Money Manager Ex - en to pl translation catalogue (782 entries)

en: Version:
pl: Wersja:

en:   and contributers from around the world.
pl:  przy współpracy całego świata

en: Released under the GNU GPL License
pl: Opublikowane pod licencją GNU GPL

en: Powered by wxWidgets, SQLite, wxSQLite(by Ulrich Telle)
pl: Napędzane przez wxWidgets i SQLite

en: Version History
pl: Historia wersji

en: Contributers
pl: Wsparcie

en: Using Language :
pl: Używany język :

en: Open Last Opened Database
pl: Otwórz ostatnio otwartą bazę

en: Open the previously opened database :
pl: Otwórz poprzednio otwartą bazę :

en: Create a New Database
pl: Utwórz nową bazę

en: Create a new database file to get started
pl: Utwórz nowy plik bazy aby zacząć

en: Open Existing Database
pl: Otwórz istniejącą bazę

en: Open an already created database file with extension (*.mmb)
pl: Otwórz istniejącą bazę z rozszerzeniem (*.mmb)

en: Read Documentation
pl: Przeczytaj dokumentację

en: Read the user manual
pl: Przeczytaj podręcznik użytkownika

en: Visit Website for more information
pl: Odwiedź stronę domową po więcej informacji

en: Open the Money Manager Ex website for latest news, updates etc
pl: Otwórz stronę Money Managet-a Ex aby odnaleźć nowości, uaktualnienia itp.

en: Show this window next time
pl: Pokaż to okno przy następnym uruchomieniu

en:  starts
pl:  rozruch

en: Asset Details
pl: Szczegóły aktywów

en: Name
pl: Nazwa

en: Enter the name of the asset
pl: Wprowadź nazwę aktywów

en: Date
pl: Data

en: Specify the date of purchase of asset
pl: Wybierz datę zakupu aktywów

en: Asset Type
pl: Rodzaj aktywów

en: Property
pl: Własność

en: Automobile
pl: Samochód

en: Household Object
pl: Nieruchomości

en: Art
pl: Sztuka

en: Jewellery
pl: Biżuteria

en: Cash
pl: Gotówka

en: Other
pl: Inne

en: Select type of asset
pl: Wybierz rodzaj aktywów

en: Value
pl: Wartość

en: Enter the current value of the asset
pl: Wprowadź obecną wartość aktywów

en: Change in Value
pl: Zmień wartość

en: None
pl: Brak

en: Appreciates
pl: Uznania

en: Depreciates
pl: Obciążenia

en: Specify if the value of the asset changes over time
pl: Wpisz zmianę wartości aktywów w czasie

en: Rate of Change
pl: Tempo zmiany

en: Enter the rate at which the asset changes its value in % per year
pl: Wprowadź stopę zmiany wartości aktywów w % per year

en: Notes
pl: Notatki

en: Enter notes associated with this asset
pl: Wprowadź notatki powiązane z tym aktywem

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Invalid Value
pl: Nieprawidłowa wartość

en: Error
pl: Błąd

en: Rate of Change in Value
pl: Wielkość zmiany ceny jako wartość

en: Assets
pl: Aktywa

en: Total:
pl: Ogólnie:

en: Type
pl: Rodzaj

en: New
pl: Nowy

en: New Asset
pl: Nowe aktywa

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Asset
pl: Edytuj aktywa

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Asset
pl: Usuń aktywa

en: Total: %s
pl: Ogólnie: %s

en: &New Asset
pl: &Nowe aktywa

en: &Edit Asset
pl: &Edytuj aktywa

en: &Delete Asset
pl: &Usuń aktywa

en: Do you really want to delete the Asset?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć aktywa?

en: Confirm Asset Deletion
pl: Potwierdź usunięcie aktywów

en: Split Category
pl: Podziel kategorie

en: Repeating Transaction Details
pl: Szczegóły transakcji powtarzanych

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Select Account
pl: Wybierz konto

en: Next Occurrence
pl: Następne wystąpienie

en: Specify the date of the next bill or deposit
pl: Określ datę następnego rachunku lub depozytu

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Bi-Weekly
pl: Co dwa tygodnie

en: Monthly
pl: Co miesiąc

en: Bi-Monthly
pl: Co dwa miesiące

en: Quarterly
pl: Co kwartał

en: Half-Yearly
pl: Co pół roku

en: Yearly
pl: Co rok

en: Four Months
pl: co 4 miesiące

en: Four Weeks
pl: Co 4 tygodnie

en: Daily
pl: Codziennie

en: Times Repeated
pl: Ilość powtórzeń

en: Specify the number of times this series repeats. Leave blank if this series continues forever.
pl: Oznacz ilość powtórzeń. Pozostaw puste aby powtarzać bez limitu.

en: Transaction Details
pl: Szczegóły transakcji

en: Transaction Type
pl: Rodzaj transakcji

en: Withdrawal
pl: Wypłata

en: Deposit
pl: Wpłata

en: Transfer
pl: Przelew

en: Specify the type of transactions to be created.
pl: Wybierz rodzaj transakcji którą tworzysz

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Specify advanced settings for transaction
pl: Wybierz zaawansowane ustawienia transakcji

en: Payee
pl: Beneficjent

en: Select Payee
pl: Wybierz beneficjenta

en: Specify where the transaction is going to or coming from
pl: Określ gdzie lub skąd transakcja będzie dokonywana

en: Number
pl: Numer

en: Specify any associated check number or transaction number
pl: Określ powiązany numer czeku lub transakcji

en: To
pl: Do

en: Select To Acct
pl: Wybierz konto docelowe

en: Specify the transfer account
pl: Określ konto transferowe

en: Specify the date of the transaction
pl: Określ datę transakcji

en: Category
pl: Kategoria

en: Select Category
pl: Wybierz kategorię

en: Specify the category for this transaction
pl: Oznacz kategorię tej transakcji

en: Split
pl: Podział

en: Reconciled
pl: Uzgodnione

en: Void
pl: Nieważne

en: Follow up
pl: Do wyjaśnienia

en: Specify the status for the transaction
pl: Określ status transakcji

en: Specify any text notes you want to add to this transaction.
pl: Określ tekst jaki chcesz dodać do tej transakcji

en: Amount
pl: Kwota

en: Specify the amount for this transaction
pl: Określ kwotę tej transakcji

en: Select To
pl: Wybierz dokąd

en: To Account Amount Entry
pl: Wartość konta docelowego

en: Amount to be recorded in To Account
pl: Kwota do zarejestrowania na koncie

en: Invalid To Amount Entered
pl: Nieprawidłowa kwota

en: From
pl: Z

en: Select From
pl: Wybierz skąd

en: Payee
pl: Beneficjent

en: From Account
pl: Z konta

en: Category
pl: Kategoria

en: Invalid Amount Entered
pl: Wprowadzona nieprawidłowa suma

en: Account
pl: Konto

en: To Account
pl: Na konto

en: From and To Account cannot be the same.
pl: Konta Z i Na nie mogą być takie same

en: Repeating Transactions
pl: Transakcje powtarzane

en: Next Due Date
pl: Następna data płatności

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Remaining Days
pl: Pozostało dni

en: New Series
pl: Nowa seria

en: New Bills && Deposit Series
pl: Nowa seria rachunków && depozytów

en: Edit Series
pl: Edytuj serię

en: Edit Bills && Deposit Series
pl: Edytuj serie rachunków && depozytów

en: Delete Series
pl: Usuń serię

en: Delete Bills && Deposit Series
pl: Usuń serie rachunków && depozytów

en: Enter Transaction
pl: Wprowadź transakcję

en: Enter Next Bills && Deposit Occurrence
pl: Wprowadź nasrępne zdarzenie rachunków && depozytów

en:  days remaining
pl:  dni pozostało

en:  days overdue!
pl:  dni zaległości!

en: &New Bills && Deposit Series
pl: &Nowe serie rachunków && depozytów

en: &Edit Bills && Deposit Series
pl: &Edytuj serie rachunków && depozytów

en: &Delete Bills && Deposit Series
pl: &Usuń serie rachunków && depozytów

en: Enter next Occurrence
pl: Wprowadź następne zdarzenie

en: Do you really want to delete the series?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć serie?

en: Confirm Series Deletion
pl: Potwierdzenie usunięcia serii

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Expense
pl: Rozchód

en: Income
pl: Przychód

en: Specify whether this category is an income or an expense category
pl: Oznacz czy ta kategoria należy do przychodów czy do rozchodów

en: Frequency:
pl: Częstotliwość:

en: Specify the frequency of the expense or deposit
pl: Określ częstotliwość wydatków lub depozytów

en: Amount:
pl: Kwota:

en: Enter the amount budgeted for this category.
pl: Wprowadź kwotę budżetu dla tej kategorii.

en: View All Budget Categories
pl: Pokaż wszystkie kategorie budżetu

en: View Non-Zero Budget Categories
pl: Pokaż niezerowe kategorie budżetu

en: View Income Budget Categories
pl: Pokaż kategorie wpłat do budżetu

en: View Expense Budget Categories
pl: Pokaż kategorie wypłat z budżetu

en: Budget Setup for
pl: Konfiguracja budżetu dla

en: Viewing All Budget Categories
pl: Podgląd wszystkich kategorii budżetu

en: Estimated Income: Actual Income:
pl: Oszacowany przychód: Aktualny przychód:

en: Estimated Expenses: Actual Expenses:
pl: Oszacowany rozchód: Aktualny rozchód:

en: Category
pl: Kategoria

en: Sub Category
pl: Podkategoria

en: Estimated
pl: Oszacowane

en: Actual
pl: Aktualne

en: Estimated Income: %s Actual Income:  %s
pl: Oszacowany przychód: %s Aktualny przychód: %s

en: Estimated Expenses: %s Actual Expenses:  %s
pl: Oszacowany rozchód: %s Aktualny rozchód: %s

en: Add Budget Year
pl: Dodaj rok budżetowy

en: Add a new budget year
pl: Dodaj nowy rok budżetowy

en: Delete Budget Year
pl: Usuń rok budżetowy

en: Delete existing budget year
pl: Usuń istniejący rok budżetowy

en: Budget Year:
pl: Rok budżetowy:

en: Enter the year in YYYY format to specify year
pl: Wprowadź rok w formacie YYYY

en: Base Budget On:
pl: Budżet bazujący na:

en: Specify year to base budget on.
pl: Określ rok na którym ma bazować budżet.

en: Year is not valid
pl: Rok nie jest prawidłowy

en: Budget Year already exists
pl: Rok budżetowy już istnieje

en: Categories
pl: Kategorie

en: Enter the name of the category to add or edit here
pl: Wprowadź nazwę kategori do dodania lub edycji tutaj

en: Add
pl: Dodaj

en: Add a new category
pl: Dodaj nową kategorię

en: Edit the name of an existing category
pl: Edytuj nazwę istniejącej kategorii

en: Delete an existing category. The category cannot be used by existing transactions.
pl: Usuń istniejącą kategorię. Kategoria nie może być używana przez istniejące transakcje.

en: Select
pl: Wybierz

en: Select the currently selected category as the selected category for the transaction
pl: Zaznacz obecnie zaznaczoną kategorię jako kategorię dla transakcji

en: Category cannot be empty
pl: Kategoria nie może być pusta

en: Category with same name exists
pl: Kategorie o tej nazwie już istnieją

en: Sub Category with same name exists
pl: Podkategorie o tej nazwie już istnieją

en: Invalid Parent Category. Choose Root or Main Category node.
pl: Nieprawidlowa kategoria nadrzędna.

en: Error adding Category
pl: Błąd dodawania kategorii

en: Category is in use
pl: Kategoria jest w użyciu

en: Sub-Category is in use
pl: Podkategoria jest w użyciu

en: Update Failed
pl: Błąd odświeżania

en: Currency Name
pl: Nazwa waluty

en: Currency Symbol
pl: Symbol waluty

en: Prefix Symbol
pl: Symbol prefiksu

en: Suffix Symbol
pl: Symbol postfiksu

en: Decimal Char
pl: Znak dziesiętny

en: Grouping Char
pl: Znak grupowania

en: Unit Name
pl: Nazwa jednostki

en: Cents Name
pl: Nazwa jednostek po przecinku

en: Conversion to Base Rate
pl: Kowersja do kursu bazowego

en: Scale
pl: Skala

en: Value of 123456.78 will be
pl: Wartość 123456.78 będzie wynosić

en: Update
pl: Odśwież

en: Close
pl: Zamknij

en: Base Conversion Rate should be greater than 0.0
pl: Przelicznik powinien być większy niż 0.0

en: Custom SQL Query
pl: Biezące zapytanie SQL

en: Load SQL
pl: Wczytaj SQL

en: Save SQL
pl: Zapisz SQL

en: Run Query
pl: Uruchom SQL

en: Unable to open file.
pl: Nie można otworzyc pliku.

en: Unable to write to file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: SQL Query will modify your Data. Proceed??
pl: Zapytanie SQL zmodyfikuje dane. Kontynuować?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Specify Account
pl: Wybierz konto

en: Specify Date Range
pl: Wybierz zakres dat

en: Specify Payee
pl: Wybierz beneficjenta

en: Specify Category
pl: Wybierz kategorię

en: Specify Status
pl: Wybierz status

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Specify Type
pl: Wybierz typ

en: Specify the type of transaction.
pl: Określ typ transakcji.

en: Specify Amount Range
pl: Wybierz zakres wartości

en: Specify Number
pl: Wybierz numer

en: Specify Notes
pl: Wybierz notki

en: Report
pl: Raport

en: Currency List
pl: Lista walut

en: Name of Currency to Add
pl: Nazwa waluty do dodania

en: Add Currency
pl: Dodaj walutę

en: Currency name already exists!
pl: Nazwa waluty już istnieje!

en: View All Transactions
pl: Podgląd wszystkich transakcji

en: View Reconciled Transactions
pl: Podgląd uzgodnionych transakcji

en: View Un-Reconciled Transactions
pl: Podgląd nieuzgodnionych transakcji

en: View All Except Reconciled Transactions
pl: Podgląd transakcji innych niż uzgodnione

en: View Void Transactions
pl: Podgląd nieważnych transakcji

en: View Flagged Transactions
pl: Podgląd transakcji do wyjaśnienia

en: View Duplicate Transactions
pl: Podgląd zduplikowanych transakcji

en: View Transactions from last 30 days
pl: Podgląd transakcji z ostatnich 30-tu dni

en: View Transactions from current month
pl: Podgląd transakcji bieżącego miesięca

en: View Transactions from last month
pl: Podgląd transakcji z ostatniego miesiąca

en: View Transactions from last 3 months
pl: Podgląd transakcji z ostatnich 3-ch miesięcy

en: Delete all transactions in current view
pl: Usuń wszystkie transakcje w bieżącym podglądzie

en: Delete all flagged transactions
pl: Usuń wszystkie oflagowane transakcje

en: Viewing All Transactions
pl: Podgląd wszystkich transakcji

en: Date
pl: Data

en: C
pl: Stan

en: Balance
pl: Bilans

en: New Transaction
pl: Nowa transakcja

en: Edit Transaction
pl: Edytuj transakcję

en: Delete Transaction
pl: Usuń transakcję

en: Category         :
pl: Kategoria        :

en: Sub Category  :
pl: Podkategotia  :

en: Notes               :
pl: Notatki            :

en: Account Balance : %s      Reconciled Balance : %s
pl: Bilans konta : %s      Bilans uzgodnionych: %s

en: Please Wait
pl: Proszę czekać

en: Accessing Database
pl: Otwieranie bazy danych

en: Account View :
pl: Widok konta :

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Sub Category:
pl: Podkategoria:

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Viewing all transactions
pl: Podgląd wszystkich transakcji

en: Viewing Reconciled transactions
pl: Podgląd transakcji uzgodnionych

en: Viewing Un-Reconciled transactions
pl: Podgląd transakcji nieuzgodnionych

en: Viewing transactions from last 30 days
pl: Podgląd transakcji z ostatnich 30-tu dni

en: Viewing transactions from last 3 months
pl: Podgląd transakcji z ostatnich 3-ch miesięcy

en: Viewing transactions from current month
pl: Podgląd transakcji bieżącego miesięca

en: Viewing transactions from last month
pl: Podgląd transakcji z ostatniego miesięca

en: Viewing All Except Reconciled Transactions
pl: Podgląd transakcji innych niż uzgodnione

en: Viewing Void transactions
pl: Przeglądanie nieważnych transakcji

en: Viewing Flagged transactions
pl: Podgląd transakcji do wyjaśnienia

en: Viewing duplicate transactions
pl: Podgląd zduplikowanych transakcji

en: Viewing All except Reconciled Transactions
pl: Podgląd transakcji innych niż uzgodnione

en: Do you really want to delete all the transactions shown?
pl: Jesteś pewien że chcesz usunąć wszystkie pokazane transakcje?

en: Confirm Transaction Deletion
pl: Potwierdź usunięcie transakcji

en: Do you really want to delete all the flagged transactions?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć oflagowane transakcje?

en: &New Transaction
pl: &Nowa transakcja

en: &Edit Transaction
pl: &Edytuj transakcję

en: &Delete Transaction
pl: &Usuń transakcję

en: &Copy Transaction
pl: &Kopiuj transakcję

en: &Paste Transaction
pl: &Wklej transakcję

en: Mark As &Reconciled
pl: Zaznacz jako &uzgodnioną

en: Mark As &Unreconciled
pl: Zaznacz jako &nie uzgodnioną

en: Mark As &Void
pl: Zaznacz jako &nieważną

en: Mark For &Followup
pl: Zanacz jako &do wyjaśnienia

en: Mark As &Duplicate
pl: Zaznacz jako &zduplikowaną

en: as Reconciled
pl: jako uzgodnione

en: as Unreconciled
pl: jako nie uzgodnione

en: as Void
pl: jako nieważne

en: as needing Followup
pl: jako wymagające wyjaśnienia

en: as Duplicate
pl: jako zduplikowane

en: Mark all
pl: Zaznacz wszystko

en: Do you really want to delete the transaction?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć transakcję?

en: Add Account Wizard
pl: Dodaj kreatora konta

en:  models all transactions as belonging to accounts.
    
     The next pages will help you create a new account.
    
    To help you get started, begin by making a list of all
    financial institutions where you hold an account.
pl: Money Manager modeluje wszystkie transakcje jako należące do kont.
    
    Następne strony pomogą Ci utworzyć nowe konto.
    
    Aby ułatwić sobie start, rozpocznij od zrobienia listy
    wszystkich instytucji finansowych w których posiadasz
    konta.

en: New Database Wizard
pl: Nowy kreator bazy danych

en: The next pages will help you create a new database.
    
    Your database file is stored with an extension of .mmb.
    
    Make sure to make backups of this file 
    and to store it carefully as it contains important 
    financial information.
pl: Następne strony pomogą Ci utworzyć nową bazę danych.
    
    Twoja baza danych jest przechowywana w pliku z rozszerzeniem
    .mbb . Upewnij się że robisz kopie tego pliku i przechowujesz go bezpiecznie
    jako zawierającego ważne finansowe operacje.

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: Online Update Currency Rate
pl: Odśwież kursy walut

en: Navigation
pl: Drzewo nawigacji

en: Home Page
pl: Strona główna

en: Bank Accounts
pl: Konta bankowe

en: Stocks
pl: Akcje

en: Budgeting
pl: Sporządzanie budżetu

en: Reports
pl: Raporty

en: Summary of Accounts
pl: Suma kont

en: Where the Money Goes
pl: Gdzie idą pieniądze

en: Last Calendar Month
pl: Ostatni miesiąc kalendarzowy

en: Current Month
pl: Obecny miesiąc

en: Last 30 Days
pl: Ostatnie 30 dni

en: Last Year
pl: Ostatni rok

en: Current Year
pl: Obecny rok

en: Where the Money Comes From
pl: Skąd wpływają pieniądze

en: To Whom the Money Goes
pl: Do kogo idą pieniądze

en: Income vs Expenses
pl: Przychody vs Rozchody

en: Income vs Expenses - All Time
pl: Przychody vs Rozchody - ogół czasowy

en: Transaction Report
pl: Raport transakcji

en: Budget Performance
pl: Wykonanie budżetu

en: Budget Setup and Performance
pl: Wykonanie budżetu

en: Cash Flow
pl: Przepływ pieniędzy

en: Cash Flow - Specific Accounts
pl: Przepływ pieniędzy - Wybrane konto

en: Transaction Statistics
pl: Statystyki transakcji

en: Custom SQL Report
pl: Własny raport SQL

en: Help
pl: Pomoc

en: Top Categories Last 30 Days
pl: Najważniejsze z ostatnich 30 dni

en: Do you really want to delete the account?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć konto?

en: Confirm Account Deletion
pl: Potwierdź usunięcie konta

en: &Go To..
pl: &Przejdź do..

en: &Edit Account
pl: &Edytuj konto

en: &Delete Account
pl: &Usuń konto

en: &Launch Account Website
pl: &Otwórz stronę www konta

en: &New Database	Ctrl-N
pl: &Nowa baza danych	Ctrl-N

en: New Database
pl: Nowa baza

en: &Open Database	Ctrl-O
pl: &Otwórz bazę danych	Ctrl-O

en: Open Database
pl: Otwórz bazę danych

en: Save Database &As
pl: Zachowaj bazę danych &jako

en: Save Database As
pl: Zachowaj bazę danych &jako

en: &CSV Files
pl: Pliki &CSV

en: Export to CSV
pl: Eksport do CSV

en: &Report to HTML
pl: &Raport do HTML

en: Export to HTML
pl: Eksport do HTML

en: &Export
pl: &Eksport

en: &QIF Files
pl: Pliki &QIF

en: Import from QIF
pl: Importuj z QIF

en: &Universal CSV Files
pl: &Uniwersalny plik CSV

en: Import from any CSV file
pl: Importuj z pliku CSV

en: &MMEX CSV Files
pl: Pliki &MMEX CSV

en: Import from MMEX CSV
pl: Import z MMEX CSV

en: &MM.NET CSV Files
pl: Pliki &MM.NET CSV

en: Import from MM.NET CSV
pl: Import z MM.NET CSV

en: Page Setup...
pl: Ustawienia strony...

en: Setup page printing options
pl: Strona ustawień drukowania

en: Current View
pl: Aktualny widok

en: Preview current report
pl: Podgląd aktualnego raportu

en: Print Preview...
pl: Podgląd wydruku...

en: Print current report
pl: Drukuj aktualny raport

en: Print...
pl: Drukuj...

en: E&xit	Alt-X
pl: W&yjście	Alt-X

en: Quit this program
pl: Wyjdź z programu

en: &Toolbar
pl: &Pasek narzędzi

en: Show/Hide the toolbar
pl: Pokaż/ukryj pasek narzędzi

en: Show/Hide the Navigation tree control
pl: Pokaż/ukryj drzewo nawigacji

en: New &Account
pl: Nowe &Konto

en: New Account
pl: Nowe konto

en: Account &List
pl: &Lista kont

en: Show Account List
pl: Pokaż listę kont

en: Edit Account
pl: Edytuj konto

en: Delete Account
pl: Usuń konto

en: Delete Account from database
pl: Usuń konto z bazy danych

en: Organize &Categories
pl: Organizuj &kategorie

en: Organize Categories
pl: Organizuj kategorie

en: Organize &Payees
pl: Organizuj &beneficjentów

en: Organize Payees
pl: Organizuj beneficjentów

en: Organize Currency
pl: Organizuj waluty

en: Budget Setup
pl: Ustawienie budżetu

en: Bills && Deposits
pl: Wypłaty && wpłaty

en: Stock Investments
pl: Inwestycje w papiery wartościowe

en: Transaction Filter
pl: Filtr transakcji

en: &Options
pl: &Opcje

en: Show the Options Dialog
pl: Pokaż dialog opcji

en: &Help	Ctrl-F1
pl: &Pomoc	Ctrl-F1

en: Show the Help file
pl: Pokaż plik pomocy

en: Show App Start Dialog
pl: Pokaż ekran startowy aplikacji

en: App Start Dialog
pl: Ekran startowy aplikacji

en: Convert Encrypted DB
pl: Konwertuj zaszyfrowaną bazę

en: Convert Encrypted DB to Non-Encrypted DB
pl: Odszyfruj bazę

en: Online update currency rate
pl: Odśwież online kursy walut

en: Check for &Updates
pl: Sprawdzaj &uaktualnienia

en: Check For Updates
pl: Sprawdzaj uaktualnienia

en: Report Issues or Feedback
pl: Raportuj błędy

en: Send email through the mailing list to report issues with the software.
pl: Wyślij email z raportem o błędach

en: Be notified of new releases
pl: Powiadamiaj o nowych wersjach

en: Sign up for the announcement mailing list
pl: Subskrybuj listą mailingową

en: &About...
pl: &O...

en: Show about dialog
pl: Pokaż dialog o...

en: &File
pl: &Plik

en: &Accounts
pl: &Konta

en: &View
pl: &Wygląd

en: &Help
pl: &Pomoc

en: Open
pl: Otwarte

en: Account List
pl: Lista kont

en: Show Organize Categories Dialog
pl: Pokaż dialog Organizuj Kategorie

en: Show Organize Payees Dialog
pl: Pokaż dialog Organizuj beneficjentów

en: Show Organize Currency Dialog
pl: Pokaż dialog Organizuj waluty

en: Money Manager Ex: Enter Password For Database..
pl: Wprowadź hasło do bazy...

en:  - No File opened
pl:  - brak otwartych plików

en: Sorry. The Database version is too old or Database password is incorrect
pl: Starsza wersja pliku lub nieprawidłowe hasło

en: Error opening database
pl: Błąd otwarcia bazy danych

en: Cannot locate previously opened database.
    Do you want to browse to locate the file?
pl: Nie można zlokalizować wcześniej otwartej bazy 
    Czy chcesz przeglądać aby zlokalizować plik?

en: Opening Database File && Verifying Integrity
pl: Otwieranie pliku bazy danych && weryfikacja integralności

en: Choose Encrypted database file to open
pl: Wybierz plik danych QIF do importu

en: Converted DB!
pl: Przekonwerowana baza!

en: MMEX message
pl: Komunikat

en: Unable to convert db successfully. Check Password!
pl: Nie można przekonwertować. Sprawdź hasło!

en: No Account available! Cannot Import! Create a new account first!
pl: Brak kont! Nie można importować! Utwórz najpierw nowe konto!

en: Choose Account to import to:
pl: Wybierz konto do którego importować:

en: QFX Import
pl: Import QFX

en: Choose Accounts
pl: Wybierz konta

en: Unable to connect!
pl: Błąd połączenia

en: Check Update
pl: Sprawdź uaktualnienia

en: New update available!
pl: Nowe uaktualnienie jest osiągalne!

en: You have the latest version installed!
pl: Masz zainstalowaną najnowszą wersję!

en: No database!
pl: Brak bazy!

en: Update Currency Rate
pl: Odśwież kurs waluty

en: Cannot get data from WWW!
pl: Nie można otrzymać danych z WWW

en: Incorrect XML data (#1)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#1)

en: Incorrect XML data (#2)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#2)

en: Incorrect XML data (#3)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#3)

en: Incorrect XML data (#4)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#4)

en: Incorrect XML data (#5)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#5)

en: Incorrect XML data (#6)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#6)

en: Incorrect XML data (#7)!
pl: Nieprawidłowe dane XML (#7)

en: Could not find base currency symbol!
pl: Nie można ustalić symbolu podstawowej waluty

en: Currency rate updated
pl: Kurs waluty odświeżony

en: No Account available!
pl: Brak kont!

en: Choose Account to Edit
pl: Wybierz konto do edycji

en: Accounts
pl: Konta

en: Choose Account to Delete
pl: Wybierz konto do usunięcia

en:  Help
pl: Pomoc

en: Today's Date:
pl: Dziś jest:

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Total of Accounts:
pl: Suma na kontach:

en: Income vs Expenses: Current Month
pl: Przychód vs Rozchód: bieżący miesiąc

en: Upcoming Transactions
pl: Przyszłe transakcje

en: Follow Up On
pl: Do wyjaśnienia

en: Transactions
pl: Transakcje

en: Total Transactions
pl: Transakcje ogółem

en: REPORTS
pl: RAPORTY

en: Account Name:
pl: Nazwa konta:

en: Enter the Name of the Account. This name can be renamed at any time.
pl: Wprowadź nazwę konta. Może być ona zmieniona w każdym momencie.

en: Account Type:
pl: Typ konta:

en: Checking
pl: Czekowe (osobiste)

en: Investment
pl: Inwestycyjne

en: Specify the type of account to be created.
pl: Określ typ konta jakie ma być utworzone.

en: Account Number:
pl: Numer konta:

en: Enter the Account Number associated with this account.
pl: Wprowadź numer konta z nim skojarzony.

en: Held At:
pl: Prowadzone przez:

en: Enter the name of the financial institution in which the account is held.
pl: Wprowadź nazwę instytucji finansowej która prowadzi to konto.

en: Website:
pl: Strona WWW:

en: Enter the URL of the website for the financial institution.
pl: Wprowadź URL do strony instytucji finansowej

en: Contact:
pl: Kontakt:

en: Enter any contact information for the financial institution.
pl: Wprowadź jakieś dane kontaktowe dla instytucji finansowej.

en: Access Info:
pl: Informacje o dostępie

en: Enter any login/access information for the financial institution. This is not secure as anyone with access to the mmb file can access it.
pl: Wprowadź jakieś informacje o loginie/haśle dla instytucji finansowej. To nie jest bezpieczne jeśli każdy może mieć dostęp do pliku mmb.

en: Account Status:
pl: Status konta:

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Specify if this account has been closed. Closed accounts are inactive in most calculations, reporting etc.
pl: Określ czy to konto jest  zamknięte. Zamknięte konta są nieaktywne w większości obliczeń i raportów.

en: Initial Balance:
pl: Początkowy bilans

en: Enter the initial balance in this account.
pl: Wprowadź początkowe saldo tego konta.

en: Currency:
pl: Waluta

en: Select Currency
pl: Wybierz walutę

en: Specify the currency to be used by this account.
pl: Wybierz walutę jaka ma być używana z tym kontem.

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Enter user notes and details about this account.
pl: Wprowadź notatki użytkownika i szczegóły dotyczące tego konta.

en: Favorite Account
pl: Ulubione konto

en: Select whether this is an account that is used often. This is used to filter accounts display view.
pl: Określ czy to konto jest często używane. Informacja będzie wykorzystana przez filtr wyświetlania kont.

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Account Name already exists
pl: Nazwa konta już istnieje

en: Currency
pl: Waluta

en: Init Balance
pl: Bilans początkowy

en:  : Restart
pl:  :Status

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Base Currency
pl: Waluta bazowa

en: Set Currency
pl: Ustaw walutę

en: View Settings
pl: Pokaż ustawienia

en: Date Format
pl: Format daty

en: Specify the date format for display
pl: Ustaw format wyświetlanej daty

en: Set
pl: Wybierz

en: Sample Date
pl: Przykład daty

en: Import/Export Settings
pl: Ustawienia Importu/Eksportu

en: CSV Delimiter
pl: Rozdzielacz CSV

en: Specify the delimiter to use when importing/exporting CSV files
pl: Ustaw rozdzielacz jaki ma być użyty podczas importu/eksportu plików CSV

en: Display
pl: Wyświetl

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Specify the User Name
pl: Określ nazwę użytkownika

en: Language
pl: Język

en: Specify the language to use
pl: Wybierz język

en: Account View Options
pl: Ustawienia widoczności kont

en: Accounts Visible
pl: Widoczne konta

en: All
pl: Wszystkie

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Specify which accounts are visible
pl: Ustaw jakie konta mają być widoczne

en: Transaction View Options
pl: Opcje podglądu transakcji

en: Transactions Visible
pl: Widoczne transakcje

en: View Reconciled
pl: Pogląd uzgodnionych

en: View UnReconciled
pl: Podgląd nie uzgodnionych

en: View 30 days
pl: Pokaż 30 dni

en: View 90 days
pl: Pokaż 90 dni

en: View Last Month
pl: Pokaż ostatni miesiąc

en: View Current Month
pl: Pokaż obecny miesiąc

en: Specify which transactions are visible by default
pl: Ustaw jakie transakcje mają być widoczne

en: Font Size Options
pl: Opcje rozmiaru czcionki

en: Report Font Size
pl: Rozmiar czcionki raportu

en: Specify which font size is used on the report tables
pl: Określ czcionkę uzywaną w tabelach raportów

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Restore Default Colors
pl: Przywróć domyślne kolory

en: Nav Tree
pl: Drzewo nawigacji

en: Specify the color for the nav tree
pl: Określ kolor drzewa nawigacji

en: List Background
pl: Tło listy

en: Specify the color for the list background
pl: Określ kolor tła listy

en: List Row 0
pl: Wiersz listy 0

en: Specify the color for the list row 0
pl: Określ kolor pierwszego wiersza listy

en: List Row 1
pl: Wiersz listy 1

en: Specify the color for the list row 1
pl: Określ kolor drugiego wiersza listy

en: List Border
pl: Ramka listy

en: Specify the color for the list Border
pl: Określ kolor ramki listy

en: List Details
pl: Szczegóły listy

en: Specify the color for the list details
pl: Określ kolor szczegółów listy

en: Future Transactions
pl: Przyszłe transakcje

en: Specify the color for future transactions
pl: Określ kolor dla przyszłych transakcji

en: Backup database before opening
pl: Zrób kopię zapasową bazy danych przed jej otwarciem

en: Stock Quote Web Page
pl: Strona domowa Stock Quote

en: Use Original Date when Pasting Transactions
pl: Użyj oryginalnej daty przy wklejaniu transakcji

en: Select whether to use the original transaction date or current date when copying/pasting transactions
pl: Określ czy użyć oryginalnej czy bieżącej daty  przy kopiowaniu/wklejaniu transakcji

en: Use Transaction Sound
pl: Użyj dźwięku transakcji

en: Select whether to use sounds when entering transactions
pl: Określ czy używać dźwięku przy wprowadzaniu transakcji

en: Enable online currency update (Get data from European Central Bank)
pl: Włącz odświeżanie waluty online (pobiera dane z Banku Centralnego Europy)

en: Enable or disable get data from European Central Bank to update currency rate
pl: Włącza lub wyłącza pobieranie danych z Banku Centralnego Europy

en: General
pl: Ogólne

en: View Options
pl: Opcje wyświetlania

en: Colors
pl: Kolory

en: Others
pl: Inne

en: Enter the payee name to be added or make edits to an existing payee name
pl: Wprowadź nazwę beneficjenta który ma być dodany lub edytuj nazwę istniejącego

en: Add a new payee name
pl: Dodaj nazwę nowego beneficjenta

en: Change the name of an existing payee
pl: Zmień nazwę istniejącego beneficjenta

en: Delete the selected payee. The payee cannot be used by an existing transaction.
pl: Usuń zaznaczonebo beneficjenta. Beneficjent nie może być używany w istniejącej transakcji.

en: Select the currently selected payee as the selected payee for the transaction
pl: Zaznacz obecnie zaznaczonego beneficjenta jako beneficjenta dla transakcji

en: Type a Payee Name in the Text Box and then press Add.
pl: Wpisz beneficjenta w pole tekstowe i naciśnij Dodaj

en: Payee with same name exists
pl: Beneficjent o tej nazwie już istnieje

en: Payee is in use
pl: Beneficjent jest w użyciu

en: To import QIF files correctly, the date option set in MMEX 
     must match the format of the date in the QIF file.
    Are you are sure you want to proceed with the import?
pl: Aby zaimportować plik QIF prawidłowo, format daty w MMEX 
    musi być zgodny z formatem daty w pliku QIF. 
    Na pewno kontynuować import?

en: Confirm QIF import
pl: potwerdź import QIF

en: QIF Import
pl: Import QIF

en: Choose QIF data file to import
pl: Wybierz plik danych QIF do importu

en: Line :
pl: Linia :

en:  incorrect QIF line type
pl:  nieprawidłowy typ linii QIF

en: Importing account type :
pl: Importowanie typu konta :

en:  account name
pl:  nazwa konta

en:  cannot process Account Types yet
pl:  nie można jeszcze przetwarzać typów kont

en: Cannot process these QIF Account Types yet
pl:  Nie można przetworzyć typów kont z QIF

en: Adding payee
pl: Dodawanie beneficjenta

en:  invalid amount, skipping.
pl:  nieprawidłowa kwota, Pominięto.

en: Date is empty,
pl: Data jest pusta,

en: Transaction Type is empty
pl: Typ transakcji jest pusty

en: Amount is empty
pl: Kwota jest pusta

en: Category is empty, marking transaction as Unknown category
pl: Kategoria jest pusta, tworzenie transakcji jako kategorii Nieznana

en: Skipping QIF transaction because date, type, amount is empty/invalid, transaction skipped had
pl: Pomijanie transakcji QIF ponieważ data, typ, suma są puste/nieprawidłowe

en:  payee
pl: Beneficjent

en:  type
pl: typ

en:  amount
pl: kwota

en:  date
pl:  data

en:  transactions imported from QIF
pl:  transakcji zaimportowanych z QIF

en: Invalid Category Entered
pl: Wprowadzona nieprawidłową kategorię

en: Remove
pl: Usuń

en: Stock Investment Details
pl: Szczegóły inwestycji

en: Held At
pl: Prowadzonej przez

en: Enter the name of the financial institution where the investment is held
pl: Wprowadź nazwę instytucji finansowej prowadzącej rachunek inwestycyjny

en: Specify the purchase date of the stock investment
pl: Podaj datę zakupu pakietu akcji

en: Stock Name
pl: Nazwa akcji

en: Enter the stock company name
pl: Wprowadź nazwę firmy publikującej akcje.

en: Enter the stock symbol (optional)
pl: Wprowadź symbol akcji

en: Number of Shares
pl: Liczba akcji

en: Enter number of shares held
pl: Wprowadź liczbę posiadanych akcji

en: Purchase Price
pl: Cena zakupu

en: Enter purchase price for each stock
pl: Wprowadź cenę zakupu dla każdej akcji

en: Commission
pl: Prowizja

en: Enter any commission paid
pl: Wprowadź kwotę prowizji

en: Current Price
pl: Cena bieżąca

en: Enter current stock price
pl: Wprowadź bierzącą cenę akcji

en: Enter notes associated with this investment
pl: Wprowadź notatki związane z tą inwestycją

en: Stock Price Web Page
pl: Strona domowa Stock Quote

en: Choose Investment Account
pl: Wybierz konto inwestycyjne

en: Num Shares
pl: Liczba akcji

en: Invalid number of shares entered
pl: Wprowadzono nieprawidłową liczbę akcji

en: Invalid purchase price entered
pl: Wprowadzono nieprawidłową cenę zakupu

en: Invalid commission entered
pl: Wprowadzono nieprawidłową prowizję

en: Idle
pl: Bezczynność

en: Share Name
pl: Nazwa papierów wartościowych

en: Gain/Loss
pl: Zysk/Strata

en: Current
pl: Bieżący

en: New Stock Investment
pl: Nowa inwestycja

en: Edit Stock Investment
pl: Edytuj inwestycję

en: Delete Stock Investment
pl: Usuń inwestycję

en: Refresh
pl: Odświeżanie

en: Refresh Stock Prices from Yahoo
pl: Odśwież ceny akcji z Yahoo

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Change settings for automatic refresh
pl: Zmień ustawienia automatycznego odswieżania.

en: Stock Investments:
pl: Inwestycje:

en: Total: %s Invested: %s Gain: %s
pl: Suma: %s Inwestycje: %s Zysk: %s

en: Total: %s Invested: %s Loss: %s
pl: Suma: %s Inwestycje: %s Strata: %s

en: %s on %s
pl: %s na %s

en: never!
pl: nigdy!

en: Automatic stock quote refresh is disabled. 
    Last update: %s
pl: Automatyczne odświeżanie wartości akcji jest wyłączone 
    Ostatnie odświeżenie: %s

en: Automatic stock quote refresh idle - Out of Hours. 
    Last update: %s
pl: Automatyczne odświeżanie wartości akcji jest zawieszone 
    Ostatnie odświeżenie: %s

en: Automatic stock quote refresh in progress...
pl: Automatyczne odświeżanie wartości akcji jest w toku...

en: Automatic stock quote refresh successful. 
    Last update: %s
pl: Automatyczne odświeżanie wartości akcji powiodło się 
    Ostatnie odświeżenie: %s

en: Automatic stock quote refresh Failed. 
    Last successful update: %s
pl: Automatyczne odświeżanie wartości akcji nie powiodło się 
    Ostatnie odświeżenie: %s

en: Automatic stock quote refresh not started. 
    Last update: %s
pl: Automatyczne odświeżanie wartości akcji nie uruchomione 
    Ostatnie odświeżenie: %s

en: Stock Download
pl: Odświeżanie akcji

en: &New Stock Investment
pl: &Nowa inwestycja

en: &Edit Stock Investment
pl: &Edytuj inwestycję

en: &Delete Stock Investment
pl: &Usuń inwestycję

en: Do you really want to delete the stock investment?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć inwestycję?

en: Confirm Stock Investment Deletion
pl: Potwierdzenie usunięcia inwestycji.

en: Specify to whom the transaction is going to or coming from
pl: Oznacz gdzie lub skąd transakcja będzie przeprowadzana

en: Select From Account
pl: Wybierz Z Konta

en: Select To Account
pl: Wybierz Na Konto

en: Specify the account from which the transfer is occurring
pl: Oznacz konto z którego następuje przelew

en: Specify the order of fields in the CSV file
pl: Ustaw kolejność pól w pliku CSV

en: Move Up
pl: Do góry

en: Move Down
pl: W dół

en: Load Template
pl: Otwórz wzorzec

en: Save As Template
pl: Zapisz jako wzorzec

en: Import File
pl: Import pliku

en: Amount(+/-)
pl: Kwota(+/-)

en: SubCategory
pl: Podkategoria

en: Transaction Number
pl: Numer transakcji

en: Don't Care
pl: Nieważne

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Add CSV field
pl: Dodaj pole CSV

en: CSV Field
pl: Pole CSV

en: Incorrect fields specified for CSV import! Requires at least Date, Amount and Payee.
pl: Określono nieprawidłowe pola w importowanym pliku CSV! Wymagane są co najmniej data, kwota i beneficjent.

en: CSV Import
pl: Import CSV

en: Choose MM.NET CSV data file to import
pl: Wybierz plik MM.NET CSV do importu

en:  file contains insufficient number of tokens
pl:  plik zawiera niewystarczającą liczbę tokenów

en:  One of the following fields: Date, Payee, Amount, Type is missing, skipping
pl: Brak jednego z następujących pól: data, beneficjent, kwota, rodzaj. Operacja pominięta.

en:  imported OK.
pl:  zaimportowane: OK.

en: Total Lines : %d 
    Total Imported : %d
    
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
pl: Suma linii : %d 
    Ogółem zaimportowane : %d
    
    Plik Log zapisano w : %s.
    
    Zaimportowane transakcje oflagowano do przeglądu.

en: Import from CSV
pl: Importuj z CSV

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Jan
pl: Sty

en: Feb
pl: Lut

en: Apr
pl: Kwi

en: Jun
pl: Cze

en: Jul
pl: Lip

en: Aug
pl: Sie

en: Sep
pl: Wrz

en: Oct
pl: Paz

en: Nov
pl: Lis

en: Dec
pl: Gru

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: No Account available! Cannot Export!
pl: Brak kont! Nie można wyeksportować!

en: Choose Account to Export from:
pl: Wybierz konto do wyeksportowania:

en: CSV Export
pl: Eksport CSV

en: Choose CSV data file to Export
pl: Wybierz plik CSV do eksportu

en:  missing date, skipping.
pl:  brak daty, poninięto

en:  missing payee, skipping.
pl:  brak beneficjenta, pominięto.

en:  missing transaction type, skipping.
pl:  brak typu transakcji, pominięto.

en:  missing amount, skipping.
pl:  brak kwoty, pominięto.

en: one of the following fields: date, payee, transaction type, amount strings is empty, skipping
pl:  jedno z pól: data, beneficjent, typ transakcji, kwota jest puste, pominięcie.

en:  unrecognized transaction type, skipping.
pl:  nieznany typ transakcji, pominięcie.

en:  transfer transaction not imported.
pl:  nie zaimportowano transakcji

en: Total Lines : %d.
    Total Imported : %d
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
pl: Suma linii : %d.
    Ogółem zaimportowano : %d
    Plik Log zapisano w : %s.
    
    Zaimportowane transakcje oflagowano do przeglądu

en: Please verify that the CSV file from MMEX.NET contains only one account!
pl: Sprawdź, proszę, czy plik CSV z MMEX.NET zawiera tylko jedno konto!

en:  missing category, skipping.
pl:  brak kategorii, pominięcie.

en:  One of the following fields: date, payee, transaction type, amount, category strings is empty, skipping
pl: Jedno z następujących pól: data, beneficjent, typ transakcji, kwota, kategoria jest pusty, pominięcie.

en:  invalid date, skipping.
pl:  nieprawidłowa data, pominięcie.

en: Entry
pl: Wpis

en:  is invalid.
pl:  jest nieprawidłowy.

en: Invalid Entry
pl: Nieprawidłowy wpis

en: No Database opened
pl: Nie otwarto bazy

en: Statement not accessible
pl: Zestawienie nieosiągalne

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Cannot decode binary
pl: Nie można zdekodować

en: Invalid field index
pl: Nieprawidłowy indeks pola

en: Invalid field name
pl: Nieprawidłowa nazwa pola

en: Invalid row index
pl: Wadliwy indeks wiersza

en: Invalid scalar query
pl: Nieprawidłowa wartość

en: Null Results pointer
pl: Wskaźnik wyniku zerowy

en: Error binding string param
pl: Błąd parametru ciągu

en: Error binding int param
pl: Błąd otwarcia bazy danych

en: Error binding int64 param
pl: Błąd parametru int64

en: Error binding double param
pl: Błąd parametru ciągu

en: Error binding blob param
pl: Błąd parametru blob

en: Error binding date/time param
pl: Błąd otwarcia bazy danych

en: Error binding NULL param
pl: Błąd parametru NULL

en: Error clearing bindings
pl: Błąd

en: Yahoo Server
pl: Serwer Yahoo

en: Do not enter anything except the server name (or IP address, if you're feeling lucky)
pl: Nie wprowadzaj niczego poza nazwą serwera (lub adresu IP)

en: Yahoo Suffix
pl: Suffix Yahoo

en: Enter the suffix used by Yahoo for the market of your stocks. 
    If your stocks are in multiple markets, leave this blank and add  the suffix to each symbol in your portfolio.
pl: Wprowadź sufiks używany przez Yahoo dla rynku twoich akcji 
    Jeżeli akcje są na kilku rynkach pozostaw pole puste i dodaj sufiks do kazdego symbolu w portfelu.

en: Market open from
pl: Rynek otwarty od

en: Allow for any delay in quotes
pl: Zezwól na opóźnienia

en: to
pl: do

en: Refresh prices every
pl: Odśwież ceny co

en: minutes while market is open
pl: minut kiedy rynek jest otwarty

en: About
pl: O...

en:  Start Page
pl:  Strona startowa

en: New/Edit Asset
pl: Nowe aktywa

en: New/Edit Repeating Transaction
pl: Nowa/Edycja transakcja powtarzana

en: Budget Entry Dialog
pl: Okno dialogowe roku budżetowego

en: Budget Year Editor
pl: Edytor roku budżetowego

en: Budget Year Entry
pl: Wprowadzanie roku budżetowego

en: Legend:
pl: Legenda:

en: Currency Manager
pl: Zarządzanie walutami

en: Custom SQL Dialog
pl: Własny dialog SQL

en: View File Contents
pl: Pokaż zawartość pliku

en: Filter Transactions
pl: Filtrowanie transakcji

en: Currency Dialog
pl: Dialog waluty

en: Base Currency for account
pl: Bazowa waluta dla konta

en: 
    Specify the base (or default) currency to be used 
    with the database. You can change the 
    currency associated with each account if needed.
pl: 
    Wybierz główną (lub domyślną) walutę która będzie
    używana z bazą danych. Możesz zmienić walutę
    związaną z kontem kiedy zechcesz.

en: (Optional)Specify your name. Mainly used for reporting and in printing reports.
pl: (Opcjonalnie) Określ swoja nazwę. Używane głównie do raportów i wydruków.

en: Base Currency Not Set
pl: Nie ustawiono waluty bazowej

en: Name of the Account
pl: Nazwa konta

en: 
    Specify a descriptive name of the account. This most commonly 
    is the name of the financial institution where the account is held. 
    For example 'ABC Bank'.
pl: 
    Podaj specyficzną nazwę dla konta. Najczęściej jest to nazwa 
    instytucji finansowej która utrzymuje konto.
    Na przykład 'Bank ABC'.

en: Account Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa konta

en: Checking/Savings
pl: Czekowe/Oszczędnościowe/Karta kredytowa

en: Type of Account
pl: Rodzaj konta

en: 
    Select the type of account you want to create:
    
    General bank accounts cover a wide variety of account
     types like Checking, Savings and Credit card type accounts.
pl: 
    Wybierz rodzaj konta jakie chcesz utworzyć:
    
    Konta głównych banków pokrywają zapotrzebowanie na szeroki
    wachlarz usług, jak konta czekowe, oszczędnościowe i karty kredytowe.

en: 
    Investment accounts are specialized accounts that only 
    have stock/mutual fund investments associated 
    with them.
pl: 
    Konta inwestycyjne są specjalnymi kontami, które mogą mieć
    skojarzone ze sobą jedynie inwestycje w akcje.

en: Base Account Currency Not set.
    Set that first using tools->options menu and then add a new account
pl: Nie jest ustawiona bazowa waluta.
    Najpierw ustaw ją używając menu Narzędzia->Opcje i wtedy dodaj nowe konto

en: Expenses
pl: Rozchód

en: Options Dialog
pl: Dialog opcji

en: Budget Performance for Year :
pl: Wykonanie budżetu na rok :

en: Overall
pl: Ogólnie

en: Budget setup for Year :
pl: Konfiguracja budżetu na rok :

en:  (Estimated Vs Actual)
pl:  (Oszacowany vs Aktualny)

en: Cash Flow Forecast For All Accounts - A Year Ahead
pl: Przewidywany przeplyw pieniędzy dla wszystkich kont - rok w przód

en: Total
pl: Suma

en: From:
pl: Od:

en:  To:
pl:  Do:

en: Category Income/Expenses Over Last 12 Months
pl: Kategoria Wpływy/Wydatki przez ostatnie 12 miesięcy

en: Custom SQL Report
pl: Własny raport SQL

en: Income:
pl: Przychód:

en: Expenses:
pl: Wydatki:

en: Difference:
pl: Różnica:

en: Income vs Expenses for Year:
pl: Przychody vs Rozchody dla roku:

en: Month
pl: Miesiąc

en: Difference
pl: Różnica

en: Total Balance on all Accounts
pl: Całkowity stan wszystkich kont :

en: Summary of Assets
pl: Suma aktywów

en: Total Assets:
pl: Wszystkie aktywa:

en: Summary of Stocks
pl: Suma akcji

en: Company
pl: Firma

en: Number Shares
pl: Liczba akcji

en: Purchase Date
pl: Data zakupu

en: Gain Loss
pl: Zysk Strata

en: Total Stock Investments:
pl: Suma inwestycji w akcje:

en: Transaction List
pl: Lista transakcji

en: Total Amount:
pl: Ogólna kwota:

en: Transaction Statistics for
pl: Statystyka transakcji dla

en: Split Detail Dialog
pl: Okno szczegółów podziału

en: Split Transaction Dialog
pl: Okno szczegółów podziału

en: New/Edit Stock Investment
pl: Nowa/Edytuj inwestycję

en: New/Edit Transaction
pl: Nowa/edytuj transakcję

en: Universal CSV Importer Dialog
pl: Uniwersalny dialog importu CSV

en: Options
pl: Opcje
