Money Manager Ex - en to cs translation catalogue (744 entries)

en: Version History
cs: Historie programu

en: Contributers
cs: Poděkování

en: Using Language :
cs: Použitý jazyk :

en: Open Last Opened Database
cs: Otevřít naposled použitou databázi

en: Open the previously opened database :
cs: Otevře naposled použitou databázi :

en: Create a New Database
cs: Vytvořit novou databázi

en: Create a new database file to get started
cs: Pro práci s porgramem je nutné nejprve vytvořit nový databázový soubor

en: Open Existing Database
cs: Otevřít existující databázi

en: Open an already created database file with extension (*.mmb)
cs: Otevře již existující databázový soubor s příponou (*.mmb)

en: Read Documentation
cs: Otevřít nápovědu

en: Read the user manual
cs: Otevře uživatelský manuál

en: Visit Website for more information
cs: Navštívit domovskou stránku pro více informací

en: Open the Money Manager Ex website for latest news, updates etc
cs: Otevře domovskou stránku programu Money Manager Ex, kde naleznete novinky, aktualizace atd.

en: Show this window next time
cs: Zobrazit toto okno i přiště

en:  starts
cs:  spuštěno

en: Asset Details
cs: Podrobnosti o majetku

en: Name
cs: Název

en: Enter the name of the asset
cs: Zadejte název majetku

en: Date
cs: Datum

en: Specify the date of purchase of asset
cs: Zadejte datum zakoupení majetku

en: Asset Type
cs: Typ majetku

en: Property
cs: Vlastnictví

en: Automobile
cs: Automobil

en: Household Object
cs: Nemovitost

en: Art
cs: Umění

en: Jewellery
cs: Šperky

en: Cash
cs: Hotovost

en: Other
cs: Ostatní

en: Select type of asset
cs: Vyberte typ majetku

en: Value
cs: Hodnota

en: Enter the current value of the asset
cs: Zadejte aktuální hodnotu majetku

en: Change in Value
cs: Změna hodnoty

en: None
cs: Žádný(á)

en: Appreciates
cs: Zvýšení

en: Depreciates
cs: Snížení

en: Specify if the value of the asset changes over time
cs: Určete zda se hodnota majetku mění podle jeho stáří

en: Rate of Change
cs: Sezba změny

en: Notes
cs: Poznámky

en: Enter notes associated with this asset
cs: Zadejte poznámky, které se přiřadí tomuto majetku

en: Cancel
cs: Storno

en: Invalid Value
cs: Neplatná hodnota

en: Error
cs: Chyba

en: Rate of Change in Value
cs: Sazba změny hodnoty

en: Assets
cs: Majetek

en: Total:
cs: Celkem:

en: Type
cs: Typ

en: New
cs: Nový

en: New Asset
cs: Nový majetek

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Asset
cs: Upravit majetek

en: Delete
cs: Odstranit

en: Delete Asset
cs: Odstranit majetek

en: Total: %s
cs: Celkem: %s

en: &New Asset
cs: &Nový majetek

en: &Edit Asset
cs: &Upravit majetek

en: &Delete Asset
cs: O&dstranit majetek

en: Do you really want to delete the Asset?
cs: Opravdu si přejete odstranit tento majetek?

en: Confirm Asset Deletion
cs: Potvrzení odstranění majetku

en: Split Category
cs: Kategorie štěpení

en: Repeating Transaction Details
cs: Podrobnosti trvalého příkazu

en: Account Name
cs: Název účtu

en: Select Account
cs: Vyberte účet

en: Specify the date of the next bill or deposit
cs: Zadejte datum výběru nebo vkladu

en: Repeats
cs: Periodicita

en: Weekly
cs: Týden

en: Bi-Weekly
cs: 2 týdny

en: Monthly
cs: Měsíc

en: Bi-Monthly
cs: 2 měsíce

en: Quarterly
cs: Čtvrtletí

en: Half-Yearly
cs: Půl roku

en: Yearly
cs: Rok

en: Four Months
cs: 4 měsíce

en: Four Weeks
cs: Čtyři týdny

en: Times Repeated
cs: Počet opakování

en: Specify the number of times this series repeats. Leave blank if this series continues forever.
cs: Zadejte počet opakování této akce. Pole ponechte prázdné, pokud se tato akce opakuje neustále.

en: Transaction Details
cs: Podrobnosti transakce

en: Transaction Type
cs: Typ transakce

en: Withdrawal
cs: Výběr

en: Deposit
cs: Vklad

en: Transfer
cs: Převod

en: Specify the type of transactions to be created.
cs: Zvolte typ vytvářené transakce.

en: Advanced
cs: Další

en: Specify advanced settings for transaction
cs: Zadejte další nastavení transakce

en: Payee
cs: Příjemce

en: Select Payee
cs: Vyberte příjemce

en: Specify where the transaction is going to or coming from
cs: Zadejte odkud nebo kam transakce půjde

en: Number
cs: Číslo

en: Specify any associated check number or transaction number
cs: Zadejte číslo pro ověření nebo číslo transakce

en: To
cs: Komu

en: Select To Acct
cs: Vyberte protiúčet

en: Specify the transfer account
cs: Zadejte číslo účtu pro převod

en: Specify the date of the transaction
cs: Zadejte datum transakce

en: Category
cs: Kategorie

en: Select Category
cs: Vyberte kategorii

en: Specify the category for this transaction
cs: Zadejte kategorii transakce

en: Split
cs: Štěpit

en: Status
cs: Stav

en: Reconciled
cs: Ověřeno (R)

en: Void
cs: Neplatné (V)

en: Follow up
cs: Sledovat (F)

en: Specify the status for the transaction
cs: Zvolte stav transakce

en: Specify any text notes you want to add to this transaction.
cs: Zadejte textové poznámky, které si přejete připojit k transakci

en: Amount
cs: Částka

en: Specify the amount for this transaction
cs: Zadejte částku transakce

en: Select To
cs: Vyberte příjemce

en: To Account Amount Entry
cs: Připsaná částka

en: Amount to be recorded in To Account
cs: Částka, která bude připsána na účet

en: Invalid To Amount Entered
cs: Zadána neplatná částka

en: From
cs: Od

en: Select From
cs: Vyberte plátce

en: Payee
cs: Příjemce

en: From Account
cs: Z účtu

en: Category
cs: Kategorie

en: Invalid Amount Entered
cs: Zadána neplatná částka

en: Account
cs: Účet

en: To Account
cs: Na účet

en: From and To Account cannot be the same.
cs: Položka Od a Komu nemůže být stejná.

en: Repeating Transactions
cs: Trvalé příkazy

en: Next Due Date
cs: Datum splatnosti

en: Frequency
cs: Periodicita

en: Remaining Days
cs: Zbývající dny

en: New Series
cs: Nové zadání

en: New Bills && Deposit Series
cs: Zadání nového účtu && vkladu

en: Edit Series
cs: Upravit zadání

en: Edit Bills && Deposit Series
cs: Upravení zadání účtu && vkladu

en: Delete Series
cs: Odstranit zadání

en: Delete Bills && Deposit Series
cs: Odstranění zadání účtu && vkladu

en: Enter Transaction
cs: Zadat transakci

en: Enter Next Bills && Deposit Occurrence
cs: Zadání dalšího účtu nebo vkladu

en:  days remaining
cs:  dnů zbývá

en:  days overdue!
cs:  dnů zpožděno!

en: &New Bills && Deposit Series
cs: &Nové zadání účtu && vkladu

en: &Edit Bills && Deposit Series
cs: &Upravit zadání účtu && vkladu

en: &Delete Bills && Deposit Series
cs: O&dstranit zadání účtu && vkladu

en: Enter next Occurrence
cs: Zadejte další výskyt

en: Do you really want to delete the series?
cs: Opravdu si přejete odstranit toto zadání?

en: Confirm Series Deletion
cs: Potvrzení odstranění zadání

en: Type:
cs: Typ:

en: Expense
cs: Výdaje

en: Income
cs: Příjmy

en: Specify whether this category is an income or an expense category
cs: Zadejte typ kategorie pro příjem nebo výdaj

en: Frequency:
cs: Periodicita:

en: Specify the frequency of the expense or deposit
cs: Zadejte periodicitu/opakování výdaje nebo vkladu

en: Amount:
cs: Částka:

en: Enter the amount budgeted for this category.
cs: Zadejte předpokládanou částku  pro tuto kategorii.

en: View All Budget Categories
cs: Zobrazit všechny kategorie rozpočtu

en: View Non-Zero Budget Categories
cs: Zobrazit nenulové kategorie rozpočtu

en: View Income Budget Categories
cs: Zobrazit příchozí kategorie rozpočtu

en: View Expense Budget Categories
cs: Zobrazit odchozí kategorie rozpočtu

en: Budget Setup for
cs: Nastavení rozpočtu pro

en: Viewing All Budget Categories
cs: Zobrazuji všechny kategorie rozpočtu

en: Estimated Income: Actual Income:
cs: Předpokládaný příjem: Aktuální příjem:

en: Estimated Expenses: Actual Expenses:
cs: Předpokládané výdaje: Aktuální výdaje:

en: Category
cs: Kategorie

en: Sub Category
cs: Podkategorie

en: Estimated
cs: Předpokládaný

en: Actual
cs: Aktuální

en: Estimated Income: %s Actual Income:  %s
cs: Předpokládaný příjem: %s Aktuální příjem:  %s

en: Estimated Expenses: %s Actual Expenses:  %s
cs: Předpokládané výdaje: %s Aktuální výdaje:  %s

en: Add Budget Year
cs: Přidat roční rozpočet

en: Add a new budget year
cs: Přidá nový roční rozpočet

en: Delete Budget Year
cs: Odstranit roč. rozpočet

en: Delete existing budget year
cs: Odstraní existující roční rozpočet

en: Budget Year:
cs: Rozpočet pro rok:

en: Enter the year in YYYY format to specify year
cs: Zadejte rok ve formátu YYYY

en: Base Budget On:
cs: Vycházet z:

en: Specify year to base budget on.
cs: Zvolte rok ze kterého bude rozpočet vycházet.

en: Year is not valid
cs: Neplatný rok

en: Budget Year already exists
cs: Roční rozpočet již existuje

en: Categories
cs: Kategorie

en: Enter the name of the category to add or edit here
cs: Zadejte název kategorie pro přidání nebo upravte název stávající

en: Add
cs: Přidat

en: Add a new category
cs: Přidá novou kategorii

en: Edit the name of an existing category
cs: Upraví název existující kategorie

en: Delete an existing category. The category cannot be used by existing transactions.
cs: Odstraní existující kategorii. Kategorii nebude možné použít v již existujícíh transakcích.

en: Select
cs: Vybrat

en: Select the currently selected category as the selected category for the transaction
cs: Vybere označenou kategorii pro transakci

en: Category cannot be empty
cs: Kategorie musí být vyplněna

en: Category with same name exists
cs: Kategorie se stejným názvem již existuje

en: Sub Category with same name exists
cs: Podkategorie se stejným názvem již existuje

en: Invalid Parent Category. Choose Root or Main Category node.
cs: Neplatná zdrojová kategorie. Vyberte kořenovou kategorii.

en: Error adding Category
cs: Chyba při přidávání kategorie

en: Category is in use
cs: Kategorie je již použita

en: Sub-Category is in use
cs: Podkategorie je již použita

en: Update Failed
cs: Aktualizace selhala

en: Currency Name
cs: Název měny

en: Prefix Symbol
cs: Symbol před

en: Suffix Symbol
cs: Symbol za

en: Decimal Char
cs: Desetinný oddělovač

en: Grouping Char
cs: Skupinový oddělovač

en: Unit Name
cs: Název jednotky

en: Cents Name
cs: Název setiny jednotky

en: Conversion to Base Rate
cs: Kurz pro převod

en: Scale
cs: Míra

en: Value of 123456.78 will be
cs: Hodnota  123456.78 bude

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Base Conversion Rate should be greater than 0.0
cs: Zakldaní kurz pro převod  by měl být větší než 0.0

en: Custom SQL Query
cs: Vlastní SQL dotaz

en: Load SQL
cs: Načíst SQL

en: Save SQL
cs: Uložit SQL

en: Run Query
cs: Zadat dotaz

en: Unable to open file.
cs: Nelze otevřít soubor.

en: Unable to write to file.
cs: Nelze zapisovat do souboru.

en: SQL Query will modify your Data. Proceed??
cs: SQL dotaz změní Vaše data. Přejete si pokračovat?

en: Warning
cs: Upozornění

en: Specify Account
cs: Zvolte účet

en: Specify Date Range
cs: Zadejte rozsah data

en: Specify Payee
cs: Zvolte příjemce

en: Specify Category
cs: Zvolte kategorii

en: Specify Status
cs: Zvolte stav

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Specify Type
cs: Zvolte typ

en: Specify the type of transaction.
cs: Zvolte typ transakce

en: Specify Amount Range
cs: Zadejte rozsah částky

en: Specify Number
cs: Zadejte číslo

en: Specify Notes
cs: Zadejte poznámky

en: Report
cs: Zpráva

en: Currency List
cs: Seznam měn

en: Name of Currency to Add
cs: Název měny pro přidání

en: Add Currency
cs: Přidat měnu

en: Currency name already exists!
cs: Název měny již existuje!

en: View All Transactions
cs: Zobrazit všechny transakce

en: View Reconciled Transactions
cs: Zobrazit ověřené transakce

en: View Un-Reconciled Transactions
cs: Zobrazit neověřené transakce

en: View All Except Reconciled Transactions
cs: Zobrazit všechny transakce s výjimkou ověřených

en: View Void Transactions
cs: Zobrazit neplatné transakce

en: View Flagged Transactions
cs: Zobrazit transakce s příznakem

en: View Duplicate Transactions
cs: Zobrazit duplikované transakce

en: View Transactions from last 30 days
cs: Zobrazit transakce za posledních 30 dnů

en: View Transactions from current month
cs: Zobrazit transakce za aktuální měsíc

en: View Transactions from last month
cs: Zobrazit transakce za poslední měsíc

en: View Transactions from last 3 months
cs: Zobrazit transakce za poslední 3 měsíce

en: Delete all transactions in current view
cs: Odstranit všechny transakce v aktuálním zobrazení

en: Delete all flagged transactions
cs: Odstranit všechny transakce s příznakem

en: Viewing All Transactions
cs: Zobrazeny všechny transakce

en: Date
cs: Datum

en: C
cs: Stav

en: Balance
cs: Zůstatek

en: New Transaction
cs: Nová transakce

en: Edit Transaction
cs: Upravit transakci

en: Delete Transaction
cs: Odstranit transakci

en: Category         :
cs: Kategorie         :

en: Sub Category  :
cs: Podkategorie   :

en: Notes               :
cs: Poznámky         :

en: Account Balance : %s      Reconciled Balance : %s
cs: Zůstatek na účtu : %s      Ověřený zůstatek : %s

en: Please Wait
cs: Prosím čekejte

en: Accessing Database
cs: Zpřístupňuji databázi

en: Account View :
cs: Zobrazený účet :

en: Category:
cs: Kategorie:

en: Sub Category:
cs: Podkategorie:

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Viewing all transactions
cs: Zobrazeny všechny transakce

en: Viewing Reconciled transactions
cs: Zobrazeny ověřené transakce

en: Viewing Un-Reconciled transactions
cs: Zobrazeny neověřené transakce

en: Viewing transactions from last 30 days
cs: Zobrazeny transakce za posledních 30 dnů

en: Viewing transactions from last 3 months
cs: Zobrazeny transakce za poslední 3 měsíce

en: Viewing transactions from current month
cs: Zobrazeny transakce za aktuální měsíc

en: Viewing transactions from last month
cs: Zobrazeny transakce za poslední měsíc

en: Viewing All Except Reconciled Transactions
cs: Zobrazeny všechny transakce s výjimkou ověřených

en: Viewing Void transactions
cs: Zobrazeny neplatné transakce

en: Viewing Flagged transactions
cs: Zobrazeny transakce s příznakem

en: Viewing duplicate transactions
cs: Zobrazuji duplikované transakce

en: Viewing All except Reconciled Transactions
cs: Zobrazeny všechny transakce s výjimkou ověřených

en: Do you really want to delete all the transactions shown?
cs: Opravdu si přejete odstranit všechny zobrazené transakce?

en: Confirm Transaction Deletion
cs: Potvrzení odstranění transakce

en: Do you really want to delete all the flagged transactions?
cs: Opravdu si přejete odstranit všechny transakce s příznakem?

en: &New Transaction
cs: &Nová transakce

en: &Edit Transaction
cs: Upr&avit transakci

en: &Delete Transaction
cs: O&dstranit transakci

en: &Copy Transaction
cs: &Kopírovat transakci

en: &Paste Transaction
cs: V&ložit transakci

en: Mark As &Reconciled
cs: Označit jako &oveřené

en: Mark As &Unreconciled
cs: Označit jako n&eověřené

en: Mark As &Void
cs: Označit jako &neplatné

en: Mark For &Followup
cs: Označit pro &sledování

en: Mark As &Duplicate
cs: Označit jako &duplikované

en: as Reconciled
cs: jako ověřené

en: as Unreconciled
cs: jako neověřené

en: as Void
cs: jako neplatné

en: as needing Followup
cs: pro sledování

en: as Duplicate
cs: jako duplikát

en: Mark all
cs: Označit všechny

en: Do you really want to delete the transaction?
cs: Opravdu si přejete odstranit tuto transakci?

en: Add Account Wizard
cs: Průvodce přidáním účtu

en:  models all transactions as belonging to accounts.
    
     The next pages will help you create a new account.
    
    To help you get started, begin by making a list of all
    financial institutions where you hold an account.
cs:  předlohy všech transakcí jsou součástí účtů.
    
     Tento průvodce Vám pomůže s tvorbou účtu.
    
    Pro začátek doporučujeme vytvořit seznam všech
    finančních institucí, kde máte vedeny účty.

en: New Database Wizard
cs: Průvodce novou databází

en: &Tools
cs: Nás&troje

en: Navigation
cs: Panel navigace

en: Home Page
cs: Úvodní stránka

en: Bank Accounts
cs: Bankovní účty

en: Stocks
cs: Akcie

en: Budgeting
cs: Rozpočet

en: Reports
cs: Zprávy

en: Summary of Accounts
cs: Přehled účtů

en: Where the Money Goes
cs: Peníze odchozí

en: Last Calendar Month
cs: Poslední kalendářní měsíc

en: Current Month
cs: Aktuální měsíc

en: Last 30 Days
cs: Posledních 30 dnů

en: Last Year
cs: Poslední rok

en: Current Year
cs: Aktuální rok

en: Where the Money Comes From
cs: Peníze příchozí

en: To Whom the Money Goes
cs: Komu peníze chodí

en: Income vs Expenses
cs: Příjmy a výdaje

en: Income vs Expenses - All Time
cs: Příjmy a výdaje - Celkem

en: Transaction Report
cs: Výpis transakcí

en: Budget Performance
cs: Roční rozpočet

en: Cash Flow
cs: Pěněžní tok

en: Cash Flow - Specific Accounts
cs: Pěněžní tok - Zvolte účty

en: Transaction Statistics
cs: Statistika transakcí

en: Custom SQL Report
cs: Vlastní SQL zpráva

en: Help
cs: Nápověda

en: Top Categories Last 30 Days
cs: Výběr z kategorií za posledních 30 dnů

en: Do you really want to delete the account?
cs: Opravdu si přejete odstranit tento účet?

en: Confirm Account Deletion
cs: Potvrzení odstranění účtu

en: &Go To..
cs: &Jít na..

en: &Edit Account
cs: &Upravit účet

en: &Delete Account
cs: O&dstranit účet

en: &Launch Account Website
cs: Jít na &stránku účtu

en: &New Database	Ctrl-N
cs: &Nová databáze	Ctrl-N

en: New Database
cs: Nová databáze

en: &Open Database	Ctrl-O
cs: &Otevřít databázi	Ctrl-O

en: Open Database
cs: Otevřít databázi

en: Save Database &As
cs: Uložit databázi j&ako

en: Save Database As
cs: Uložit databázi jako

en: &CSV Files
cs: &CSV soubory

en: Export to CSV
cs: Export do CSV

en: &Report to HTML
cs: HTML zp&ráva

en: Export to HTML
cs: Export do HTML

en: &QIF Files
cs: &QIF soubory

en: Import from QIF
cs: Import z QIF

en: &Universal CSV Files
cs: &Univerzální CSV soubory

en: Import from any CSV file
cs: Import z libovolného CSV souboru

en: &MMEX CSV Files
cs: &MMEX CSV soubory

en: Import from MMEX CSV
cs: Import z MMEX CSV

en: &MM.NET CSV Files
cs: &MM.NET CSV soubory

en: Import from MM.NET CSV
cs: Import z MM.NET CSV

en: Page Setup...
cs: Vzhled stránky...

en: Setup page printing options
cs: Nastavení možností tisku pro stránku

en: Current View
cs: Aktuální zobrazení

en: Preview current report
cs: Náhled na aktuální zprávu

en: Print Preview...
cs: Náhled...

en: Print current report
cs: Vytiskne aktuální zprávu

en: Print...
cs: Tisk...

en: E&xit	Alt-X
cs: &Konec	Alt-X

en: Quit this program
cs: Ukončí program

en: &Toolbar
cs: Panel nás&trojů

en: Show/Hide the toolbar
cs: Zobrazit/skrýt panel nástrojů

en: Show/Hide the Navigation tree control
cs: Zobrazit/skrýt panel navigace

en: New &Account
cs: Nový úč&et

en: New Account
cs: Nový účet

en: Account &List
cs: &Přehled účtů

en: Show Account List
cs: Zobrazí přehled účtů

en: Edit Account
cs: Upravit účet

en: Delete Account
cs: Odstranit účet

en: Delete Account from database
cs: Odstranit účet z databáze

en: Organize &Categories
cs: Správce &kategorií

en: Organize Categories
cs: Správce kategorií

en: Organize &Payees
cs: Správce &příjemců

en: Organize Payees
cs: Správce příjemců

en: Organize Currency
cs: Správce měny

en: Budget Setup
cs: Rozpočet

en: Bills && Deposits
cs: Účty && vklady

en: Stock Investments
cs: Akcie

en: Transaction Filter
cs: Filtr transakcí

en: &Options
cs: &Nastavení

en: Show the Options Dialog
cs: Nastavení programu

en: &Help	Ctrl-F1
cs: Nápo&věda	Ctrl-F1

en: Show the Help file
cs: Zobrazit nápovědu

en: Show App Start Dialog
cs: Zobrazit dialog po spuštění

en: App Start Dialog
cs: Zobrazí dialog po spuštění

en: Check for &Updates
cs: Ověřit akt&ualizace

en: Check For Updates
cs: Ověří aktualizace

en: Report Issues or Feedback
cs: Hlášení chyb a poděkování

en: Send email through the mailing list to report issues with the software.
cs: Odešlete email pomocí mail listu pro nahlášení chyb a omezení tohoto programu.

en: Be notified of new releases
cs: Upozornění na nové verze

en: Sign up for the announcement mailing list
cs: Přihlásit se do mail listu zasílající upozorněnní na novinky týkající se programu.

en: &About...
cs: O progr&amu

en: Show about dialog
cs: Zobrazí dialog s informacemi o programu

en: &File
cs: &Soubor

en: &Accounts
cs: Účt&y

en: &View
cs: &Zobrazit

en: &Help
cs: Nápo&věda

en: Open
cs: Otevřený

en: Account List
cs: Přehled účtů

en: Show Organize Categories Dialog
cs: Zobrazí dialog pro správu kategorií

en: Show Organize Payees Dialog
cs: Zobrazí dialog pro správu příjemců

en: Show Organize Currency Dialog
cs: Zobrazí dialog  pro správu měny

en:  - No File opened
cs:  - Není otevřen žádný soubor

en: Error opening database
cs: Chyba při otevírání databáze

en: Opening Database File && Verifying Integrity
cs: Otevírám soubor databáze && ověřuji integritu

en: No Account available! Cannot Import! Create a new account first!
cs: Není k dispozici žádný účet, proto nelze importovat! Vytvořte nejprve nový účet!

en: Choose Account to import to:
cs: Zvolte účet pro import:

en: QFX Import
cs: QFX import

en: Choose Accounts
cs: Zvolte účty

en: Unable to connect!
cs: Nelze se připojit!

en: Check Update
cs: Ověřit aktualizace

en: New update available!
cs: Je k dispozici novější verze programu!

en: You have the latest version installed!
cs: Máte nainstalovánu poslední verzi programu!

en: No Account available!
cs: Není k dispozici žádný účet!

en: Choose Account to Edit
cs: Zvolte účet pro úpravu

en: Accounts
cs: Účty

en: Choose Account to Delete
cs: Zvolte účet pro odstranění

en:  Help
cs:  Nápověda

en: Today's Date:
cs: Dnešní datum:

en: Summary
cs: Přehled

en: Total of Accounts:
cs: Celkem na účtech:

en: Income vs Expenses: Current Month
cs: Příjmy a výdaje: Aktuální měsíc

en: Upcoming Transactions
cs: Očekávané transakce

en: Follow Up On
cs: Sledovat (F)

en: Transactions
cs: Transakce

en: Total Transactions
cs: Celkem transakcí

en: REPORTS
cs: ZPRÁVY

en: Account Name:
cs: Název účtu:

en: Enter the Name of the Account. This name can be renamed at any time.
cs: Zadejte název účtu. Tento název je možné kdykoliv změnit.

en: Account Type:
cs: Typ účtu:

en: Checking
cs: Běžný

en: Investment
cs: Investiční

en: Specify the type of account to be created.
cs: Zadejte teyp vytvářeného účtu.

en: Account Number:
cs: Číslo účtu:

en: Enter the Account Number associated with this account.
cs: Zadejte číslo účtu asociované s tímto účtem.

en: Held At:
cs: Účet veden v:

en: Enter the name of the financial institution in which the account is held.
cs: Zadejte název finanční instituce, kde je účet veden.

en: Website:
cs: Internetové stránky:

en: Enter the URL of the website for the financial institution.
cs: Zadejte internetovou adresu finanční instituce.

en: Contact:
cs: Kontakt:

en: Enter any contact information for the financial institution.
cs: Zadejte jakýkoliv kontakt na finanční instituci.

en: Access Info:
cs: Přístupové informace:

en: Enter any login/access information for the financial institution. This is not secure as anyone with access to the mmb file can access it.
cs: Zadejte přihlašovací jméno/heslo pro finanční instituci. Toto není bezpečné pokud má někdo cizí přístup k vašemu mmb souboru.

en: Account Status:
cs: Stav účtu:

en: Closed
cs: Zavřený

en: Specify if this account has been closed. Closed accounts are inactive in most calculations, reporting etc.
cs: Zadejte zda je účet uzavřen. Uzavřené účty jsou neaktivní a nejsou zahrnuty do mnoha výpočtů, zpráv atd.

en: Initial Balance:
cs: Počáteční zůstatek:

en: Enter the initial balance in this account.
cs: Zadejte počáteční zůstatek na tomto účtu.

en: Currency:
cs: Měna:

en: Select Currency
cs: Vybrat měnu

en: Specify the currency to be used by this account.
cs: Zadejte měnu, která bude použita pro tento účet.

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Enter user notes and details about this account.
cs: Zadejte uživatelské poznámky a podrobnosti o tomto účtu.

en: Favorite Account
cs: Oblíbený účet

en: Select whether this is an account that is used often. This is used to filter accounts display view.
cs: Zvolte zda je tento účet používán častu. Toto nastavení je použito při zobrazení pomocí filtu účtů.

en: Account Name
cs: Název účtu

en: Account Name already exists
cs: Název účtu již existuje

en: Currency
cs: Měna

en: Init Balance
cs: Počáteční zůstatek

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Base Currency
cs: Základní měna

en: Set Currency
cs: Nastavit měnu

en: View Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Date Format
cs: Formát data

en: Specify the date format for display
cs: Zvolte formát zobrazovaného data

en: Set
cs: Vybrat

en: Sample Date
cs: Příklad data

en: Import/Export Settings
cs: Nastavení importu/exportu

en: CSV Delimiter
cs: Oddělovač CSV

en: Specify the delimiter to use when importing/exporting CSV files
cs: Zadejte oddělovač, který bude použit při importu/exportu CSV souborů

en: Display
cs: Zobrazit

en: User Name
cs: Uživ. jméno

en: Specify the User Name
cs: Zadejte uživatelské jméno

en: Language
cs: Jazyk

en: Specify the language to use
cs: Zvolte jazyk rozhraní programu

en: Account View Options
cs: Možnosti zobrazení účtu

en: Accounts Visible
cs: Zobrazené účty

en: All
cs: Všechny

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Specify which accounts are visible
cs: Zvolte, které účty budou zobrazeny

en: Transaction View Options
cs: Možnosti zobrazení transakce

en: Transactions Visible
cs: Zobrazit transakce

en: View Reconciled
cs: Ověřené

en: View UnReconciled
cs: Neověřené

en: View 30 days
cs: Zobrazit 30 dnů

en: View 90 days
cs: Zobrazit 90 dnů

en: View Last Month
cs: Zobrazit poslední měsíc

en: View Current Month
cs: Zobrazit aktuální měsíc

en: Specify which transactions are visible by default
cs: Zvolte, které transakce budou zobrazeny jako výchozí

en: Font Size Options
cs: Nastavení velikosti písma

en: Report Font Size
cs: Velikost písma zprávy

en: Specify which font size is used on the report tables
cs: Zadejte velikost písma použitého v tabulkách zprávy

en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí

en: Restore Default Colors
cs: Obnoví výchozí nastavení barev

en: Nav Tree
cs: Navigace

en: Specify the color for the nav tree
cs: Zvolte barvu pro panel navigace

en: List Background
cs: Pozadí

en: Specify the color for the list background
cs: Vyberte barvu pro pozadí seznamu

en: List Row 0
cs: Řádek 0

en: Specify the color for the list row 0
cs: Vyberte barvu pro 0 řádek seznamu

en: List Row 1
cs: Řádek 1

en: Specify the color for the list row 1
cs: Vyberte barvu pro 1 řádek seznamu

en: List Border
cs: Okraje

en: Specify the color for the list Border
cs: Vyberte barvu pro okraje seznamu

en: List Details
cs: Podrobnosti

en: Specify the color for the list details
cs: Vyberte barvu pro podrobnosti seznamu

en: Future Transactions
cs: Neprovedené transakce

en: Specify the color for future transactions
cs: Zvolte barvu pro neprovedené transakce

en: Backup database before opening
cs: Zálohovat databázi před otevřením

en: Select whether to create a .bak file when opening a the database file
cs: Zvolte zda bude vytvořen záložní .bak soubor při otevření souboru databáze

en: Stock Quote Web Page
cs: Stránky kurzu akcií

en: Use Original Date when Pasting Transactions
cs: Při vkládání transakcí použít původní datum

en: Select whether to use the original transaction date or current date when copying/pasting transactions
cs: Zvolte za se použije původní datum transakce nebo ajktuální datum při kopírování/vkládání transakcí

en: Use Transaction Sound
cs: Přehrát zvuk při transakci

en: Select whether to use sounds when entering transactions
cs: Zvolte zda se při zadání transakce přehraje zvuk

en: General
cs: Obecné

en: View Options
cs: Možnosti zobrazení

en: Colors
cs: Barvy

en: Others
cs: Ostatní

en: Enter the payee name to be added or make edits to an existing payee name
cs: Zadejte název příjemce pro přidání nebo upravte existující název příjemce

en: Add a new payee name
cs: Přidá  název nového příjemce

en: Change the name of an existing payee
cs: Změní název existujícího příjemce

en: Delete the selected payee. The payee cannot be used by an existing transaction.
cs: Odstraní vybraného příjemce. Příjemce již nebude možné použít v existujích transakcích.

en: Select the currently selected payee as the selected payee for the transaction
cs: Vybere aktuálně označeného příjemce pro transakci.

en: Type a Payee Name in the Text Box and then press Add.
cs: Zadejte příjemce do textového pole a stiskněte Přidat.

en: Payee with same name exists
cs: Příjemce se stejným názvem již existuje

en: Payee is in use
cs: Příjemce je již použit

en: To import QIF files correctly, the date option set in MMEX 
     must match the format of the date in the QIF file.
    Are you are sure you want to proceed with the import?
cs: Pro správný import souborů QIF musí fomrmát data nastavený v MMEX 
     odpovídat formátu data v souboru QIF.
    Opravdu si přejete pokračovat v importu?

en: Confirm QIF import
cs: Potvrzení importu QIF

en: QIF Import
cs: QIF import

en: Choose QIF data file to import
cs: Vyberte QIF datový soubor pro import

en: Line :
cs: Řádek :

en:  incorrect QIF line type
cs:  neplatný typ QIF řádku

en: Importing account type :
cs: Importovaný typ ůčtu :

en:  account name
cs:  název účtu

en:  cannot process Account Types yet
cs:  zatím nelze zpracovat typy účtů

en: Cannot process these QIF Account Types yet
cs: Nyní ještě nelze zpracovat typy QIF účtů

en: Adding payee
cs: Přidávám příjemce

en:  invalid amount, skipping.
cs:  neplatná částka, přeskakuji.

en: Date is empty,
cs: Nezadán datum,

en: Transaction Type is empty
cs: Nezadaný typ transakce

en: Amount is empty
cs: Nezadaná částka

en: Category is empty, marking transaction as Unknown category
cs: Nezadána katagorie, transakce označena jako Neznámá

en: Skipping QIF transaction because date, type, amount is empty/invalid, transaction skipped had
cs: Neimportuji transakci QIF neboť datum, typ nebo částka je nevyplněno, popř. neplatné, transakce byla přeskočena

en:  payee
cs:  příjemce

en:  type
cs:  typ

en:  amount
cs:  částka

en:  date
cs:  datum

en:  transactions imported from QIF
cs:  transakcí importováno z QIF

en: Invalid Category Entered
cs: Zadána neplatná kategorie

en: Remove
cs: Odstranit

en: Stock Investment Details
cs: Podrobnosti akcií

en: Held At
cs: Vedeno v

en: Enter the name of the financial institution where the investment is held
cs: Zadejte název finanční instituce, kde máte veden účet

en: Specify the purchase date of the stock investment
cs: Určete datum nákupu akcií

en: Stock Name
cs: Název akcie

en: Enter the stock company name
cs: Zadejte název společnosti, které patří akcie

en: Enter the stock symbol (optional)
cs: Zadejte symbol akcií (volitelné)

en: Number of Shares
cs: Velikost podílu

en: Enter number of shares held
cs: Zadejte množství posílu, který vlastníte

en: Purchase Price
cs: Nákupní cena

en: Enter purchase price for each stock
cs: Zadejte cenu každé akci při nákupu

en: Commission
cs: Provize

en: Enter any commission paid
cs: Zadejte platbu za provizi

en: Current Price
cs: Aktuální cena

en: Enter current stock price
cs: Zadejte aktuální cenu akcií

en: Enter notes associated with this investment
cs: Zadejte poznámky, které budou přiřazeny této investici

en: Choose Investment Account
cs: Vyberte investiční účet

en: Num Shares
cs: Velikost podílu

en: Invalid number of shares entered
cs: Zadána neplatná veliskost podílu

en: Invalid purchase price entered
cs: Zadána neplatná nákupní cena

en: Invalid commission entered
cs: Zadána neplatná provize

en: Idle
cs: Prodleva

en: Share Name
cs: Název podílu

en: Gain/Loss
cs: Zisk/Ztráta

en: Current
cs: Aktuální

en: New Stock Investment
cs: Nové akcie

en: Edit Stock Investment
cs: Upravit akcie

en: Delete Stock Investment
cs: Odstranit akcie

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh Stock Prices from Yahoo
cs: Obnovit ceny akcií z Yahoo

en: Settings
cs: Nastavení

en: Change settings for automatic refresh
cs: Upravit nastavení pro automatickou obnovu

en: Stock Investments:
cs: Akcie:

en: %s on %s
cs: %s v %s

en: never!
cs: nikdy!

en: Automatic stock quote refresh is disabled. 
    Last update: %s
cs: Automatická aktualizace akcií je vypnuta. 
    Poslední aktualizace: %s

en: Automatic stock quote refresh idle - Out of Hours. 
    Last update: %s
cs: Automatická aktualizace akcií - prodleva aktualizace: více jak hodina. 
    Poslední aktualizace: %s

en: Automatic stock quote refresh in progress...
cs: Probíhá automatická aktualizace akcií...

en: Automatic stock quote refresh successful. 
    Last update: %s
cs: Automatická aktualizace akcií byla úspěšně dokončena. 
    Poslední aktualizace: %s

en: Automatic stock quote refresh Failed. 
    Last successful update: %s
cs: Automatická aktualizace akcií byla přerušena. 
    Poslední úspěšná aktualizace: %s

en: Automatic stock quote refresh not started. 
    Last update: %s
cs: Automatická aktualizace akcií nebyla spuštěna. 
    Poslední aktualizace: %s

en: Stock Download
cs: Stáhnout akcie

en: &New Stock Investment
cs: &Nové akcie

en: &Edit Stock Investment
cs: &Upravit akcie

en: &Delete Stock Investment
cs: O&dstranit akcie

en: Do you really want to delete the stock investment?
cs: Opravdu si přejete odstranit  tyto akcie?

en: Confirm Stock Investment Deletion
cs: Potvrzení odstranění akcií

en: Specify to whom the transaction is going to or coming from
cs: Určete komu transakce chodí nebo do koho jdou

en: Populate Transaction #
cs: Označení transakce #

en: Select From Account
cs: Vybrat účet od

en: Select To Account
cs: Vybrat účet komu

en: Specify the account from which the transfer is occurring
cs: Určete účet odkud je prováděna transakce

en: Specify the order of fields in the CSV file
cs: Určete pořadí polí v CSV souboru

en: Move Up
cs: Nahoru

en: Move Down
cs: Dolů

en: Load Template
cs: Načíst šablonu

en: Save As Template
cs: Uložit jako šablonu

en: Import File
cs: Importovat soubor

en: Amount(+/-)
cs: Částka(+/-)

en: SubCategory
cs: Podkategorie

en: Transaction Number
cs: Číslo transakce

en: Don't Care
cs: Ostatní

en: Unknown
cs: Neznámá

en: Add CSV field
cs: Přidat CSV pole

en: CSV Field
cs: Pole CSV

en: Incorrect fields specified for CSV import! Requires at least Date, Amount and Payee.
cs: Zadány neplatné pole pro import CSV! Je nutné zadat alespoň datum, částku a příjemce.

en: CSV Import
cs: CSV import

en: Choose MM.NET CSV data file to import
cs: Vyberte datový soubor MM.NET CSV pro import

en:  file contains insufficient number of tokens
cs:  soubor obsahuje nedostatečný počet symbolů

en:  One of the following fields: Date, Payee, Amount, Type is missing, skipping
cs:  Jedno z následujích polí: datum, příjemce, částka, typ transakce chybí, přeskočeno

en:  imported OK.
cs:  importování dokončeno.

en: Total Lines : %d 
    Total Imported : %d
    
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
cs: Celkem řádků : %d.
    Importováno  : %d
    
    Soubor záznamu uložen v : %s.
    
    Importovaným transakcím bude přidělen příznak pro případnou kontrolu.

en: Import from CSV
cs: Import z CSV

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Květen

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Březen

en: Apr
cs: Duben

en: Jun
cs: Červen

en: Jul
cs: Červenec

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: No Account available! Cannot Export!
cs: Není k dispozici žádný účet, proto nelze exportovat!

en: Choose Account to Export from:
cs: Zvolte účet pro export:

en: CSV Export
cs: CSV export

en: Choose CSV data file to Export
cs: Vyberte datový soubor CSV pro export

en:  missing date, skipping.
cs:  chybí datum, přeskočeno.

en:  missing payee, skipping.
cs:  chybí příjemce, přeskočeno.

en:  missing transaction type, skipping.
cs:  chybí typ transakce, přeskočeno.

en:  missing amount, skipping.
cs:  chybí částka, přeskočeno.

en: one of the following fields: date, payee, transaction type, amount strings is empty, skipping
cs: jedno z následujích polí: datum, příjemce, typ transakce, částka obsahuje prázdný řetězec, přeskočeno

en:  unrecognized transaction type, skipping.
cs:  nerozpoznaný typ transakce, přeskočeno.

en:  transfer transaction not imported.
cs:  transakce převodu nebyl importovány.

en: Total Lines : %d.
    Total Imported : %d
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
cs: Celkem řádků : %d.
    Importováno  : %d
    Soubor záznamu uložen v : %s.
    
    Importovaným transakcím bude přidělen příznak pro případnou kontrolu.

en: Please verify that the CSV file from MMEX.NET contains only one account!
cs: Ověřte prosím zda CSV soubor exportovaný z  MMEX.NET obsahuje pouze jeden účet!

en:  missing category, skipping.
cs:  chybí kategorie, přeskočeno.

en:  One of the following fields: date, payee, transaction type, amount, category strings is empty, skipping
cs:  Jedno z následujích polí: datum, příjemce, typ transakce, částka nebo kategorie obsahuje prázdný řetězec, přeskočeno

en:  invalid date, skipping.
cs:  neplatné datum, přeskočeno.

en: Entry
cs: Záznam

en:  is invalid.
cs:  je neplatný.

en: Invalid Entry
cs: Neplatný záznam.

en: No Database opened
cs: Není otevřena žádná databáze

en: Statement not accessible
cs: Výpis není dostupný

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Cannot decode binary
cs: Nelze dekódovat binárně

en: Invalid field index
cs: Neplatný index pole

en: Invalid field name
cs: Neplatný název pole

en: Invalid row index
cs: Neplatný index řady

en: Invalid scalar query
cs: Neplatný skalární dotaz

en: Null Results pointer
cs: Neplatný ukazatel výsledků

en: Error binding string param
cs: Chyba poviného parametru řetězce

en: Error binding int param
cs: Chyba povinného parametru int

en: Error binding int64 param
cs: Chyba poviného parametru int64

en: Error binding double param
cs: Chyba poviného dvojného parametru

en: Error binding blob param
cs: Chyba poviného parametru blob

en: Error binding date/time param
cs: Chyba povinného parametru datum/čas

en: Error binding NULL param
cs: Chyba poviného parametru NULL

en: Error clearing bindings
cs: Chyba čištěných vazeb

en: Yahoo Server
cs: Server Yahoo

en: Do not enter anything except the server name (or IP address, if you're feeling lucky)
cs: Nezadávejte nic kromě názvu serveru (nebo IP adresy)

en: Yahoo Suffix
cs: Přípona Yahoo

en: Enter the suffix used by Yahoo for the market of your stocks. 
    If your stocks are in multiple markets, leave this blank and add  the suffix to each symbol in your portfolio.
cs: Zadejte příponu používanou serverem Yahoo pro obchod s Vašimi akciemi. 
    Pokud obchodujete s akciemi ve více obchodech, ponechte příponu prázdnou a přidejte příponu jednotlivě ke každému symbolu ve Vašem portfoliu.

en: Market open from
cs: Obchod otevře od

en: Allow for any delay in quotes
cs: Povolení prodlevy v dotazech

en: to
cs: do

en: Refresh prices every
cs: Obnovit ceny v intervalu

en: minutes while market is open
cs: minut od doby, kdy je obchod otevřen

en: About
cs: O programu

en:  Start Page
cs:  Úvodní stránka

en: New/Edit Asset
cs: Nový/Upravit majetek

en: New/Edit Repeating Transaction
cs: Nový/Upravit trvalý příkaz

en: Budget Entry Dialog
cs: Dialog ročního rozpočtu

en: Budget Year Editor
cs: Editor ročního rozpočtu

en: Budget Year Entry
cs: Položka ročního rozpočtu

en: Legend:
cs: Legenda:

en: Currency Manager
cs: Správce měny

en: Custom SQL Dialog
cs: Vlastní SQL dialog

en: View File Contents
cs: Zobrazit obsah souboru

en: Filter Transactions
cs: Filtr transakcí

en: Currency Dialog
cs: Správce měny

en: Base Currency for account
cs: Měna účtu

en: 
    Specify the base (or default) currency to be used 
    with the database. You can change the 
    currency associated with each account if needed.
cs: 
    Určete základní (nebo výchozí) měnu, která bude použita 
    databází. Pokud bude třeba, tak je možné vést každý účet 
    v jiné měně.

en: (Optional)Specify your name. Mainly used for reporting and in printing reports.
cs: Zadejte své jméno (volitelné). Jméno je použito především pro zprávy a tiskové zprávy.

en: Base Currency Not Set
cs: Základní měna není nastavena

en: Name of the Account
cs: Název účtu

en: 
    Specify a descriptive name of the account. This most commonly 
    is the name of the financial institution where the account is held. 
    For example 'ABC Bank'.
cs: 
    Zadejte název účtu. Názvem se obvykle rozumí 
    název finanční instituce, kde je účet veden. 
    Např. : 'ABC Bank'.

en: Account Name Invalid
cs: Neplatný název účtu

en: Checking/Savings
cs: Běžný/Sporožirov

en: Type of Account
cs: Typ účtu

en: 
    Select the type of account you want to create:
    
    General bank accounts cover a wide variety of account
     types like Checking, Savings and Credit card type accounts.
cs: 
    Zvolte typ účtu, který si přejete vytvořit:
    
    Banky standardně nabízí různé typy účtů jako
      např. běžný účet, sporožirový účet nebo učet k platební kartě.

en: 
    Investment accounts are specialized accounts that only 
    have stock/mutual fund investments associated 
    with them.
cs: 
    Investiční účet je zvláštní typ účtu, který může obchodovat pouze 
    s akciemi a otevřenými podílovými fondy jenž jsou mu 
    přiřazeny.

en: Base Account Currency Not set.
    Set that first using tools->options menu and then add a new account
cs: Není nastavena základní měna pro účet.
    Nastavte ji prosím v Nástroje->Nastavení a teprve pak přidejte nový účet

en: Expenses
cs: Výdaje

en: Options Dialog
cs: Nastavení programu

en: Budget Performance for Year :
cs: Roční rozpočet pro rok :

en: Overall
cs: Celkem

en: Cash Flow Forecast For All Accounts - A Year Ahead
cs: Odhad pěněžního toku pro všechny účty - Na rok dopředu

en: Total
cs: Celkem

en: From:
cs: Od:

en:  To:
cs:  do:

en: Category Income/Expenses Over Last 12 Months
cs: Kategorie příchozích/odchozích za posledních 12 měsíců

en: Custom SQL Report
cs: Vlastní SQL zpráva

en: Income:
cs: Příjmy:

en: Expenses:
cs: Výdaje:

en: Difference:
cs: Rozdíly:

en: Income vs Expenses for Year:
cs: Příjmy a výdaje pro rok:

en: Month
cs: Měsíc

en: Difference
cs: Rozdíly

en: Total Balance on all Accounts
cs: Celkový zůstatek na všech účtech

en: Summary of Assets
cs: Přehled účtů

en: Total Assets:
cs: Celkový majetek:

en: Summary of Stocks
cs: Přehled účtů

en: Company
cs: Společnost

en: Number Shares
cs: Velikost podílu

en: Purchase Date
cs: Datum nákupu

en: Gain Loss
cs: Zisk/Ztráta

en: Total Stock Investments:
cs: Celkem investováno akcií:

en: Transaction List
cs: Seznam transakcí

en: Total Amount:
cs: Celková částka:

en: Transaction Statistics for
cs: Statistika transakcí pro

en: Split Detail Dialog
cs: Podrobnosti štěpení

en: Split Transaction Dialog
cs: Štěpit transakci

en: New/Edit Stock Investment
cs: Nová/Upravit akcie

en: New/Edit Transaction
cs: Nová/Upravit transakce

en: Universal CSV Importer Dialog
cs: Univerzální import CSV

en: Options
cs: Nastavení
