Audacity 1.3.3 - en to fa translation catalogue (1060 entries)

en:  (disabled)
fa:  (از کار افتاده)

en:  - Left
fa:  ‐ چپ

en:  - Right
fa:  ‐ راست

en:  Mute On
fa:  حالت بی‌صدا روشن

en:  Please select an action
fa:  لطفاً یک کُنش انتخاب کنید

en:  Select On
fa:  انتخاب روشن

en:  Solo On
fa:  حالت تک روشن

en:  window
fa:  پنجره‌ای

en: %s changed
fa: %s تغییر کرده است

en: %s does not exist and could not be opened.
    
    It has been removed from the history list.
fa: ‏%s وجود ندارد و باز نمی‌شود.
    
    از فهرست تاریخچه حذف شده است.

en: %s is already open in another window.
fa: ‏%s از قبل در پنجرهٔ دیگری باز است.

en: &About Audacity CleanSpeech...
fa: &دربارهٔ کلین‌اسپیچ اوداسیتی...

en: &About Audacity...
fa: &دربارهٔ اوداسیتی...

en: &Add
fa: ا&ضافه

en: &All
fa: &همه

en: &Analyze
fa: تحلی&ل

en: &Ask user
fa: از کاربر &پرسیده شود

en: &Audio Track
fa: شیار &صوتی

en: &Audio...
fa: &صدا...

en: &Cancel
fa: ان&صراف

en: &Chains
fa: &زنجیره‌ها

en: &Clear
fa: &پاک کردن

en: &Close
fa: بس&تن

en: &Collapse All Tracks
fa: &جمع کردن همهٔ قطعات

en: &Command
fa: &فرمان

en: &Copy
fa: &نسخه‌برداری

en: &Cut
fa: بر&ش

en: &Debug
fa: &اشکال‌زدایی

en: &Defaults
fa: &پیش‌فرض‌ها

en: &Delete
fa: &حذف

en: &Discard
fa: &دور انداختن

en: &Edit
fa: &ویرایش

en: &Edit Labels
fa: &ویرایش برچسب‌ها

en: &Edit Parameters
fa: &ویرایش پارامترها

en: &Export...
fa: &صدور...

en: &File
fa: &پرونده

en: &Fit in Window
fa: &جا دادن در پنجره

en: &Generate
fa: &تولید

en: &Hardware Playthrough (Play new track while recording it)
fa: ضبط و پخش همزمان &سخت‌افزاری (شیار جدید را همان زمانی که ضبط می‌شود پخش می‌کند)

en: &Help
fa: را&هنما

en: &History...
fa: &تاریخچه

en: &Import...
fa: &وارد کردن...

en: &Insert
fa: &درج

en: &Join
fa: &پیوستن

en: &Label Track
fa: &شیار برچسب

en: &Labels...
fa: &برچسب‌ها...

en: &Load...
fa: &بار کردن...

en: &MIDI...
fa: MIDI...	(&م)

en: &Mix and Render
fa: &میکس و رندر

en: &New
fa: &جدید

en: &OK
fa: &تأیید

en: &Open...
fa: &باز کردن...

en: &Parameters
fa: &پارامترها

en: &Paste
fa: &چسباندن

en: &Play other tracks while recording new one
fa: &پخش شیارهای دیگر در حالی که یک شیار جدید ضبط می‌شود

en: &Preferences...
fa: ترجی&حات...

en: &Print...
fa: &چاپ...

en: &Raw Data...
fa: داده‌های &خام...

en: &Redo
fa: &دوباره

en: &Redo %s
fa: انجام &دوبارهٔ %s

en: &Remove
fa: &حذف

en: &Resample...
fa: نم&ونه‌برداری مجدد...

en: &Run Benchmark...
fa: &اجرای آزمایش محک...

en: &Save Project
fa: &ذخیرهٔ پروژه

en: &Save...
fa: &ذخیره کردن...

en: &Select chain
fa: &انتخاب زنجیره

en: &Software Playthrough (Play new track while recording it)
fa: ضبط و پخش همزمان &نرم‌افزاری (شیار جدید را همان زمانی که ضبط می‌شود پخش می‌کند)

en: &Split Cut
fa: تفک&یک و برش

en: &Stereo Track
fa: شیار ا&ستریو

en: &Time Track
fa: شیار &زمان

en: &Tracks
fa: &شیار‌ها

en: &Undo
fa: بر&گردان

en: &Undo %s
fa: بر&گرداندن %s

en: &Undo Levels Available
fa: ت&عداد مراحل برگردان موجود

en: &Upload File...
fa: بارگ&ذاری پرونده...

en: &View
fa: ن&ما

en: &Zoom to Selection
fa: &زوم به اندازهٔ انتخاب

en: (Recovered)
fa: (بازیابی شده)

en: - END -
fa: - پایان -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
fa: ۱۲۰- دسی‌بل (حد تقریبی شنوایی انسان)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
fa: ۱۴۵- دسی‌بل (محدودهٔ PCM نمونه‌های ۲۴ بیت)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
fa: ‏۳۶- دسی‌بل (محدودهٔ کم‌عمق برای ویرایش موج‌های صوتی با دامنهٔ بالا)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
fa: ۴۸- دسی‌بلد (محدودهٔ PCM نمونه‌های ۸ بیت)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
fa: ۹۶- دسی‌بل (محدودهٔ PCM نمونه‌های ۱۶ بیت)

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
fa: ۰۱۰۰ روز ۰۲۴ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه

en: 0100 h 060 m 060 s
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
fa: ۰۱۰۰ h ۰۶۰ m ۰۶۰ s+.# نمونه

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه+۰٫۰۳۰ فریم| ۰٫۹۹۹۰۰۰۹۹۹

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه+۰٫۲۴ فریم

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه+۰٫۲۵ فریم

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه+۰٫۳۰ فریم|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰ ثانیه+۰٫۷۵ فریم

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
fa: ۰۱۰۰ ساعت ۰۶۰ دقیقه ۰۶۰.۰۱۰۰۰ ثانیه

en: 01000,01000 frames|24
fa: فریم‌های ۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰|۲۴

en: 01000,01000 frames|25
fa: فریم‌های ۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰|۲۵

en: 01000,01000 frames|29.97002997
fa: فریم‌های ۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰|۲۹/۹۷۰۰۲۹۹۷

en: 01000,01000 frames|75
fa: فریم‌های ۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰|۷۵

en: 01000,01000 seconds
fa: ثانیه‌های ۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰

en: 01000,01000,01000 samples|#
fa: نمونه‌های ۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰،۰۱۰۰۰|#

en: 1 (Mono)
fa: ۱ (مونو)

en: 1 Channel (Mono)
fa: ۱ کاناله (مونو)

en: 16 bit
fa: ۱۶ بیتی

en: 2 (Stereo)
fa: ۲ (استریو)

en: 2 Channels (Stereo)
fa: ۲ کاناله (استریو)

en: 24 bit
fa: ۲۴ بیتی

en: 256 - default
fa: ۲۵۶ ‐ پیش‌فرض

en: 4096 - most narrowband
fa: ۴۰۹۶ ‐ کمترین پهنای باند

en: 8 - most wideband
fa: ۸ ‐ بیشترین پهنای باند

en: A&lways mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s).
fa: &همیشه تمام شیارها بصورت کانال‌های استریو یا مونو میکس شود

en: Action
fa: کُنش

en: Add Label
fa: اضافه کردن برچسب

en: Add Label At &Playback Position
fa: اضافه کردن برچسب در مکان پخش

en: Add label at selection
fa: اضافه کردن برچسب در قسمت انتخاب شده

en: Added label
fa: برچسب اضافه شد

en: Adjust Sensitivity
fa: تنظیم حساسیت

en: Adjust left selection to next offset
fa: تنظیم انتخاب چپ با افست بعدی

en: Adjust left selection to next onset
fa: تنظیم انتخاب چپ با آغاز بعدی

en: Adjust right selection to previous offset
fa: تنظیم انتخاب راست با افست قبلی

en: Adjust right selection to previous onset
fa: تنظیم انتخاب راست با آغاز بعدی

en: Adjusted Pan
fa: حرکت افقی میزان‌شده

en: Adjusted envelope.
fa: پاکت تنظیم‌شده.

en: Adjusted gain
fa: بهره تنظیم شد

en: Advanced Mixing Options
fa: گزینه‌های پیشرفتهٔ میکس

en: Align
fa: ردیف کردن

en: Align with &Cursor
fa: ردیف کردن با م&کان‌نما

en: Align with &Zero
fa: ردیف کردن با ص&فر

en: Align with Selection &End
fa: ردیف کردن با &پایان انتخاب

en: Align with Selection &Start
fa: ردیف کردن با آ&غاز انتخاب

en: Aligned
fa: ردیف شد

en: Aligned cursor
fa: هم‌ردیف مکان‌نما

en: Aligned end with cursor
fa: پایان هم‌ردیف با مکان‌نما

en: Aligned end with selection end
fa: پایان هم‌ردیف با پایان انتخاب

en: Aligned end with selection start
fa: پایان هم‌ردیف با آغاز انتخاب

en: Aligned with selection end
fa: هم‌ردیف با پایان انتخاب

en: Aligned with selection start
fa: هم‌ردیف با آغاز انتخاب

en: Aligned with zero
fa: هم‌ردیف با صفر

en: All files (*)|*
fa: همهٔ پرونده‌ها (*)|*

en: All files (*.*)|*.*|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg|FLAC files (*.flac)|*.flac
fa: همهٔ پرونده‌ها (*.*)|*.*|WAV پرونده‌های (*.wav)|*.wav|AIFF پرونده‌های (*.aif)|*.aif|AU پرونده‌های (*.au)|*.au|MP3 پرونده‌های (*.mp3)|*.mp3|پرونده‌های اُگ وُربیس (*.ogg)|*.ogg|FLAC پرونده‌های (*.flac)|*.flac

en: All required files in:
      %s
    were already present.
fa: همهٔ پرونده‌های لازم در:
      %s
    از قبل موجود هستند.

en: Allow clipping
fa: اجازهٔ برش

en: Alt-Left-Click
fa: کلیک چپ با دگرساز

en: Amount to import:
fa: مقداری که باید وارد شود:

en: Amplification (dB):
fa: میزان تقویت (دسی‌بل):

en: Amplify
fa: تقویت

en: Amplify...
fa: تقویت...

en: Amplifying
fa: در حال تقویت

en: Amplitude (0-1)
fa: دامنه (۰-۱)

en: Any
fa: هر

en: Appl&y Chain...
fa: اِ&عمال زنجیر...

en: Applied effect: %s
fa: جلوه‌های اعمال‌شده: %s

en: Apply Chain
fa: اِعمال زنجیره

en: Apply to &Files...
fa: اِعمال بر &پرونده‌ها...

en: Apply to Current &Project
fa: اِعمال بر پر&وژهٔ فعلی

en: Applying '%s' to current project
fa: در حال اِعمال «%s» بر پروژهٔ فعلی

en: Applying Dynamic Range Compression...
fa: اعمال فشرده‌سازی با دامنهٔ پویا...

en: Applying Leveller...
fa: در حال ترازبندی...

en: Applying Nyquist Effect...
fa: در حال اعمال جلوه Nyquist...

en: Applying Phaser
fa: در حال اِعمال فاز

en: Applying Spike Cleaner...
fa: در حال اعمال پاک‌کنندهٔ قله‌های تیز موج...

en: Applying Wahwah
fa: در حال اعمال واو‐واو

en: Applying...
fa: در حال اِعمال...

en: Are you sure you want to delete %s?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید %s را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to save the file as "
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید پرونده را با ذخیره کنید با نام "

en: Ask me
fa: پرسش از شما

en: Attack/decay time (secs):
fa: زمان حمله/میرایی (ثانیه):

en: Audacity %s Development Team
fa: تیم برنامه‌سازی اوداسیتی %s

en: Audacity %s Support Team
fa: تیم پشتیبانی اوداسیتی %s

en: Audacity %s ToolBar
fa: میله ابزار %s اوداسیتی

en: Audacity First Run
fa: اولین اجرای اوداسیتی

en: Audacity Preferences
fa: ترجیحات اوداسیتی

en: Audacity Project Files
fa: پرونده‌های پروژهٔ اوداسیتی

en: Audacity Timer Record
fa: ضبط زمان‌بندی شدهٔ اوداسیتی

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
fa: اوداسیتی جایی برای ذخیرهٔ پروندهٔ موقت پیدا نکرد.
    لطفاً در پنجرهٔ ترجیحات یک شاخهٔ مناسب وارد کنید.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
fa: اوداسیتی این  پرونده را پیدا نکرد:
      %s.
    تم بار نشد.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
fa: اوداسیتی نتوانست این پرونده را بار کند:
      %s.
    شاید پروندهٔ PNG اشکال دارد؟

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
fa: اوداسیتی نتوانست این پرونده را برای نوشتن باز کند:
      %s

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
fa: اوداسیتی نتوانست تم پیش‌فرضش را بخواند.
    لطفاً این مشکل را گزارش کنید.

en: Audacity could not save file:
      %s
fa: اوداسیتی نتوانست این پرونده را ذخیره کند:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
fa: اوداسیتی نتوانست این پرونده را بنویسد:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
fa: اوداسیتی نتوانست تصاویر را در این پرونده بنویسد:
      %s.

en: Audacity found an orphaned blockfile %s! 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
fa: اوداسیتی یک پروندهٔ انسداد یتیم به نام %s پیدا کرده است!
    لطفاً پروژه را ذخیره و دوباره بارگیری کنید تاپروژه به طور کامل بررسی شود.

en: Audacity is already running
fa: اوداسیتی از قبل در حال اجرا است

en: Audacity is based on code from the following projects:
fa: اوداسیتی بر پایهٔ متن برنامهٔ پروژه‌های زیر نوشته شده است:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
fa: در حال خارج شدن از اوداسیتی. برای استفاده از شاخهٔ موقت جدید لطفاً اوداسیتی را دوباره راه‌اندازی کنید.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
fa: پرونده‌های پروژهٔ اوداسیتی (‎.AUP) هم‌اکنون
    به‌طور پیش‌فرض با اوداسیتی باز نمی‌شوند.
    آنها به اوداسیتی مرتبط شوند تا با دوبار کلیک باز شوند؟

en: Audacity projects (*.aup)|*.aup
fa: پروژه‌های اوداسیتی (*.aup)|*.aup

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
fa: اوداسیتی نتوانست شاخهٔ پرونده‌های موقت را قفل کند.
    ممکن است یک نسخهٔ دیگر اوداسیتی در حال استفاده از این پوشه باشد.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
fa: اوداسیتی قادر نبود پروژهٔ اواسیتی 1.0 را به قالب جدید پروژه تبدیل کند.

en: Audio I/O
fa: ورودی/خروجی صدا

en: Audio Position:
fa: مکان صوت:

en: Audio Track
fa: شیار صوتی

en: Audio cache
fa: حافظهٔ نهان صوتی

en: Audio file
fa: پروندهٔ صوتی

en: Audio to buffer:
fa: صوتی که باید میان‌گیری شود:

en: Author:
fa: مؤلف:

en: Auto Duck
fa: مخفی‌سازی خودکار

en: Auto Duck by Markus Meyer
fa: مخفی‌سازی خودکار نوشتهٔ مارکوس مِیِر

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
fa: مخفی‌سازی خودکار به یک شیار کنترلی نیاز دارد که باید زیر شیار انتخاب‌شده قرار داده شود.

en: Auto Duck...
fa: مخفی‌سازی خودکار...

en: Auto save
fa: ذخیرهٔ خودکار

en: Auto save a copy of the project in a separate folder
fa: ذخیرهٔ خودکار یک نسخه از پروژه در شاخه‌ای جداگانه

en: Automatic Crash Recovery
fa: بازیابی خودکار پس از فروپاشی

en: Automatically make labels from words
fa: برچسب به طور خودکار از کلمات ساخته شود

en: B-spline
fa: بی‌اسپلاین

en: BassBoost...
fa: تقویت بسامدهای بم

en: Batch
fa: دسته‌ای

en: Behaviors
fa: رفتارها

en: Bit Rate:
fa: نرخ بیت:

en: Bit depth:
fa: عمق بیت:

en: Boost (dB):
fa: تقویت (دسی‌بل):

en: Boosting Bass Frequencies
fa: در حال تقویت بسامدهای بم

en: Brown
fa: قهوه‌ای

en: Button
fa: دکمه

en: Buttons
fa: کلیدها

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
fa: &زنجیره (برای ویرایش دوبار کلیک کنید یا کلید فاصله را فشار دهید)

en: C&hoose command
fa: ان&تخاب فرمان

en: CDDA frames (75 fps)
fa: فریم‌های CDDA (۷۵ فریم در ثانیه)

en: Caching audio
fa: بار کردن صدا در حافظهٔ نهانی

en: Caching audio into memory...
fa: بار کردن نهانگاهی صدا در حافظه...

en: Calibrate
fa: میزان کردن

en: Calibrate voicekey
fa: میزان کردن voicekey

en: Calibration Results
fa: نتیجهٔ تنظیمات

en: Can't Redo
fa: نمی‌توان دوباره انجام داد

en: Can't Undo
fa: نمی‌توان برگرداند

en: Can't delete track with active audio
fa: شیار با صوت فعال را نمی‌توان حذف کرد

en: Can't export multiple files
fa: صدور را نمی‌توان برای چند پرونده انجام داد

en: Can't open project file
fa: نمی‌توان پروندهٔ پروژه را باز کرد

en: Cancel Save
fa: صرف نظر از ذخیره‌سازی

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
fa: با نرخ نمونه‌برداری و نرخ بیت تعیین‌شده نمی‌توان صدور به قالب MP2 را انجام داد

en: Cannot export audio in this format.
fa: صدور صوت در این قالب ممکن نیست.

en: Cannot export audio to %s
fa: صدور صوت به %s ممکن نیست

en: Center
fa: مرکز

en: Chain
fa: زنجیره

en: Change Amplification Envelope
fa: تغییر دامنهٔ تقویت صوت

en: Change Length...
fa: تغییر طول...

en: Change ONE Sample only
fa: تغییر تنها یک نمونه

en: Change Pitch
fa: تغییر کوک

en: Change Pitch without Changing Tempo
fa: تغییر کوک بدون عوض شدن ضرباهنگ

en: Change Pitch...
fa: تغییر کوک...

en: Change Sample
fa: تغییر نمونه

en: Change Several Samples
fa: تغییر چندین نمونه

en: Change Speed
fa: تغیر سرعت

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
fa: تغییر سرعت، که روی ضرباهنگ و کوک تأثیر می‌گذارد

en: Change Speed...
fa: تغییر سرعت...

en: Change Tempo
fa: تغییر ضرباهنگ

en: Change Tempo without Changing Pitch
fa: تغییر ضرباهنگ بدون تغییر کردن کوک

en: Change Tempo...
fa: تغییر ضرباهنگ...

en: Change gain on focused track
fa: تغییر بهره برای شیار مورد تمرکز

en: Change lower speed limit (%) to:
fa: تغییر حد پایین سرعت (٪) به:

en: Change pan on focused track
fa: تغییر حرکت افقی بر روی شیار مورد تمرکز

en: Change track name to:
fa: تغییر نام شیار به:

en: Change upper speed limit (%) to:
fa: تغییر حد بالای سرعت (٪) به:

en: Changed '%s' to %s
fa: «%s» به «%s» تغییر کرد

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
fa: تغییرات در شاخهٔ موقت تا زمانی که اوداسیتی راه‌اندازی مجدد نشود، اعمال نخواهند شد

en: Changing Length...
fa: در حال تغییر دادن طول...

en: Changing Pitch
fa: در حال تغییر دادن کوک

en: Changing Speed
fa: در حال تغییر دادن سرعت

en: Changing Tempo
fa: در حال تغییر دادن ضرباهنگ

en: Channel
fa: کانال

en: Channels
fa: کانال‌ها

en: Chec&k Dependencies...
fa: ب&ررسی وابستگی‌ها...

en: Chirp Generator
fa: تولیدکنندهٔ جیرجیر

en: Choose Language for Audacity to use:
fa: زبان اوداسیتی را انتخاب کنید

en: Choose a location to place the temporary directory
fa: محلی برای قرار دادن شاخهٔ موقت انتخاب کنید

en: Choose a location to save the exported files
fa: مکانی برای ذخیره‌سازی پرونده‌های صادرشده انتخاب کنید

en: Choose...
fa: انتخاب...

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
fa: حالت پاکسازی &گفتار (رابط کاربری گرافیکی سفارشی شده)

en: Clean Speech
fa: پاکسازی گفتار

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
fa: پیش‌تنظیمات CleanSpeech (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
fa: در حال پاک‌سازی شاخه‌های حافظهٔ نهان

en: Cleaning up temporary files
fa: در حال پاک‌سازی پرونده‌های موقت

en: Cleaning up unused directories in project data...
fa: پاکسازی شاخه‌های بدون استفاده در داده‌های پروژه...

en: Click Removal...
fa: حذف تق‌ها...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
fa: حذف تق و توق نوشتهٔ کریگ دی‌فارست

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
fa: برای تنظیم اندازهٔ نسبی قطعات استریو کلیک کنید و در حالی که کلید را پایین نگاه داشته‌اید موشی را حرکت دهید.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
fa: برای ویرایش پوشش دامنه کلیک کنید و بکشید

en: Click and drag to edit the samples
fa: برای ویرایش نمونه‌ها کلیک کنید و بکشید

en: Click and drag to move a track in time
fa: برای جابه‌جایی یک شیار در زمان کلیک کنید و بکشید

en: Click and drag to move left selection boundary.
fa: برای جابه‌جا کردن حد چپ انتخاب کلیک کنید و در حالی که دکمه را نگاه داشته‌اید موشی را حرکت دهید.

en: Click and drag to move right selection boundary.
fa: برای جابه‌جا کردن حد راست انتخاب، کلیک کنید و در حالی که دکمه را نگاه داشته‌اید موشی را حرکت دهید.

en: Click and drag to resize the track.
fa: برای تغییر اندازهٔ شیار کلیک کنید و در حالی که دکمه را نگاه داشته‌اید موشی را حرکت دهید.

en: Click and drag to select audio
fa: برای انتخاب صوت کلیک کنید و بکشید

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
fa: برای زوم کردن کلیک کنید، برای زوم به عقب کلید تبدیل را نگه دارید و کلیک کنید

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
fa: برای زوم به داخل عمودی کلیک، برای زوم به خارج تبدیل-کلیک کنید و برای ایجاد محدودهٔ زوم خاص کلید موشی را نگه دارید و موشی را حرکت دهید.

en: Close
fa: بستن

en: Close focused track
fa: بستن شیار مورد تمرکز

en: Close project immediately with no changes
fa: همین حالا پروژه بدون هیچ تغییری بسته شود

en: Close project immediately with no further changes
fa: همین حالا پروژه بدون هیچ تغییر دیگری بسته شود

en: Co&py
fa: نس&خه‌برداری

en: Command Action
fa: کُنش فرمان

en: Comments
fa: توضیحات

en: Compressor...
fa: فشرده‌ساز...

en: Confirm
fa: تأیید

en: Confirm Deletion
fa: تأیید حذف

en: Continue without deleting; silently work around the extra files
fa: ادامه بدون حذف؛ با سکوت روی پرونده‌های اضافی کار شود

en: Control
fa: کنترل

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
fa: یک پروندهٔ پروژهٔ نسخهٔ 1.0 به قالب جدید تبدیل شد.
    پروندهٔ قدیمی به نام «‎%s» ذخیره شد

en: Copied labeled regions to the clipboard
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار در تخته‌گیره نسخه‌برداری شد

en: Copy
fa: نسخه‌برداری

en: Copy Labels
fa: نسخه‌برداری از برچسب‌ها

en: Copy Selected Audio Into Project
fa: نسخه‌برداری از پرونده‌های صوتی انتخاب شده در پروژه

en: Copying audio data into project...
fa: در حال نسخه‌برداری از اطلاعات صوتی در پروژه...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
fa: نسخه‌برداری از صوت استریو در شیار مونو مجاز نیست.

en: Cosine
fa: کسینوسی

en: Could not create autosave file:
fa: نمی‌توان پروندهٔ ذخیره‌سازی خودکار را ایجاد کرد:

en: Could not create directory:
      %s
fa: این شاخه ایجاد نشد:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory
fa: نمی‌توان تعداد پرونده‌های موجود در شاخهٔ ذخیرهٔ خودکار را شمرد

en: Could not find any audio devices.
fa: هیچ دستگاه صوتی‌ای پیدا نشد.

en: Could not open MP3 encoding library!
fa: نمی‌توان کتاب‌خانهٔ رمزگذاری MP3 را باز کرد!

en: Could not open file:
fa: پرونده باز نمی‌شود:

en: Could not open file: "%s"
fa: باز کردن پروندهٔ «%s» مممکن نیست

en: Could not remove old auto save file
fa: پروندهٔ ذخیرهٔ خودکار حذف نشد

en: Could not remove old autosave file:
fa: نمی‌توان پروندهٔ ذخیره‌سازی خودکار را حذف کرد:

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
fa: پوشهٔ داده‌های پروژه پیدا نمی‌شود: «%s»

en: Couldn't write to file:
fa: نمی‌توان در پرونده نوشت:

en: Created new audio track
fa: ایجاد شیار صوتی جدید

en: Created new label track
fa: شیار برچسب جدید ایجاد شد

en: Created new project
fa: پروژهٔ جدید ایجاد شد

en: Created new stereo audio track
fa: شیار استریوی جدید ایجاد شد

en: Created new time track
fa: شیار زمان جدید ایجاد شد

en: Creating Noise Profile
fa: در حال ساخت مجموعه تنظیمات مربوط به نوفه

en: Credits
fa: دست‌اندرکاران

en: Ctrl-Left-Drag
fa: مهار و چپ و کشیدن

en: Ctrl-Wheel-Rotate
fa: مهار-چرخاندن چرخ موشی

en: Cu&t
fa: بر&ش

en: Cuberoot Autocorrelation
fa: خودهمبستگی ریشهٔ چهارم

en: Cubic
fa: مکعبی

en: Cursor Left
fa: مکان‌نما به چپ

en: Cursor Right
fa: مکان‌نما به راست

en: Cut
fa: برش

en: Cut Labels
fa: بریدن برچسب‌ها

en: Cut Preview
fa: پیش‌نمایش برش

en: Cut labeled regions to the clipboard
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار در تخته‌گیره بریده شد

en: Cut to the clipboard
fa: برش و انتقال به تخته‌گیره

en: DTMF Tone Generator
fa: تولیده‌کنندهٔ صوت DTMF

en: DTMF sequence:
fa: دنبالهٔ DTMF

en: De&faults
fa: پی&ش‌فرض‌ها

en: De&lete
fa: &حذف

en: Decay factor:
fa: عامل میرایی:

en: Decrease gain on focused track
fa: کاهش بهره برای شیار مورد تمرکز

en: Default Sample Format:
fa: قالب نمونهٔ پیش‌فرض:

en: Default Sample Rate:
fa: نرخ نمونه‌برداری پیش‌فرض:

en: Default endianness
fa: endianness پیش‌فرض

en: Degree of Leveling
fa: درجهٔ ترازبندی

en: Delay time (seconds):
fa: زمان تأخیر (ثانیه):

en: Delete
fa: حذف

en: Delete Labels
fa: حذف برچسب‌ها

en: Delete orphaned files [safe and recommended]
fa: پرونده‌های یتیم حذف شوند [امن است و توصیه می‌شود]

en: DeleteKey
fa: حذف کلید

en: DeleteKey2
fa: حذف کلید ۲

en: Deleted labeled regions
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار حذف شد

en: Dependency check
fa: بررسی وابستگی

en: Depth (%):
fa: عمق (٪):

en: Depth:
fa: عمق:

en: Device
fa: دستگاه

en: Direction Changes (High Threshold)
fa: تغییرات جهت (حد آستانهٔ زیاد)

en: Direction Changes (Low Threshold)
fa: تغییرات جهت (حد آستانهٔ کم)

en: Directories
fa: شاخه‌ها

en: Directory %s does not exist. Create it?
fa: شاخهٔ %s وجود ندارد. آیا ساخته شود؟

en: Directory %s is not writable
fa: شاخهٔ %s قابل نوشتن نیست

en: Disable Meter
fa: از کار انداختن اندازه‌گیر

en: Disabled
fa: خاموش

en: Disjoin
fa: گسستن

en: Disjoin Labels
fa: گسستن برچسب‌ها

en: Disjoined labeled regions
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار گسسته

en: Disk space
fa: فضای دیسک

en: Display
fa: نمایش

en: Dither
fa: ملایم‌سازی

en: Do you still want to start Audacity?
fa: آیا با وجود این می‌خواهید اوداسیتی را آغاز کنید؟

en: Do you want to save the changes?
fa: آیا می‌خواهید تغییرات را ذخیره کنید؟

en: Don't show this warning again
fa: این اخطار دیگر نشان داده نشود

en: Down Octave
fa: اُکتاو پایین

en: Drag label boundary
fa: محدودهٔ اسم شیار را بردارید

en: Drag one or more label boundaries
fa: محدودهٔ یک یا چند اسم شیار را بردارید

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
fa: برای تغییر ترتیب قطعات، اسم آنها را بردارید و به صورت عمودی حرکت دهید.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
fa: برای زوم کردن روی یک ناحیه کلیک کنید و بکشید، برای زوم به عقب کلیک راست کنید

en: Draw Tool
fa: ابزار رسم

en: Draw curves
fa: رسم منحنی

en: Duck amount:
fa: مقدار مخفی‌سازی:

en: Duplic&ate
fa: تک&ثیر

en: Duplicate
fa: تکثیر

en: Duplicated
fa: تکثیر شد

en: Duration
fa: مدت زمان

en: Duty cycle:
fa: دورهٔ کار:

en: Dynamic Range Compressor
fa: فشرده‌ساز با دامنهٔ پویا

en: E&xit
fa: &خروج

en: E&xpand All Tracks
fa: پ&هن کردن همهٔ قطعات

en: Echo
fa: پژواک

en: Echo...
fa: پژواک...

en: Edit C&hains...
fa: ویرایش &زنجیرها

en: Edit Chains
fa: ویرایش زنجیره‌ها

en: Edited labels
fa: برچسب‌ها ویرایش شدند

en: Editing a &clip can move other clips
fa: ویرایش یک &بریده می‌توان بریده‌های دیگر را حرکت دهد

en: Effe&ct
fa: ج&لوه

en: Effect Settings
fa: تنظیمات جلوه

en: Effects Preview
fa: پیش‌نمایش جلوه‌ها

en: Emeritus Developers
fa: برنامه‌سازان امیریتوس

en: Empty
fa: خالی

en: Enable Meter
fa: به کار انداختن اندازه‌گیر

en: Enable cut &lines
fa: فعال‌سازی &خطوط برش

en: Enabled
fa: روشن

en: End
fa: پایان

en: End Date and Time
fa: تاریخ و زمان پایان

en: End Time
fa: زمان پایان

en: Energy
fa: انرژی

en: Enhanced Autocorrelation
fa: خودهمبستگی بهبودیافته

en: Enter Nyquist Command:
fa: یک فرمان Nyquist را وارد کنید:

en: Enter name of new chain
fa: نام زنجیر جدید را وارد کنید

en: Enter the desired name of the curve
fa: نام مورد نظر برای منحنی را وارد کنید

en: Enter track name
fa: نام شیار را وارد کنید

en: Envelope
fa: پاکت

en: Envelope Tool
fa: ابزار پاکت

en: Equalization
fa: اِعمال اکولایزر

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
fa: اِعمال اکولایزر، نوشتهٔ مارتین شاو و میچ گلدن

en: Equalization...
fa: اِعمال اکولایزر...

en: Error
fa: خطا

en: Error Initializing Audio
fa: خطا در راه‌اندازی صدا

en: Error importing
fa: خطا در وارد کردن

en: Error loading EQ curve
fa: خطا در بار کردن منحنی اکولایزرها

en: Error loading keyboard shortcuts
fa: خطا در بار کردن میان‌بُرهای صفحه‌کلید

en: Error locking temporary folder
fa: خطا در قفل کردن پوشهٔ موقت

en: Error opening file
fa: خطا در باز کردن پرونده

en: Error opening file or project
fa: خطا در باز کردن پرونده یا پروژه

en: Error opening project
fa: خطا در باز کردن پروژه

en: Error saving keyboard shortcuts
fa: خطا در ذخیره‌سازی میان‌بُرهای صفحه‌کلید

en: Error saving project
fa: خطا در ذخیره‌سازی پروژه

en: Error while opening sound device.
fa: خطا در هنگام باز کردن دستگاه صدا.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
fa: خطا در هنگام باز کردن دستگاه صدا. لطفاً تنظیمات خروجی دستگاه و نرخ نمونه‌برداری پروژه را بررسی کنید.

en: Error writing autosave file
fa: خطا در نوشتن پروندهٔ ذخیره‌سازی خودکار

en: Error:
fa: خطا:

en: Expand
fa: گسترش

en: Expanded Cut Line
fa: خط برش گسترش‌یافته

en: Export &Labels...
fa: صدور &برچسب‌ها...

en: Export &Multiple...
fa: صدور &متعدد...

en: Export Keyboard Shortcuts As:
fa: صدور میان‌بُرهای صفحه‌کلید با نام:

en: Export Labels As:
fa: صدور برچسب‌ها به صورت:

en: Export Multiple
fa: صدور چندتایی

en: Export Spectral Data As:
fa: صدور داده‌های طیفی به صورت:

en: Export format:
fa: قالب صدور:

en: Export location:
fa: محل صدور:

en: Exporting the entire project as FLAC
fa: صدور پروژه بطور کامل بعنوان FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
fa: صدور پروژه بطور کامل در قالب اُگ وربیس

en: Exporting the entire project using command-line encoder
fa: صدور پروژه بطور کامل با استفاده از رمزگذار خط فرمان

en: Exporting the selected audio as FLAC
fa: صدور صوت انتخاب‌شده بعنوان FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
fa: صدور صوت انتخاب‌شده در قالب اُگ وربیس

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
fa: صدور صوت انتخاب‌شده با استفاده از رمزگذار خط فرمان

en: Extend Selection Range
fa: گسترش محدودهٔ انتخاب

en: FLAC Export Setup
fa: برپاسازی صدور FLAC

en: Fade In
fa: آشکار شدن تدریجی

en: Fade Out
fa: محو شدن تدریجی

en: Fading In
fa: در حال آشکار شدن تدریجی

en: Fading Out
fa: در حال محو شدن تدریجی

en: Fast Sinc Interpolation
fa: درون‌یابی همگامی سریع

en: Feedback (%):
fa: بازخورد (٪):

en: File
fa: پرونده

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
fa: ممکن است پرونده نامعتبر یا خراب باشد: 
    %s

en: File name prefix:
fa: پیشوند نام پرونده:

en: Fill in silence for missing display data [this session only]
fa: پر کردن داده‌های نمایشی مفقود با سکوت [فقط برای این نشست]

en: Find &Zero Crossings
fa: یافتن تقاطع‌های &صفر

en: First file name:
fa: نام پروندهٔ اول:

en: Fit &Vertically
fa: جا دادن &عمودی

en: Fit Project
fa: جادادن پروژه

en: Fit Selection
fa: جادادن انتخاب

en: Fit project in window
fa: جادادن پروژه در پنجره

en: Fit selection in window
fa: جادادن انتخاب در پنجره

en: Flat
fa: تخت

en: Font...
fa: قلم...

en: Format Change
fa: تغییر قالب

en: Free Space:
fa: فضای خالی:

en: Frequency (Hz)
fa: بسامد (هرتز)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
fa: فرکانس (هرتز)	سطح (دسی‌بل)

en: Frequency (Hz):
fa: بسامد (هرتز):

en: Frequency Analysis
fa: تحلیل بسامدی

en: Frequency smoothing (Hz):
fa: هموارسازی بسامد (هرتز):

en: GB
fa: گیگابایت

en: Gain
fa: بهره

en: Generating Chirp
fa: در حال تولید جیرجیر

en: Generating DTMF tones
fa: در حال تولید صوت‌های DTMF

en: Generating Noise
fa: در حال تولید نوفه

en: Generating Silence
fa: در حال ایجاد سکوت

en: Generating Tone
fa: در حال تولید صوت

en: Genre
fa: ژانر

en: Get Noise Profile
fa: گرفتن مجموعه تنظیمات مربوط به نوفه

en: Grabber
fa: گیره

en: Graphic EQ
fa: اکولایزر گرافیکی

en: Heavier
fa: سنگین‌تر

en: Heaviest
fa: سنگین‌ترین

en: Heavy
fa: سنگین

en: High-quality Sinc Interpolation
fa: درون‌یابی همگامی با کیفیت بالا

en: Horizontal Stereo
fa: استریوی افقی

en: Hz
fa: هرتز

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
fa: اگر شما بیش از یک شیار صوتی دارید، می‌توانید هر شیار را بعنوان
    یک پروندهٔ جداگانه صادر کنید،
    یا اگر یک شیار برچسب دارید، می‌توانید برای هر برچسب یک پروندهٔ جدید صادر کنید.
    
    این پروژه شیارهای متفاوت یا یک شیار برچسب ندارد و بنابراین شما نمی‌توانید از امکان صدور پرونده‌های متعدد استفاده کنید

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
fa: اگر ادامه دهید پروژهٔ شما در دیسک ذخیره نخواهد شد. آیا منظورتان همین است؟

en: Import
fa: وارد کردن

en: Import Labels
fa: وارد کردن برچسب

en: Import MIDI
fa: وارد کردن MIDI

en: Import Raw Data
fa: ورود دادهٔ خام

en: Imported '%s'
fa: ‏«‎%s» وارد شد

en: Imported MIDI from '%s'
fa: MIDI واردشده از «%s»

en: Imported labels from '%s'
fa: برچسبهای واردشده از «%s»

en: Include audio before first label
fa: گنجاندن صوت قبل از برچسب اول

en: Increase gain on focused track
fa: افزایش بهره برای شیار مورد تمرکز

en: Individual Theme Files
fa: پرونده‌های تم مستقل

en: Info
fa: اطلاعات

en: Information
fa: اطلاعات

en: Inner fade down length:
fa: طول داخلی کم شدن تدریجی صدا:

en: Inner fade up length:
fa: طول داخلی بلند شدن تدریجی صدا:

en: Input Device
fa: دستگاه ورودی

en: Input Meter
fa: اندازه‌گیر ورودی

en: Input Source
fa: منبع ورودی

en: Input Volume
fa: حجم صدای ورودی

en: Input level meter - click to monitor input
fa: اندازه‌گیر سطح صدای ورودی ‐ برای پایش ورودی کلیک کنید

en: Insert &After
fa: درج &بعد از

en: Insert &Before
fa: درج &قبل از

en: Inspecting project file data...
fa: در حال بازرسی داده‌های پروندهٔ پروژه...

en: Interface
fa: واسط

en: Internal logic fault
fa: نقص در منطق درونی

en: Invalid Vorbis bitstream header
fa: سرآیند رشتهٔ بیتی نامعتبر است

en: Invalid duration in LOF file.
fa: مدت زمان نامعتبر در پروندهٔ LOF

en: Invalid track offset in LOF file.
fa: افست شیار در پروندهٔ LOF نامعتبر است.

en: Invalid window offset in LOF file.
fa: افست پنجره در پروندهٔ LOF نامعتبر است.

en: Invert
fa: معکوس کردن

en: Inverting
fa: در حال معکوس کردن

en: Join
fa: پیوستن

en: Join Labels
fa: پیوستن برچسب‌ها

en: Joined labeled regions
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار پیوسته

en: KB
fa: کیلوبایت

en: Key Bindings
fa: مقیدسازی کلیدها

en: Key Combination
fa: ترکیب کلید‌ها

en: Key type
fa: نوع کلید

en: Keyboard
fa: صفحه‌کلید

en: L
fa: چ

en: LFO Frequency (Hz):
fa: فرکانس LFO (هرتز):

en: LFO Start Phase (deg.):
fa: فاز شروع LFO (درجه):

en: LOF Error
fa: خطای LOF

en: Label
fa: برچسب

en: Label Edit
fa: ویرایش برچسب

en: Label Track Font
fa: قلم برچسب شیار

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
fa: تأخیر (ثانیه)	فرکانس (هرتز)	سطح

en: Language:
fa: زبان:

en: Latency
fa: نهفتگی

en: Latency correction:
fa: اصلاح نهفتگی:

en: Left
fa: چپ

en: Left Channel
fa: کانال چپ

en: Left,
fa: چپ،

en: Left-Click
fa: کلیک چپ

en: Left-Drag
fa: کشیدن به چپ

en: Left-to-Off
fa: چپ برای خاموش کردن

en: Left-to-On
fa: چپ برای روشن کردن

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
fa: چپ=زوم، راست=زوم به عقب، وسط=عادی

en: Length
fa: طول

en: Length (seconds)
fa: طول (به ثانیه)

en: Length of filter:
fa: طول صافی:

en: Leveller
fa: ابزار ترازبندی

en: Leveller...
fa: ابزار ترازبندی...

en: Levels To Discard
fa: مراحلی که دور انداخته شوند

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
fa: ‏Libresample نوشتهٔ دومینیک مازونی و جولیوس اسمیت

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
fa: Libsamplerate نوشتهٔ اریک دکاسترو لوپو

en: Light
fa: سبک

en: Linear
fa: خطی...

en: Linear frequency
fa: بسامد خطی

en: Linear frequency scale
fa: مقیاس بسامد خطی

en: List of Files in basic text format
fa: فهرست پرونده‌ها در قالب سادهٔ متنی

en: Load Files
fa: بار کردن پرونده‌ها

en: Load Theme Cache
fa: بار کردن حافظهٔ نهان تم

en: Load Theme Cache At Startup
fa: بار کردن حافظهٔ نهان تم در هنگام راه‌اندازی

en: Loading keyboard shortcuts
fa: در حال بار کردن میانبُرهای صفحه‌کلیدی

en: Location:
fa: محل:

en: Log frequency
fa: بسامد لگاریتمی

en: Long period:
fa: دورهٔ بلند:

en: Lower speed limit
fa: حد پایین سرعت

en: MB
fa: مگابایت

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
fa: شیارهای MIDI نمی‌توانند بطور مستقل از افست استفاده کنند. فقط پرونده‌های صوتی می‌توانند چنین کنند.

en: MP2 Export Setup
fa: برپاسازی صدور MP2

en: MP3 Export Setup
fa: برپاسازی صدور MP3

en: MP3 Library Version:
fa: نسخهٔ کتاب‌خانهٔ MP3

en: Made '%s' a stereo track
fa: «%s» یک شیار استریو شد

en: Main Mix
fa: میکس اصلی

en: Make Labels
fa: ساختن برچسب

en: Make Stereo
fa: استریو شود

en: Make Stereo Track
fa: ساخت شیار استریو

en: Manage History
fa: مدیریت تاریخچه

en: Master Gain Control
fa: کنترل اصلی بهره

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
fa: حداکثر مدت زمان قلهٔ تیز موج (به میلی‌ثانیه): 
    (۹۹۹۹۹ یا بیشتر غیرفعال می‌کند)

en: Max dB
fa: حداکثر قدرت صدا (دسی‌بل)

en: Maximum Frequency (Hz):
fa: فرکانس حداکثر (هرتز):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
fa: فرکانس حداکثر باید در محدودهٔ ۱۰۰ هرتز تا ۱۰۰٬۰۰۰ هرتز باشد

en: Maximum pause:
fa: حداکثر مکث:

en: Media read error
fa: خطا در خواندن رسانه

en: Medium
fa: متوسط

en: Meter
fa: اندازه‌گیر

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
fa: آهنگ نوسازی اندازه‌گیر بر ثانیه [۱ تا۱۰۰]:

en: Meter-Play
fa: اندازه‌گیر-پخش

en: Meter-Record
fa: اندازه‌گیر-ضبط

en: Min dB
fa: حداقل قدرت صدا (دسی‌بل)

en: Minimum Frequency (Hz):
fa: فرکانس حداقل (هرتز):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
fa: فرکانس حداقل باید دست کم ۰ هرتز باشد

en: Missing alias file: (%s)
fa: پروندهٔ نام مستعار وجود ندارد: (%s)

en: Missing data file: (%s.au)
fa: پروندهٔ داده‌ها وجود ندارد: (%s.au)

en: Missing summary file: (%s.auf)
fa: پروندهٔ خلاصه وجود ندارد: (%s)

en: Mix
fa: میکس

en: Mixer
fa: میکسر

en: Mixing and rendering tracks
fa: میکس و رندر شیارها

en: Moderate
fa: متعادل

en: Modified Label
fa: برچسب تغییریافته

en: Mono
fa: مونو

en: Mono,
fa: مونو،

en: Mouse
fa: موشی

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
fa: مقیدسازی موشی (مقادیر پیش‌فرض، غیرقابل پیکربندی)

en: Move &Down
fa: &پایین‌تر

en: Move &Up
fa: &بالاتر

en: Move Focus to Next Track
fa: جابه‌جایی تمرکز به شیار بعدی

en: Move Focus to Previous Track
fa: جابه‌جایی تمرکز به شیار قبلی

en: Move Track
fa: جابه‌جایی شیار

en: Move Track Down
fa: پایین بردن شیار

en: Move Track Up
fa: بالا بردن شیار

en: Move clip up/down between tracks
fa: تغییر محل بریده بین شیارها (بالا/پایین)

en: Moved '%s' %s
fa: «%s» به %s جابه‌جا شد

en: Moved Sample
fa: نمونه جابه‌جا شد

en: Moved clip to another track
fa: بریده‌های منتقل‌شده به شیاری دیگر

en: Moved gain slider
fa: دکمهٔ لغزندهٔ بهره، حرکت داده شده

en: Moved pan slider
fa: دکمهٔ لغزندهٔ حرکت افقی، حرکت داده شده

en: Multi
fa: چند

en: Multi Tool
fa: ابزار چندگانه

en: Multi-Tool Mode
fa: حالت ابزار چندگانه

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
fa: حالت چند ابزاری: ‎برای ترجیحات موشی و صفحه‌کلید، Cmd-,

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
fa: حالت چند ابزاری: برای ترجیحات موشی و صفحه‌کلید مهار-ح

en: Mute
fa: بی‌صدا

en: Mute/Unmute focused track
fa: بدون صدا/با صدا کردن شیار مورد تمرکز

en: NTSC frames
fa: فریم‌های NTSC

en: Name
fa: نام

en: Name Change
fa: تغییر نام

en: Name files:
fa: پرونده‌های نام:

en: Name must not be blank
fa: نام نمی‌تواند خالی باشد

en: Name...
fa: نام...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
fa: نام نمی‌تواند دارای «%c» و «%c» باشد

en: New Label Track
fa: شیار برچسب جدید

en: New Peak Amplitude (dB):
fa: بیشینه دامنهٔ جدید (دسی‌بل) :

en: New Project
fa: پروژهٔ جدید

en: New Temporary Directory
fa: شاخهٔ موقت جدید

en: New Track
fa: شیار جدید

en: New selection length:
fa: طول انتخاب جدید:

en: New...
fa: جدید...

en: Next Tool
fa: ابزار بعدی

en: No chain selected
fa: زنجیره‌ای انتخاب نشده

en: No endianness
fa: بدون endianness

en: No labels to export.
fa: برچسبی برای صدور نیست.

en: Noise Generator
fa: تولیدکنندهٔ نوفه

en: Noise Removal
fa: حذف نوفه

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
fa: حذف نوفه نوشتهٔ دومینیک مازونی

en: Noise Removal...
fa: حذف نوفه...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
fa: آستانهٔ نوفه (هیس/هام/نوفهٔ محیطی)

en: Noise reduction (dB):
fa: کاهش نوفه (دسی‌بل):

en: None
fa: هیچ

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
fa: هیچ یک از پرونده‌های اجزای تم در
    این نشانی پیدا نشدند:
      %s.

en: None-Skip
fa: بدون پرش

en: Normalize
fa: نرمال‌سازی

en: Normalize...
fa: نرمال‌سازی...

en: Normalizing...
fa: در حال نرمال‌سازی...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
fa: کتاب‌خانهٔ رمزگذاری MP3 معتبری نیست!

en: Not an Ogg Vorbis file
fa: یک پروندهٔ اُگ وربیس نیست

en: Not enough data selected.
fa: اندازهٔ داده‌های انتخاب‌شده کافی نیست.

en: Note Track
fa: شیار نُت

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
fa: توجه: با زدن کلیدهای Cmd+ض خارج می‌شود. تمام کلیدهای دیگر معتبرند

en: Nothing to redo
fa: چیزی برای دوباره انجام دادن نیست

en: Nothing to undo
fa: چیزی برای برگرداندن نیست

en: Numbering consecutively
fa: شماره‌گذاری متوالی

en: Nyquist Output:
fa: خروجی Nyquist:

en: Nyquist Prompt...
fa: اعلان Nyquist...

en: Nyquist did not return audio.
fa: Nyquist صوت بازنگرداند.

en: Nyquist returned the value:
fa: Nyquist این مقدار را بازگرداند:

en: Nyquist returned too many audio channels.
fa: Nyquist تعداد زیادی کانال صوتی بازگرداند.

en: OK
fa: تأیید

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
fa: در این نسخه از اوداسیتی اُگ وربیس را پشتیبانی نمی‌کند

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
fa: فقط lame_enc.dll|lame_enc.dll|کتابخانه‌های پیوندی پویا (*.dll)|*.dll|

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
fa: فقط libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|کتابخانه‌های پویا (*.dylib)|*.dylibهمهٔ پرونده‌ها (*)|*

en: Open Recent
fa: باز کردن موارد اخیر

en: Open menu on focused track
fa: بازکردن منو برای شیار مورد تمرکز

en: Opening Audacity Project
fa: در حال باز کردن پروژهٔ اوداسیتی

en: Opening old project file
fa: در حال باز کردن پروندهٔ پروژهٔ قدیمی

en: Orphaned blockfile: (%s)
fa: پروندهٔ انسداد یتیم: (%s)

en: Other Contributors
fa: مشارکت‌کنندگان دیگر

en: Other Emeritus Team Members
fa: اعضای دیگر تیم امیریتوس

en: Other...
fa: غیره...

en: Out of disk space
fa: دیسک پُر شده است

en: Outer fade down length:
fa: طول خارجی کم شدن تدریجی صدا:

en: Outer fade up length:
fa: طول خارجی بلند شدن تدریجی صدا:

en: Output Device
fa: دستگاه خروجی

en: Output Meter
fa: اندازه‌گیر خروجی

en: Output Volume
fa: حجم صدای خروجی

en: Output level meter
fa: اندازه‌گیر سطح صدای خروجی

en: Overwrite existing files
fa: رونویسی پرونده‌های موجود

en: PAL frames (25 fps)
fa: فریم‌های PAL (۲۵ فریم در ثانیه)

en: Pa&ge Setup...
fa: تنظیمات &صفحه...

en: Pan
fa: حرکت افقی

en: Pan left on focused track
fa: حرکت افقی به چپ بر روی شیار مورد تمرکز

en: Pan right on focused track
fa: حرکت افقی به راست بر روی شیار مورد تمرکز

en: Paste
fa: چسباندن

en: Pasted from the clipboard
fa: از تخته‌گیره چسبانده شد

en: Pasted text from the clipboard
fa: متن از تخته‌گیره چسبانده شد

en: Pause
fa: مکث

en: Pencil
fa: مداد

en: Percent Change:
fa: تغییر درصد:

en: Performing Echo
fa: در حال اجرای پژواک

en: Performing Effect: %s
fa: اعمال جلوه: %s

en: Performing Equalization
fa: در حال اِعمال اکولایزر

en: Performing Repeat
fa: در حال تکرار کردن

en: Phaser
fa: فاز

en: Phaser...
fa: فاز...

en: Pink
fa: صورتی

en: Pitch (EAC)
fa: کوک (EAC)

en: Play
fa: پخش

en: Play Cut Preview
fa: پخش پیش‌نمایش برش

en: Play Meter
fa: اندازه‌گیر پخش

en: Play One Second
fa: پخش یک ثانیه

en: Play To Selection
fa: پخش تا انتخاب

en: Play after cut region:
fa: پخش پس از برش ناحیه:

en: Play at selected speed
fa: پخش با سرعت انتخاب‌شده

en: Play before cut region:
fa: پخش پیش از برش ناحیه:

en: Play when previewing:
fa: پخش در حین پیش‌نمایش:

en: Play-at-speed
fa: پخش در سرعت خاص

en: Play/Stop
fa: پخش/توقف

en: Playback
fa: پخش

en: Playback Speed
fa: سرعت پخش

en: Playthrough
fa: ضبط و پخش همزمان

en: Please enter valid values.
fa: لطفاً مقادیر معتبر وارد کنید.

en: Please save and close the current project first.
fa: لطفاً ابتدا پروژهٔ فعلی را ذخیره کرده و ببندید.

en: Pre&view
fa: پی&ش‌نمایش

en: Preferences...
fa: ترجیحات...

en: Press
fa: فشار دهید

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
fa: برای ویرایش محتویات خانه، کلید F2 را فشار دهید یا دو بار کلیک کنید.

en: Preview not available
fa: پیش‌نمایش موجود نیست

en: Previous Tool
fa: ابزار قبلی

en: Print
fa: چاپ

en: Problem encountered exporting presets.
fa: هنگام صدور پیش‌تنظیمات مشکلی بوجود آمد.

en: Processing Auto Duck...
fa: در حال پردازش مخفی‌سازی خودکار...

en: Program build date:
fa: تاریخ ساخت نسخهٔ اجرایی برنامه:

en: Progress
fa: پیشرفت

en: Project Dependencies
fa: وابستگی‌های پروژه

en: Project Rate (Hz):
fa: نرخ پروژه (هرتز):

en: Project check found inconsistencies inspecting the loaded project data;
    click 'Details' for a complete list of errors, or 'OK' to proceed to more options.
fa: ؛در بررسی پروژه، ناسازگاری‌هایی در داده‌های بارشدهٔ پروژه پیدا شد
    برای فهرست کاملی از خطاها روی «جزئیات» یا برای پیش‌رفتن و دیدن گزینه‌های بیشتر روی «تأیید» کلیک کنید.

en: Project checker repaired file
fa: پروندهٔ تعمیرشده توسط بررسی‌کنندهٔ پروژه

en: Project depends on other audio files
fa: پروژه به پرونده‌های صوتی دیگری وابسته است

en: Project was recovered
fa: پروژه بازیابی شد

en: Quality
fa: کیفیت

en: Quit Audacity
fa: خروج از اوداسیتی

en: R
fa: ر

en: Rate Change
fa: تغییر نرخ

en: Re&name
fa: ت&غییر نام

en: Record
fa: ضبط

en: Record Meter
fa: اندازه‌گیر ضبط

en: Recorded Audio
fa: صدای ضبط‌شده

en: Recording
fa: در حال ضبط

en: Recording not permitted
fa: ضبط کردن مجاز نیست

en: Recover
fa: بازیابی

en: Recoverable projects
fa: پروژه‌های قابل بازیابی

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
fa: بازیابی پروژه پیش از ذخیره کردن هیچ پرونده‌ای را در دیسک تغییر نخواهد داد.

en: Rectangle
fa: مستطیل

en: Rectangular
fa: مستطیلی

en: Regenerate summary files [safe and recommended]
fa: تولید دوبارهٔ پروندهٔ خلاصه [امن است و توصیه می‌شود]

en: Remo&ve Tracks
fa: ح&ذف شیار‌ها

en: Remove Track
fa: حذف شیار

en: Removed Cut Line
fa: خط برش حذف‌شده

en: Removed audio track(s)
fa: شیار(های) صوتی حذف‌شده

en: Removed track '%s.'
fa: شیار «%s» حذف شد.

en: Removing Dependencies
fa: در حال حذف وابستگی‌ها

en: Removing Noise
fa: در حال حذف نوفه

en: Removing clicks and pops...
fa: در حال حذف تق و توق...

en: Renamed '%s' to '%s'
fa: نام «%s» به «%s» تغییر کرد

en: Renamed file: %s
fa: پرونده با نام تغییر یافته: ‎%s

en: Render
fa: رندر

en: Rendered all audio in track '%s'
fa: همهٔ صوت شیار «%s» رندر شد

en: Repair
fa: تعمیر

en: Repairing damaged audio
fa: در حال تعمیر صوت آسیب‌دیده

en: Repeat
fa: تکرار

en: Repeat %s
fa: تکرار %s

en: Repeat...
fa: تکرار...

en: Replace missing data with silence [permanent immediately]
fa: جایگزینی داده‌های مفقود با سکوت [بلافاصله دائمی خواهد شد]

en: Replace missing data with silence [permanent upon save]
fa: جایگزینی داده‌های مفقود با سکوت [اگر ذخیره کنید دائمی خواهد شد]

en: Resample
fa: نمونه‌برداری مجدد

en: Resample Track
fa: نمونه‌برداری مجدد شیار

en: Resampled audio track(s)
fa: نمونه‌برداری مجدد شیار(های) صوتی

en: Resampling disabled.
fa: نمونه‌برداری مجدد از کار افتاد.

en: Resonance:
fa: طنین:

en: Reverse
fa: برعکس

en: Reversing
fa: برعکس کردن

en: Right
fa: راست

en: Right Channel
fa: کانال راست

en: Right,
fa: راست،

en: Right-Click
fa: کلیک راست

en: Right-Drag
fa: راست و کشیدن

en: Right-to-Off
fa: راست برای خاموش کردن

en: Right-to-On
fa: راست برای روشن کردن

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
fa: اجرای هم‌زمان دو نسخه از اوداسیتی ممکن است باعث
    از دست دادن داده‌ها شود، یا سیستم را از کار بیاندازد.

en: S&et
fa: &تعیین

en: Sample Edit
fa: ویرایش نمونه

en: Sample rate:
fa: نرخ نمونه‌برداری:

en: Sampling
fa: نمونه‌برداری

en: Save As...
fa: ذخیره به نام...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
fa: ذخیرهٔ پروندهٔ پیش‌تنظیمات CleanSpeech با نام:

en: Save Files
fa: دخیرهٔ پرونده‌ها

en: Save Project &As...
fa: ذخیرهٔ پروژه به &نام...

en: Save Speech As:
fa: ذخیرهٔ گفتار با نام:

en: Save Theme Cache
fa: ذخیرهٔ حافظهٔ نهان تم

en: Save changes before closing?
fa: آیا پیش از بستن، تغییرات ذخیره شود؟

en: Save changes?
fa: تغییرات ذخیره شود؟

en: Saved %s
fa: ‏‎%s ذخیره شد

en: Saving project data files
fa: در حال ذخیره کردن پرونده‌های دادهٔ پروژه

en: Saving recorded audio
fa: در حال ذخیرهٔ صداهای ضبط‌شده

en: Saving recorded audio to disk...
fa: در حال ذخیرهٔ صداهای ضبط‌شده در دیسک...

en: Sawtooth
fa: دندان‌اره‌ای

en: Scroll up or down
fa: لغزش به بالا یا پایین

en: Seek Time
fa: زمان پرش

en: Select
fa: انتخاب

en: Select Command
fa: انتخاب فرمان

en: Select a MIDI file...
fa: یک یا چند پروندهٔ MIDI انتخاب کنید...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
fa: چند ثانیه از نوفه‌ها را انتخاب کنید تا اوداسیتی بداند چه چیزی را صافی کند،
    سپس روی «گرفتن مجموعه تنظیمات مربوط به نوفه» کلیک کنید:

en: Select a text file containing labels...
fa: پروندهٔ متنی حاوی برچسب‌ها را انتخاب کنید...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
fa: تمام صدایی که می‌خواهید صافی کنید را انتخاب نمایید، مشخص کنید که چه مقدار نوفه را می‌خواهید
    با استفاده از صافی حذف کنید، سپس روی «تأیید» کلیک کنید تا نوفه حذف گردد.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
fa: یک پروندهٔ XML که میان‌بُرهای صفحه‌کلید اوداسیتی در آن باشد را انتخاب کنید...

en: Select any uncompressed audio file...
fa: یک پروندهٔ صوتی نافشرده انتخاب کنید...

en: Select curve:
fa: انتخاب منحنی:

en: Select file(s) for batch processing...
fa: پرونده(های) لازم برای پردازش دسته‌ای را انتخاب کنید...

en: Select one or more audio files...
fa: یک یا چند پروندهٔ صوتی انتخاب کنید...

en: Select region of silence around cursor
fa: ناحیهٔ سکوت در اطراف مکان‌نما انتخاب شود

en: Select region of sound around cursor
fa: ناحیهٔ صدا در اطراف مکان‌نما انتخاب شود

en: Select-Silence
fa: انتخاب سکوت

en: Select-Sound
fa: انتخاب صدا

en: Selection
fa: انتخاب

en: Selection
fa: انتخاب

en: Selection Contract Left
fa: انقباض از چپ انتخاب

en: Selection Contract Right
fa: انقباض از راست انتخاب

en: Selection End
fa: پایان انتخاب

en: Selection Extend Left
fa: گسترش انتخاب به چپ

en: Selection Extend Right
fa: گسترش انتخاب به راست

en: Selection Length
fa: طول انتخاب

en: Selection Start:
fa: آغاز انتخاب:

en: Selection Tool
fa: ابزار انتخاب

en: Selection is too small to use voice key.
fa: محدودهٔ انتخاب‌شده برای استفاده از کلید صوتی خیلی کوچک است

en: Selection to End
fa: انتخاب تا پایان

en: Selection to Start
fa: انتخاب تا آغاز

en: Semitones (half-steps):
fa: نیم‌پرده:

en: Sensitivity
fa: حساسیت

en: Set Left Selection Bound
fa: تنظیم حد چپ انتخاب

en: Set Range
fa: تنظیم ناحیه

en: Set Range...
fa: تنظیم محدوده...

en: Set Rate
fa: تنظیم نرخ

en: Set Right Selection Bound
fa: تنظیم حد راست انتخاب

en: Set Sample Format
fa: تنظیم قالب نمونه

en: Set Selection Point
fa: تنظیم نقطهٔ انتخاب

en: Set Selection Range
fa: تنظیم محدودهٔ انتخاب

en: Settings folder:
fa: پوشهٔ تنظیمات:

en: Shaped
fa: شکل‌یافته

en: Shift-Left-Click
fa: کلیک چپ با تبدیل

en: Shift-Left-Drag
fa: تبدیل و چپ و کشیدن

en: Short period:
fa: دوره کوتاه:

en: Sign Changes (High Threshold)
fa: تغییرات علامت (حد آستانهٔ زیاد)

en: Sign Changes (Low Threshold)
fa: تغییرات علامت (حد آستانهٔ کم)

en: Sile&nce
fa: سک&وت

en: Silence
fa: سکوت

en: Silence Generator
fa: سکوت‌ساز

en: Silence Labels
fa: ساکت کردن برچسب‌ها

en: Silence duration:
fa: مدت زمان سکوت:

en: Silence selection
fa: انتخاب سکوت

en: Silenced labeled regions
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار سکوت

en: Sine
fa: سینوسی

en: Size
fa: اندازه

en: Skip to End
fa: پرش به انتها

en: Skip to Start
fa: پرش به آغاز

en: Slide Tool
fa: ابزار لغزنده

en: Smooth at Sample
fa: حرکت نرم در محل نمونه

en: Solo
fa: تک

en: Solo/Unsolo focused track
fa: تک‌نواخت/غیر تک‌نواخت شیار مورد تمرکز

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
fa: دفعهٔ قبلی که اوداسیتی اجرا شده، بعضی پروژه‌ها درست ذخیره نشده‌اند.
    خوشبختانه پروژه‌های زیر را می‌توان به طور خودکار بازیابی کرد:

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
fa: متاسفانه نمی‌توان جلوه را بر روی شیارهای استریو که با هم همخوانی ندارند، اعمال نمود.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
fa: ببخشید، نام‌مسیرهای بلندتر از ۲۵۶ نویسه پشتیبانی نمی‌شود.

en: Sort By Name
fa: مرتب‌سازی بر مبنای نام

en: Sort By Time
fa: مرتب‌سازی بر مبنای مدت

en: Sp&lit
fa: ت&فکیک

en: Sp&lit Delete
fa: تف&کیک و حذف

en: Special thanks:
fa: تشکر ویژه:

en: Spectrograms
fa: طیف‌نما

en: Spectrum
fa: طیف

en: Spike Cleaner
fa: پاک‌کنندهٔ قله‌های تیز موج

en: Spike Cleaner...
fa: پاک‌کنندهٔ قله‌های تیز موج...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
fa: پاک‌کنندهٔ قله‌های تیز موج نوشتهٔ لین آلن

en: Spl&it Cut
fa: تفکی&ک و برش

en: Spli&t
fa: تفکی&ک

en: Split
fa: تفکیک

en: Split Cut
fa: تفکیک و برش

en: Split Cut Labels
fa: تفکیک و برش برچسب‌ها

en: Split D&elete
fa: تفکیک و ح&ذف

en: Split Delete
fa: تفکیک و حذف

en: Split Delete Labels
fa: تفکیک و حذف برچسب‌ها

en: Split Deleted labeled regions
fa: ناحیه‌های برچسب‌دار تفکیک و حذف‌شده

en: Split Labels
fa: تفکیک برچسب‌ها

en: Split Ne&w
fa: تفکیک ج&دید

en: Split New
fa: تفکیک جدید

en: Split Stereo Track
fa: تفکیک شیار استریو

en: Split at labels
fa: تفکیک در برچسب‌ها

en: Split files based on:
fa: تفکیک پرونده‌ها بر مبنای:

en: Split labeled regions
fa: تفکیک ناحیه‌های برچسب‌دار

en: Split stereo track '%s'
fa: تفکیک شیار استریوی «%s»

en: Split to new track
fa: تفکیک به شیار جدید

en: Split-cut to the clipboard
fa: تفکیک و برش و انتقال به تخته‌گیره

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
fa: تفکیک و برش ناحیه‌های برچسب‌دار به تخته‌گیره

en: Square
fa: مربعی

en: Square, no alias
fa: مربعی، بدون پراکندگی

en: Stages:
fa: مراحل:

en: Standard Autocorrelation
fa: خودهمبستگی استاندارد

en: Start
fa: آغاز

en: Start Date and Time
fa: تاریخ و زمان آغاز

en: Start Monitoring
fa: شروع پایشگر

en: Start offset:
fa: افست آغاز:

en: Step 1
fa: مرحلهٔ ۱

en: Step 2
fa: مرحلهٔ ۲

en: Stereo,
fa: استریو،

en: Stop
fa: توقف

en: Stop Monitoring
fa: توقف پایشگر

en: Template
fa: قالب

en: Temporarily replace missing data with silence [this session only]
fa: جایگزینی موقت داده‌های مفقود با سکوت [فقط برای این نشست]

en: Temporary files directory
fa: شاخهٔ پرونده‌های موقت

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
fa: پرونده‌های متنی ‏‎(*.txt)|*.txt|همهٔ پرونده‌ها (*.*)|*.*

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
fa: جلوهٔ تعمیر برای اعمال بر روی بخش بسیاری کوتاهی از صوت آسیب‌دیده مناسب است (حداکثر تا ۱۲۸ نمونه).
    
    با استفاده از زوم کردن به داخل، کسر کوچکی از ثانیه را برای تعمیر انتخاب کنید.

en: The entered value is invalid
fa: مقدار واردشده نامعتبر است

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
fa: کلید میانبر «%s» در حال حاضر اختصاص داده شده است به :
    
    «%s»

en: The maximum frequency must be an integer
fa: فرکانس حداکثر باید یک عدد صحیح باشد

en: The minimum frequency must be an integer
fa: فرکانس حداقل باید یک عدد صحیح باشد

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
fa: سیستم یک نسخهٔ دیگر اوداسیتی را در حال اجرا یافته است.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
fa: نسخهٔ اوداسیتی شما از یش از یک شیار زمان پشتیبانی نمی‌کند.

en: Theme
fa: تم

en: Theme Cache - Images && Color
fa: حافظهٔ نهان تم ‐ تصاویر و رنگ

en: There are no label tracks to export.
fa: هیچ شیار برچسبی برای صدور وجود ندارد.

en: There is not enough room available to expand the cut line
fa: برای گسترش خط برشْ به اندازهٔ کافی جا نیست

en: There is not enough room available to paste the selection
fa: برای چسباندن انتخاب به اندازهٔ کافی جا نیست

en: There was a problem printing.
fa: هنگام چاپ مشکلی پیش آمد.

en: Theshold for silence:
fa: آستانهٔ سکوت:

en: This determines how often the meter is refreshed.
    If you have a slower PC you may want to select a
    lower refresh rate (30 per second or lower), so that
    audio qualtiy is not affected by the meter display.
fa: این مقدار تعیین می‌کند که با چه بسامدی اندازه‌گیر نوسازی شود.
    اگر با کامپیوتر کندی کار می‌کنید احتمالاً خوب است آهنگ نوسازی 
    کمتری انتخاب کنید (۳۰ در ثانیه یا کمتر) که نمایشگر  اندازه‌گیر
    روی کیفیت صدا تأثیری نگذارد.

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s - you need to upgrade to
    a newer version to open this file.
fa: این پرونده توسط اوداسیتی %s ذخیره شده است.
    شما از اوداسیتی %s استفاده می‌کنید ‐ برای باز کردن این پرونده
     لازم است که اوداسیتی را به نسخهٔ جدیدتری ارتقاء دهید.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
fa: این نسخه از اوداسیتی از %s پشتیبانی نمی‌کند.

en: Threshold:
fa: آستانه:

en: Time Control
fa: کنترل زمان

en: Time Shift Tool
fa: ابزار جابه‌جایی زمانی

en: Time shift all clips in track
fa: تغییر محل زمانی تمام بریده‌ها در شیار

en: Time shift clip or move up/down between tracks
fa: تغییر محل زمانی بریده در شیار یا حرکت بالا/پایین بین شیارها

en: Time-Shift
fa: جابه‌جایی زمانی

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
fa: برای رسم طیف، همهٔ شیارهای انتخاب‌شده باید نرخ نمونه‌برداری یکسان داشته باشند.

en: Toggle Focused Track
fa: تغییر وضعیت تمرکز شیار

en: Tone Generator
fa: تولیدکنندهٔ صوت

en: Tone duration:
fa: مدت زمان صوت:

en: Tone/silence ratio:
fa: نسبت صوت/سکوت:

en: Tool
fa: ابزار

en: ToolDock
fa: پنجرهٔ جداشدنی ابزارها

en: Tools
fa: ابزارها

en: Track
fa: شیار

en: Track Accessible out of sync
fa: شیار به شکل غیرهمزمان در دسترس است

en: Track Name
fa: نام شیار

en: Track Number
fa: شمارهٔ شیار

en: Track Panel
fa: تابلوی شیار

en: Track Remove
fa: حذف شیار

en: TrackView
fa: نمای شیار

en: Tracks
fa: شیارها

en: Tracks are too long to repeat the selection.
fa: قطعات بلندتر از آن هستند که انتخاب تکرار شود.

en: Tracks sorted by name
fa: قطعات بر اساس نامشان مرتب شدند

en: Tracks sorted by time
fa: قطعات بر اساس مدت پخش مرتب شدند

en: Transcription
fa: آوانویسی

en: Tri&m
fa: آ&رایش

en: Triangle
fa: مثلث

en: Trim
fa: کوتاه‌کردن

en: Trim file to selection
fa: کوتاه‌کردن پرونده بنابر انتخاب

en: Trim outside selection
fa: آرایش بخش بیرون از انتخاب

en: Truncate Silence...
fa: حذف سکوت...

en: Truncating Silence...
fa: در حال حذف سکوت...

en: Unable to determine
fa: نمی‌توان تعیین کرد

en: Unable to export
fa: صدور ممکن نیست

en: Unable to open target file for writing
fa: باز کردن پروندهٔ مقصد برای نوشتن ممکن نیست

en: Unable to open/create test file
fa: باز کردن/ایجاد پروندهٔ آزمایشی مممکن نیست

en: Unable to remove '%s'
fa: حذف «‎%s» ممکن نیست

en: Unable to rename '%s' to '%s'
fa: تغییر نام «‎%s» به «‎%s» ممکن نیست

en: Undo
fa: برگردان

en: Undo History
fa: تاریخچهٔ برگردان

en: Unknown command line option: %s
fa: گزینهٔ خط فرمان ناشناخته: %s

en: Up Octave
fa: اُکتاو بالا

en: Upper speed limit
fa: حد بالای سرعت

en: Use right mouse button or context key to change format
fa: برای تغییر قالب دکمهٔ راست موشی یا دکمهٔ زمینه را بزنید

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
fa: برای اینکه چندین پروژه را هم‌زمان باز کنید
    از فرمان جدید یا بازکردن در اوداسیتی در حال اجرا استفاده کنید

en: Using Label/Track Name
fa: استفاده از برچسب/نام شیار

en: Using:
fa: با استفاده از:

en: Vertical Ruler
fa: خط‌کش عمودی

en: Vertical Stereo
fa: استریوی عمودی

en: Vorbis version mismatch
fa: نسخهٔ وربیس مطابقت ندارد

en: Wah Frequency Offset (%):
fa: اُفست فرکانس واو (٪):

en: Wahwah
fa: واو‐واو

en: Wahwah...
fa: واو‐واو...

en: Warning
fa: اخطار

en: Warning: there is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in your preferences.
fa: اخطار: فضای آزاد بسیار کمی در این دیسک وجود دارد.
    لطفاً در ترجیحاتتان شاخهٔ موقت دیگری انتخاب کنید.

en: Waveform
fa: شکل موج

en: Waveform (dB)
fa: شکل موج (دسی‌بل)

en: Waveform:
fa: شکل موج:

en: Welcome to Audacity version %s
fa: به اوداسیتی نسخهٔ %s خوش آمدید

en: Wheel-Rotate
fa: چرخاندن چرخ موشی

en: When saving a project that depends on other audio files
fa: در هنگام ذخیره‌سازی پروژه‌ای که به پرونده‌های صوتی دیگر وابستگی دارد

en: Whenever a project depends on other files:
fa: وقتی پروژه‌ای به پرونده‌های دیگر وابسته بود:

en: Where is %s?
fa: %s کجاست؟

en: White
fa: سفید

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
fa: پرونده‌های XML (*.xml)|*.xml|تمام پرونده‌ها (*.*)|*.*

en: Year
fa: سال انتشار

en: You must select a track first.
fa: باید اول یک شیار انتخاب کنید.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
fa: شما شیاری را انتخاب کرده‌اید که حاوی صوت نیست. مخفی‌سازی خودکار فقط می‌تواند شیارهای صوتی را پردازش کند.

en: You will not be able to play or record audio.
fa: قادر به پخش یا ضبط صدا نخواهید بود.

en: Your project currently depends on the presence of other files.
    Copy audio from the following files into your project to make it self-contained?
    This will need more disc space but is safer.
fa: پروژهٔ شما در حال حاضر به وجود پرونده‌های دیگری وابسته است.
    آیا می‌خواهید با نسخه‌برداری از این پرونده‌ها در پروژه‌تان آن را مستقل کنید؟
    این کار به فضای بیشتری از دیسک نیاز دارد ولی مطمئن‌تر است.

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files.
fa: پروژهٔ شما مستقل است و به هیچ پروندهٔ صوتی خارجی‌ای وابسته نیست.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
fa: شیارهای شما بعنوان یک کانال مونو در پروندهٔ صادرشونده میکس خواهند شد

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
fa: شیارهای شما بعنوان دو کانال استریو در پروندهٔ صادرشونده میکس خواهند شد.

en: Zoom
fa: زوم

en: Zoom &In
fa: زوم به &داخل

en: Zoom &Normal
fa: زوم &عادی

en: Zoom &Out
fa: زوم به &خارج

en: Zoom In
fa: زوم به داخل

en: Zoom Out
fa: زوم به خارج

en: Zoom Tool
fa: ابزار زوم

en: Zoom in on Point
fa: زوم به داخل بر روی نقطه

en: Zoom in on a Range
fa: زوم به داخل بر روی محدوده

en: Zoom in or out
fa: زوم به داخل یا خارج

en: Zoom out one step
fa: یک سطح زوم به خارج

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
fa: نوشتهٔ دومینیک مازونی و وُگان جانسون

en: by Nasca Octavian Paul
fa: نوشتهٔ ناسکا اوکتاوین پاول

en: by Salvo Ventura (2006)
fa: نوشتهٔ سالوو ونتورا (۲۰۰۶)

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
fa: نوشتهٔ وگان جانسون و دومینیک مازونی

en: bytes
fa: بایت

en: dB
fa: دسی‌بل

en: down
fa: پایین

en: film frames (24 fps)
fa: فریم‌های فیلم (۲۴ فریم در ثانیه)

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
fa: hh:mm:ss + فریم‌های CDDA (۷۵ فریم در ثانیه)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
fa: hh:mm:ss + فریم‌های دارای ریختگی NTSC

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
fa: hh:mm:ss + فریم‌های بدون ریختگی NTSC

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
fa: hh:mm:ss + فریم‌های PAL (۲۵ فریم در ثانیه)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
fa: hh:mm:ss + فریم‌های فیلم (۲۴ فریم در ثانیه)

en: hh:mm:ss + milliseconds
fa: hh:mm:ss + میلی‌ثانیه

en: hh:mm:ss + samples
fa: hh:mm:ss + نمونه‌ها

en: hidden
fa: مخفی

en: kHz
fa: کیلوهرتز

en: left
fa: چپ

en: milliseconds
fa: میلی‌ثانیه

en: minutes
fa: دقیقه

en: ms
fa: میلی‌ثانیه

en: n/a
fa: مربوط نیست

en: right
fa: راست

en: s
fa: ثانیه

en: same as left-drag
fa: مانند چپ و کشیدن

en: same as right-drag
fa: مانند کشیدن به راست

en: same as select tool
fa: مانند ابزار انتخاب

en: same as zoom tool
fa: مانند ابزار زوم

en: samples
fa: نمونه‌ها

en: seconds
fa: ثانیه

en: to
fa: تا

en: up
fa: بالا

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
fa: با استفاده از SampleRate، نوشتهٔ اریک دکاسترو لوپو

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
fa: با استفاده از SoundTouch، نوشتهٔ اولی پارویاینن
