Money Manager Ex - en to bg translation catalogue (749 entries)

en: 
    Investment accounts are specialized accounts that only 
    have stock/mutual fund investments associated 
    with them.
bg: 
    Инвестиционните сметки са могат да се използват
    само за вложения в ценни книжа

en: 
    Select the type of account you want to create:
    
    General bank accounts cover a wide variety of account
     types like Checking, Savings and Credit card type accounts.
bg: 
    Изберете вида на създаваната сметка:
    
    Разплащателните сметки могат да са чекови, спестовни
    или кредитни.

en: 
    Specify a descriptive name of the account. This most commonly 
    is the name of the financial institution where the account is held. 
    For example 'ABC Bank'.
bg: 
    Посочете описателно име на сметката. Най често това е
    името на финансовата институция където е открита сметката.

en: 
    Specify the base (or default) currency to be used 
    with the database. You can change the 
    currency associated with each account if needed.
bg: 
    Посочете основната (подразбираща се) валута която 
    ще се използва в базата. Можете да посочите други 
    валути за всяка сметка ако е необходимо.

en:   and contributers from around the world.
bg:   и доброволци от целия свят

en:  - No File opened
bg:  - Няма отворен файл

en:  : Restart
bg:  Рестарт

en:  Help
bg:  Помощ

en:  One of the following fields: Date, Payee, Amount, Type is missing, skipping
bg: Липсват полета

en:  One of the following fields: date, payee, transaction type, amount, category strings is empty, skipping
bg: Празно поле

en:  Start Page
bg:  Стартова страница

en:  To:
bg:  До:

en:  account name
bg: име на сметка

en:  amount
bg:  сума

en:  cannot process Account Types yet
bg: не може да се обработи типа на сметката

en:  date
bg:  дата

en:  days overdue!
bg:  просрочени дни!

en:  days remaining
bg:  оставащи дни

en:  file contains insufficient number of tokens
bg: Файла не съдържа достатъчно полета

en:  imported OK.
bg: Успешен импорт

en:  incorrect QIF line type
bg: Некоректен тип на реда

en:  invalid amount, skipping.
bg:  грешна сума... пропуска се.

en:  invalid date, skipping.
bg:  грешна дата

en:  is invalid.
bg:  е погрешно.

en:  missing amount, skipping.
bg:  липсваща сума

en:  missing category, skipping.
bg:  липсваща категория

en:  missing date, skipping.
bg:  липсваша дата.

en:  missing payee, skipping.
bg:  липсващ контрагент

en:  missing transaction type, skipping.
bg:  липсващ тип на транзакцията

en:  models all transactions as belonging to accounts.
    
     The next pages will help you create a new account.
    
    To help you get started, begin by making a list of all
    financial institutions where you hold an account.
bg:  определя, че всички транзакции се отнасят за сметки.
    
     Следващите страници ще Ви помогнат да направите нова сметка.
    
    За да започнете, направете списък на всички
    финансови институции в които имате сметки.

en:  payee
bg:  контрагент

en:  starts
bg:  стартира

en:  transactions imported from QIF
bg:  транзакции вмъкнати

en:  transfer transaction not imported.
bg: транзакцията не е импортирана.

en:  type
bg:  тип

en:  unrecognized transaction type, skipping.
bg:  неразпознат тип

en: %s on %s
bg: %s на %s

en: &About...
bg: &За програмата...

en: &Accounts
bg: &Сметки

en: &CSV Files
bg: &CSV файлове

en: &Copy Transaction
bg: &Копиране на транзакция

en: &Delete Account
bg: &Изтриване на сметка

en: &Delete Asset
bg: &Сюшисуьхе хь ьншсу

en: &Delete Bills && Deposit Series
bg: Изтриване на последователност

en: &Delete Stock Investment
bg: &Изтриване на инвестиция

en: &Delete Transaction
bg: &Изтриване на транзакция

en: &Edit Account
bg: &Редактиране на сметка

en: &Edit Asset
bg: &Редактиране на актив

en: &Edit Bills && Deposit Series
bg: Редактиране на последователност

en: &Edit Stock Investment
bg: &Редактиране на инвестиция

en: &Edit Transaction
bg: &Редактиране на транзакция

en: &Export
bg: &Експорт

en: &File
bg: &Файл

en: &Go To..
bg: &Върви на

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Help	Ctrl-F1
bg: &Помощ	Ctrl-F1

en: &Launch Account Website
bg: Стартирай &уеб сайт на сметката

en: &MM.NET CSV Files
bg: &MM.NET CSV файлове

en: &MMEX CSV Files
bg: &MMEX CSV файл

en: &New Asset
bg: &Нов актив

en: &New Bills && Deposit Series
bg: Нова последователност

en: &New Database	Ctrl-N
bg: &Нова база данни	Ctrl-N

en: &New Stock Investment
bg: &Нова инвестиция

en: &New Transaction
bg: &Нова транзакция

en: &Open Database	Ctrl-O
bg: &Отвори база данни	Ctrl-O

en: &Options
bg: Настр&ойки

en: &Paste Transaction
bg: &Вмъкване  на транзакция

en: &QIF Files
bg: &QIF файлове

en: &Report to HTML
bg: &Отчет в HTML

en: &Toolbar
bg: &Ивица с бутони

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Universal CSV Files
bg: &Универсални CSV файлове

en: &View
bg: И&зглед

en: (Optional)Specify your name. Mainly used for reporting and in printing reports.
bg: Посочете името си. То се използва в отчетите.

en: About
bg: Относно

en: Access Info:
bg: Информация за достъп:

en: Accessing Database
bg: Достъп до базата с данни

en: Account
bg: Сметка

en: Account &List
bg: &Списък на сметките

en: Account Balance : %s      Reconciled Balance : %s
bg: Остатък по сметката : %s      Потвърден остатък : %s

en: Account List
bg: Списък със сметките

en: Account Name
bg: Наименование на сметката

en: Account Name
bg: Наименование на сметката

en: Account Name Invalid
bg: Неправилно име на сметка

en: Account Name already exists
bg: Наименованието на сметката съществува

en: Account Name:
bg: Наименование на сметката:

en: Account Number:
bg: Номер на сметката

en: Account Status:
bg: Статус на сметката:

en: Account Type:
bg: Вид на сметката:

en: Account View :
bg: Преглед на сметките:

en: Account View Options
bg: Настройки на изгледа със сметки

en: Accounts
bg: Сметки

en: Accounts Visible
bg: Видими сметки

en: Actual
bg: Реално

en: Add
bg: Добави

en: Add Account Wizard
bg: Помощник за добавяне на сметка

en: Add Budget Year
bg: Добавяне на бюджетна година

en: Add CSV field
bg: Добави CSV поле

en: Add Currency
bg: Добавяне на валута

en: Add a new budget year
bg: Добавяне на нова бюджетна година

en: Add a new category
bg: Добавяне на нова категория

en: Add a new payee name
bg: Въвежда име на нов контрагент

en: Adding payee
bg: Добавя се контрагент

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: All
bg: Всички

en: Allow for any delay in quotes
bg: Позволи забавяне

en: Amount
bg: Сума

en: Amount is empty
bg: Няма сума

en: Amount to be recorded in To Account
bg: Сума която да бъде записана в сметката направление

en: Amount(+/-)
bg: Сума

en: Amount:
bg: Сума:

en: App Start Dialog
bg: Прозорец за започване на работа

en: Appreciates
bg: Повишаваща се

en: Apr
bg: Апр

en: April
bg: Април

en: Art
bg: Изкуство

en: Asset Details
bg: Дани за Актива

en: Asset Type
bg: Вид на актива

en: Assets
bg: Активи

en: Aug
bg: Авг

en: August
bg: Август

en: Automatic stock quote refresh Failed. 
    Last successful update: %s
bg: Неуспешно обновяване!

en: Automatic stock quote refresh idle - Out of Hours. 
    Last update: %s
bg: Автоматичното обновяване е невъзможно. 
    Последно бновяване: %s

en: Automatic stock quote refresh in progress...
bg: В момента се извършва автоматично обновяване...

en: Automatic stock quote refresh is disabled. 
    Last update: %s
bg: Автоматичното обновяване е изключено. 
    Последно обновяване: %s

en: Automatic stock quote refresh not started. 
    Last update: %s
bg: Не е стартирано автоматично обновяване.

en: Automatic stock quote refresh successful. 
    Last update: %s
bg: Успешно обновяване!

en: Automobile
bg: Автомобил

en: Backup database before opening
bg: Архивирай базата преди отварянето й

en: Balance
bg: Остатък

en: Bank Accounts
bg: Банкови сметки

en: Base Account Currency Not set.
    Set that first using tools->options menu and then add a new account
bg: Не е зададена основна валута.
    Задайте я като използвате Инструменти->Настройки и след това добавете сметка

en: Base Budget On:
bg: Състави бюджета на основата на:

en: Base Conversion Rate should be greater than 0.0
bg: Курса за преобразуване в основната валута трябва да е по-голям от 0.0

en: Base Currency
bg: Основна валута

en: Base Currency Not Set
bg: Не е зададена основна валута

en: Base Currency for account
bg: Основна валута

en: Be notified of new releases
bg: Бъдете уведомявани при актуализации

en: Bi-Monthly
bg: На два месеца

en: Bi-Weekly
bg: На две седмици

en: Bills && Deposits
bg: Сметки и депозити

en: Budget Entry Dialog
bg: Въвеждане бюджет

en: Budget Performance
bg: Изпълнение на бюджета

en: Budget Performance for Year :
bg: Бюджетно изпълнение за година:

en: Budget Setup
bg: Настройване на бюджет

en: Budget Setup for
bg: Настройка на бюджета за

en: Budget Year Editor
bg: Редактиране на бюджетна година

en: Budget Year Entry
bg: Въвеждане на бюджетна година

en: Budget Year already exists
bg: Бюджетната година вече е въведена

en: Budget Year:
bg: Бюджетна година:

en: Budgeting
bg: Бюджетиране

en: CSV Delimiter
bg: CSV разделител

en: CSV Export
bg: Експорт

en: CSV Field
bg: CSV поле

en: CSV Import
bg: Вмъкване

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot decode binary
bg: Не може да се декодира

en: Cannot process these QIF Account Types yet
bg: Тези типове на сметки не могат да се обработят

en: Cash
bg: Налични пари

en: Cash Flow
bg: Паричен поток

en: Cash Flow - Specific Accounts
bg: Паричен поток - Специалн сметки

en: Cash Flow Forecast For All Accounts - A Year Ahead
bg: Очакван паричен поток за всички сметки година напред

en: Categories
bg: Категории

en: Category
bg: Категория

en: Category
bg: Категория

en: Category
bg: Категория

en: Category         :
bg: Категория      :

en: Category Income/Expenses Over Last 12 Months
bg: Приходи и Разходи по категории за последните 12 месеца

en: Category cannot be empty
bg: Категорията не може да е празна

en: Category is empty, marking transaction as Unknown category
bg: Няма категория. Ще се въведе като Unknown.

en: Category is in use
bg: Категорията се използва

en: Category with same name exists
bg: Съществува категория с посоченото име

en: Category:
bg: Категория:

en: Cents Name
bg: Наименование на стотинките

en: Change in Value
bg: Промяна в стойността

en: Change settings for automatic refresh
bg: Променя настройките за автоматично обновяване

en: Change the name of an existing payee
bg: Променя името на съществуващ контрагент

en: Check For Updates
bg: Проверка за обновявания

en: Check Update
bg: Проверка за нови версии

en: Check for &Updates
bg: Проверка за обновявания

en: Checking
bg: Разплащателна

en: Checking/Savings
bg: Разплащателна/Спестовна

en: Choose Account to Delete
bg: Изберете сметка за изтриване

en: Choose Account to Edit
bg: Изберете сметка за редактиране

en: Choose Account to Export from:
bg: Изберете сметка от която да се експортира:

en: Choose Account to import to:
bg: Изберете сметка в която да се вмъкне:

en: Choose Accounts
bg: Изберете сметки

en: Choose CSV data file to Export
bg: Изберете файл за експорт

en: Choose Investment Account
bg: Изберете инвестиционна сметка

en: Choose MM.NET CSV data file to import
bg: Изберете файл за импорт

en: Choose QIF data file to import
bg: Изберете QIF файл за импорт

en: Close
bg: Затвори

en: Closed
bg: Закрита

en: Colors
bg: Цветове

en: Commission
bg: Комисионна

en: Company
bg: Компания

en: Confirm Account Deletion
bg: Потвърдете изтриването на сметка

en: Confirm Asset Deletion
bg: Потвърдете изтриването на актива

en: Confirm QIF import
bg: Потвърдете импорта

en: Confirm Series Deletion
bg: Потвърдете изтриването на последователността

en: Confirm Stock Investment Deletion
bg: Потвърдете изтриване на инвестицията

en: Confirm Transaction Deletion
bg: Потвърдете изтртиването на транзакциите

en: Contact:
bg: Контакт:

en: Contributers
bg: Доброволци

en: Conversion to Base Rate
bg: Преобразуване в основната валута

en: Convert Encrypted DB
bg: Конвертиране на кодирана база

en: Convert Encrypted DB to Non-Encrypted DB
bg: Конвертира кодирана база в некодирана такава

en: Converted DB!
bg: Конвертирана база!

en: Create a New Database
bg: Създава нова база данни

en: Create a new database file to get started
bg: Създава нова база данни за започване на работа

en: Currency
bg: Валута

en: Currency Dialog
bg: Валути

en: Currency List
bg: Списък на валутите

en: Currency Manager
bg: Управление на валутите

en: Currency Name
bg: Име на валутата

en: Currency name already exists!
bg: Наименованието на валутата вече съществува

en: Currency:
bg: Валута:

en: Current
bg: Текуща

en: Current Month
bg: Текущ месец

en: Current Price
bg: Текуща цена

en: Current View
bg: Текущ изглед

en: Current Year
bg: Текуща година

en: Custom SQL Dialog
bg: Потребителски SQL

en: Custom SQL Query
bg: Потребителско SQL запитване

en: Custom SQL Report
bg: Потребителски SQL отчет

en: Custom SQL Report
bg: Потребителски SQL отчет

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Date
bg: Дата

en: Date
bg: Дата

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Date is empty,
bg: Датата е празна,

en: Dec
bg: Дек

en: December
bg: Декември

en: Decimal Char
bg: Десетичен знак

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete Account
bg: Изтриване на сметка

en: Delete Account from database
bg: Изтриване на сметка от базата с данни

en: Delete Asset
bg: Изтриване на актив

en: Delete Bills && Deposit Series
bg: Изтриване на сметка или депозит

en: Delete Budget Year
bg: Изтриване на бюджетна година

en: Delete Series
bg: Изтриване

en: Delete Stock Investment
bg: Изтриване на инвестиция

en: Delete Transaction
bg: Изтриване на транзакция

en: Delete all flagged transactions
bg: Изтриване на всички отбелязани транзакции

en: Delete all transactions in current view
bg: Изтриване на всички транзакции в текущия изглед

en: Delete an existing category. The category cannot be used by existing transactions.
bg: Изтриване на съществуваща категория. Категорията не трябва да е използвана при транзакции.

en: Delete existing budget year
bg: Изтриване на съществуваща бюджетна година

en: Delete the selected payee. The payee cannot be used by an existing transaction.
bg: Изтрива избрания контрагент. Контрагента не трябва да е използван в транзакции.

en: Deposit
bg: Внасяне

en: Depreciates
bg: Намаляваща

en: Difference
bg: Разлика

en: Difference:
bg: Разлика:

en: Display
bg: Показване

en: Do not enter anything except the server name (or IP address, if you're feeling lucky)
bg: Не въвеждайте нищо друго освен името на сървъра

en: Do you really want to delete all the flagged transactions?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички отбелязани транзакции?

en: Do you really want to delete all the transactions shown?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички показани транзакции?

en: Do you really want to delete the Asset?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете актива?

en: Do you really want to delete the account?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази сметка?

en: Do you really want to delete the series?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази последователност?

en: Do you really want to delete the stock investment?
bg: Наистина ли искате да изтриете инвестицията?

en: Do you really want to delete the transaction?
bg: Наистина ли искате да изтриете транзакцията?

en: Don't Care
bg: Няма значение

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: E&xit	Alt-X
bg: Из&ход	Alt-X

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Account
bg: Редактиране на сметка

en: Edit Asset
bg: Редактиране на актив

en: Edit Bills && Deposit Series
bg: Редактиране на сметка или депозит

en: Edit Series
bg: Редактиране

en: Edit Stock Investment
bg: Редактиране на инвестиция

en: Edit Transaction
bg: Редактиране на транзакция

en: Edit the name of an existing category
bg: Редактиране на името на съществуваща категория

en: Enter Next Bills && Deposit Occurrence
bg: Въведете следващото срещане на сметката или депозита

en: Enter Transaction
bg: Въведете транзакция

en: Enter any commission paid
bg: Въведете платената комисионна

en: Enter any contact information for the financial institution.
bg: Информация за контакт с финансовата институция:

en: Enter any login/access information for the financial institution. This is not secure as anyone with access to the mmb file can access it.
bg: Въведете информация за онлайн достъп до сметката. Въвеждането тук не е гарантирано от гледна точка на сигурността.

en: Enter current stock price
bg: Въведете текущата пазарна цена

en: Enter next Occurrence
bg: Въведете следващото срещане

en: Enter notes associated with this asset
bg: Въведете допълнителни бележки за актива

en: Enter notes associated with this investment
bg: Въведете бележки свързани с тази инвестиция

en: Enter number of shares held
bg: Въведете количеството на ценните книжа

en: Enter purchase price for each stock
bg: Въведете единична цена на придобиване

en: Enter the Account Number associated with this account.
bg: Въведете банковия номер на сметката.

en: Enter the Name of the Account. This name can be renamed at any time.
bg: Въведете наименование на сметката. То може да се промени по-късно.

en: Enter the URL of the website for the financial institution.
bg: Сайт на финансовата институция

en: Enter the amount budgeted for this category.
bg: Въведете сумата по бюджет за тази категория.

en: Enter the current value of the asset
bg: Въведете текущата стойност на актива

en: Enter the initial balance in this account.
bg: Въведете начално салдо по сметката:

en: Enter the name of the asset
bg: Въведете наименование на актива

en: Enter the name of the category to add or edit here
bg: Въведете наименование на категорията за добавяне или редактиране

en: Enter the name of the financial institution in which the account is held.
bg: Въведете името на финансовата институция в която е открита сметката.

en: Enter the name of the financial institution where the investment is held
bg: Въведете името на финансовата институция където се държат инвестициите

en: Enter the payee name to be added or make edits to an existing payee name
bg: Въведежда име на контрагент за добавяне или редактира името на съществуващия

en: Enter the stock company name
bg: Въведете наименование на компанията емитиент

en: Enter the stock symbol (optional)
bg: Въведете съкратеното означение на ценната книга

en: Enter the suffix used by Yahoo for the market of your stocks. 
    If your stocks are in multiple markets, leave this blank and add  the suffix to each symbol in your portfolio.
bg: Въведете суфикса използван от Yahoo за пазара на вашите ценни книжа. 
    Ако сте на различни пазари оставете полето празно и добавете суфикса към всеки символ в портфейла.

en: Enter the year in YYYY format to specify year
bg: Въведете годината в формат ГГГГ

en: Enter user notes and details about this account.
bg: Въведете бележки и подробности за тази сметка.

en: Entry
bg: Въведеното

en: Error
bg: Грешка

en: Error adding Category
bg: Грешка при добавяне на категория

en: Error opening database
bg: Грешка при зареждане на базата

en: Estimated
bg: Очаквано

en: Estimated Expenses: %s Actual Expenses:  %s
bg: Очаквани разходи: %s Реални разходи:  %s

en: Estimated Expenses: Actual Expenses:
bg: Очаквани разходи: Реални разходи:

en: Estimated Income: %s Actual Income:  %s
bg: Очакван доход: %s Реален доход:  %s

en: Estimated Income: Actual Income:
bg: Очакван доход: Реален доход:

en: Expense
bg: Разход

en: Expenses
bg: Разходи

en: Expenses:
bg: Разходи:

en: Export to CSV
bg: Експорт към CSV

en: Export to HTML
bg: Експорт към HTML

en: Favorite Account
bg: Предпочитана сметка

en: Favorites
bg: Предпочитани

en: Feb
bg: Фев

en: February
bg: Февруари

en: Filter Transactions
bg: Филтър на транзакциите

en: Follow Up On
bg: Последващи

en: Follow up
bg: Продължаваща

en: Font Size Options
bg: Размер на шрифта

en: Four Months
bg: На четири месеца

en: Four Weeks
bg: На четири седмици

en: Frequency
bg: Честота

en: Frequency:
bg: Честота:

en: Friday
bg: Петък

en: From
bg: От

en: From Account
bg: От сметка

en: From and To Account cannot be the same.
bg: Получаващата и изпращаща сметка не може да са една и съща.

en: From:
bg: От:

en: Future Transactions
bg: Цвят за бъдещи транзакции

en: Gain Loss
bg: Печалба Загуба

en: Gain/Loss
bg: Печалба/Загуба

en: General
bg: Общи

en: General Settings
bg: Основни настройки

en: Grouping Char
bg: Групиращ символ

en: Half-Yearly
bg: На половин година

en: Held At
bg: Държани в

en: Held At:
bg: Открита в:

en: Help
bg: Помощ

en: Home Page
bg: Начална страница

en: Household Object
bg: Домакински уред

en: Idle
bg: Свободно

en: Import
bg: Вмъкни

en: Import File
bg: Вмъкни файл

en: Import from CSV
bg: Импортиране

en: Import from MM.NET CSV
bg: Вмъкни от MM.NET CSV

en: Import from MMEX CSV
bg: Вмъкни от MMEX CSV

en: Import from QIF
bg: Вмъкни от QIF

en: Import from any CSV file
bg: Вмъкни от CSV файл

en: Import/Export Settings
bg: Настройки за импорт/експорт

en: Importing account type :
bg: Импортира се сметка тип:

en: Income
bg: Приход

en: Income vs Expenses
bg: Приходи срещу Разходи

en: Income vs Expenses - All Time
bg: Приходи срещу Разходи - За всички периоди

en: Income vs Expenses for Year:
bg: Приходи срещу разходи за гидина:

en: Income vs Expenses: Current Month
bg: Приходи срещу Разходи: Текущ месец

en: Income:
bg: Приходи:

en: Incorrect fields specified for CSV import! Requires at least Date, Amount and Payee.
bg: Избрани са некоректни полета

en: Init Balance
bg: Начално салдо

en: Initial Balance:
bg: Начално салдо:

en: Invalid Amount Entered
bg: Въведена е неправилна сума

en: Invalid Category Entered
bg:  Въведена е грешна категория

en: Invalid Entry
bg: Неправилно въвеждане

en: Invalid Parent Category. Choose Root or Main Category node.
bg: Грешна категория. Изберете главна категория от дървото.

en: Invalid To Amount Entered
bg: Въведена е неправилна сума

en: Invalid Value
bg: Грешна стойност

en: Invalid commission entered
bg: Грешна комисионна

en: Invalid field index
bg: Невалиден индекс

en: Invalid field name
bg: Невалидно име на поле

en: Invalid number of shares entered
bg: Грешен брой

en: Invalid purchase price entered
bg: Грешна цена на придобиване

en: Invalid row index
bg: Невалиден ред

en: Invalid scalar query
bg: Невалидно запитване

en: Investment
bg: Инвестиционна

en: Jan
bg: Ян

en: January
bg: Януари

en: Jewellery
bg: Бижу

en: Jul
bg: Юли

en: July
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: June
bg: Юни

en: Language
bg: Език

en: Last 30 Days
bg: Последните 30 дни

en: Last Calendar Month
bg: Последен календарен месец

en: Last Year
bg: Последната година

en: Legend:
bg: Легенда:

en: Line :
bg: Ред :

en: List Background
bg: Фон на списъците

en: List Border
bg: Рамка на списъците

en: List Details
bg: Съдържание на списъците

en: List Row 0
bg: Цвят за ред0 на списъците

en: List Row 1
bg: Цвят за ред1 на списъците

en: Load SQL
bg: Зареди SQL

en: Load Template
bg: Зареди шаблон

en: MMEX message
bg: MMEX съобщение

en: Mar
bg: Март

en: March
bg: Март

en: Mark As &Duplicate
bg: Маркирай като & Дублирана

en: Mark As &Reconciled
bg: Маркирай като &Потвърдена

en: Mark As &Unreconciled
bg: Маркирай като Н&епотвърдена

en: Mark As &Void
bg: Маркирай като &Отказана

en: Mark For &Followup
bg: Маркирай като &Последваща

en: Mark all
bg: Маркирай всички

en: Market open from
bg: Пазарът е отворен от

en: May
bg: Май

en: Monday
bg: Понеделник

en: Month
bg: Месец

en: Monthly
bg: Месечно

en: Move Down
bg: Премести надолу

en: Move Up
bg: Премести нагоре

en: Name
bg: Наименование

en: Name of Currency to Add
bg: Наименование на валутата за добавяне

en: Name of the Account
bg: Наименование на сметката

en: Nav Tree
bg: Дърво за навигация

en: Navigation
bg: Навигация

en: New
bg: Нов

en: New &Account
bg: Нова &Сметка

en: New Account
bg: Нова сметка

en: New Asset
bg: Нов актив

en: New Bills && Deposit Series
bg: Нова сметка или депозит

en: New Database
bg: Нова база данни

en: New Database Wizard
bg: Помощник за създаване на нова база данни

en: New Series
bg: Нова серия

en: New Stock Investment
bg: Нова инвестиция

en: New Transaction
bg: Нова транзакция

en: New update available!
bg: Налични са нови версии!

en: New/Edit Asset
bg: Нов/Редактиран актив

en: New/Edit Repeating Transaction
bg: Нова/Редактирана повтаряща транзакция

en: New/Edit Stock Investment
bg: Нова/Редактирана инвестиция

en: New/Edit Transaction
bg: Нова/Редактирана транзакция

en: Next Due Date
bg: Следваща дата

en: Next Occurrence
bg: Следващо появяване

en: No Account available!
bg: Няма сметки!

en: No Account available! Cannot Export!
bg: Липсват сметки! Експорта е невъзможен!

en: No Account available! Cannot Import! Create a new account first!
bg: Няма сметки! Импорта е невъзможен! Създайте първо нова сметка!

en: No Database opened
bg: Няма отворена база данни

en: None
bg: Няма

en: Notes
bg: Бележки

en: Notes               :
bg: Бележки         :

en: Notes:
bg: Бележки:

en: Notes:
bg: Бележки:

en: Nov
bg: Ное

en: November
bg: Ноември

en: Null Results pointer
bg: Нулев резултат

en: Num Shares
bg: Брой

en: Number
bg: Номер

en: Number Shares
bg: Брой

en: Number of Shares
bg: Брой

en: OK
bg: Потвърди

en: Oct
bg: Окт

en: October
bg: Октомври

en: Open
bg: Открита

en: Open Database
bg: Отваряне на база данни

en: Open Existing Database
bg: Отваря съществуваща база данни

en: Open Last Opened Database
bg: Отваря последната база с данни

en: Open an already created database file with extension (*.mmb)
bg: Отваря съществуваща база данни с разширение (*.mmb)

en: Open the Money Manager Ex website for latest news, updates etc
bg: Посетете интернет страницата за да видите последни новини, обновявания и др.

en: Open the previously opened database :
bg: Отваря предишно заредената база:

en: Opening Database File && Verifying Integrity
bg: Зареждане на базата и проверяване на нейната цялост

en: Options
bg: Настройки

en: Options Dialog
bg: Настройки

en: Organize &Categories
bg: Организиране на &категориите

en: Organize &Payees
bg: &Организиране на контрагентите

en: Organize Categories
bg: Оргинизиране на категориите

en: Organize Currency
bg: Организиране на валутите

en: Organize Payees
bg: Организиране на контрагентите

en: Other
bg: Други

en: Others
bg: Други

en: Out of memory
bg: Недостатъчна памет

en: Overall
bg: Всичко

en: Page Setup...
bg: Настройки на страницата...

en: Payee
bg: Контрагент

en: Payee
bg: Контрагент

en: Payee is in use
bg: Контрагента се използва

en: Payee with same name exists
bg: Съществува контрагент с посоченото име

en: Please Wait
bg: Моля, изчакайте

en: Please verify that the CSV file from MMEX.NET contains only one account!
bg: Уверете се, че импортирания файл има само една сметка!

en: Populate Transaction #
bg: Изчислява се транзакция #

en: Powered by wxWidgets, SQLite, wxSQLite(by Ulrich Telle)
bg: Внедрени технологии: wxWidgets, SQLite, wxSQLite(by Ulrich Telle)

en: Prefix Symbol
bg: Символ за префикс

en: Preview current report
bg: Преглед на текущия отчет

en: Print Preview...
bg: Предварителен преглед...

en: Print current report
bg: Отпечатай текущия отчет

en: Print...
bg: Отпечатай...

en: Property
bg: Недвижима собственост

en: Purchase Date
bg: Дата на придобиване

en: Purchase Price
bg: Цена на придобиване

en: QFX Import
bg: QFX вмъкване

en: QIF Import
bg: Импорт

en: Quarterly
bg: Тримсесечие

en: Quit this program
bg: Изключва програмата

en: REPORTS
bg: ОТЧЕТИ

en: Rate of Change
bg: Процент на промяна

en: Rate of Change in Value
bg: Процент на промяна в стойността

en: Read Documentation
bg: Прочитане на документацията

en: Read the user manual
bg: Прочитане на упътването

en: Reconciled
bg: Приета

en: Refresh
bg: Обнови

en: Refresh Stock Prices from Yahoo
bg: Обновява цените от интернет

en: Refresh prices every
bg: Обнови цените на всеки

en: Released under the GNU GPL License
bg: Осъществен под GNU GPL лиценз

en: Remaining Days
bg: Оставащи дни

en: Remove
bg: Премахни

en: Repeating Transaction Details
bg: Настройване на повтарящи се транзакции

en: Repeating Transactions
bg: Повторяеми транзакции

en: Repeats
bg: Повторения

en: Report
bg: Отчет

en: Report Font Size
bg: Размер на шрифта за отчетите

en: Report Issues or Feedback
bg: Изпратете коментар или отзив

en: Reports
bg: Отчети

en: Restore Default Colors
bg: Възстанови цветовете по подразбиране

en: Restore Defaults
bg: Възстанови настройките по подразбиране

en: Run Query
bg: Стартирай SQL

en: SQL Query will modify your Data. Proceed??
bg: SQL запитването ще промени данните Ви. Продължение?

en: Sample Date
bg: Примерна дата

en: Saturday
bg: Събота

en: Save As Template
bg: Запиши като шаблон

en: Save Database &As
bg: Запиши базата с данни &като

en: Save Database As
bg: Записва базата с данни под ново име

en: Save SQL
bg: Запази SQL

en: Scale
bg: Окрупняване

en: Select
bg: Изберете

en: Select Account
bg: Изберете сметка

en: Select Category
bg: Изберете категория

en: Select Currency
bg: Изберете валута

en: Select From
bg: Изберете от

en: Select From Account
bg: Изберете От сметка

en: Select Payee
bg: Изберете контрагент

en: Select To
bg: Прехвърли в

en: Select To Account
bg: Изберете Към сметка

en: Select To Acct
bg: Изберете сметка за прехвърляне

en: Select the currently selected category as the selected category for the transaction
bg: Посочете текущо избраната категория като категория за транзакцията

en: Select the currently selected payee as the selected payee for the transaction
bg: Избира текущия контрагент за транзакцията

en: Select type of asset
bg: Изберете вида на актива

en: Select whether this is an account that is used often. This is used to filter accounts display view.
bg: Отбележете дали тази сметка се използва често.

en: Select whether to use sounds when entering transactions
bg: Изберете дали да се издава звуков сигнал при транзакция

en: Select whether to use the original transaction date or current date when copying/pasting transactions
bg: Изберете дали да се използва текущата дата при въвеждане на транзакции или реалната дата на транзакцията

en: Send email through the mailing list to report issues with the software.
bg: Изпратете мейл чрез пощенския списък

en: Sep
bg: Сеп

en: September
bg: Септември

en: Set
bg: Посочи

en: Set Currency
bg: Посочете валута

en: Settings
bg: Настройки

en: Setup page printing options
bg: Настройки за отпечатване

en: Share Name
bg: Име на ценната книга

en: Show Account List
bg: Показва списък на сметките

en: Show App Start Dialog
bg: Показване на прозореца за започване на работа

en: Show Organize Categories Dialog
bg: Показва прозорец за организиране на категориите

en: Show Organize Currency Dialog
bg: Показва прозорец за организиране на валутите

en: Show Organize Payees Dialog
bg: Показва прозорец за организиране на контрагентите

en: Show about dialog
bg: Показва информация за програмата

en: Show the Help file
bg: Показва помония файл към програмата

en: Show the Options Dialog
bg: Показва прозорец за настройка на програмата

en: Show this window next time
bg: Покажи този прозорец следващия път

en: Show/Hide the Navigation tree control
bg: Показва или скрива панела за навигация

en: Show/Hide the toolbar
bg: Показва или скрива ивицата с бутони

en: Sign up for the announcement mailing list
bg: Запишете се в пощенския списък

en: Skipping QIF transaction because date, type, amount is empty/invalid, transaction skipped had
bg: Пропускане на транзакцията

en: Specify Account
bg: Посочете сума

en: Specify Amount Range
bg: Посочете обхват на сумата

en: Specify Category
bg: Посочете категория

en: Specify Date Range
bg: Посочете времеви обхват

en: Specify Notes
bg: Посочете бележка

en: Specify Number
bg: Посочете номер

en: Specify Payee
bg: Посочете контрагент

en: Specify Status
bg: Посочете статус

en: Specify Type
bg: Посочете вид

en: Specify advanced settings for transaction
bg: Укажете допълнителни данни за транзакцията

en: Specify any associated check number or transaction number
bg: Въведете номер на чек или на транзакцията

en: Specify any text notes you want to add to this transaction.
bg: Въведете бележки по транзакцията

en: Specify if the value of the asset changes over time
bg: Изберете дали стойността на актива се променя с времето

en: Specify if this account has been closed. Closed accounts are inactive in most calculations, reporting etc.
bg: Посочете дали сметката е закрита. Закритите сметки са неактивни в повечето калкулатори и отчети.

en: Specify the User Name
bg: Въведете име на потребителя

en: Specify the account from which the transfer is occurring
bg: Посочете сметка от която се извършва трансфера

en: Specify the amount for this transaction
bg: Въведете сумата на транзакцията

en: Specify the category for this transaction
bg: Изберете категория за транзакцията

en: Specify the color for future transactions
bg: Посочете цвят за бъдещи транзакции

en: Specify the color for the list Border
bg: Посочете цвят за рамка на списъците

en: Specify the color for the list background
bg: Посочете цвета за фон на списъците

en: Specify the color for the list details
bg: Посочете цвят за самите списъци

en: Specify the color for the list row 0
bg: Посочете цвят за ред0 на списъците

en: Specify the color for the list row 1
bg: Посочете цвят за ред1 на списъците

en: Specify the color for the nav tree
bg: Посочете цвета на дървото за навигация

en: Specify the currency to be used by this account.
bg: Посочете валутата в която ще бъде тази сметка.

en: Specify the date format for display
bg: Изберете формат на датата

en: Specify the date of purchase of asset
bg: Въведете дата на придобиване на актива

en: Specify the date of the next bill or deposit
bg: Посочете датата на следващата сметка или депозит

en: Specify the date of the transaction
bg: Посочете дата на транзакцията

en: Specify the delimiter to use when importing/exporting CSV files
bg: Укажете разделител, който да се използва при импорт/експорт от CSV файлове

en: Specify the frequency of the expense or deposit
bg: Посочете честотата на разхода или депозита

en: Specify the language to use
bg: Изберете език на програмата

en: Specify the number of times this series repeats. Leave blank if this series continues forever.
bg: Укажете броя на повторенията. Оставете непопълнено, ако се повтаря вечно.

en: Specify the order of fields in the CSV file
bg: Посочете реда на полетата в CSV файла

en: Specify the purchase date of the stock investment
bg: Въведете датата на придобиване на ценните книжа

en: Specify the status for the transaction
bg: Посочете статуса на транзакцията

en: Specify the transfer account
bg: Посочете сметката за трансфер

en: Specify the type of account to be created.
bg: Изберете вида на създаваната сметка.

en: Specify the type of transaction.
bg: Посочете вид на транзакцията

en: Specify the type of transactions to be created.
bg: Укажете типа на транзакцията, която ще бъде създадена.

en: Specify to whom the transaction is going to or coming from
bg: Посочете към кого е насочена или от кого е транзакцията

en: Specify where the transaction is going to or coming from
bg: Посочете на кого е платено или от кого е получено

en: Specify whether this category is an income or an expense category
bg: Посочете дали категорията е приходна или разходна

en: Specify which accounts are visible
bg: Посочете кои сметки са видими

en: Specify which font size is used on the report tables
bg: Посочете размер на шрифта за отчетите

en: Specify which transactions are visible by default
bg: Посочете кои транзакции са видими по подразбиране

en: Specify year to base budget on.
bg: Посочете година на която основа да се състави бюджета.

en: Split
bg: Раздели

en: Split Category
bg: Разделяне на актива

en: Split Detail Dialog
bg: Данни за разделяне

en: Split Transaction Dialog
bg: Данни за разделяне на транзакция

en: Statement not accessible
bg: Извлечението не е достъпно

en: Status
bg: Статус

en: Stock Download
bg: Изтегляне на данни

en: Stock Investment Details
bg: Данни за инвестициите в ценни книжа

en: Stock Investments
bg: Инвестиции в ценни книжа

en: Stock Investments:
bg: Инвестиции в ценни книжа:

en: Stock Name
bg: Име на компанията

en: Stock Quote Web Page
bg: Сайт с котировки на ценни книжа

en: Stocks
bg: Ценни книжа

en: Sub Category
bg: Под-категория

en: Sub Category  :
bg: Под-категория :

en: Sub Category with same name exists
bg: Съществува под-категория с посоченото име

en: Sub Category:
bg: Под-категория:

en: Sub-Category is in use
bg: Под-категорията се използва

en: SubCategory
bg: Под-категория

en: Suffix Symbol
bg: Символ за суфикс

en: Summary
bg: Обобщено

en: Summary of Accounts
bg: Обобщение на сметки

en: Summary of Assets
bg: Обобщено активи

en: Summary of Stocks
bg: Обобщено ценни книжа

en: Sunday
bg: Неделя

en: Symbol
bg: Означение

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Times Repeated
bg: Брой на повторенията

en: To
bg: Прехвърли в

en: To Account
bg: В сметка

en: To Account Amount Entry
bg: Сума за трансфер в сметката направление

en: To Whom the Money Goes
bg: Към кого отиват парите?

en: To import QIF files correctly, the date option set in MMEX 
     must match the format of the date in the QIF file.
    Are you are sure you want to proceed with the import?
bg: За да импортирате QIF файл коректно, формата на датата 
    трябва да е същата като във импортирания файл.
    Ще продължите ли с импорта?

en: Today's Date:
bg: Днес е:

en: Top Categories Last 30 Days
bg: Топ категории за последните 30 дни

en: Total
bg: Общо

en: Total Amount:
bg: Обща сума:

en: Total Assets:
bg: Общо активи:

en: Total Balance on all Accounts
bg: Общо за всички сметки

en: Total Lines : %d 
    Total Imported : %d
    
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
bg: Общо редове : %d 
    Импортирани : %d
    
    Лог-файла е записан като : %s.
    
    Импортираните транзакции са отбелязани за да можете да ги видите.

en: Total Lines : %d.
    Total Imported : %d
    Log file written to : %s.
    
    Imported transactions have been flagged so you can review them.
bg: Общо редове : %d.
    Общо импортирани : %d
    Лог-файла е записан като : %s.
    
    Вмъкнатите транзакции са маркирани за да ги видите.

en: Total Stock Investments:
bg: Общо инвестиции:

en: Total Transactions
bg: Общо транзакции

en: Total of Accounts:
bg: Общо:

en: Total:
bg: Общо:

en: Total: %s
bg: Общо: %s

en: Total: %s Invested: %s Gain: %s
bg: Общо: %s Инвестирани: %s Печалба: %s

en: Total: %s Invested: %s Loss: %s
bg: Общо: %s Инвестирани: %s Загуба: %s

en: Transaction Details
bg: Данни за транзакцията

en: Transaction Filter
bg: Филтър за транзакциите

en: Transaction List
bg: Списък с транзакции

en: Transaction Number
bg: Номер на транзакция

en: Transaction Report
bg: Отчет за транзакциите

en: Transaction Statistics
bg: Статистика на транзакциите

en: Transaction Statistics for
bg: Статистика за

en: Transaction Type
bg: Вид на транзакцията

en: Transaction Type is empty
bg: Няма тип на транзакцията

en: Transaction View Options
bg: Настройки на изгледа за транзакции

en: Transactions
bg: Транзакции

en: Transactions Visible
bg: Видими транзакции

en: Transfer
bg: Трансфер

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Type
bg: Вид

en: Type a Payee Name in the Text Box and then press Add.
bg: Въведете името на контрагента и натиснете Добави.

en: Type of Account
bg: Вид на сметката

en: Type:
bg: Вид:

en: Unable to connect!
bg: Не е възможно свързването!

en: Unable to convert db successfully. Check Password!
bg: невъзможно е конвертирането на базата. Проверете паролата!

en: Unable to open file.
bg: Файлът не може да бъде зареден.

en: Unable to write to file.
bg: Файлът не може да бъде записан.

en: Unit Name
bg: Наименование на единицата

en: Universal CSV Importer Dialog
bg: Импортиране

en: Unknown
bg: Незнаен

en: Upcoming Transactions
bg: Наближаващи транзакции

en: Update
bg: Обнови

en: Update Failed
bg: Обновяването се провали

en: Use Original Date when Pasting Transactions
bg: Използвай реалната дата при вмъкване на транзакции

en: Use Transaction Sound
bg: Издавай звук при транзакция

en: User Name
bg: Потребителско име

en: Using Language :
bg: Използван език:

en: Value
bg: Стойност

en: Value of 123456.78 will be
bg: Стойността на 123456.78 ще бъде

en: Version History
bg: История на версиите

en: View 30 days
bg: Покажи 30 дни

en: View 90 days
bg: Покажи 90 дни

en: View All Budget Categories
bg: Вижте всички бюджетни категории

en: View All Except Reconciled Transactions
bg: Преглед на всички освен потвърдените транзакции

en: View All Transactions
bg: Преглед на всички транзакции

en: View Current Month
bg: Покажи текущия месец

en: View Duplicate Transactions
bg: Преглед на дублираните транзакции

en: View Expense Budget Categories
bg: Вижте разходните бюджетни категории

en: View File Contents
bg: Съдържание на файла

en: View Flagged Transactions
bg: Преглед на отбелязаните транзакции

en: View Income Budget Categories
bg: Вижте приходните бюджетни категории

en: View Last Month
bg: Покажи последния месец

en: View Non-Zero Budget Categories
bg: Вижте бюджетните категории със стойност

en: View Options
bg: Изгледи

en: View Reconciled
bg: Покажи потвърдените

en: View Reconciled Transactions
bg: Преглед на потвърдените транзакции

en: View Settings
bg: Настройки на изгледа

en: View Transactions from current month
bg: Преглед на транзакциите през текущия месец

en: View Transactions from last 3 months
bg: Преглед на транзацкиите през последните три месеца

en: View Transactions from last 30 days
bg: Преглед на транзакциите в последните 30 дни

en: View Transactions from last month
bg: Преглед на транзакциите през последния месец

en: View Un-Reconciled Transactions
bg: Преглед на непотвърдените транзакции

en: View UnReconciled
bg: Покажи непотвърдените

en: View Void Transactions
bg: Преглед на отказаните транзакции

en: Viewing All Budget Categories
bg: Показване на всички бюджетни категории

en: Viewing All Except Reconciled Transactions
bg: Преглед на всички освен потвърдените транзакции

en: Viewing All Transactions
bg: Преглед на всички транзакции

en: Viewing All except Reconciled Transactions
bg: Преглед на всички освен потвърдените транзакции

en: Viewing Flagged transactions
bg: Преглед на отбелязаните транзакции

en: Viewing Reconciled transactions
bg: Преглед на потвърдените транзакции

en: Viewing Un-Reconciled transactions
bg: Преглед на непотвърдените транзакции

en: Viewing Void transactions
bg: Преглед на отказаните транзакции

en: Viewing all transactions
bg: Преглед на всички транзакции

en: Viewing duplicate transactions
bg: Преглед на дублираните транзакции

en: Viewing transactions from current month
bg: Преглед натранзакжиите от текущия месец

en: Viewing transactions from last 3 months
bg: Преглед на транзакциите от последния месец

en: Viewing transactions from last 30 days
bg: Преглед на транзакциите от последните 30 дни

en: Viewing transactions from last month
bg: Преглед на транзакциите през последния месец

en: Visit Website for more information
bg: Посетете интернет страницата за повече информация

en: Void
bg: Отказана

en: Warning
bg: Внимание

en: Website:
bg: Уеб сайт:

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Weekly
bg: Седмично

en: Where the Money Comes From
bg: От къде идват парите?

en: Where the Money Goes
bg: Къде отиват парите?

en: Withdrawal
bg: Изтегляне

en: Year is not valid
bg: Невалидна година

en: Yearly
bg: Годишно

en: You have the latest version installed!
bg: Вие имате инсталирана последната версия!

en: as Duplicate
bg: като дублирана

en: as Reconciled
bg: като потвърдена

en: as Unreconciled
bg: като непотвърдена

en: as Void
bg: като отказана

en: as needing Followup
bg: като необходима последваща

en: minutes while market is open
bg: минути докато пазарът е отворен

en: never!
bg: никога!

en: one of the following fields: date, payee, transaction type, amount strings is empty, skipping
bg: липсващо поле

en: to
bg: до
