %s Actual Expenses:  %s
ro: Cheltuieli estimate:%s Cheltuieli reale:%s

en: Add Budget Year
ro: Adaugă anul bugetului

en: Add a new budget year
ro: Adaugă un an nou pentru buget

en: Delete Budget Year
ro: Şterge anul bugetului

en: Delete existing budget year
ro: Şterge anul bugetului existent

en: Budget Year:
ro: Anul bugetului:

en: Enter the year in YYYY format to specify year
ro: Intrudu anul în format YYYY pentru a specifica anul

en: Base Budget On:
ro: Baza bugetului la:

en: Specify year to base budget on.
ro: Specifică anule pe care se va baza bugetul

en: Year is not valid
ro: Anul nu este valid

en: Budget Year already exists
ro: Acest an există deja

en: Categories
ro: Categorii

en: Enter the name of the category to add or edit here
ro: Introdu numele categoriei ce doreşti să o adaugi sau modifici aici

en: Add
ro: Adaugă

en: Add a new category
ro: Adaugă o categorie nouă

en: Edit the name of an existing category
ro: Modifică numele unei categorii existente

en: Delete an existing category. The category cannot be used by existing transactions.
ro: Şterge o categorie existentă. Categoria nu poate fi utilizată de tranzacţiile existente.

en: Select
ro: Selectează

en: Select the currently selected category as the selected category for the transaction
ro: Selectează categoria curentă ca fiind categoria selectată pentru tranzacţie

en: Category cannot be empty
ro: Categoria nu poate fi goală

en: Category with same name exists
ro: O categorie cu acelaşi nume există

en: Sub Category with same name exists
ro: O subcategorie cu acelaşi nume există

en: Invalid Parent Category. Choose Root or Main Category node.
ro: Categorie părinte invalidă. Alege rădăcina sau nodul principal al categoriei.

en: Error adding Category
ro: Eroare în adăugarea categoriei

en: Category is in use
ro: Categoria este în folosinţă

en: Sub-Category is in use
ro: SubCategoria este în folosinţă

en: Update Failed
ro: Actualizare eşuată

en: Currency Name
ro: Numele monedei

en: Prefix Symbol
ro: Simbol prefix

en: Suffix Symbol
ro: Simbol sufix

en: Decimal Char
ro: Simbol zecimal

en: Grouping Char
ro: Simbol de grupare

en: Unit Name
ro: Numele unităţii

en: Cents Name
ro: Diviziune Moneda

en: Conversion to Base Rate
ro: Conversie la rata de bază

en: Scale
ro: Balanţă

en: Value of 123456.78 will be
ro: Valoarea lui 123456.78 va fi

en: Update
ro: Actualizare

en: Close
ro: Închide

en: Base Conversion Rate should be greater than 0.0
ro: Baza ratei de conversie ar trebui să fie mai mare de 0.0

en: Custom SQL Query
ro: Interogare SQL obişnuită

en: Load SQL
ro: Încarcă SQL

en: Save SQL
ro: Salvează SQL

en: Run Query
ro: Rulează interogarea

en: Unable to open file.
ro: Fişierul nu a putut fi deschis.

en: Unable to write to file.
ro: Nu s-a putut scrie în fişier.

en: SQL Query will modify your Data. Proceed??
ro: Interogarea SQL ca modifica datele tale. Continui?

en: Warning
ro: Avertisment

en: Specify Account
ro: Specifică Contul

en: Specify Date Range
ro: Specifică intervalul de timp

en: Specify Payee
ro: Specifică beneficiarul

en: Specify Category
ro: Specifică categoria

en: Specify Status
ro: Specifică statusul

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Specify Type
ro: Specifică Tipul

en: Specify the type of transaction.
ro: Specifică tipul tranzacţiei

en: Specify Amount Range
ro: Specifică intervalul sumei

en: Specify Number
ro: Specifică Număr

en: Specify Notes
ro: Specifică Nota

en: Report
ro: Raport

en: Currency List
ro: Lista monedelor

en: Name of Currency to Add
ro: Numele monedei ce va fi adăugată

en: Add Currency
ro: Adaugă monedă

en: Currency name already exists!
ro: Numele monedei deja există!

en: View All Transactions
ro: Vizualizează toate tranzacţiile

en: View Reconciled Transactions
ro: Vizualizează tranzacţiile reconciliate

en: View Un-Reconciled Transactions
ro: Vizuaizează tranzacţiile nereconciliate

en: View All Except Reconciled Transactions
ro: Vizualizează toate tranzacţiile, exceptând tranzacţiile reconciliate

en: View Void Transactions
ro: Vizualizează tranzacţiile goale

en: View Flagged Transactions
ro: Vizualizează tranzacţiile marcate

en: View Duplicate Transactions
ro: Vizualizează tranzacţiile duplicat

en: View Transactions from last 30 days
ro: Vizualizează tranzacţiile din ultimele 30 zile

en: View Transactions from current month
ro: Vizualizează tranzacţiile din luna curentă

en: View Transactions from last month
ro: Vizuallizează tranzacţiile de luna trecută

en: View Transactions from last 3 months
ro: Vizualizează tranzacţiile din ultimele 3 luni

en: Delete all transactions in current view
ro: Şterge toate tranzacţiile din sesiunea curentă

en: Delete all flagged transactions
ro: Şterge toate tranzacţiile marcate

en: Viewing All Transactions
ro: Vizualizarea tuturor tranzacţiilor

en: Date
ro: Data

en: Balance
ro: Balanţă

en: New Transaction
ro: Tranzacţie Nouă

en: Edit Transaction
ro: Modifică tranzacţie

en: Delete Transaction
ro: Şterge tranzacţie

en: Category         :
ro: Categorie:

en: Sub Category  :
ro: SubCategorie:

en: Notes               :
ro: Note:

en: Account Balance : %s      Reconciled Balance : %s
ro: Balanţa Contului:%s Balanţa reconciliatăŞ%s

en: Please Wait
ro: Te rog aşteaptă

en: Accessing Database
ro: Accesare bază de date

en: Account View :
ro: Vizualizare cont:

en: Category:
ro: Categorie:

en: Sub Category:
ro: SubCategorie:

en: Notes:
ro: Note:

en: Viewing all transactions
ro: Vizualizarea tuturor tranzacţiilor

en: Viewing Reconciled transactions
ro: Vizualizarea tranzacţiilor reconciliate

en: Viewing Un-Reconciled transactions
ro: Vizualizarea tranzacţiilor nereconciliate

en: Viewing transactions from last 30 days
ro: Vizualizarea tranzacţiilor din ultimele 30 de zile

en: Viewing transactions from last 3 months
ro: Vizualizarea tranzacţiilor din ultimele 3 luni

en: Viewing transactions from current month
ro: Vizualizarea tranzacţiilor din luna curentă

en: Viewing transactions from last month
ro: Vizualizarea tranzacţiilor din ultima lună

en: Viewing All Except Reconciled Transactions
ro: Vizualizază Toate cu Excepţia Tranzacţiilor Reconciliate

en: Viewing Void transactions
ro: Vizualizarea tranzacţiilor goale

en: Viewing Flagged transactions
ro: Vizualizarea tranzacţiilor marcate

en: Viewing duplicate transactions
ro: Vizualizarea tranzacţiilor duplicat

en: Viewing All except Reconciled Transactions
ro: Vizualizarea tuturor tranzacţiilor, exceptând pe cele reconciliate

en: Do you really want to delete all the transactions shown?
ro: Sigur doreşti ştergerea tuturor tranzacţiilor afişate?

en: Confirm Transaction Deletion
ro: Confirmă ştergerea tranzacţiilor

en: Do you really want to delete all the flagged transactions?
ro: Sigur doreşti ştergerea tranzacţiilor marcate?

en: &New Transaction
ro: Tranzacţie &Nouă

en: &Edit Transaction
ro: &Modifică Tranzacţia

en: &Delete Transaction
ro: &Sterge Tranzacţie

en: &Copy Transaction
ro: &Copiază tranzacţie

en: &Paste Transaction
ro: &Lipeşte tranzacţie

en: Mark As &Reconciled
ro: Marchează ca &reconciliată

en: Mark As &Unreconciled
ro: Marchează ca &nereconciliată

en: Mark As &Void
ro: Marchează ca &goală

en: Mark For &Followup
ro: Marchează pentru &urmărire

en: Mark As &Duplicate
ro: Marchează ca &duplicat

en: as Reconciled
ro: ca reconciliat

en: as Unreconciled
ro: ca nereconciliat

en: as Void
ro: ca gol

en: as needing Followup
ro: ca nevoie de urmărire

en: as Duplicate
ro: ca duplicat

en: Mark all
ro: Marchează tot

en: Do you really want to delete the transaction?
ro: Sigur doreşti ştergerea tranzacţiei?

en: Add Account Wizard
ro: Adaugă Cont Expert

en:  models all transactions as belonging to accounts.
    
     The next pages will help you create a new account.
    
    To help you get started, begin by making a list of all
    financial institutions where you hold an account.
ro: modelează toate tranzacţiile ca aparţinând de cont.
    
    Următoarele pagini te vor ajuta să creezi un cont nou.
    
    Ca ajutor de început, încearcă să faci o listă cu toate.
    instituţiile financiare unde deţii un cont.

en: New Database Wizard
ro: Expert Bază de Date Nou

en: &Tools
ro: &Instrumente

en: Navigation
ro: Navigare

en: Home Page
ro: Acasă

en: Bank Accounts
ro: Cont bancar

en: Stocks
ro: Stocuri

en: Budgeting
ro: Bugetare

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Summary of Accounts
ro: Sumar conturi

en: Where the Money Goes
ro: Unde se Duc Banii Mei

en: Last Calendar Month
ro: Ultima lună calendaristică

en: Current Month
ro: Luna curentă

en: Last 30 Days
ro: Ultimele 30 de zile

en: Last Year
ro: Anul Trecut

en: Current Year
ro: Anul Curent

en: Where the Money Comes From
ro: De Unde Vin Banii Mei

en: To Whom the Money Goes
ro: La cine merg banii

en: Income vs Expenses
ro: Venituri vs. Cheltuieli

en: Income vs Expenses - All Time
ro: Venituri vs. Cheltuieli - Intotdeauna

en: Transaction Report
ro: Raportul tranzacţiei

en: Budget Performance
ro: Performanţă bugetară

en: Cash Flow
ro: Flux de numerar

en: Cash Flow - Specific Accounts
ro: Flux de numerar - Conturi specifice

en: Transaction Statistics
ro: Statistici ale tranzacţiilor

en: Custom SQL Report
ro: Raport SQL obişnuit

en: Help
ro: Ajutor

en: Top Categories Last 30 Days
ro: Top categorii pe ultimele 30 zile

en: Do you really want to delete the account?
ro: Sigur doreşti ştergerea contului?

en: Confirm Account Deletion
ro: Confirmă ştergerea contului

en: &Go To..
ro: &Mergi la...

en: &Edit Account
ro: &Modifică cont

en: &Delete Account
ro: &Şterge cont

en: &Launch Account Website
ro: &Lansează Site-ul contului

en: &New Database	Ctrl-N
ro: &Bază de date nouă	Ctrl-N

en: New Database
ro: Bază de date nouă

en: &Open Database	Ctrl-O
ro: &Deschide Baza de date	Ctrl-O

en: Open Database
ro: Deschide Baza de date

en: Save Database &As
ro: Salvează Baza de date &ca

en: Save Database As
ro: Salvează baza de date ca

en: &CSV Files
ro: &Fişiere CSV

en: Export to CSV
ro: Exportă în CSV

en: &Report to HTML
ro: &Raport HTML

en: Export to HTML
ro: Exportă în HTML

en: &Export
ro: &Exportă

en: &QIF Files
ro: &Fişiere QIF

en: Import from QIF
ro: Importă din QIF

en: &Universal CSV Files
ro: &Fişiere CSV universale

en: Import from any CSV file
ro: Importă din orice fişier CSV

en: &MMEX CSV Files
ro: &Fişiere CSV MMEX

en: Import from MMEX CSV
ro: Importă din CSV MMEX

en: &MM.NET CSV Files
ro: &Fişiere CSV MM.NET

en: Import from MM.NET CSV
ro: Importă din CSV MM:NET

en: Import
ro: Importare

en: Page Setup...
ro: Iniţializare pagină...

en: Setup page printing options
ro: Setarea opţiunilor pentru imprimarea paginii

en: Current View
ro: Vizualizare curentă

en: Preview current report
ro: Previzualizare raport curent

en: Print Preview...
ro: Previzualizare imprimare...

en: Print current report
ro: Imprimă raport curent

en: Print...
ro: Imprimare...

en: Quit this program
ro: Părăseşte acest program

en: &Toolbar
ro: &Bară de intrumente

en: Show/Hide the toolbar
ro: Arată/Ascunde bara de instrumente

en: Show/Hide the Navigation tree control
ro: Arată/Ascunde controlul arborelui de navigare

en: New &Account
ro: Cont &Nou

en: New Account
ro: Cont Nou

en: Account &List
ro: &Listă  Conturi

en: Show Account List
ro: Arată Lista Conturilor

en: Edit Account
ro: Modifică Cont

en: Delete Account
ro: Şterge Cont

en: Delete Account from database
ro: Şterge contul din baza de date

en: Organize &Categories
ro: Organizează  &Categoriile

en: Organize Categories
ro: Organizează categoriile

en: Organize &Payees
ro: Organizează  &Beneficiarii

en: Organize Payees
ro: Organizează beneficiarii

en: Organize Currency
ro: Organizează Monedele

en: Budget Setup
ro: Setare buget

en: Bills && Deposits
ro: Facturi  && Depozite

en: Stock Investments
ro: Stocuri investiţii

en: Transaction Filter
ro: Filtrarea tranzacţiilor

en: &Options
ro: &Opţiuni

en: Show the Options Dialog
ro: Arată Fereastra cu Opţiuni

en: &Help	Ctrl-F1
ro: &Ajutor	Ctrl-F1

en: Show the Help file
ro: Arată fişierul ajutor

en: Show App Start Dialog
ro: Arată Fereastra de start a aplicaţiei

en: App Start Dialog
ro: Fereastra de start a aplicaţiei

en: Check for &Updates
ro: Verifică

en: Check For Updates
ro: Caută Actualizari

en: Report Issues or Feedback
ro: Raportează problemele sau Feedback

en: Send email through the mailing list to report issues with the software.
ro: Trimite mail cu ajutorul listei de mailuri pentru a raporta o problemă a software-ului.

en: Be notified of new releases
ro: Notificare în cazul de versiuni noi

en: Sign up for the announcement mailing list
ro: Înscrieţi-vă la lista de discuţii

en: &About...
ro: &Despre...

en: Show about dialog
ro: Arată fereastra Despre

en: &File
ro: &Fişier

en: &Accounts
ro: &Cont

en: &View
ro: &Vizualizare

en: &Help
ro: &Ajutor

en: Open
ro: Deschide

en: Account List
ro: Listă Conturi

en: Show Organize Categories Dialog
ro: Arată fereastra de organizare a categoriilor

en: Show Organize Payees Dialog
ro: Arată fereastra de organizare a beneficiarilor

en: Show Organize Currency Dialog
ro: Arată fereastra de organizare a monedelor

en:  - No File opened
ro: - Nici un fişier deschis

en: Error opening database
ro: Eroare la deschiderea bazei de date

en: Opening Database File && Verifying Integrity
ro: Deschidere Fişierul bazei de date && verificare integritate

en: No Account available! Cannot Import! Create a new account first!
ro: Nici un cont nu este disponibil! Nu se poate face importarea! Crează un cont nou întâi!

en: Choose Account to import to:
ro: Alege contul unde vrei să se facă importul:

en: QFX Import
ro: Import QFX

en: Choose Accounts
ro: Alege cont

en: Unable to connect!
ro: Nu s-a putut face conectarea!

en: Check Update
ro: Caută Noutăţi

en: New update available!
ro: Sunt disponibile actualizări noi!

en: You have the latest version installed!
ro: Ai instalat cea mai nouă versiune!

en: No Account available!
ro: Nici un cont disponibil!

en: Choose Account to Edit
ro: Alege contul pentru modificare

en: Accounts
ro: Conturi

en: Choose Account to Delete
ro: Alege contul pentru ştergere

en:  Help
ro: Ajutor

en: Today's Date:
ro: Data de azi:

en: Summary
ro: Sumar

en: Total of Accounts:
ro: Total în Conturi:

en: Income vs Expenses: Current Month
ro: Venit vs Cheltuieli: Luna curentă

en: Upcoming Transactions
ro: Tranzacţiile următoare

en: Follow Up On
ro: Urmează după

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Total Transactions
ro: Tranzacţii în total

en: REPORTS
ro: RAPOARTE

en: Account Name:
ro: Numele contului:

en: Enter the Name of the Account. This name can be renamed at any time.
ro: Introdu numele contului. Acest nume poate fi schimbat oricând.

en: Account Type:
ro: Tipul contului:

en: Checking
ro: Verificare

en: Investment
ro: Investiţie

en: Specify the type of account to be created.
ro: Specifică tipul contului ce va fi creat.

en: Account Number:
ro: Numărul contului:

en: Enter the Account Number associated with this account.
ro: Introdu numărul contului ce va fi asociat cu acest cont.

en: Held At:
ro: Ţinut la:

en: Enter the name of the financial institution in which the account is held.
ro: Introdu numele instituţiei financiare ce deţine contul.

en: Website:
ro: Site:

en: Enter the URL of the website for the financial institution.
ro: Introdu URL-ul site-ului instituţiei financiare.

en: Enter any contact information for the financial institution.
ro: Introdu orice informaţie de contact pentru instituţia financiară.

en: Access Info:
ro: Informaţii de acces:

en: Enter any login/access information for the financial institution. This is not secure as anyone with access to the mmb file can access it.
ro: Introdu orice informaţie de logare/acces pentru instituţia financiară. Acest lucru nu e sigur din moment ce oricine are acces la fişierul mmb.

en: Account Status:
ro: Statusul contului:

en: Closed
ro: Închis

en: Specify if this account has been closed. Closed accounts are inactive in most calculations, reporting etc.
ro: Specificaţi dacă acest cont a fost inchis. Conturile închise sunt inactive în majoritatea calculelor, rapoartelor etc.

en: Initial Balance:
ro: Balanţă iniţială:

en: Enter the initial balance in this account.
ro: Introdu balanţa iniţială în cont.

en: Currency:
ro: Moneda:

en: Select Currency
ro: Selectează moneda

en: Specify the currency to be used by this account.
ro: Specifică moneda ce va fi folosită de acest cont.

en: Notes:
ro: Note:

en: Enter user notes and details about this account.
ro: Introdu notele si detaliile utilizatorului despre acest cont.

en: Favorite Account
ro: Cont favorit

en: Select whether this is an account that is used often. This is used to filter accounts display view.
ro: Selectează dacă acest cont este un cont folosit des. Acest lucru va fi folosit în filtrarea conturilor ce vor fi afişate.

en: Account Name
ro: Numele contului

en: Account Name already exists
ro: Numele contului deja există

en: Currency
ro: Monedă

en: Init Balance
ro: Balanţă iniţială

en:  : Restart
ro: :Resetare

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Base Currency
ro: Moneda de bază

en: Set Currency
ro: Setează moneda

en: View Settings
ro: Vizualizare setări

en: Date Format
ro: Formatul datei

en: Specify the date format for display
ro: Specifică formatul datei pentru afişare

en: Set
ro: Setează

en: Sample Date
ro: Exemplu dată

en: Import/Export Settings
ro: Importă/Exportă setări

en: CSV Delimiter
ro: Delimitare CSV

en: Specify the delimiter to use when importing/exporting CSV files
ro: Specifică delimitarea în importarea/exportarea fişierelor CSV

en: Display
ro: Afişare

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Specify the User Name
ro: Specifică numele utilizatorului

en: Language
ro: Limba

en: Specify the language to use
ro: Specifică limba ce va fi folosită

en: Account View Options
ro: Opţiunile de vizualizare a contului

en: Accounts Visible
ro: Conturi Vizibile

en: All
ro: Toate

en: Favorites
ro: Favorite

en: Specify which accounts are visible
ro: Specifică conturile vizibile

en: Transaction View Options
ro: Opţiunile de vizualizare a tranzacţiilor

en: Transactions Visible
ro: Tranzacţii vizibile

en: View Reconciled
ro: Vizuaşizează reconciliate

en: View UnReconciled
ro: Vizualizează nereconcilliate

en: View 30 days
ro: Vizualizează 30 zile

en: View 90 days
ro: Vizualizează 90 zile

en: View Last Month
ro: Vizualizează luna trecută

en: View Current Month
ro: Vizualizează luna curentă

en: Specify which transactions are visible by default
ro: Specifică ce tranzacţii sunt vizibile in mod implicit

en: Font Size Options
ro: Opţiuni pentru marimea fontului

en: Report Font Size
ro: Mărimea fontului pentru rapoarte

en: Specify which font size is used on the report tables
ro: Specifică ce mărime a fontului se va folosi pentru tabelele raportului

en: Restore Defaults
ro: Restabilire valori implicite

en: Restore Default Colors
ro: Restabilire culori implicite

en: Nav Tree
ro: Arborele de navigare

en: Specify the color for the nav tree
ro: Specifică culoarea pentru arborele de navigare

en: List Background
ro: Fondul listei

en: Specify the color for the list background
ro: Specifică culoarea pentru fondul listei

en: List Row 0
ro: Rândul 0 al listei

en: Specify the color for the list row 0
ro: Specifică culoarea pentru rândul 0 al listei

en: List Row 1
ro: Rândul 1 al listei

en: Specify the color for the list row 1
ro: Specifică culoarea pentru rândul 1 al listei

en: List Border
ro: Marginile listei

en: Specify the color for the list Border
ro: Specifică culoarea pentru marginile listei

en: List Details
ro: Detalii listă

en: Specify the color for the list details
ro: Specifică culoarea pentru detaliile listei

en: Future Transactions
ro: Tranzacţii viitoare

en: Specify the color for future transactions
ro: Specifică culoarea pentru tranzacţiile viitoare

en: Backup database before opening
ro: Copie de siguranţă pentru baza de date înainte de deschidere

en: Select whether to create a .bak file when opening a the database file
ro: Selectează dacă vrei să fie creat un fişier .bak la deschiderea unei baze de date

en: Stock Quote Web Page
ro: Site-ul incidelui de stoc

en: Use Original Date when Pasting Transactions
ro: Foloseşte datele originale la inserarea unei tranzacţii

en: Select whether to use the original transaction date or current date when copying/pasting transactions
ro: Selectează daca se va folosi datele originale ale tranzacţiei sau datele curente la copierea/inserarea tranzacţiei

en: Use Transaction Sound
ro: Foloseşte sunete pentru tranzacţii

en: Select whether to use sounds when entering transactions
ro: Selectează dacă se vor folosi sunete la intrarea într-o tranzacţie

en: View Options
ro: Vizualizare opţiuni

en: Colors
ro: Culori

en: Others
ro: Altele

en: Enter the payee name to be added or make edits to an existing payee name
ro: Introdu numele beneficiarului ce va fi adăugat sau modifică un nume existent

en: Add a new payee name
ro: Adaugă un nume de beneficiar nou

en: Change the name of an existing payee
ro: Schimbă numele unui beneficiar existent

en: Delete the selected payee. The payee cannot be used by an existing transaction.
ro: Şterge beneficiarul selectat. Beneficiarul nu va putea fi folosit de o tranzacţie existentă

en: Select the currently selected payee as the selected payee for the transaction
ro: Selectează beneficiarul curent ca beneficiarul selectat pentru tranzacţie

en: Type a Payee Name in the Text Box and then press Add.
ro: Scrie un nume de beneficiar în caseta text şi apăsaţi Adaugă.

en: Payee with same name exists
ro: Beneficiar cu acelaşi nume există

en: Payee is in use
ro: Beneficiarul se foloseşte în acest moment

en: To import QIF files correctly, the date option set in MMEX 
     must match the format of the date in the QIF file.
    Are you are sure you want to proceed with the import?
ro: Pentru a importa fişiere QIF corect, datele setate în MMEX 
    trebuie sa aibă acelaşi format  ca datele din fişierul QIF.
    Eşti sigur că vrei să continui importarea?

en: Confirm QIF import
ro: Confirmă importul QIF

en: QIF Import
ro: Import QIF

en: Choose QIF data file to import
ro: Alege importarea fişierelor QIF

en: Line :
ro: Linie:

en:  incorrect QIF line type
ro: tipul liniei QIF este incorect

en: Importing account type :
ro: Importă tip cont:

en:  account name
ro: nume cont

en:  cannot process Account Types yet
ro: nu se pot procesa tipurile contului încă

en: Cannot process these QIF Account Types yet
ro: nu se pot procesa tipurile QIF ale contului încă

en: Adding payee
ro: Adăugare beneficiar

en:  invalid amount, skipping.
ro: sumă invalidă, sare peste.

en: Date is empty,
ro: Data este goală,

en: Transaction Type is empty
ro: Tipul tranzacţiei este gol

en: Amount is empty
ro: Suma este goală

en: Category is empty, marking transaction as Unknown category
ro: Categoria este goală, marchează tranzacţia ca fiind categorie necunoascută

en: Skipping QIF transaction because date, type, amount is empty/invalid, transaction skipped had
ro: Sare peste tranzacţiile QIF deoarece data, tipul, suma sunt goale/ invalide, tranzacţia a fost omisă

en:  payee
ro: beneficiar

en:  type
ro: tip

en:  amount
ro: sumă

en:  date
ro: data

en:  transactions imported from QIF
ro: tranzacţie importată din QIF

en: Invalid Category Entered
ro: S-a introdus o categorie invalidă

en: Remove
ro: şterge

en: Stock Investment Details
ro: Detaliile de investiţie a stocurilor

en: Held At
ro: Ţinut la

en: Enter the name of the financial institution where the investment is held
ro: Introdu numele instituţiei financiare unde este ţinută investiţia

en: Specify the purchase date of the stock investment
ro: Specifică data de procurare a stocurilor de investiţie

en: Stock Name
ro: Numele stocului

en: Enter the stock company name
ro: Introdu numele companiei ce se ocupă de stoc

en: Symbol
ro: Simbol

en: Enter the stock symbol (optional)
ro: Introdu simbolul stocului( opţional)

en: Number of Shares
ro: Numărul de acţiuni

en: Enter number of shares held
ro: Introdu numărul de acţiuni deţinute

en: Purchase Price
ro: Preţul de cumpărare

en: Enter purchase price for each stock
ro: Introdu preţul de cumpărare pentru fiecare stoc

en: Commission
ro: Comision

en: Enter any commission paid
ro: Introdu orice comision plătit

en: Current Price
ro: Preţul curent

en: Enter current stock price
ro: Introdu preţul curent al stocului

en: Enter notes associated with this investment
ro: Introdu note asociate cu această investiţie

en: Choose Investment Account
ro: Alege contul de investiţii

en: Num Shares
ro: Numărul de acţiuni

en: Invalid number of shares entered
ro: Numărul de acţiuni introdus este invalid

en: Invalid purchase price entered
ro: Preţul de cumpărare introdus este invalid

en: Invalid commission entered
ro: Comisionul introdus este invalid

en: Idle
ro: Inactiv

en: Share Name
ro: Numele acţiunii

en: Gain/Loss
ro: Câştig/Pierdere

en: Current
ro: Curent

en: New Stock Investment
ro: Stoc de investiţii nou

en: Edit Stock Investment
ro: Editează stocul de investiţii

en: Delete Stock Investment
ro: Şterge stocul de investiţii

en: Refresh
ro: Reîncărcare

en: Refresh Stock Prices from Yahoo
ro: Reîncarcă preţurile stocurilor de pe yahoo

en: Settings
ro: Setări

en: Change settings for automatic refresh
ro: Schimbă setările pentru reîncărcare automată

en: Stock Investments:
ro: Investiţiile stocului:

en: %s on %s
ro: %s la %s

en: never!
ro: niciodată!

en: Automatic stock quote refresh is disabled. 
    Last update: %s
ro: Reîncărcarea automată a cotei stocului este dezactivată. 
    Ultima actualizare: %s

en: Automatic stock quote refresh idle - Out of Hours. 
    Last update: %s
ro: Reîncărcarea automată a cotei stocului este inactivă - în afara orelor de program. 
    Ultima actualizare: %s

en: Automatic stock quote refresh in progress...
ro: Reîncărcarea automată a cotei stocului este in desfăşurare...

en: Automatic stock quote refresh successful. 
    Last update: %s
ro: Reîncărcarea automată a cotei stocului a fost făcută cu succes. 
    Ultima actualizare: %s

en: Automatic stock quote refresh Failed. 
    Last successful update: %s
ro: Reîncărcarea automată a cotei stocului a eşuat. 
    Ultima actualizare făcută cu succes: %s

en: Automatic stock quote refresh not started. 
    Last update: %s
ro: Reîncărcarea automată a cotei stocului nu a început. 
    Ultima actualizare: %s

en: Stock Download
ro: Download stoc

en: &New Stock Investment
ro: &Investiţie a stocului nouă

en: &Edit Stock Investment
ro: &Modifică investiţia stocului

en: &Delete Stock Investment
ro: &Şterge investiţia stocului

en: Do you really want to delete the stock investment?
ro: Sigur doreşti ştergerea investiţiei stocului?

en: Confirm Stock Investment Deletion
ro: Confirmă ştergerea investiţiei stocului

en: Specify to whom the transaction is going to or coming from
ro: Specifică spre cine sau de la cine vine tranzacţia

en: Populate Transaction #
ro: Populează tranzacţia #

en: Select From Account
ro: Selectează din cont

en: Select To Account
ro: Selectează în cont

en: Specify the account from which the transfer is occurring
ro: Specifică contul din care se va face transferul

en: Specify the order of fields in the CSV file
ro: Specifică ordine câmpurilor din fişierul CSV

en: Move Up
ro: Mută sus

en: Move Down
ro: Mută jos

en: Load Template
ro: Încărcare şablon

en: Save As Template
ro: Salvează ca şablon

en: Import File
ro: Importă fişier

en: Amount(+/-)
ro: Sumă(+/-)

en: SubCategory
ro: SubCategorie

en: Transaction Number
ro: Numărul tranzacţiei

en: Don't Care
ro: Nu mă interesează

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Add CSV field
ro: Adaugă câmp CSV

en: CSV Field
ro: Câmp CSV

en: Incorrect fields specified for CSV import! Requires at least Date, Amount and Payee.
ro: Câmpurile specificate pentru importul CSV sunt incorecte! Necesită cel puţin data, suma şi beneficiarul.

en: CSV Import
ro: Import CSV

en: Choose MM.NET CSV data file to import
ro: Alege fişierele MM.NET CSV pentru import

en:  file contains insufficient number of tokens
ro: fişierul conţine un număr insuficient de simboluri

en:  One of the following fields: Date, Payee, Amount, Type is missing, skipping
ro: Unul dintre următoarele câmpuri: dată, beneficiar, sumă, tip lipseşte, sare peste

en:  imported OK.
ro: importare OK.

en: Total Lines : %d 
    Total Imported : %d
    
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
ro: Număr total de linii  : %d 
    Total importare  : %d 
     
    Fişierul log a fost scris la  : %s 
    
    Tranzacţiile importate au fost marcate astfel pot fi vizualizate.

en: Import from CSV
ro: Importă din CSV

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Jan
ro: Ian

en: Jun
ro: Iun

en: Jul
ro: Iul

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: No Account available! Cannot Export!
ro: Nici un cont nu este accesibil! Exportul nu poate fi realizat!

en: Choose Account to Export from:
ro: Alege contul pentru a exporta din:

en: CSV Export
ro: Export CSV

en: Choose CSV data file to Export
ro: Alege fişier CSV pentru export

en:  missing date, skipping.
ro: date lipsă, sare peste.

en:  missing payee, skipping.
ro: beneficiar lipsă, sare peste.

en:  missing transaction type, skipping.
ro: tipul tranzacţiei lipsă, sare peste.

en:  missing amount, skipping.
ro: sumă lipsă, sare peste.

en: one of the following fields: date, payee, transaction type, amount strings is empty, skipping
ro: unul dintre următoarele câmpuri: data, beneficiarul, tipul tranzacţiei,  sumă şiruri de caractere lipseşte, sare peste

en:  unrecognized transaction type, skipping.
ro: tip tranzacţie nerecunoscut, sare peste.

en:  transfer transaction not imported.
ro: transferul tranzacţiei nu a fost importat.

en: Total Lines : %d.
    Total Imported : %d
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
ro: Număr total de linii  : %d 
    Total importare  : %d 
     
    Fişierul log a fost scris la  : %s 
    
    Tranzacţiile importate au fost marcate astfel pot fi vizualizate.

en: Please verify that the CSV file from MMEX.NET contains only one account!
ro: Te rog verifică daca fişierul CSV din MMEX.NET conţine un singur cont!

en:  missing category, skipping.
ro: categorie lipsă, sare peste.

en:  One of the following fields: date, payee, transaction type, amount, category strings is empty, skipping
ro: Unul dintre următoarele câmpuri: data, beneficiarul, tipul tranzacţiei, suma, categoria şirurilor de caractere lipseşte, sare peste

en:  invalid date, skipping.
ro: dată invalidă, sare peste

en: Entry
ro: Intrare

en:  is invalid.
ro: este invalid.

en: Invalid Entry
ro: Intrare Invalidă.

en: No Database opened
ro: Nici o bază de date nu este deschisă.

en: Statement not accessible
ro: Declaraţia nu este accesibilă

en: Out of memory
ro: Memorie depăşită

en: Cannot decode binary
ro: Nu poate face decodare binară

en: Invalid field index
ro: Indexul câmpului este invalid

en: Invalid field name
ro: Numele câmpului este invalid

en: Invalid row index
ro: Index rând invalid

en: Invalid scalar query
ro: Interogare scalară invalidă

en: Null Results pointer
ro: Rezultat nul

en: Error binding string param
ro: eroare în legarea parametrilor string

en: Error binding int param
ro: eroare în legarea parametrilor int

en: Error binding int64 param
ro: eroare în legarea parametrilor int64

en: Error binding double param
ro: eroare în legarea parametrilor double

en: Error binding blob param
ro: eroare în legarea parametrilor blob

en: Error binding date/time param
ro: eroare în legarea parametrilor data/timp

en: Error binding NULL param
ro: eroare în legarea parametrilor NULL

en: Error clearing bindings
ro: eroare în ştergerea legăturilor

en: Yahoo Server
ro: Server Yahoo

en: Do not enter anything except the server name (or IP address, if you're feeling lucky)
ro: Nu introdu nimic pe lângă numele serverului( sau adresă IP, dacă te simţi norocos)

en: Yahoo Suffix
ro: Sufix Yahoo

en: Enter the suffix used by Yahoo for the market of your stocks. 
    If your stocks are in multiple markets, leave this blank and add  the suffix to each symbol in your portfolio.
ro: Introdu sufixul folosit de Yahoo pentru piaţa stocurilor tale. 
    Dacă stocurile tale se află pe mai multe pieţe, lasă aici liber şi introdu sufixul pentru fiecare simbol în portofoliul tău.

en: Market open from
ro: Piaţă deschisă de la

en: Allow for any delay in quotes
ro: Nu permite întârzieri pentru cote

en: to
ro: la

en: Refresh prices every
ro: Reîncarcă preţurile la fiecare

en: minutes while market is open
ro: minute de la deschiderea pieţei

en: About
ro: Despre

en:  Start Page
ro:  Pagina de Start

en: New/Edit Asset
ro: Bun Nou/ Modifică bun

en: New/Edit Repeating Transaction
ro: Tranzacţie repetitivă nouă/ modifică tranzacţie repetitivă

en: Budget Entry Dialog
ro: Fereastra pentru intrările bugetului

en: Budget Year Editor
ro: Editor ani buget

en: Budget Year Entry
ro: Anul de început al bugetului

en: Legend:
ro: Legendă:

en: Currency Manager
ro: Manager monede

en: Custom SQL Dialog
ro: Fereastra Custom SQL

en: View File Contents
ro: Vizualizează conţinutul fişierelor

en: Filter Transactions
ro: Filtre pentru tranzacţii

en: Currency Dialog
ro: Fereastra pentru monede

en: Base Currency for account
ro: Moneda de bază pentru cont

en: 
    Specify the base (or default) currency to be used 
    with the database. You can change the 
    currency associated with each account if needed.
ro: 
    Specifică moneda de bază(implicită) ce va fi folosită 
    pentru baza de date. Poţi schimba 
    moneda asociată fiecărui cont daca este necesar.

en: (Optional)Specify your name. Mainly used for reporting and in printing reports.
ro: (Opţional) Specifică numele tău. Îndeosebi folosit pentru rapoarte şi pentru imprimarea raportelor.

en: Base Currency Not Set
ro: Moneda de bază nu a fost selectată

en: Name of the Account
ro: Denumire Cont

en: 
    Specify a descriptive name of the account. This most commonly 
    is the name of the financial institution where the account is held. 
    For example 'ABC Bank'.
ro: 
    Specifică un nume descriptiv pentru cont. Cel mai comun  
    este numele instituţiei financiare de care ţine contul. 
    De exemplu  'ABC Bank'.

en: Account Name Invalid
ro: Nume Cont Invalid

en: Checking/Savings
ro: Verificări/Economie

en: Type of Account
ro: Tip Cont

en: 
    Select the type of account you want to create:
    
    General bank accounts cover a wide variety of account
     types like Checking, Savings and Credit card type accounts.
ro: 
    Selectează tipul contului ce doreşti să-l creezi:
    
    Conturile bancare generale acoperă o varietate largă de tipuri
    de conturi cum ar fi Verificări, Economie şi Card de Credit.

en: 
    Investment accounts are specialized accounts that only 
    have stock/mutual fund investments associated 
    with them.
ro: 
    Conturile de investiţii sunt conturi specializate care au doar 
    stocuri/fonduri mutuale de investiţie asociate 
    lor.

en: Base Account Currency Not set.
    Set that first using tools->options menu and then add a new account
ro: Moneda de bază a contului nu a fost setată.
    Seteaz-o întâi folosind meniul instrumente->opţiuni şi după aceea adaugă un cont nou

en: Expenses
ro: Cheltuieli

en: Options Dialog
ro: Fereastra de opţiuni

en: Budget Performance for Year :
ro: Performanţa bugetului pe anul:

en: Overall
ro: General valabil

en: Cash Flow Forecast For All Accounts - A Year Ahead
ro: Prognoza fluxului de numerar pentru toate conturile - un an înainte

en: From:
ro: De la:

en:  To:
ro:  La:

en: Category Income/Expenses Over Last 12 Months
ro: Categoria Venit/Cheltuieli pe ultimele 12 luni

en: Custom SQL Report
ro: Rapoarte SQL Personalizate

en: Income:
ro: Venit:

en: Expenses:
ro: Cheltuieli:

en: Difference:
ro: Diferenţă:

en: Income vs Expenses for Year:
ro: Venituri vs Cheltuieli pentru Anul

en: Month
ro: Lună

en: Difference
ro: Diferenţă

en: Total Balance on all Accounts
ro: Balanţa totală pe toate conturile

en: Summary of Assets
ro: Sumarul bunurilor

en: Total Assets:
ro: Bunuri totale:

en: Summary of Stocks
ro: Sumarul Stocurilor

en: Company
ro: Companie

en: Number Shares
ro: Numărul acţiunilor

en: Purchase Date
ro: Data Achizitiei

en: Gain Loss
ro: Câştig Pierdere

en: Total Stock Investments:
ro: Investiţii totale în stocuri:

en: Transaction List
ro: Lista Tranzactiilor

en: Total Amount:
ro: Suma totală:

en: Transaction Statistics for
ro: Statistici ale tranzacţiilor pentru

en: Split Detail Dialog
ro: Împarte fereastra cu detalii

en: Split Transaction Dialog
ro: Împarte fereastra cu tranzacţii

en: New/Edit Stock Investment
ro: Investiţie stocuri nouă/ modifică investiţie stocuri

en: New/Edit Transaction
ro: Adauga/Modifica Tranzactia

en: Universal CSV Importer Dialog
ro: Fereastra universală pentru importatorul CSV

en: Options
ro: Optiuni
