Money Manager Ex - en to el translation catalogue (395 entries)

en:   and contributers from around the world.
el: και οι συνεισφέροντες παγκοσμίως

en:  One of the following fields: date, payee, transaction type, amount, category strings is empty, skipping
el: Ενα από τα επόμενα πεδία είναι κενά : Ημερομηνία, πληρωνόμενος,τύπος κίνησης, ποσό, κατηγορία, παραλείπεται

en:  To:
el: Σε :

en:  days overdue!
el:  ημέρες καθυστέρησης!

en:  days remaining
el:  ημέρες που απομένουν

en:  imported OK.
el: Η εισαγωγή είναι OK

en:  invalid amount, skipping.
el: Μη έγκυρο ποσό, παραλείπεται

en:  invalid date, skipping.
el:  Λάνθασμένη ημερομηνία, παραλείπεται.

en:  is invalid.
el: είναι μη έγκυρη

en:  missing amount, skipping.
el: Δεν υπάρχει ποσό, παραλείπεται.

en:  missing category, skipping.
el: Η κατηγορία δεν υπάρχει, παραλείπεται.

en:  missing date, skipping.
el: Μη υπαρκτή ημερομηνία, παραλείπεται.

en:  missing payee, skipping.
el: Μη υπαρκτός πληρωνόμενος, παραλείπεται.

en:  missing transaction type, skipping.
el: Μη υπαρκτός τύπο κίνησης, παραλείπεται.

en:  unrecognized transaction type, skipping.
el: Μη αναγνωρισμένος τύπος κίνησης παραλείπεται.

en: &About...
el: &Περί...

en: &Accounts
el: &Λογαριασμοί

en: &CSV Files
el: &CSV αρχεία

en: &Delete Account
el: &Διαγραφή Λογαριασμού

en: &Delete Bills && Deposit Series
el: &Διαγραφή Λογαριασμών && Καταθέσεων

en: &Delete Stock Investment
el: &Διαγράψτε την επένδυση σε μετοχές

en: &Delete Transaction
el: &Διαγραφή κίνησης

en: &Edit Account
el: &Επεξεργασία Λογαριασμού

en: &Edit Bills && Deposit Series
el: &Διαγραφή λογαριασμών && καταθέσεων

en: &Edit Stock Investment
el: &Επεξεργασθείτε την επένδυση σε μετοχές

en: &Edit Transaction
el: &Επεξεργασία κίνησης

en: &Export
el: &Εξαγωγή

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Go To..
el: &Πήγαινε Σε..

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Launch Account Website
el: &Προσεγγίστε τον Λογαριασμό στο Internet

en: &MM.NET CSV Files
el: &MM.NET CSV αρχεία

en: &New Bills && Deposit Series
el: &Νέοι Λογαριασμοί && Καταθέσεις

en: &New Database	Ctrl-N
el: &Νέα Βάση	Ctrl-N

en: &New Stock Investment
el: &Νέα επένδυση σε μετοχές

en: &New Transaction
el: &Νέα κίνηση

en: &Open Database	Ctrl-O
el: &Ανοιγμα Βάσης	Ctrl-O

en: &Options
el: &Επιλογές

en: &Report to HTML
el: &Εκτύπωση σε HTML

en: &Tools
el: &Εργαλεία

en: Access Info:
el: Πληροφορίες πρόσβασης:

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account &List
el: &Λίστα Λογαριασμών

en: Account Balance : %s      Reconciled Balance : %s
el: Υπόλοιπο Λογαριασμού : %s     Τακτοποιημένο υπόλοιπο : %s

en: Account List
el: Λίστα Λογαριασμών

en: Account Name
el: Περιγραφή Λογαρισμού

en: Account Name
el: Περιγραφή Λογαριασμού

en: Account Name already exists
el: Ηδη υπάρχει η περιγραφή του Λογαριασμού

en: Account Name:
el: Ονομασία Λογαριασμού:

en: Account Number:
el: Αριθμός Λογαριασμού:

en: Account Status:
el: Κατάσταση Λογαριασμού:

en: Account Type:
el: Τύπος Λογαρισμού:

en: Account View :
el: Εμφάνιση Λογαριασμού :

en: Account View Options
el: Επιλογές εμφάνισης Λογαριασμού

en: Accounts Visible
el: Αναγνωρίσημοι Λογαριασμοί

en: Actual
el: Πραγματικό

en: Add
el: Εισαγωγή

en: Add Budget Year
el: Εισάγετε έτος προϋπολογισμού

en: Add Currency
el: Εισάγετε νόμισμα

en: Add a new budget year
el: Εισάγετε ένα νέος έτος προϋπολογισμού

en: Add a new category
el: Εισάγετε μια νέα κατηγορία

en: Add a new payee name
el: Εισάγετε μια νέα περιγραφή πληρωμής

en: Advanced
el: Προωθημένο

en: All
el: Ολλες

en: Amount
el: Ποσό

en: Amount to be recorded in To Account
el: Ποσό προς εγγραφή στον λογαριασμό

en: Amount:
el: Ποσό:

en: App Start Dialog
el: Εναρξη εφαρμογής

en: Bank Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Base Budget On:
el: Βασισμένο πάνο στο προϋπολογισμό του:

en: Base Currency
el: Αρχικό νόμισμα

en: Be notified of new releases
el: Παρακαλώ ενημερωθείτε για νέες εκδόσεις

en: Bi-Monthly
el: 2Μηνιαίο

en: Bi-Weekly
el: 15νθήμερο

en: Bills && Deposits
el: Λογαριασμοί && Καταθέσεις

en: Budget Entry Dialog
el: Διάλογος Ετήσιου προϋπολογισμού

en: Budget Performance
el: Εκτέλεση Προϋπολογισμού

en: Budget Setup
el: Αρχικό στήσιμο προϋπολογισμού

en: Budget Year Editor
el: Συντάκτης Ετήσιου προϋπολογισμού

en: Budget Year Entry
el: Εισαγωγή Ετήσιου προϋπολογισμού

en: Budget Year already exists
el: Το έτος προϋπολογισμού ήδη υπάρχει

en: Budget Year:
el: Ετος προϋπολογισμού:

en: Budgeting
el: Προϋπολογισμός

en: CSV Delimiter
el: Διαχωριστικός χαρακτήρας για CSV αρχεία

en: CSV Export
el: Εξαγωγή CSV

en: CSV Import
el: Εισαγωγή CSV αρχείου

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category is in use
el: Η κατηγορία είναι σε χρήση

en: Category with same name exists
el: Υπάρχει ήδη κατηγορία με ίδιο όνομα

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Cents Name
el: Ονομασία λεπτών

en: Change the name of an existing payee
el: Αλλάξτε την περιγραφή μιας υπάρχουσας πληρωμής

en: Check For Updates
el: Νά γίνει έλεγχος για διορθώσεις

en: Check for &Updates
el: Να γίνει έλεγχος για &Διορθώσεις

en: Checking
el: Επιταγή

en: Choose Account to Export from:
el: Επιλέξτε ένα Λογαριασμό από τον οποίο θα γίνει εξαγωγή

en: Choose Account to import to:
el: Επέλεξε Λογαριασμό για εισαγωγή σε :

en: Choose CSV data file to Export
el: Επιλέξτε ένα αρχείο CSV για να εξαχθούν τα δεδομένα

en: Choose Investment Account
el: Επιλέξτε λογαριασμό επένδυσης

en: Choose MM.NET CSV data file to import
el: Διάλεξε ένα αρχείο MM.NET CSV  προς εισαγωγή

en: Closed
el: Κλειστός

en: Colors
el: Χρώματα

en: Commission
el: Προμήθεια

en: Confirm Account Deletion
el: Επιβεβαιώστε την Διαγραφή του Λογαριασμού

en: Confirm Series Deletion
el: Επιβεβαίωση διαγραφής σειρών

en: Confirm Stock Investment Deletion
el: Επιβεβαιώστε την διαγραφή της επένδυσης σε μετοχές

en: Confirm Transaction Deletion
el: Επικυρώστε την διαγραφή της κίνησης

en: Contact:
el: Επαφή:

en: Conversion to Base Rate
el: Τιμή βάσης μετατροπής

en: Create a new database file to get started
el: Δημιουργείσθε ένα νέο αρχείο δεδομένων για να ξεκινήσετε

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency Manager
el: Διαχειριστής νομίσματος

en: Currency Name
el: Ονομασία νομίσματος

en: Currency name already exists!
el: Το νόμισμα ήδη υπάρχει

en: Currency:
el: Νόμισμα:

en: Current Month
el: Τρέχων μήνας

en: Current Price
el: Τρέχουσα τιμή

en: Current View
el: Τρέχουσα εικόνα

en: Current Year
el: Τρέχον έτος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Format
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Decimal Char
el: Χαρακτήρας δεκαδικών

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Bills && Deposit Series
el: Διαγραφή Λογαριασμών && σειρών καταθέσεων

en: Delete Budget Year
el: Διαγράψτε το προϋπολογισμένο έτος

en: Delete Series
el: Διαγραφή σειρών

en: Delete Stock Investment
el: Διαγράψτε την επένδυση σε μετοχές

en: Delete Transaction
el: Διαγραφή κίνησης

en: Delete all flagged transactions
el: Διαγράψτε όλες τις μαρκαρισμένες κινήσεις

en: Delete all transactions in current view
el: Διαγράψτε όλες τις κινήσεις που εμφανίζονται τώρα

en: Delete an existing category. The category cannot be used by existing transactions.
el: Διαγραφής μιας υπαρκτής κατηγορίας. Η κατηγορία δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από υπάρχουσα κίνηση

en: Delete existing budget year
el: Διαγράψτε το υπάρχουν προϋπολογισμένο έτος

en: Delete the selected payee. The payee cannot be used by an existing transaction.
el: Διαγράψτε την επιλεγμένη πληρωμή. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από μία υπάρχουσα κίνηση.

en: Deposit
el: Κατάθεση

en: Do you really want to delete all the flagged transactions?
el: Θέλετε πραγραματικά να διαγράψετε όλες τις μαρκαρισμένες κινήσεις;

en: Do you really want to delete all the transactions shown?
el: Θέτε πραγματικά να διαγράψετε όλες τις κινήσεις που έχουν εμφανισθεί;

en: Do you really want to delete the account?
el: Θέλετε να διαγράψετε τον Λογαριασμό;

en: Do you really want to delete the series?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε τις σειρές

en: Do you really want to delete the stock investment?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε την επένδυση σε μετοχές;

en: Do you really want to delete the transaction?
el: Θέλετε πραγραματικά να διαγράψετε την κίνηση;

en: E&xit	Alt-X
el: Ε&ξοδος	Alt-X

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Bills && Deposit Series
el: Επεξεργασία Λογαριασμών Bills && Σειρών Καταθέσεων

en: Edit Series
el: Επεξεργασία σειρών

en: Edit Stock Investment
el: Επεξεργασθείτε την επένδυση σε μετοχές

en: Edit Transaction
el: Επεξεργασία κίνησης

en: Edit the name of an existing category
el: Επεηεργασθείτε το όνομα μιας υπάρχουσας κατηγορίας

en: Enter Next Bills && Deposit Occurrence
el: Εισάγετε την επόμενη δόση λογαριασμού && κατάθεσης

en: Enter Transaction
el: Εισάγετε την κίνηση

en: Enter any commission paid
el: Εισάγετε οποιαδήποτε πληρωμένη προμήθεια

en: Enter any contact information for the financial institution.
el: Εισάγετε οποιαδήποτε επαφή για τον οικονομικό οργανισμό

en: Enter any login/access information for the financial institution. This is not secure as anyone with access to the mmb file can access it.
el: Εισάγετε οποιαδήποτε login/acces πληροφορία για τον Οικονομικό οργανισμό. Αυτό δεν είναι ασφαλές διότι οποιοσδήποτε έχει πρόσβαση στην βάση (mmb) μπορεί να την προσπελάσει.

en: Enter current stock price
el: Εισάγετε την παρούσα τιμή της μετοχής

en: Enter next Occurrence
el: Εισάγετε επόμενη εμφάνιση

en: Enter notes associated with this investment
el: Εισάγετε σημειώσεις που συνδέονται με αυτήν την επένδυση

en: Enter number of shares held
el: Εισάγετε τον αριθμό των καταχωρημένων μετοχών

en: Enter purchase price for each stock
el: Εισάγετε την τιμή αγοράς για κάθε μετοχή

en: Enter the Account Number associated with this account.
el: Εισάγετε τον αριθμό Λογαριασμού όπως αυτός είχε δηλωθεί

en: Enter the Name of the Account. This name can be renamed at any time.
el: Εισάγετε την ονομασία του Λογαριασμού. Η ονομασία μπορεί να αλλάξει οποιαδήποτε στιγμή

en: Enter the URL of the website for the financial institution.
el: Εισάγετε την διεύθυνση της ιστοσελίδας του Οικονομικού οργανισμου

en: Enter the amount budgeted for this category.
el: Εισάγετε το προϋπολογισμένο ποσό για αυτήν την κατηγορία

en: Enter the initial balance in this account.
el: Εισάγετε το αρχικό υπόλοιπο του Λογαριασμού.

en: Enter the name of the category to add or edit here
el: Εδώ εισάγετε το όνομα της κατηγορίας προς εισαγωγή ή επεξεργασία

en: Enter the name of the financial institution in which the account is held.
el: Εισάγετε την ονομασία του οικονομικού οργανισμού που έχει καταχωρηθεί αυτός ο λογαριασμός

en: Enter the name of the financial institution where the investment is held
el: Εισάγετε την ονομασία του οικονομικού οργανισμού που έχει καταχωρηθεί αυτός ο λογαριασμός

en: Enter the payee name to be added or make edits to an existing payee name
el: Εισάγετε την περιγραφή της πληρωμής ή επεξεργασθείτε μια υπάρχουσα περιγραφή πληρωμής

en: Enter the stock company name
el: Εισάγετε το όνομα της Χρηματιστηριακής εταιρείας

en: Enter the stock symbol (optional)
el: Εισάγετε πυθανό σύμβολο μετοχής (προαιρετικό)

en: Enter the year in YYYY format to specify year
el: Εισάγετε το έτος με την μορφή YYYY

en: Enter user notes and details about this account.
el: Εισάγετε σημειώσεις ή λεπτομέρειες γιαυτόν τον Λογαριασμό

en: Entry
el: Η εισαγωγή

en: Error
el: Λάθος

en: Error adding Category
el: Λανθασμένη εισαγωγή κατηγορίας

en: Error opening database
el: Λάθος κατά το άνοιγμα της βάσης δεδομένων

en: Estimated
el: Εκτιμημένα

en: Estimated Expenses: %s Actual Expenses:  %s
el: Εκτιμόμενα Εξοδα: %s Πραγματικά Εξοδα: %s

en: Estimated Expenses: Actual Expenses:
el: Εκτιμόμενα Εξοδα: Πραγματικά Εξοδα:

en: Estimated Income: %s Actual Income:  %s
el: Εκτιμώμενο Εσοδο: %s Παρόν Εσοδο:  %s

en: Estimated Income: Actual Income:
el: Εκτιμόμενο Εσοδο: Παρόν Εσοδο:

en: Expense
el: Εξοδα

en: Export to CSV
el: Εξαγωγή σε CSV αρχείο

en: Export to HTML
el: Εξαγωγή σε HTML αρχείο

en: Favorite Account
el: Αγαπημένος Λογαριασμός

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Follow up
el: Παρακολούθηση

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: Frequency:
el: Συχνότητα:

en: From
el: Από

en: From Account
el: Από Λογαριασμό

en: From and To Account cannot be the same.
el: Οι λογαριασμοί Από - Προς δεν μπορούν να είναι ίδιοι

en: From:
el: Από :

en: Gain/Loss
el: Κέρδη/Ζημιές

en: General
el: Γενικός

en: General Settings
el: Γενικές παράμετροι

en: Grouping Char
el: Χαρακτήρας μονάδων-εκατονταδων-χιλιαδων

en: Half-Yearly
el: 6Μηνο

en: Held At
el: Καταχωρημένος σε

en: Held At:
el: Καταχωρημένος Σε:

en: Help
el: Βοήθεια

en: Home Page
el: Αρχική σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import from CSV
el: Εισαγωγή από αρχείο CSV

en: Import/Export Settings
el: Παράμετροι Εισαγωγής/Εξαγωγής

en: Income
el: Εσοδα

en: Income vs Expenses
el: Λόγος Εσόδων - Εξόδων

en: Income vs Expenses: Current Month
el: Τρέχων Μήνας : Λόγος Εσόδων - Εξόδων

en: Init Balance
el: Αρχικό υπόλοιπο

en: Initial Balance:
el: Αρχικό υπόλοιπο

en: Invalid Amount Entered
el: Εισαγωγή Μη έγκυρου ποσού

en: Invalid Entry
el: Μη έγκυρη εισαγωγή

en: Invalid Parent Category. Choose Root or Main Category node.
el: Μη έγκυρη μητρική κατηγορία. Επιλέξτε μητρική κατηγορία

en: Invalid To Amount Entered
el: Εισαγωγή Μη έγκυρου Ποσού Σε

en: Invalid commission entered
el: Μη έγκυρη προμήθεια

en: Invalid purchase price entered
el: Μη έγκυρη τιμή αγοράς

en: Investment
el: Επένδυση

en: Last 30 Days
el: Τελευταίες 30 ημέρες

en: Last Calendar Month
el: Τελευταίος ημερολογιακός μήνας

en: Last Year
el: Τελευταίο έτος

en: Line :
el: Γραμμή :

en: Mark As &Reconciled
el: Μαρκαρισμένο ως &Εναρμονιζμένο

en: Mark As &Unreconciled
el: Μαρκαρισμένο ως  &Μη Εναρμονισμένο

en: Mark As &Void
el: Μαρκαρισμένο ως &Ακυρο

en: Mark For &Followup
el: Μαρκάρισμα για &Παρακολούθηση

en: Mark all
el: Ολικό μαρκάρισμα

en: Monthly
el: Μηνιαίως

en: Name of Currency to Add
el: Ονομασία νομίσματος προς εισαγωγή

en: New
el: Νέος

en: New &Account
el: Νέος &Λογαριασμός

en: New Account
el: Νέος Λογαριασμός

en: New Bills && Deposit Series
el: Νέοι Λογαρισμοί && Σειρές καταθέσεων

en: New Series
el: Νέες σειρές

en: New Stock Investment
el: Νέα επένδυση μετοχών

en: New Transaction
el: Νέα κίνηση

en: New/Edit Stock Investment
el: Δημιουργία/Επεξεργασία χαρτοφυλακείου

en: New/Edit Transaction
el: Δημιουργία/Επεξεργασία κίνησης

en: Next Due Date
el: Επόμενη ημερομηνία λήξης

en: No Account available! Cannot Export!
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμος Λογαριασμός. Δεν μπορεί να γίνει Εξαγωγή

en: No Account available! Cannot Import! Create a new account first!
el: Δεν μπορεί να γίνει εισαγωγή λόγω Ανύπαρκτου Λογαριασμού. Δημιουργίστε ένα λογ. πρώτα

en: None
el: Καθόλου

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Num Shares
el: Αριθμός μετοχών

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of Shares
el: Πλήθος μετοχών

en: Open
el: Ανοικτός

en: Open Last Opened Database
el: Ανοιγμα τελευταίας ανοιγμένης βάσης δεδομένων

en: Open the Money Manager Ex website for latest news, updates etc
el: Ανοίξτε  την ιστοσελίδα του Money Manager Ex, για τα τελευταία νέα, διορθώσεις κ.λ.π.

en: Open the previously opened database :
el: Ανοιγμα της προηγούμενης ανοιγμένης βάσης δεδομένων

en: Options Dialog
el: Επιλογές

en: Organize &Categories
el: Οργάνωση &Κατηγοριών

en: Organize &Payees
el: Οργάνωση &Πληρωμών

en: Organize Categories
el: Οργάνωση Κατηγοριών

en: Organize Currency
el: Οργνώστε τα νομίσματα

en: Organize Payees
el: Οργανώστε τις πληρωμές

en: Page Setup...
el: Στήσιμο σελίδας....

en: Payee
el: Πληρωμή

en: Payee
el: Πληρωμή

en: Payee is in use
el: Η Πληρωμή είναι σε χρήση

en: Payee with same name exists
el: Υπάρχει ήδη πληρωμή με το ίδιο όνομα

en: Please Wait
el: Παρακαλώ περιμένετε

en: Please verify that the CSV file from MMEX.NET contains only one account!
el: παρεακαλώ επιβεβαιώστε ότι το αρχείο CSV από MMEX.NET περιέχει ένα μόνο λογαριασμό

en: Prefix Symbol
el: Σύμβολο προθέματος

en: Preview current report
el: Προεπισκόπιση παρόντος εκτυπωτικού

en: Print Preview...
el: Προεπισκόπιση εκτύπωσης...

en: Print current report
el: Εκτύπωση παρόντος εκτυπωτικού

en: Print...
el: Εκτύπωση...

en: Purchase Price
el: Τιμή Αγοράς

en: Quarterly
el: Τριμηνιαίος

en: Quit this program
el: Διακόψτε αυτό το πρόγραμμα

en: REPORTS
el: ΕΚΤΥΠΩΤΙΚΑ

en: Read Documentation
el: Διαβάστε το εγχειρίδιο

en: Read the user manual
el: Διάβασε το εγχειρίδιο χρήστη

en: Reconciled
el: Εναρμονισμένο

en: Released under the GNU GPL License
el: Εκδοση κάτω από άδεια GNU GPL

en: Remaining Days
el: Ημέρες που απομένουν

en: Repeats
el: Επαναλύψεις

en: Report Issues or Feedback
el: Αναφορά θεμάτων

en: Reports
el: Εκτυπωτικά

en: Sample Date
el: Δέιγμα ημερομηνίας

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Select
el: Επιλογή

en: Select Account
el: Επειλέξτε λογαριασμό

en: Select Category
el: Επιλέξτε Κατηγορία

en: Select Currency
el: Επιλέξτε νόμισμα

en: Select From
el: Επιλέξτε Από

en: Select From Account
el: Διάλεξε από τους Λογαριασμούς

en: Select Payee
el: Επιλέξτε πληρωμή

en: Select To
el: Επιλέξτε Προς

en: Select To Account
el: Επιλέξτε Λογαριασμό Προορισμού

en: Select To Acct
el: Επιλογή Λογαριασμού Προς

en: Select the currently selected category as the selected category for the transaction
el: Επιλέξτε την τρέχουσα κατηγορία σαν επιλογή κατηγορίας για την κίνηση

en: Select the currently selected payee as the selected payee for the transaction
el: Επιλέξτε την παρούσα πληρωμή σαν επιλεγμένη πληρωμή για την κίνηση.

en: Select whether this is an account that is used often. This is used to filter accounts display view.
el: Δηλώστε εάν αυτός ο Λογαριασμός χρησιμοποιείται συχνά. Αυτό είναι χρήσιμο όταν γίνεται το φιλτράρισμα κατά την εμφανισή τους.

en: Send email through the mailing list to report issues with the software.
el: Στείλτε email διαμέσου της λίστας mailing για να αναφορά θεμάτων σχετικά με το πρόγραμμα

en: Set Currency
el: Δηλώστε νόμισμα

en: Setup page printing options
el: Σελίδα επιλογών εκτύπωσης

en: Share Name
el: Μετοχή

en: Show Account List
el: Εμφάνισε την λίστα Λογαριασμών

en: Show App Start Dialog
el: Εναρξη εφαρμογής

en: Show about dialog
el: Προβολή Περί...

en: Sign up for the announcement mailing list
el: Υπογράψτε για mailing λίστα για ανακοινώσεις

en: Specify advanced settings for transaction
el: Δηλώστε προωθημένες προδιαγραφές για την κίνηση

en: Specify any associated check number or transaction number
el: Δηλώστε ένα συνδεόμενο αριθμό ελέγχου ή ένα αριθμό κίνησης

en: Specify any text notes you want to add to this transaction.
el: Δηλώστε οτιδήποτε σχόλια θέλετε να προσθέσετε γιαυτήν την κίνηση

en: Specify if this account has been closed. Closed accounts are inactive in most calculations, reporting etc.
el: Δηλώστε εάν αυτός ο λογαριασμός έχει κλείσει. Οι Κλειστοί λογαριασμοί είναι ανενεργοί στους περισσότερους υπολογισμούς, εκτυπωτικά κ.λ.π

en: Specify the account from which the transfer is occurring
el: Δηλώστε Λογαριασμό από τον οποίο θα γίνει η μεταφορά

en: Specify the amount for this transaction
el: Δηλώστε το ποσό της κίνησης

en: Specify the category for this transaction
el: Καθορίστε κατηγορία γιαυτήν την κίνηση

en: Specify the currency to be used by this account.
el: Δηλώστε το χρησιμοποιούμενο νόμισμα από αυτό τον λογαριασμό.

en: Specify the date format for display
el: Δηλώστε τον τρόπο εμφάνισης της ημερομηνίας

en: Specify the date of the next bill or deposit
el: Δηλώστε την ημερομηνία της επόμενης πληρωμής ή κατάθεσης

en: Specify the date of the transaction
el: Δηλώστε την ημερομηνία της κίνησης

en: Specify the delimiter to use when importing/exporting CSV files
el: Δηλώστε τον χαρακτήρα αρχής - τέλους κατά την εισαγωγή/εξαγωγή αρχείων CSV

en: Specify the frequency of the expense or deposit
el: Δηλώστε την συχνότητα ενός εξόδου ή κατάθεσης

en: Specify the number of times this series repeats. Leave blank if this series continues forever.
el: Δηλώστε των αριθμό των επαναλήψεων αυτής της σειράς. Εάν το πεδίο μείνει κενό αυτή η σειρά θα επαναλαμβάνεται για πάντα.

en: Specify the purchase date of the stock investment
el: Καθορίσθε ημερομηνία αγοράς μετοχών

en: Specify the status for the transaction
el: Δηλώστε την κατάσταση της κίνησης

en: Specify the transfer account
el: Δηλώστε τον λογαριασμό μεταφοράς

en: Specify the type of account to be created.
el: Δηλώστε τον τύπο του Λογαριασμού που θα δημιουργηθεί

en: Specify the type of transactions to be created.
el: Δηλώστε τον τύπο της κίνησης που θα δημιουργηθεί

en: Specify to whom the transaction is going to or coming from
el: Δηλώστε προέλευση κίνσης (ΑΠΟ ή ΠΡΟΣ)

en: Specify where the transaction is going to or coming from
el: Δηλώστε την Αποστολή ή Προέλευση της κίνησης

en: Specify whether this category is an income or an expense category
el: Επιλέξτε αν η αυτή η κατηγορία είναι Εσοδο ή Εξοδο

en: Specify which accounts are visible
el: Δηλώστε ποιοί λογαριασμοί είναι εμφανείς

en: Specify year to base budget on.
el: Δηλώστε το έτος που θα βασισθεί ο προϋπολογισμός

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stock Investment Details
el: Επένδυση από μετοχές Αναλυτικά

en: Stock Investments
el: Επένδυση από μετοχές

en: Stock Name
el: Ονομα μετοχής

en: Stocks
el: Μετοχές

en: Sub Category
el: Υποκατηγορία

en: Sub Category  :
el: Υποκατηγορία  :

en: Sub Category with same name exists
el: Υπαρχει ήδη Υποκατηγορία με ίδιο όνομα

en: Sub Category:
el: Υποκατηγορία:

en: Sub-Category is in use
el: Η Υποκατηγορία είναι σε χρήση

en: Suffix Symbol
el: Σύμβολο κατάληξης

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary of Accounts
el: Περίληψη Λογαριασμών

en: Symbol
el: Σύμβολο

en: Times Repeated
el: Επαναλαμβανόμενες φορές

en: To
el: Προς

en: To Account
el: Προς Λογαριασμό

en: To Account Amount Entry
el: Εισαγωγή ποσού στον Λογαριασμό Προς

en: To Whom the Money Goes
el: Προέλευση - Προορισμός των Εσόδων ή Εξόδων

en: Today's Date:
el: Σημερινή ημερομηνία:

en: Total Lines : %d 
    Total Imported : %d
    
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
el: Σύνολο γραμμών : %d 
    Σύνολο εισαγωγών : %d
    
    Το αρχείο Log έχει αποθηκευθεί στο : %s.
    
    Οι κινήσεις έχουν μαρκαρισθεί και μπορούν να ξαναεπεξεργασθούν.

en: Total Lines : %d.
    Total Imported : %d
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
el: Σύνολο γραμμών : %d 
    Σύνολο εισαγωγών : %d
    
    Το αρχείο Log έχει αποθηκευθεί στο : %s.
    
    Οι κινήσεις έχουν μαρκαρισθεί και μπορούν να ξαναεπεξεργασθούν.

en: Transaction Details
el: Λεπτομέρειες κίνησης

en: Transaction Type
el: Τύπος κίνησης

en: Transfer
el: Μεταφορά

en: Type:
el: Τύπος:

en: Unit Name
el: Χρησιμοποιούμενο νόμισμα

en: Update
el: Διόρθωση

en: Using Language :
el: Χρησιμοποιούμενη γλώσσα :

en: Value
el: Τιμή

en: Value of 123456.78 will be
el: Η τιμή των 123456.78 θα γίνει

en: Version History
el: Ιστορικό έκδοσης

en: View All Budget Categories
el: Επιθεωρείστε όλες τις προϋπολογισμένες κατηγορίες

en: View All Transactions
el: Δείτε όλες τις κινήσεις

en: View File Contents
el: Εικόνα περιεχομένων αρχείων

en: View Flagged Transactions
el: Δείτε τις μαρκαρισμένες κινήσεις

en: View Non-Zero Budget Categories
el: Επιθεωρείσθε τις μη Μηδενικές προϋπολογισμένες κατηγορίες

en: View Options
el: Επιλογές επισκόπησης

en: View Reconciled Transactions
el: Δείτε όλες τις διευθετημένες κινήσεις

en: View Settings
el: Προεπιλογές επισκόπησης

en: View Transactions from last 3 months
el: Δείτε τις κινήσεις των τελευταίων 3 μηνών

en: View Transactions from last 30 days
el: Δείτε τις κινήσεις που έχουν γίνει τις 30 τελευταίες ημέρες

en: View Un-Reconciled Transactions
el: Δείτε τις μη διευθετημένες κινήσεις

en: View Void Transactions
el: Δείτε τις άκυρες κινήσεις

en: Viewing All Budget Categories
el: Επιθεωρείσθε όλες τις προϋπολογισμένες κατηγορίες

en: Viewing All Transactions
el: Δείτε όλες τις κινήσεις

en: Viewing Flagged transactions
el: Εμφάνιση μαρκαρισμένων κινήσεων

en: Viewing Reconciled transactions
el: Εμφάνιση διευθετημένων κινήσεων

en: Viewing Un-Reconciled transactions
el: Εμφάνιση Μη διευθετημένων κινήσεων

en: Viewing Void transactions
el: Εμφάνιση ακύρων κινήσεων

en: Viewing all transactions
el: Εμφάνιση όλων των κινήσεων

en: Viewing transactions from last 3 months
el: Εμφάνιση πραγματοπιημένων κινήσεων μέσα στους τελευταίους 3 μήνες

en: Viewing transactions from last 30 days
el: Εμφάνιση κινήσεων πραγματοποιημένων μέσα στις 30 τελευταίες ημέρες

en: Visit Website for more information
el: Επισκευθείτε την ισοσελίδα για περισσότερες πληροφορίες

en: Void
el: Ακυρο

en: Website:
el: Ιστοσελίδα:

en: Weekly
el: Εβδομαδιαίο

en: Where the Money Goes
el: Ανάλυση εξόδων

en: Withdrawal
el: Ανάληψη

en: Year is not valid
el: Το έτος δεν είναι έγκυρο

en: Yearly
el: Ετησίως

en: as Reconciled
el: ως Εναρμονισμένο

en: as Unreconciled
el: ως Μη Εναρμονισμένο

en: as Void
el: ως Ακυρο

en: as needing Followup
el: ως να χρειάζεται παρακολούθηση
